Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa maszynka do ciężkiego łowienia Shimano Tranx A.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2018 - 07:23

https://www.tackle-d...ANO-Tranx-301-A

Takiego znalazlem ;)

O jak miło :-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#22 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2018 - 07:29

To co takiego tranxa lepiej wybrać od revo toro beast? Mowa o ciężkich przynetach 100+

Obydwa są bardzo dobre. Kręciłem nimi w warunkach sklepowych i tranx wywarł na mnie większe wrażenie. Abu to też bardzo dobry sprzęt pod grube łowienie. Decydujące znaczenie może mieć cena.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2018 - 17:48

Tak? U mine po sezonie nawet nie jęknął :) pewnie pol skandynawi tez się tym zdziwi małego tranxa bardziej bym porównał do revo beast niż do toro beast.
Waga-pojemność szpul

Waga Abu Beast to 265 gramów a Tranx waży 330. Jest znacząca różnica tak więc nie sądzę aby ktoś się zdziwił.

Jak dla mnie to Tranx bliższy jest Toro NaCl czy też Toro Beast.



#24 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 marzec 2018 - 11:11

Narazie leci do mnie revo toro beast hs 51 zapewne tranxa w nie dlugim czasie też kupię. Więc będę miał porównanie

#25 OFFLINE   Wonsz

Wonsz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 13 marzec 2018 - 11:18

Ja mam tranxa 301a, narazie nie polowowił wiele, ale na sucho i po paru wypadach nad wodą, spoko maszynka. Leży naprawdę fajnie w łapie :)

#26 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 11:51

Orientuje się ktoś czy do tranxa będą pasować rączki z innych multików np. Abu czy Daiwa  ? 



#27 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2018 - 21:24

Koledzy, kto wymieniał już plastikowe tuleje pod knobami na łożyska w tranxie 301? W modelu 300/301 z 2017 pod górną plastikową tuleją była podkładka, u siebie jej nie znalazłem (produkcja 2018) i jak dałem łożyska 4x7x2,5 pojawił się luz. Wychodzi na to, że zwiększyli rozmiar plastikowych tulejek usuwając podkładkę i łożysko powinno być 4x7x3 (przynajmniej jedno z nich).

Jeżeli już ktoś wymieniał i miał podobny problem to proszę o info.



#28 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 24 maj 2018 - 21:35

Koledzy, kto wymieniał już plastikowe tuleje pod knobami na łożyska w tranxie 301? W modelu 300/301 z 2017 pod górną plastikową tuleją była podkładka, u siebie jej nie znalazłem (produkcja 2018) i jak dałem łożyska 4x7x2,5 pojawił się luz. Wychodzi na to, że zwiększyli rozmiar plastikowych tulejek usuwając podkładkę i łożysko powinno być 4x7x3 (przynajmniej jedno z nich).
Jeżeli już ktoś wymieniał i miał podobny problem to proszę o info.


Marcin zadowolony jesteś z tego tranxa?

#29 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2018 - 21:47

Wczoraj go odebrałem. Wcześniej kręciłem w sklepie. Dopiero nad wodą się okaże. Wygląda solidnie, posmarowany był zacnie, w lexach PWRL (co miałem na sprzedaż) brakowało miodku.
Bardzo, ale to bardzo jestem zadowolony z nowszej lexy 300WN HSL-P. Jeżeli tak samo będzie z tranxem to będę miał komplet do wolnego, średniego i szybszego ściągania w rozmiarze 300.


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 24 maj 2018 - 21:49

  • Sławek77 lubi to

#30 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 25 maj 2018 - 10:14

Bardzo, ale to bardzo jestem zadowolony z nowszej lexy 300WN HSL-P.

 

Cieszę się niezmiernie :-)


  • MarCinFin lubi to

#31 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 luty 2019 - 14:09

Panowie, mam dylemat, jestem aktualnie na kupnie Tranxa z tym że nie wiem który rozmiar wybrać. Mam zamiar go sparować z kijem którym będę łowił przynętami 80-180/200 gramów. Generalnie nastawiłem się na 401 ale widzę że wielu z powodzeniem używa 301 do tak wielkich przynęt. Nieco też się boję rozmiaru 401 czy nie będzie za duży. Moze cos doradzicie. Powiem tylko że multik będzie mi służył tylko do gum które nie stawiaja jakiegoś większego oporu w wodzie ale swoje ważą.



#32 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2019 - 14:35

301  :)



#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2019 - 15:35

Panowie, mam dylemat, jestem aktualnie na kupnie Tranxa z tym że nie wiem który rozmiar wybrać. Mam zamiar go sparować z kijem którym będę łowił przynętami 80-180/200 gramów. Generalnie nastawiłem się na 401 ale widzę że wielu z powodzeniem używa 301 do tak wielkich przynęt. Nieco też się boję rozmiaru 401 czy nie będzie za duży. Moze cos doradzicie. Powiem tylko że multik będzie mi służył tylko do gum które nie stawiaja jakiegoś większego oporu w wodzie ale swoje ważą.

301 zdecydowanie. 401 dla mnie to do rzucania przynętami min. 200-300 gramów np. trouty 25 czy 30 cm.



#34 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 luty 2019 - 18:30

Kurcze no to teraz mam wielki dylemat. 301 miałem w ręce i faktycznie jest wygodny jak diabli ale zastanawiałem się czy nie za mały do przynęt do około 200 gram max. Z drugiej strony 401 nie jest wiele większa z tego co widzę na zdjęciach, 10 gram tylko cięższa i pojemność większa. Nie przesadzasz @godski że to młynek do przynęt minimum 200 gram? Jak on sobie komfortowo radzi w dolnym zakresie? tak btw to dzieki za odpowiedzi



#35 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 luty 2019 - 18:37

Mam Maćku wrażenie, że mimo zapytania i tak zrobisz po swojemu. Kto jak kto, ale Robert i Andrzej kilka ładnych kilometrów linki przewinęli...


  • BOB i erqgth lubią to

#36 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2019 - 19:08

Na 301 mam nawinięte 137m plecionki 50Lb i pewnie jeszcze jakiś podkład. Potrzeba ci więcej, grubszej linki? 


  • HaDe lubi to

#37 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 luty 2019 - 19:28

@Koincydencja, mimo wszystko słucham się mądrzejszych dlatego zadałem dalsze pytanie. Chciałem jak najwięcej wyciągnąć informacji od nich skoro użytkowali te multiki. Nie lubię polegać w sprawach na których się nie znam na własnym nosie i przypuszczeniu. Zresztą laik chyba niedobrze jak jest czegoś pewien i robi po swojemu. Skoro tak piszecie to zdecyduję się na 301 chociaż co ciekawe na forach związanych z połowami Musky wszyscy mówią o 400 żeby brać ale właśnie amerykanie używają przynęt które w wodzie stawiają duży opór jak np. podwójne obrotówki i to ma chyba znaczenie przy wyborze większego modelu dla nich, no i szkoła łowienia tych ryb nieuznająca kompromisów. :D



#38 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 luty 2019 - 19:33

Ja się nie będę mądrzył, bo nie łowię na grubo, ale... gdybym szukał opinii na temat takiego łowienia, to Ich wpisy łykałbym jak pelikan rybę! Ode mnie już koniec OT!

 

Między wierszami czytam, że łowisz szczupaki na przynęty, które zabójcze dla przekładni multiplikatora nie są. A nawet jakby były, to śmiem twierdzić, że szybciej padłyby łożyska.  Ilość nawijanej linki, którą podesłał Ci Robert myślę, że Cię zadowoli.

No chyba, że na inne potwory polujesz?


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 24 luty 2019 - 19:39

  • maciekd07 lubi to

#39 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 luty 2019 - 19:34

nie jem ryb :) więc łyknę jak reksio szynkę :D Z mojej strony również koniec OT

 

@Koincydencja, faktycznie dobrze czytasz między wierszami :D tak tylko na szczupaki będę polował i faktycznie na przynęty które nie stawiają większego oporu w wodzie bo trudno za takie uznać jerki i gumy ważące max 120 gram czy Twistery 40 cm. Na Bucktaile, funtowe Bull Dawgi  czy Trouty 30 cm. nie łowię. 


Użytkownik maciekd07 edytował ten post 24 luty 2019 - 19:54

  • HaDe lubi to

#40 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 luty 2019 - 21:30

Bierz 301 i bedziesz pan zadowolony.  ja Jerkami 120g łowie bez jęknięcia. Dałem g pod jerki z tego względu ze chcialem cospod nawój 100cm.  a do gum do 250g daje revo toro beast 51






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych