Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

I jak w Polsce mają być ryby ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 22 luty 2017 - 10:30

Jakiś czas temu w moich okolicach stwierdzono ogniska ptasiej grypy. Ot, pochorowały się kurki w kilku hodowlach. Sęk w tym, że przez "zarażone" miejscowości przepływają 2 rzeczki pstrągowe i na mostach oraz kładkach nad nimi ułożono maty dezynfekujące, które co jakiś czas straż pożarna polewała środkiem dezynfekującym. I całe to dziadostwo rozjeżdżane przez auta i spłukiwane przez deszcz trafiało gdzie ? Ano do rzeki... Co prawda śniętych ryb nie stwierdziłem, bo wodę pokrywał lód, ale gdy lód zejdzie, może być nieciekawie :( I co, najśmieszniejsze, nikt nawet nie wspomniał o ochronie ryb podczas montowania mat...


  • Dokuś lubi to

#2 OFFLINE   oliweX

oliweX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Karol

Napisano 22 luty 2017 - 11:34

oj tam, oj tam.... ktoś lekko nie pomyślał


  • Robert Crocker lubi to

#3 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 22 luty 2017 - 12:28

 Co tu gadać...? Ręce opadają!... ..."Największym zagrożeniem dla ludzkości jest ...człowiek!" ;/



#4 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 22 luty 2017 - 12:49

Jakiś czas temu w moich okolicach stwierdzono ogniska ptasiej grypy. Ot, pochorowały się kurki w kilku hodowlach. Sęk w tym, że przez "zarażone" miejscowości przepływają 2 rzeczki pstrągowe i na mostach oraz kładkach nad nimi ułożono maty dezynfekujące, które co jakiś czas straż pożarna polewała środkiem dezynfekującym. I całe to dziadostwo rozjeżdżane przez auta i spłukiwane przez deszcz trafiało gdzie ? Ano do rzeki... Co prawda śniętych ryb nie stwierdziłem, bo wodę pokrywał lód, ale gdy lód zejdzie, może być nieciekawie :( I co, najśmieszniejsze, nikt nawet nie wspomniał o ochronie ryb podczas montowania mat...

Grzesiek cyknij parę fotek jak to wygląda i zgłoś tam gdzie trzeba np. do tv 



#5 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 22 luty 2017 - 12:53

... a ja myślę, że te maty zostały tam umieszczone nieprzypadkowo... i żadne fotki nic tu nie pomogą... w końcu to "ptasia grypa"...



#6 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 22 luty 2017 - 14:08

I jak w Polsce maja byc kury?!

#7 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 luty 2017 - 16:21

Z tego co się orientuję to do nasączania mat stosuje się Rapicid - http://www.pesan.pl/...akterystyki.pdf

W opisie nic nie jest napisane że jest trujący dla ryb.

 

 

"Pomimo klasyfikacji jodu jako stwarzający zagrożenie dla środowiska – zwrot R50, preparat Rapicid nie stwarza takiego rodzaju zagrożenia dla środowiska. Wartość LC50 dla jodu wynosi dla ryb: ≥0,164 mg/dm3 (dla pstrąga tęczowego (≥ 0,53 mg/dm3 ). Żaden inny składnik nie jest sklasyfikowany jako stwarzający zagrożenie dla środowiska, aczkolwiek gotowy preparat może potencjalnie powodować wystąpienie ostrych działań niepożądanych u organizmów wodnych. Preparat stwarza potencjalne zagrożenie dla środowiska z uwagi na bardzo niski – kwasowy współczynnik pH"


Użytkownik tebe edytował ten post 22 luty 2017 - 16:24


#8 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 22 luty 2017 - 16:33

W tej karcie charakterystyki jest taki punkt nr 6 '' Postępowanie w razie niezamierzonego uwolnienia do środowiska'' . Należy się udać do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i zgłosić lub wyjaśnić zaistniała sytuację . Preparat na pewno zawiera substancję niebezpieczną dla środowiska . Nie ma się zastanawiać można też zadzwonić . 



#9 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 luty 2017 - 16:38

W tej karcie charakterystyki jest taki punkt nr 6 '' Postępowanie w razie niezamierzonego uwolnienia do środowiska'' . Należy się udać do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i zgłosić lub wyjaśnić zaistniała sytuację . Preparat na pewno zawiera substancję niebezpieczną dla środowiska . Nie ma się zastanawiać można też zadzwonić . 

"W przypadku dużej ilości preparatu uwolnionej do środowiska lub niekontrolowanego przedostania się do zbiorników wodnych należy niezwłocznie poinformować Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska"

 

Raczej specjalnie z baniaka nikt do wody tego nie leje, ja używałem na owadach tego preparatu i nic im nie było, także bez paniki.

Trzeba obserwować wodę i w razie problemu zawiadomić odpowiednie służby.



#10 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2017 - 18:42

A gdzie trafia chemia sypana na drogi ? Po awarii w Czarnobylu jakoś nie zrobiła się tam pustynia , co można pooglądać na dostępnych filmach w sieci ;)  nawet dziś wyczytałem że w Europie wykryto wzrost promieniowania jodu 131 , oczywiście podejrzewa się Rosję - chociaż ostatnio były awarie elektrowni atomowych w Francji.



#11 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 22 luty 2017 - 21:37

Tylko słówko w temacie kart charakterystyki...sam kilka stworzyłem, ileś tam przez lata przejrzałem, coś tam na ich temat wiem - obecne przepisy robią takie ukłony w stronę "bezpieczeństwa" konsumentów, że wymagają od producentów przykładowo płynu do naczyń, aby znakowali go jako preparat bardzo niebezpieczny, powodujący poważne uszkodzenie oczu (oznaczenie identyczne jak w przypadku kwasów). Tylko naginanie rzeczywistości bądź "niezależne badania niezależnych laboratoriów" pozwalają na posługiwanie się mniej odstraszającym od produktu symbolem wykrzyknika ze słowem "uwaga". A taki punkt 6 to się powszechnie kopiuje, na wzór sławnego "przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu" :rolleyes:

 

Tak czy inaczej w razie wątpliwości warto interweniować gdzie się da.....jednak ze świadomością, że w przypadku rzeczywistego zanieczyszczenia "winnych" i tak nie będzie :ph34r:


Użytkownik cristovo edytował ten post 22 luty 2017 - 21:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych