Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

7ka na początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 luty 2017 - 17:43

Ho ho.. widzę że ziarno zostało zasiane...i juz kielkuje.. ;)  Tylko czekać pierwszych plonów.. :)


  • Guzu lubi to

#22 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 17:49

Ho ho.. widzę że ziarno zostało zasiane...i juz kielkuje.. ;) Tylko czekać pierwszych plonów.. :)


Zobaczymy co i jak ...Wykielkuje :)
Ale nadchodzi moment by spróbować czegoś nowego i otworzyć nowe drzwi w moim wędkarstwie :)
  • tomi78 lubi to

#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2017 - 18:38

Na Twoim miejscu szukałbym #6 9 stopowej.Olo ma rację to ma być przyjemność a na początek lepiej zacząć od krótszej wędki.Jeszcze chwila a poradza switcha 11 stóp.
  • Guzu lubi to

#24 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 18:38

Na Twoim miejscu szukałbym #6 9 stopowej.Olo ma rację to ma być przyjemność a na początek lepiej zacząć od krótszej wędki.Jeszcze chwila a poradza switcha 11 stóp.


Dłużej niż 9ft się nie odwaze .
To wiem :)

#25 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 luty 2017 - 18:48

Orvis clearwater 9 stopowową nie łowiłem ale kolega ma 10 stopową 7 i bardzo fajny kij, no i gwarancja orvisa;)



#26 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 20 luty 2017 - 18:56

Wiesz Guzu jak mawiają przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Zwłaszcza, że zaczynasz to przyzwyczaj się od razu do dłuższego kijka :) Fakt że nie zawsze, nie wszędzie ale 9,6 czy 10 stópek robi dobrze. Spokojnie może być 7 ale i 8 podziała. Co do produktów w miarę tanich a solidnych to popatrz w hariusie kijki Truefly Wychowood. Solidne kijki. Sam śmigam streamerwm taką 10 stopową piątką. Wagi nie należy się obawiać bo w streamerowaniu mniej się macha. 


  • Guzu i sierżant lubią to

#27 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 luty 2017 - 19:01

Ja jestem bardzo marnym mucharzem, i nie odważylbym sie sugerowac publicznie czegokolwiek takiemu zuchowi jak Guzu(11925 postów..) .. :mellow: ale intuicyjnie zawsze idę jakoś tak: jaka przyneta, jaka woda, jak dlugie potrzebne rzuty, jaka bedzie linka i na koncu jaka wedka, a już na samym koncu jaki material tej muchówki.. Z reguły trafiam :)  Ale to moze byc zwykły przypadek bo jak pamietam,  babcia mi mówiła, że jak sie urodzilem to juz mialem czepek zamiast wlosów :)


  • Guzu, Janusz Wałaszewski i thymalus lubią to

#28 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2017 - 19:13

Zobaczymy co i jak ...Wykielkuje :)
Ale nadchodzi moment by spróbować czegoś nowego i otworzyć nowe drzwi w moim wędkarstwie :)

Ja tam myślę, że za jakiś czas będzie tu na giełdzie wyprzedaż fajnych tuningowanych JDM-ów  ;)


  • Guzu lubi to

#29 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2017 - 20:37

Cholera! Chyba jednak już nie ma tego RX7+ na jebaju ... :(

sorry

Jak rzyć? ... pardon ... jak żyć?



#30 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 20:37

Cholera! Chyba jednak już nie ma tego RX7+ na jebaju ... :(
sorry
Jak rzyć? ... pardon ... jak żyć?


To nie jest na już
Nie pali się
Będę śledzil, patrzył
Poza tym pewnie są pełnoprawne alternatywy
Także chyba da się żyć ;)

#31 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 luty 2017 - 20:47

Jozi slusznie prawi.
9 stop to dobra dlugosc, taka jest moja #6 i mimo ze tenkare mam ponad 3 metrowa to wcale nie chcialbym szostki wydluzac. Chyba ze szykujesz sie na metode zylkowa to wtedy dlugosc sie przyda.

Czasem trzeb cos rzucic spod krzaka i 3m wtedy nie pomagaja.

Użytkownik ictus edytował ten post 20 luty 2017 - 20:48

  • Jozi lubi to

#32 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2017 - 20:49

Metodę zylkowa uprawiam spinnem 215cm
  • Jozi i ictus lubią to

#33 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 luty 2017 - 21:08

Jak wezmiesz do reki kilka rozmiarow wedzisk to na pewno ktorys bedzie Ci bardziej lezal. Zabiore ci tez tenkare :)

Użytkownik ictus edytował ten post 20 luty 2017 - 21:12

  • Guzu lubi to

#34 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 20 luty 2017 - 21:51

 

Daniel – będąc na Twoim miejscu rozglądał bym się za #6 przy długości 9’6” lub #8 9’/9’6”. Siódemka to bardzo specyficzny kij... (...)

 

 

Szóstka 9'6" do pstrągowego streamera to fajny wybór, ale miło jeśli taka wędka posiada rękojeść typu FW + EH. Niestety wiele szóstek to uchwyt half wells. Dobrze też, jeśli taka rękojeść posiada stosunkowo grubą rękojeść, ponieważ większość z nas ma względnie duże dłonie.

 

Zauważyłem, że na przykład w Greysie GR10 (który jest bardziej miękki niż pozostałe z serii GR) ma w klasie #8 wyraźnie mniejszy uchwyt niż GR30. Wygodna rękojeść to po wyważeniu zestawu i odpowiedniej akcji wędki bardzo ważny składnik komfortu łowienia.


  • Guzu i ictus lubią to

#35 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 luty 2017 - 22:14

Ósemka nie musi być wiele cięższa od szóstki, zapewne zależy to też od klasy wędki, szóstka 9' Vipu waży 100 g a ósemka 9'6" Scierra 110 g więc to chyba niewielka różnica, oczywiście mogę się mylić, bo jak pisałem, ja się nie znam ...

 

Vipu

 

Załączony plik  20170216_194937.jpg   44,7 KB   9 Ilość pobrań

 

Scierra

 

Załączony plik  20170216_195221.jpg   43,58 KB   9 Ilość pobrań


  • Krzysiek Dmyszewicz i ictus lubią to

#36 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 luty 2017 - 22:18

Guzu wiedziałem że taki moment nadejdzie i dobrze ci tak :P .

Ja na początku zrobiłem tak bez zbędnych filozofii, pitolenia, pisania o poradę do specjalistów tylko kupiłem w komisie na FF wędkę za 200zł bo uważałem że na początek wystarczy .Trafiłem na Taimen xr 5 czy coś w tym rodzaju i łowiłem nią aż ją złamałem na zaczepie .W polskich sklepach internetowych jest tyle fajnych wędek za 300 max 400zł że szkoda szukać po jebajach .Na poczatku i tak jest to wsio radno bo trzeba nauczyć się rzucać a jak już nauczysz się rzucać to okaże sie że wędką za 150 ziko też da się łowić .Kolega dał mi w sobotę muchówkę którą kupił na ali za 15 dolków i jestem bardzo zdziwiony tym jak fajnie jest zrobiona i jak się tym macha ,wędka jest bez nazwy :D.


  • Guzu, ictus i Zack lubią to

#37 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2017 - 22:21

Jozi slusznie prawi.
9 stop to dobra dlugosc, taka jest moja #6 i mimo ze tenkare mam ponad 3 metrowa to wcale nie chcialbym szostki wydluzac. Chyba ze szykujesz sie na metode zylkowa to wtedy dlugosc sie przyda.

Czasem trzeb cos rzucic spod krzaka i 3m wtedy nie pomagaja.

 

Patyczek 9'6" to szukanie nowych doświadczeń, wsparcie w trudnych sytuacjach, przekraczanie konwenansów. Mam cały czas na myśli kij do streamera. Po rozstaniu z SAGE Xi3 #9 9' zapragnąłem czegoś nowego, nie za bardzo wiedziałem co... Sprawdzenie ofert gotowców, przeliczanie dostępnego budżetu. Po wielu nieprzespanych nocach skonsultowałem temat z Krzyśkiem Zielińskim, zamysł budowa kija w oparciu o blank SAGE, WINSTON lub inny odpowiedni #8 9'. To wtedy właśnie za namową zdecydowałem wydłużyć dziewiątkę, polski blank w ósmej klasie, kto by pomyślał... Uzgodniliśmy szczegóły i do produkcji. Jest gotowiec, pierwsza konfrontacja nad wodą - cholera mocna, przy tym dalekosiężna a po pierwszej rybie uśmiech na twarzy, wspaniały w holu. Miałem kij marzenie, jedyny minus to mocny dolnik (F), nie było tego widać przy holu natomiast rzutowo wykańczał łapę, kilka godzin machania i długa przerwa. Ani jeden szczupak z niego nie spadł, miotał linkami jak spining, dzięki długości mogłem swobodnie manewrować linką-muchą prowadząc w zielach, przy trudnych holach dźwigając kij do góry dosłownie spławiałem rybę ku powierzchni. Jak to zwykle u niespokojnego ducha kij sprzedałem, łowi na Dunajcu OS, nowy właściciel chwali pod niebiosa. Żałuję, że go nie zatrzymałem, mam następnego SAGE Xi3, Ventus F byłby idealnym uzupełnieniem arsenału. Nie namawiam do zakupu 9'6" jako ten pierwszy, warto jednak porównać w stosownym czasie czy czasem coś nam nie umknęło...

 

 

Załączony plik  streamer-4.jpg   56,7 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  streamer-5.jpg   32,99 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  streamer-1.jpg   62,33 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  streamer-2.jpg   57,81 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  streamer-3.jpg   56,93 KB   10 Ilość pobrań  Załączony plik  streamer-6.jpg   95,13 KB   10 Ilość pobrań



#38 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 20 luty 2017 - 22:58

Witam.

Długość kija jest chyba najbardziej uzależniona od samej preferencji łowiącego.

Mnie pasują na ten przykład bardzo długie kije. Rewelacyjnie streameruje mi się i łowi nimfami i dużymi mokrymi muchami, kijami 10' i 11' i switchem 11'6''.

Prowadzenie dużych czy ciężkich much na takich długich kijach jest po prostu często dużo łatwiejsze i ma się większe panowanie nad wabikiem.

Ale z drugiej strony weryfikuje to często sama woda i warunki w jakich się najczęściej łowi. Na małych i zakrzaczonych siurkach przekonałem się do kijów w przedziale 6'6'' - 8', czyli długości kijków, ktróych nie za bardzo sobie nawet do niedawna wyobrażałem że będę je brał do ręki ...  :P

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 20 luty 2017 - 22:59

  • ictus i sierżant lubią to

#39 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 20 luty 2017 - 22:59

https://www.flextec....4-piece-fly-rod

10' #6/7
  • rgm lubi to

#40 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 luty 2017 - 02:04

Wszystko, tylko nie Flextec! Mam zle doswiadczenie z tymi kijami, chyba ze poprawili jakosc, ale watpie.

 

Guzu, tak naprawde nie stanowi co kupisz na poczatek, bo i tak prawdopodobnie sprzedasz jak juz znajdziesz swoje preferencje co do akcji kija itd..., a na to trzeba czasu. Do nauki na poczatek 9' #6 wystarczy. Po kilku wyjazdach zorientujesz sie dokladnie co potrzebujesz.

Krotka dwureczna moze byc tez ciekawa opcja. Ze zdjec i opisow pamietam, ze czesto lowisz w krzakach, a tam rzuty petla maga byc jedynym rozwiazaniem.


  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych