Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektryczna do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:45

Panowie czy pompka np. za 50zł z allegro daje rade w napełnianiu i opróżnianiu pontonu , czy jednak coś droższego, firmowego?
  • dragond500 lubi to

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:50

Tez sie przymierzam (lem) do kupna elektrycznej pompki.
A potem sprobowalem sobie wyobrazic sytuacje w ktorej nad rzeka psuje sie chinski badziew <_<
Kupilem druga - tym razem reczna ;)
Ta pierwsza ktora mam, jest nozna... ;)

Nie wiem czy miales okazje widziec pompke, ktorej uzywa @gacopyrz na filmie o montazu pontonu BUSH.
Z tego co sie orientuje takie urzadzenie okolo 300 PLN i zlego slowa o nim nie slyszalem.

No ale 300 to nie 50...



#3 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:59

No właśnie te powiedzmy 300zł troszkę mi nie w smak. Mam zwykłą nożną. Daje rade w 10 minut napompować, tylko wkurza mnie spuszczanie powietrza.

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 czerwiec 2011 - 21:01

No właśnie te powiedzmy 300zł troszkę mi nie w smak. Mam zwykłą nożną. Daje rade w 10 minut napompować, tylko wkurza mnie spuszczanie powietrza.


A co sie dzieje podczas spuszczania ? ;)




#5 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 21:08

Trochę problemów z spompowaniem do końca powietrza jest. A ja leniwy ostatnio się robię :D

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2011 - 21:34

Powiedzmy sobie szczerze, ze jak ktos nie dysponuje niezlej klasy pompka elektryczna to wyciagnac powietrza praktycznie do konca sie nie da.
Sa tez ograniczenia...taka pompka nie z tesco za 50zł a za 500 tez ma napis made in china. Poza tym stoi na niej napisane, zeby jej nie uzywac w sposob ciagly dluzej niz 15-20 min.

Czy to wada? Raczej nie. Przez ten czas mozna napompowac 2 pontony...poza tym bardziej zlozone modele maja wbudowany akumulator potrzebny jak brak sieci/ gniazda zapalniczki pod reka.
Poza tym mozna sie tym posluzyc nad woda, np w razie awarii powloki.

Gumo

#7 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 01 lipiec 2011 - 20:54

Taka pompka pompowała ponton a ja w tym czasie szykowałem wędki,trzy komory to jakieś 10 minut tylko końcówkę trzeba ręcznie lub nogą.

#8 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 02 lipiec 2011 - 11:27

kilka lat temu zakupiłem w tesco pompkę elektryczną na 12v za 25 zł. Jest dość intensywnie używana do pompowania 2 pontonów , działa świetnie do dzisiaj. Nie obawiam się że mi padnie , bo i tak zawsze mam ze sobą pompkę mechaniczną którą pompuję ponton na końcu ( pompka elektryczna daje za małe ciśnienie) a w czasie wędkowania dla świętego spokoju zawsze mam ją w pontonie.

#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 11:54

W pompce specjalistycznej mozna nastawic odpowiednie cisnienie i pozniej sie wylaczy.

Idac ta droga najlepsza jest pompka reczna/nozna bo najtansza (daja razem z pontonem), brak koniecznosci zasialania pradem i zdrowsza bo wymaga ruchu (spalanie tkanki tłuszczowej)

Gumo

#10 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 lipiec 2011 - 10:29

Ja kupiłem w Tokareksie pompkę elektryczną gdyż znudziło mi sie machanie nogą, a i czas się oszczędza na choćby składanie reszty majdanu. Tak jak pisze Gumo te nowe mają ustawialne ciśnienie i pompka sama ładnie dobija ciśnienie i się wyłącza. Kosztto coś koło 300 PLNów ale dziś pluję sobie w brodę, że zakupu dokonałem tak późno. Jedynyu minus, to akumulator, który trzeba mieć przy okazji, lub podpinać się pod zapalniczkę auta, co z kolei ogranicza dystans pompowania pływadła od samochodu.

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:55

Jak sugerowalem, trzeba jeszzce troche dorzucic a akumulator jest wbudowany w pompke. Byle byl naladowany - chrzanic zewn. zrodla zasilania.
Korzystniej rzecz jasna zachowac akumulator w razie awarii na wodzie ale jak krzaczory...

Gumo
  • amalk11 i gumowy lubią to

#12 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 lipiec 2011 - 19:53

Kupiłem tanią:

http://allegro.pl/intex-66626-pompka-12v-do-zapalniczki-60l- min-w-wa-i1696309935.html

I już około 10x byłem z nią nad wodą. Pompuję nią pływadełko, w niecałą minutę mam elegancko napompowane pływadło :D Dla mnie bomba, narazie nic się z nią nie dzieje.

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2011 - 23:00

Ooo...niecala minuta to opona od traktora bedzie?( belly boat)? :o

Gumo

#14 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 lipiec 2011 - 07:38

No, pod pontonem też da radę, pompka pompuje 60L/min, nie wiem ile ponton w sobie mieści = obliczcie sobie.

Nie wiem jak z pontonem - gdybym miał kupić pompkę za 3stówy do pływadełka to bym się teraz pukał w głowę, bo mija się to z celem.

#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 lipiec 2011 - 08:13

Do wstępnego pompowania ujdzie (nie osiąga ciśnienia roboczego pontonu, a już na pewno nie kilu lub air maty), żeby dobić nożną pomką wystarczy dosłownie chwila.

#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 lipiec 2011 - 16:39

Do pompowania takiego zwykłego pontonu zupełności wystarcza ta wymieniona kilka postów wyżej- pompuje szybko, a i przy składaniu pływadła bardzo się przydaje, efektywnie usuwając powietrze

#17 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 26 lipiec 2011 - 13:26

Sam miałem dość pompowania pontonu nogą, kupiłem w biedronce zwykłą chińską pompkę do materacy itp. pod zapalniczkę sam. po dołożeniu do niej odpowiedniej końcówki daje radę. Oczywiście dopompować muszę nogą ale to już kwestia dosłownie minuty. A wypompowaniem daje radę do samego końca. Wytrzymała na razie kilkanaście wypadów. jak padnie to się kupi kolejną. Na wydatek kilku stów na coś porządnego niestety funduszy brak, a te dwie dychy nawet jak padnie to nie zabolą aż tak :D. Jest to coś takiego jak kilka postów wyżej. Ponton w stylu kolibri

#18 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:10

po dołożeniu do niej odpowiedniej końcówki

gdzie można nabyć taką końcówkę, jesli przy pompce nie ma


#19 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:18

osobiście przekładam z nożnej z zestawu ale gdzieś w necie widziałem zraz zobaczę

taka końcówka ? http://www.boatshop....id=1546&k_m=44#

#20 OFFLINE   bm639

bm639

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWND
  • Imię:Maciek

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:30

dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)