Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1598 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 31 październik 2020 - 19:32

Sam myślałem o tym tiro prototype pod sandacze z brzegu .Możesz porównać tiro prototype do silverado,napisz może jakie różnice są miedzy tymi kijami i która z nich predysponuje bardziej tiro do łowienia okoni jakie Kolega opisał.

 Pozdrawiam

Według mnie pod takie łowienie Tiro Prototype 4-24g będzie lepszym wyborem niż Silverado.

 



#1222 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 31 październik 2020 - 19:39

Miałem w rękach protype do 28g i czuję że też by ogarnął temat. Sam łowię Tiro nuovo do 12g i tego typu akcja to jest coś dla Ciebie. Tzn ładnie obsługuje opisane gramatury a pod rybą kładzie się nie pozwalając jej spaść. Okonie do 15cm łatwiej mi jest nią wyjąć niż sprężystą finezzką do 5g :) także może rzeczywiście pomyśl o protype do 24g lub 28g. Jak kolega Dante ma to niech się pochwali co może ten patyk

Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 31 październik 2020 - 20:33


#1223 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 31 październik 2020 - 20:16

Sam myślałem o tym tiro prototype pod sandacze z brzegu .Możesz porównać tiro prototype do silverado,napisz może jakie różnice są miedzy tymi kijami i która z nich predysponuje bardziej tiro do łowienia okoni jakie Kolega opisał.
Pozdrawiam

Miałem Silverado do 20g. Porównując do Tiro to Silverado mniej pracowało pod mniejszymi rybami. W Tiro pomimo większego cw szczytówka bardziej się poddaje i bardzo dobrze trzyma nawet niewielkie ryby. Chociaż nawet pomimo tego nie przypominam sobie aby Silverado gubiło jakieś niewielkie okonki. Na plus w Tiro trzeba jeszcze dodać system O.S.S. wędka jest dużo bardziej elektryczna od Silverado. Jakoś nie widzę u siebie tego modelu Silverado typowo pod okonia na ciężko. Tiro zdecydowanie bardziej mi do tego pasuje. Na YT jest odcinek z testów tego modelu przy pracy pod różnymi przynętami.
https://youtu.be/ZqY3zxfVRO8

#1224 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 31 październik 2020 - 20:39

Widziałem te filmiki i właśnie ta szczytówka mnie trochę blokuje przed zakupem.Na filmiku nie wiadomo na jakiej głębokości jest łowione, a Kolega pisał o20g na 20m .I czy ta szczytówka poradzi sobie przy tej głębokości z nadaniem pracy przynęcie jaką chcemy jej nadać.

 A możesz jeszcze mi podpowiedzieć co to jest ten system O.S.S  bo nie mam bladego pojęcia,choć przyznam że posiadam wędkę z tym systemem i nie wyczuwam przewagi czułości nad silverado.Ale może to być spowodowane różniącą mocy,oraz charakterystyki blanku.



#1225 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 31 październik 2020 - 20:44

Widziałem te filmiki i właśnie ta szczytówka mnie trochę blokuje przed zakupem.Na filmiku nie wiadomo na jakiej głębokości jest łowione, a Kolega pisał o20g na 20m .I czy ta szczytówka poradzi sobie przy tej głębokości z nadaniem pracy przynęcie jaką chcemy jej nadać.
A możesz jeszcze mi podpowiedzieć co to jest ten system O.S.S bo nie mam bladego pojęcia,choć przyznam że posiadam wędkę z tym systemem i nie wyczuwam przewagi czułości nad silverado.Ale może to być spowodowane różniącą mocy,oraz charakterystyki blanku.

Olympic O.S.S. to system wzmacniania i lepszego przekazywania sygnałów poprzez blank. Tutaj opis materiałów i systemów stosowanych w wędkach Graphiteleader.
http://www.olympic-c...-technology-en/

#1226 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 31 październik 2020 - 20:52

Dzięki.



#1227 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 03 listopad 2020 - 13:42

Ma ktoś na forum Shimano Zodias do 7 lub 10 gram? 



#1228 OFFLINE   krystian04

krystian04

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBytów

Napisano 13 listopad 2020 - 20:26

Witam,

planuję kupić wędkę do łowienia okoni na jeziorach na głębokościach 4 do kilkunastu metrów. Łowię głównie z opadu na gumy 2 lub 3 cale + główka lub czeburaszka 3-8g, czasami obrotówki, jesienią dropshot. Budżet to około 300zł. Piszcie swoje propozycje, rozważę także używane w dobrym stanie.

Rozważam kilka modeli(napiszcie czy nadają się do takiego łowienia i czy będzie na nich jakaś frajda z holu ryb 20cm):  

SAVAGE GEAR XLNT3 2,13 / 2-10G  

JAXON ALTEZZA SUPRA 2,26m 0,8-9g 2cz 

Savage Gear Black Savage Dropshot 2,23m 2-12g Dropshot

 

 



#1229 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 13 listopad 2020 - 21:09

@krystian, wystarczy napisać w jednym temacie ;)



#1230 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 14 listopad 2020 - 00:23

Krystian, ja na Wiśle co prawda mam problemy żeby znaleźć okonie, ale wczoraj przejechałem się nad jeziorko i trochę połowiłem więc mogę coś opisać.
Używam dam effzet 2-10g.
3g+guma 3cale jest ok. Najlepiej opad według mnie widziałem na szczytówce gdy założyłem 4-6g plus 2/3cale gumka. Ciężej nie łowilem bo nie było mi to potrzebne, ale na pewno będzie równie komfortowo. Kijek nie jest typowo szczytowy, czuć to już przy podbijaniu. Ale jest za to bardzo uniwersalny, bo fajnie czuć obrotówki, woblery. Nie licz, że okoń 20cm zapewni Ci walke bo po prostu go wyciągniesz z trochę mocniej wygiętym kijkiem.
Do tego byś musiał mieć jakiegoś całkiem ultralighta, ale nie licz wtedy na podbijanie główek 8g.
Nie da się niestety mieć jednego spinningu i oczekiwać od niego wszystkiego. Sam kiedyś myślałem tymi kategoriami, ale już się przekonałem że tak się nie da.
Dlatego DAM zostaje na Wiślane okonie, a na jeziorko zamawiam sobie major craft crostage do 7g który będzie obsługiwał główki 2-3 gramy plus guma.
Myślę że taki DAM na początek to dobry wybór jeżeli chodzi o uniwersalność.
Ludzie narzekają na długi uchwyt, ale mi nie wystaje nawet za łokieć gdy trzymam kołowrotek między ostatnim, a przedostatnim palcem, więc jest poręczenie.

#1231 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 14 listopad 2020 - 09:55

Altezza supra ale do 12g. Lekki, szybki, czuły kijek.
  • delux64 lubi to

#1232 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 14 listopad 2020 - 11:02

Najlepszy i tak jest kiuing teton 2/10 .
.UNIWERSALNOŚĆ tego kijka jest zadziwiająca od 2g do 14 a nawet 16g pociagnie czyli od wzdręg po szczupaka i sandacza na lekko..wykonanie miodzio i cena z ali przystępna..

Użytkownik delux64 edytował ten post 14 listopad 2020 - 11:04

  • Alexspin lubi to

#1233 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2020 - 11:43

Od wzdregi po szczupaka, od 2g do 16g - faktycznie okoniowka idealna
  • Tom Rob i intoxication lubią to

#1234 OFFLINE   krystian04

krystian04

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBytów

Napisano 14 listopad 2020 - 20:33

Teton pewnie by się sprawdził ale jednak za krótki



#1235 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 grudzień 2020 - 17:09

Cześć. Szukam patyka, który zastąpi Wędka Major Craft Firstcast 221/0.5-7g FCS-T732L (2gi Raz strzelił szczyt...).
Kij używany obecnie do łowienia okoni w okresie zimowym na małej rzece gumami do 2" (i teraz przy ujemnych temperaturach okonie z wody stojącej na główki 3-4g) i latem kleni na smuzaki. Coś w granicach 2,2-2.3m i ciężar w okolicach 7g. Kupiłem na szybko Grey stream do 7g 2.28. Jutro połowie, ale pewnie się nie polubimy bo na sucho mocno lejący jest. Najchętniej coś w granicach 300zl. Pozdrawiam

Nowy blue bird? Microflex? Katsudo slim?

Użytkownik intoxication edytował ten post 12 grudzień 2020 - 17:34

  • delux64 lubi to

#1236 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 12 grudzień 2020 - 20:11

Cześć. Szukam patyka, który zastąpi Wędka Major Craft Firstcast 221/0.5-7g FCS-T732L (2gi Raz strzelił szczyt...).
Kij używany obecnie do łowienia okoni w okresie zimowym na małej rzece gumami do 2" (i teraz przy ujemnych temperaturach okonie z wody stojącej na główki 3-4g) i latem kleni na smuzaki. Coś w granicach 2,2-2.3m i ciężar w okolicach 7g. Kupiłem na szybko Grey stream do 7g 2.28. Jutro połowie, ale pewnie się nie polubimy bo na sucho mocno lejący jest. Najchętniej coś w granicach 300zl. Pozdrawiam

Nowy blue bird? Microflex? Katsudo slim?

Też mam ten kijek. W jakich okolicznościach strzelił? Ja raczej traktuje go mało ostrożnie. Daje radę z przyłowami! Wyciągał do 100sztuk okoni jednego dnia z kilku metrów na max zasięgu rzutu. W ubiegłym roku złamałem innego MC crostige w zimie ale to moja wina bo uderzyłem szczytówką w gałęzie drzew. I ostatni element odpadł. Mam też solpara do 5g wklejka. Mega praca i frajda z łowienia

Ps. Mam starego wklejka blue bird do 5g. Fajny kijek ale też skróciłem ostatni element na spacerze. Do dłubania się nadaje. Polecam. Przyłów 55cm dał radę.
Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik kondzit@wp.pl edytował ten post 12 grudzień 2020 - 20:27

  • intoxication lubi to

#1237 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 grudzień 2020 - 20:39

Wyrzut 3g+2". Temperatura - 3 więc może miało to znaczenie. Strzelił ok 2cm od szczytu. Poprzednio nie pamiętam ale też chyba przy wyrzucie.
  • kondzit@wp.pl lubi to

#1238 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2020 - 03:29

Serwis D.A.M działa bardzo szybko !! W ekspresowym tempie odmówili naprawy/wymiany gwarancyjnej zwalajac na nieprawidłowe użytkowanie.. nigdy więcej produktów tej firmy.. tak się klienta nie traktuje. Miałem to samo w tym roku koledze dałem rzucić obrotówką 2 i się złamał tyle że w dolnym segmencie a ponoć jaxony grey stream się tylko Łamią 😉

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka



#1239 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 grudzień 2020 - 15:06

Od wzdregi po szczupaka, od 2g do 16g - faktycznie okoniowka idealna

jeszcze musze dluzej polowic - na razie moze uzywalem kilkanascie godzin, ale wlasnie takiej wedki szukalem (znaczy od okonka po szczupaka z bb) - do tej pory robil mi znosna robote pierwszy model poison adreny ul (opisany do 7g spokojnie rzuca waska guma na carolinie/texasie z 20g ciezarkiem albo guma 5cm + 17g glowka). Lowilem w lecie na ten sam kijek gumkami 3-5cm z glowkami 3-7g. Najwiekszy przylow szczupak ca 90cm (troche przyspamuje, ze w zwiazku z wedka nr2 PA idzie na sprzedaz).

Pozniej przesiadlem sie na matagi auriga costa LJ. Lowilem tylko w zimie i przy jakis 5cm i 7g juz z bb orientowalem sie gdzie jest guma w wolno plynacej rzece jak za mocno nei wialo na glebokosci 5m + (irlandia i nie wialo to maly oxymoron...) a najciezej rzucalem 20g + guma 12-15cm (canibal savage nie uzywam za czesto stad nei znam rozmiaru) i dalej mialem komfort, ze bedzie "z czego" zaciac. Do tej pory przylow 105cm najwiekszy. Z budzetowek dobrze wspominam mikado inazuma flash spin? mialem kilka (z 4 moze 5 sztuk) w wersji do 7 i 10g. cena ca 200pln - spokojnie rzucala do 17g+5cm (mimo opisu 7g) i tez kilka szczupakow 80-100cm wyjela (dolnik ma mase miesa w stosunku do gory). Wklejki jednak rzadko wytrzymywaly kilka miesiecy (na ogol nie zauwazelem zaplatania o przelotki i byl zonk przy rzucaniu) - ja jednak uwazam je za rewelacje jesli chodzi o stosunek cena jakosc. Jedyny problem byl w tym, ze wedka jak dla mnie "glucha" i tylko na szczytowce wiekszosc bran widzialem). Wlasnie ze wzgledu na przylowy rzadne krowie ogony/"typowe okoniowki" (favorite bluebird/st croix panfish) mi sie nie sprawdzaly.


  • zibbi lubi to

#1240 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 13 grudzień 2020 - 15:47

 

Pozniej przesiadlem sie na matagi auriga costa LJ. Lowilem tylko w zimie i przy jakis 5cm i 7g juz z bb orientowalem sie gdzie jest guma w wolno plynacej rzece jak za mocno nei wialo na glebokosci 5m + (irlandia i nie wialo to maly oxymoron...) a najciezej rzucalem 20g + guma 12-15cm (canibal savage nie uzywam za czesto stad nei znam rozmiaru) i dalej mialem komfort, ze bedzie "z czego" zaciac.

 

 

Rozumiem, że masz na myśli blank o tym symbolu i nominalnych parametrach: AURIGA COSTA LJ TR66 CS-LJ, 198 cm, 30-90 g, 0,4-1 PE?  Czyli ta słabsza Auriga Costa?

To właśnie tego blanku dotyczyło stwierdzenie o komforcie zacięcia przy 20 g i gumie 12-15 cm?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych