Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pompka elektryczna do pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 12:01

Dzięki Łukasza za, jak zwykle, ironiczny wpis ;)

Bardziej mi chodziło o to, czy mogę zostawić pompującą pompkę i zająć się innymi sprawami, nie pilnując procesu pompowania. A że nie miałem nigdy pontonu, to się nie znam ;) No ale uspokoiłeś mnie, że krzywdy nie zrobię (podejrzewam, że szybciej pompk3 by pewnie szlag trafił ;) )

#42 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 27 marzec 2015 - 12:12

taką pompką to sobie można materac nadmuchać i to nie za duży. ciśnienia żadnego nie daje, a dmucha tylko jak suszarka do włosów w pozycji "dmuchanie bez grzania". do wstępnego nadymania gumy się nadaje, resztę musisz dobić nożną. na rynku są różnego rodzaju manometry, którymi skontrolujesz ciśnienie w komorach.

w kwestii tłokowych pompek Bravo. mnie polecono, nie odradzano (oczywiście mowa tu o postawie sprzedającego) i złego słowa powiedzieć nie mogę. dawała radę dwa sezony dość częstego użytkowania i pewnie przetrwa kolejnych kilka.



#43 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 marzec 2015 - 12:22

Żbiku manometr do pontonu 30 zł , lepsiejszy 45zł,  przepływowy 95 zł i wystarczy . Pompujesz tym badziewiem z marketu, dobijasz nożną sprawdzasz manometrem, a z biegiem czasu dymasz na czucie i prawie dokładnie tyle co trzeba.



#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 marzec 2015 - 12:24

Dzięki Łukasza za, jak zwykle, ironiczny wpis ;)
Bardziej mi chodziło o to, czy mogę zostawić pompującą pompkę i zająć się innymi sprawami, nie pilnując procesu pompowania. A że nie miałem nigdy pontonu, to się nie znam ;) No ale uspokoiłeś mnie, że krzywdy nie zrobię (podejrzewam, że szybciej pompk3 by pewnie szlag trafił ;) )


nawet tania pompka taki mały ponton jak masz nadmucha na tyle szybko że nie zdążysz zająć się niczym innym także luz, wstepne nadmuchanie takiej gumy to 2 - 3 minuty ;) drugie tyle nożną i ogień !

#45 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 14:42

Znalazłem w sieci coś takiego http://allegro.pl/ma...5191384797.html Kupię i po problemie ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 marzec 2015 - 14:45


#46 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 marzec 2015 - 14:48

Znalazłem w sieci coś takiego http://allegro.pl/ma...5191384797.html Kupię i po problemie ;)


Jestem bardziej niż pewien że to Ci się nie przyda, napompuj go pierwszy raz i zobaczysz że to żadna filozofia, wszelkie pytania staną się śmieszne ;)

#47 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 27 marzec 2015 - 15:42

Jestem bardziej niż pewien że to Ci się nie przyda, napompuj go pierwszy raz i zobaczysz że to żadna filozofia, wszelkie pytania staną się śmieszne ;)

Tym bardziej, że końcówka nie do końca ta . Jeśli już to albo manometr przelotowy, albo taki jak masz końcówkę w pompce nożnej.



#48 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 13:19

Czy ktoś użytkował lub użytkuje do pontonu kompresor firmy Black&Decker ASI500? Mile widziane jakieś opinie na jego temat.

 

http://www.blackandd...s/catno/ASI500/

 

 

Zastanawiam się też, czy załączona w zestawie końcówka będzie pasowała do zaworów w Kolibri?

 

 


Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 13:25


#49 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:22

Ten kompresor ma 11bar max ciśnienie, i jak to zwykle bywa obstawiam że kosztem ciśnienia na niską wydajność litr/minutę. Pod podanym linkiem nie ma tej informacji

#50 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:39

Moim zdaniem nie nada się. Na 99% za mała wydajność.



#51 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:22

Ja zastanawiałem się nad takim patentem żeby sobie w domu napompować kompresorem butle do ciśnienia 8-10 bar i później ta butla napełnić ponton.
Np. taka
http://www.allegro.p...item=6127126495

#52 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:31

Butla z azotem będzie tańsza. Ta jest po czynniku chłodniczym i posiada w środku olej. Szkoda gumiaka.


Użytkownik maweric edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 20:32


#53 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 15 kwiecień 2016 - 22:49

Butla z azotem będzie tańsza. Ta jest po czynniku chłodniczym i posiada w środku olej. Szkoda gumiaka.


A wcale że nie :P nie ma żadnego oleju w środku wiem bo zajmowałem się klimatyzacja przez kilka dobrych lat. Azot nie będzie tańszy 40l butla 150bar kosztuje +-50zł(koszt samego azotu) pomijam że to trzeba by busem wozić. Także co do tej butli która wytypowałem to kwestia zrobienia testu, na ile tego powietrza wystarczy. Teoretycznie 10l butla 10 bar, powinno wyjść 100l i 1bar powietrza ale tutaj się mogę mylić

#54 OFFLINE   Łukasz.W

Łukasz.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 kwiecień 2016 - 06:27

Czy ktoś użytkował lub użytkuje do pontonu kompresor firmy Black&Decker ASI500? Mile widziane jakieś opinie na jego temat.

http://www.blackandd...s/catno/ASI500/

attachicon.gif1964866_ASI500_1.jpg

Zastanawiam się też, czy załączona w zestawie końcówka będzie pasowała do zaworów w Kolibri?
attachicon.gif1.JPG
attachicon.gif2.JPG

Też się nad tym zastanawiałem,ale 13l/min raczej słabiutko...

#55 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 kwiecień 2016 - 19:13

Ja mam pompkę sevylor. Ustawiasz sobie tylko ilosc psi przy których ma się wyłączyć i robisz pozostałe czynności. W decathlonie były po 199 na all po 279. Kolibri km360d dyma 12 min. Są lepsze i szybsze pompki ale i dużo droższe. Mi ta w/w wystarcza. Za te pieniądze nic lepszego się nie znajdzie...

#56 OFFLINE   rybak_stefan

rybak_stefan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:49

Pytanie: jak wyżej.

Za wszystkie (merytoryczne) porady będę wdzięczny .

 



#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2016 - 14:02

Najlepsza jakość to pompka włoskiej firmy Bravo. Ta oryginalna Kolibri się do Bravo nie umywa.

Elektryczna o dużej mocy do wstępnego pompowania się przyda. Ale trzeba uważać. Te najtańsze często się do niczego nie nadają. 



#58 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 czerwiec 2016 - 14:44

Trzymetrowego kolibri pompujemy zwykłą elektryczną pompką (koszt 30 zeta) a dobijamy nożną bravo. Rozłożenie, napompowanie i zwodowanie pontonu to 15 minut. Tak więc nie ma co kombinować:-)

#59 OFFLINE   rybak_stefan

rybak_stefan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil

Napisano 12 czerwiec 2016 - 14:52

Trzymetrowego kolibri pompujemy zwykłą elektryczną pompką (koszt 30 zeta) a dobijamy nożną bravo. Rozłożenie, napompowanie i zwodowanie pontonu to 15 minut. Tak więc nie ma co kombinować:-)

 

Co to znaczy "zwykłą"? Każda pasuje (mam na myśli końcówkę)?



#60 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 12 czerwiec 2016 - 15:44

Kolega Grzegorz miał pewnie na myśli pompkę zwykłą z marketu do pompowania materacy .Też takiej używam .Końcówki nie pasują ale po co ci końcówki jak i tak musisz dopompować pompką nożną.


  • G_rzegorz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych