Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

7ka na początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 08:57

Witam

Pozwalam sobie założyć taki wątek, otóż na 2018 planuje zacząć uczyć się łowić zestawem ze sznurem muchowym.
Muchy / przynęty gdzieniegdzie na forum już pokazywałem, tego się będę trzymał.
Jaka 7ke polecacie na start ? Chodzi o długość i akcje optymalną pod takie wabiki i polowanie w wodach płynących o nurcie wartkim.
Na pewno będę celował w kij 4 elementowy.
Preferowalbym wędkę o tak moderate akcji, jak tylko takie przynęty i łowiska dopuszcza.

A jakby komuś zalegala jakaś niemodna 7ka do dużych wabikow to na priv ;)
...
Ale propozycje skonsultuje w wątku :)

Planuje zakup sprzętu sensownego, ale bez nrx Loomisow, heliosow czy scottow po 1000 USD .


Dziękuję za wskazówki i podpowiedzi.

Użytkownik Guzu edytował ten post 20 luty 2017 - 09:08

  • tomi78 i border river lubią to

#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2017 - 09:16

Spróbuj na jebaju znaleźć blank Batson RX7+ 9' 7wt (ten + jest bardzo ważny). Chyba jeszcze poniewieraja się resztki za 65$. Bez gwarancji, ale bardzo przyjemny. Mocny mod-fast, szalenie przyjemny w użyciu. Jeśli go dorwiesz i masz jakieś znajomego w USA, to przesyłka w USA jest darmowa.


  • Guzu lubi to

#3 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2017 - 09:18

No, noo ale czad  ;)

 

http://jerkbait.pl/t...-blanki-batson/


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 20 luty 2017 - 09:32


#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 09:23

No, noo ale czad ;)


Chodzi o jezioro w Afryce? :)
Nie ten typ łowiska ;)

#5 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 luty 2017 - 09:35

@Guzu zapytaj darek1 czy nie będzie miał czegoś u siebie.

chłopak ma trochę zapasów, zresztą też jest dobrym nauczycielem rzutów.



#6 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2017 - 10:00

Najlepiej to "pomacać" u kolegów, masz zapewne takich, którzy bawią się muchą. Można też kupić coś na początek aby mieć odniesienie do dalszych poszukiwań. W komisie na ff jest coś takiego;

 

http://www.flyfishin...=89621&offset=0

 

co prawda nie #7 ale słyszałem dużo dobrego o tych kijach.



#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 10:40

Tak, tak planuje. Na przestrzeni tego sezonu spróbować rzutów i pobrać nauki podstaw zapoznając się ze sprzętem czyimś :)
Ale to w cieplej porze roku .
Czego będę chciał uniknąć to wożenia sprzętu w Pireneje celem wypróbowania.
Koszty i strata czasu.
Prace domowa i dobór zestawu chce wykonać w Polsce, a na łowiskach skupić się na doskonaleniu techniki i prezentacji wabi.

Dlatego ten wątek, żeby poznać doświadczenie zaawansowanych i dobrać sprzęt pod moje łowienie bez konieczności przerabiania wszystkich stopni sprzetomanii...
Czyli klasycznie już, współcześnie do celu na skróty ;)

Dzięki za pomoc

Użytkownik Guzu edytował ten post 20 luty 2017 - 10:42


#8 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 luty 2017 - 11:02

Tak, tak planuje. Na przestrzeni tego sezonu spróbować rzutów i pobrać nauki podstaw zapoznając się ze sprzętem czyimś :)



Jak bedziesz w Warszawie to mogę zaprezentować Winstona LT5 9' i 7wt. Model już nie produkowany, poszukiwany, jednak czasem można fajną używkę trafic i 1000$ nie kosztuje ;-)

Użytkownik OloPe edytował ten post 20 luty 2017 - 11:02

  • Guzu lubi to

#9 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2017 - 11:45

Daniel – będąc na Twoim miejscu rozglądał bym się za #6 przy długości 9’6” lub #8 9’/9’6”. Siódemka to bardzo specyficzny kij... Obecnie używam jak sugeruję i mam pokrycie w przynętach streamer-y od małych do tych 20 cm. Oglądając Twoje wabie na forum kij w klasie #6 powinien dać radę, dźwigając się w górę (#8) masz zapas na przyszłość i to nie tylko w gabarycie muchy ale i oporu nurtu który będziesz musiał pokonać prowadząc i holując. Przepaść robi się pomiędzy #8 i #9 tak więc OSIEM to dobra alternatywa. Moja poprzednia ósemka 9’6” łowi na Dunajcu OS, co jakiś czas mam info jaki to doskonały kij na grube ryby (pstrągi) z grubej rwącej wody. Zanim kupisz pomachaj największym streamerem z pudła jak i tym najmniejszym. Sam ocenisz czy wspomniane SIEDEM to Twój kierunek. Zbycie siódemki w razie rozminięcia się z oczekiwaniami jest dosyć problematyczne, wiesz dlaczego...

  • Guzu lubi to

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 11:48


Daniel – będąc na Twoim miejscu rozglądał bym się za #6 przy długości 9’6” lub #8 9’/9’6”. Siódemka to bardzo specyficzny kij... Obecnie używam jak sugeruję i mam pokrycie w przynętach streamer-y od małych do tych 20 cm. Oglądając Twoje wabie na forum kij w klasie #6 powinien dać radę, dźwigając się w górę (#8) masz zapas na przyszłość i to nie tylko w gabarycie muchy ale i oporu nurtu który będziesz musiał pokonać prowadząc i holując. Przepaść robi się pomiędzy #8 i #9 tak więc OSIEM to dobra alternatywa. Moja poprzednia ósemka 9’6” łowi na Dunajcu OS, co jakiś czas mam info jaki to doskonały kij na grube ryby (pstrągi) z grubej rwącej wody. Zanim kupisz pomachaj największym streamerem z pudła jak i tym najmniejszym. Sam ocenisz czy wspomniane SIEDEM to Twój kierunek. Zbycie siódemki w razie rozminięcia się z oczekiwaniami jest dosyć problematyczne, wiesz dlaczego...


Dzieki za cenne uwagi
Dotychczasowe wabie są w wersji spinn
Więc są nakarmione ołowiem
Te do sznura będą dużo bardziej light ;)
Ale tak, rozumiem o co chodzi.
Czyli nie zawezam się do 7ek, patrzę ciut szerzej...

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 11:50

Kolejna informacja o 9 6, naprawdę trzeba iść w takie długości?
Nie można zostać przy krótszych?

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2017 - 11:56

Kolejna informacja o 9 6, naprawdę trzeba iść w takie długości?
Nie można zostać przy krótszych?

 

Pewnie, że można. Przy 9'6" dalej posyłasz streamer-a, łatwiej się prowadzi zestaw i holuje rybę, szczególnie na sporych rzekach, ewentualnie jezioro... Uległem jakiś czas temu za namową i był to dobry kierunek. Tutaj może być opór Kolegów o innych preferencjach...  ;)


  • sierżant lubi to

#13 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2017 - 13:04

Ja tam nie bardzo się znam, ale kupiłem używkę własnie 9'6" i #8 z przeznaczeniem, w pierwotnej wersji na morze i trocie z Parsęty. Kij zacny i niedrogi (sam kupiłem bardzo okazyjnie), konkretnie taki jak w linkach;

 

http://www.profishin...nt-9-8539p.html

 

http://www.scierra.com/fr/rods/ant/



#14 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 13:19

Ja tam nie bardzo się znam, ale kupiłem używkę własnie 9'6" i #8 z przeznaczeniem, w pierwotnej wersji na morze i trocie z Parsęty. Kij zacny i niedrogi (sam kupiłem bardzo okazyjnie), konkretnie taki jak w linkach;

http://www.profishin...nt-9-8539p.html

http://www.scierra.com/fr/rods/ant/


Jaaaaasne, nie znasz się ;)

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2017 - 13:54

Spóźniłeś temat bo miałem na zbyciu Loopa adventage #7 9,6 tylko był w 3 częściach w superowej tubie.
Poszedł z nowym sznurem WF w 3-klasie tonięcia za 400zł.Dobra wędka bo taka akcja moderate fast.

#16 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 luty 2017 - 15:04

Siódemka to już nie lekka wędka i moim skromnym zdaniem długość 9' jest optymalna. Mniej będzie męczyć rękę przy całodziennym łowieniu a uwierz, że wędka z linką #7 to co innego niż #4 czy #5. Dłuższa wędka =  cięższy finalnie zestaw. Odczujesz na bank. Technika techniką, ale fizyki i tak nie oszukasz ;) Po co się męczyć? Ma być przyjemnie ;)

Co do klasy to siódemka siódemce nie równa. Mój kij w klasie #7 jest delikatniejszy niż niejedna #6 jaką widziałem i miałem okazję połowić. Kupisz taką #6 a okaże się, że poprawnie chodzi z linką #7 i to na dłuższych dystansach dopiero. Szukał bym w przedziale #6-#7. Wyżej to już jak dla mnie za mocno na pstrągi.


  • Paweł Bugajski lubi to

#17 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2017 - 15:21

Olo, ale zależy na jakie pstrągi, widziałeś chyba zdjęcia ryb, które Daniel łowi oraz na co łowi i gdzie łowi  :)



#18 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2017 - 15:23

Batson RX7+907-4 ... :rolleyes:  B)



#19 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 luty 2017 - 15:23

Guzu jakbys chcial pomachac #6 jak doradzal ci Andrzej to moge dac ci do lapy Sage Z-axis #6. On ma u mnie dozywocie bo to naprawde fajny kij. Uzywki w idealnym stanie mozna dostac za 1200zl.

IMHO w sam raz do holu twoich grubasnych pstragali.

Użytkownik ictus edytował ten post 20 luty 2017 - 15:24

  • Guzu i Paweł Bugajski lubią to

#20 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 luty 2017 - 15:45

Olo, ale zależy na jakie pstrągi, widziałeś chyba zdjęcia ryb, które Daniel łowi oraz na co łowi i gdzie łowi :)


Coś tam widziałem, choć przyznam że mało śledzę watki połowowe. Pozostaje raczej w swerze swoich wynikow i wyników kilkunastu osób z którymi koresponduje.
Potrafie w miarę szybko wyholować wędką #4-#5 silną letnia rybę około 50 cm to Daniel wędką #6-#7 ponad wszelką watpliwość da radę swoim rybom na swoich pirenejskich rzekach. Mocniejszą wedką hol pewnie sprawniejszy, ale wygoda łowienia już nie ta. Choc nie upieram sie, wszystko zalezy od preferencji :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych