Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1597 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2022 - 18:19

To jak już kupisz to napisz kilka zdań o tym kijku i przynętach jakie on ogarnia.

Kupiłem i oddam. Deklarowana katalogowa waga kijaszka mija się jakieś 10g z rzeczywistą 🙄i do tego, pomimo uwag przy zamówieniu online, wsadzili kijaszka ze zgiętą przelotką.
Szukam dalej 😉
  • M a r a s lubi to

#1342 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 wrzesień 2022 - 09:47

Stoję przed wyborem nowej okoniówki. W oko wpadł mi  Dragon CXT MS-X o długości 213c i cw 1-10. Szukam kijka, który obsłuży jigi oraz woblery. Szykuję się na Wisłę więc wklejka odpada a już na oku miałem ProGuide. Czy może ktoś podpowiedzieć jakie realne CW ma ten kijek? jeśli odpali się już od 1,5g będę zadowolony :)

Na oku mam również Major Crafta Solpara 0,6-10g, ale z dostępnością tego kija u nas jest ciężko.



#1343 ONLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 wrzesień 2022 - 13:26

Miałem tę Solparę, super kijek ale specyficzny. Z tego co pamiętam to blank ma 5lb i przy wiekszym obciazeniu idzie cały w parabolę.



#1344 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 20 wrzesień 2022 - 21:04

Potrzebuję bardzo długi kij na oksy z brzegu. Ma obsłużyć 3 cale plus główka 7 gram.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

#1345 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 21 wrzesień 2022 - 21:39

Stoję przed wyborem nowej okoniówki. W oko wpadł mi  Dragon CXT MS-X o długości 213c i cw 1-10. Szukam kijka, który obsłuży jigi oraz woblery. Szykuję się na Wisłę więc wklejka odpada a już na oku miałem ProGuide. Czy może ktoś podpowiedzieć jakie realne CW ma ten kijek? jeśli odpali się już od 1,5g będę zadowolony smile.png

Na oku mam również Major Crafta Solpara 0,6-10g, ale z dostępnością tego kija u nas jest ciężko.

Łowię na Wiśle...tylko nie Warszawskiej.

 

Używam wklejki - Daiwa Silver Creek 2.35m / 3-14g (najstarsza seria) W razie potrzeby gumisie 3-5cm na główkach 2.5g i więcej latają jak trzeba. Czy zejdzie tak nisko jak potrzebujesz 1.5g...? Nie wiem, nie próbowałem.

Poprowadzi niektóre wobki o drobnej pracy w przedziale 3-8 cm, elegancko poprowadzi cykady od 2.5g, wirujące ogonki. Sprawdza się do połowu okoni, kleni...bolenie 50-60 cm wyjeżdżają bez problemów, da się też połowić nią sandaczyki - smukłe 8cm gumy + 9-10g ołowiu nie robią na niej szczególnego wrażenia - można nawet więcej ale przy uciągu wody komfort podbijania gumy znika.

Stradic FL 2500 (220g) daje idealne wyważenie, obawiam się jednak, że wersja 2.05m nie jest tak idealnie wyważona.

 

W razie udajesz się w okolice G.K to możemy się kiedyś ustawić i dam przetestować zestaw :)



#1346 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 08:47

Zanim zdecyduję się na customa 🙄 mam kilka typów seryjniaka. Który waszym zdaniem podejdzie najlepiej pod twarde przynęty tzn obrotówki, woblerki, wahadełka i od wielkiego dzwonu gumki średnie okoniowe.
1.Shimano Catana 2.39m 1-11g
2.Robinson River Master 2.43 3-15g
3.Favorite nowy Blue Bird 2.44 3-12g
  • rav_id lubi to

#1347 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 24 wrzesień 2022 - 10:33

Zerknij na mikado progressive 230cm 2-10g :) podobno fajne kijki pod twarde przynęty



#1348 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 24 wrzesień 2022 - 11:48

Podobno?



#1349 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 24 wrzesień 2022 - 12:12

Osobiście nie łowiłem ale słyszałem dobre opinie o tej serii właśnie pod kątem twardych przynęt. Dlatego piszę zerknij, pomacaj... a nie kup bo jest super.



#1350 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 13:56

Zerknij na mikado progressive 230cm 2-10g :) podobno fajne kijki pod twarde przynęty

Brałem pod uwagę ale krótki. Te co wymieniłem idealnie z długością mi pasują.
  • Karpiu95 lubi to

#1351 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 14:47

https://youtu.be/SsQVNTN6cLI

Zobacz tą. Mam ten krótszy do 6g i jest naprawdę wart uwagi.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • gulf lubi to

#1352 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 25 wrzesień 2022 - 17:05

@GregorS napisz kilka słów o tej Black Crystal 1-6g. Jak to startuje od dołu zwłaszcza. 1-1,5g to rzuci ? Dolnik nie jest zbyt długi ? Jak czucie brań ?

#1353 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 20:24

Więcej napisze jak przełowię nim wiecej niz godzinę z brzegu.
Na wg testów to startuje od 2g(glowka +przyneta) max komfort to 10g. Udalo się rzucić 15g i nie robi to wrażenia ale juz skuteczne podbicie juz nie jest wg mnie akceptowalne.


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1354 ONLINE   rav_id

rav_id

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 26 wrzesień 2022 - 10:18

Zanim zdecyduję się na customa 🙄 mam kilka typów seryjniaka. Który waszym zdaniem podejdzie najlepiej pod twarde przynęty tzn obrotówki, woblerki, wahadełka i od wielkiego dzwonu gumki średnie okoniowe.
1.Shimano Catana 2.39m 1-11g
2.Robinson River Master 2.43 3-15g
3.Favorite nowy Blue Bird 2.44 3-12g


Mam tego Robinsona. Pod twarde przynęty to fajny kijek. Lowię też na gumki 2 cale z główką do 4 g, albo 3 calowe na 2-3 g. To tak w komforcie.
  • gulf lubi to

#1355 OFFLINE   Majk1989

Majk1989

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski
  • Imię:Michał

Napisano 26 wrzesień 2022 - 13:03

Witam, szukam info na temat wędki Major Craft Solpara Ajing 221/0.5-7g SPX-T732L, jak wygląda jej czułość pod małymi gumkami i jej ugięcie pod rybą. Od ilu gram staruje i jaki jest jej max.

#1356 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 wrzesień 2022 - 19:31

Dzięki ! wszystkim którzy dołożyli swoją opinię i pomogli mi wybrać finalnie .... dwie okoniówki  :D  Przemyślałem temat i plan był taki pomachać , wybrać jedną , jednak obydwie które zamówiłem okazały się tak jakby tą jedną  :lol:  Także zanim zdecyduję się na customa będę łowił na Mikado Progressive 10 2.3m i Favorite BB1 3-12g 2.44m . Podziwiam obydwie  za dokładność montażu elementów , są proste , ugiecie mają wzorowe,waga katalogowa zgadza się w 100% ( Mikado 92g , Favorite 102g) i za to , że są fajne już w fotelu . Różnią się akcją i mocą . Mikado jest wolniejsze , Favorite mocniejsze w dolniku i szybsze.  Myślę , że gdyby Mikado byłoby 2.4m to wybrałbym tylko jedną  ;)


  • strary lubi to

#1357 ONLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 październik 2022 - 09:05

Dzięki ! wszystkim którzy dołożyli swoją opinię i pomogli mi wybrać finalnie .... dwie okoniówki :D Przemyślałem temat i plan był taki pomachać , wybrać jedną , jednak obydwie które zamówiłem okazały się tak jakby tą jedną :lol: Także zanim zdecyduję się na customa będę łowił na Mikado Progressive 10 2.3m i Favorite BB1 3-12g 2.44m . Podziwiam obydwie za dokładność montażu elementów , są proste , ugiecie mają wzorowe,waga katalogowa zgadza się w 100% ( Mikado 92g , Favorite 102g) i za to , że są fajne już w fotelu . Różnią się akcją i mocą . Mikado jest wolniejsze , Favorite mocniejsze w dolniku i szybsze. Myślę , że gdyby Mikado byłoby 2.4m to wybrałbym tylko jedną ;)

A ja mam takie dziwne pytanko - czemu 10 różnicy w długości (bo 240 to już dla Ciebie super długość) uważasz za tak niesamowicie kluczowe? Masz jakiś futerał i chciałbyś, żeby wędka go idealnie wypełniała czy o co chodzi? :D
Na Twoim miejscu, jakbym brał 2 kije, to jednak bawiłbym się w 2 różne cw, ale może inaczej nie zamierzasz łowić, albo inne cw już Ci inne kije obsługują, kto wie.

Użytkownik Andżej edytował ten post 01 październik 2022 - 09:07


#1358 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 październik 2022 - 09:43

Z długością 2.4m dlatego, że dla mnie jest najbardziej uniwersalna i praktyczna w brzegowych połowach. Ze środków pływających nie łowię w tej chwili. Co do dwóch wędek jw napisałem to jest tak jakby jedna 😉 Nie jestem w stanie w tej chwili ocenić, która spełni oczekiwania nad wodą. Połowię trochę i będzie wiadomo. Do gumek mam inny kijek oczywiście 2.4m 😁

#1359 ONLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 październik 2022 - 10:34

Z długością 2.4m dlatego, że dla mnie jest najbardziej uniwersalna i praktyczna w brzegowych połowach. Ze środków pływających nie łowię w tej chwili. Co do dwóch wędek jw napisałem to jest tak jakby jedna Nie jestem w stanie w tej chwili ocenić, która spełni oczekiwania nad wodą. Połowię trochę i będzie wiadomo. Do gumek mam inny kijek oczywiście 2.4m

To, że 240 to dla Ciebie najlepsza długość to nie jest tak istotne, mnie interesowało, jaką dużą różnicę na minus odczuwasz łowiąc na kij 10cm krótszy.

Ostatecznie i tak wziąłeś kij 230cm, więc jednak chyba się sam zorientowałeś, że to trochę bez sensu, by z powodu takiej bzdury wędkę skreślać.


Użytkownik Andżej edytował ten post 01 październik 2022 - 10:36


#1360 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 październik 2022 - 12:49

To, że 240 to dla Ciebie najlepsza długość to nie jest tak istotne, mnie interesowało, jaką dużą różnicę na minus odczuwasz łowiąc na kij 10cm krótszy.
Ostatecznie i tak wziąłeś kij 230cm, więc jednak chyba się sam zorientowałeś, że to trochę bez sensu, by z powodu takiej bzdury wędkę skreślać.


Nie łowię od wczoraj i 10cm ma znaczenie 😜 Poza tym przez ostatnie lata przewaliłem sporo chrustu z pracowni no i ciężko jest w seryjniaku znaleźć tak od razu to, co by się chciało znaleźć . Ten Mikado to nie jest kompromis nawet. Spodobał mi się kijek, tani jak barszcz i może da się polubić na dłużej 😗




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych