Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Orvis zero gravity 9 w #9 saltwater


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 14:38

hej czy ktoś coś może powiedzieć o takiej wędce lub o całej serii zero gravity, fora zagraniczne obczaiłem ale moze ktos z kolegów miał i machał?

pozdrawiam



#2 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 07 marzec 2017 - 16:19

miałem do czynienia z #6 chyba tip flex, pisałem o niej w wątku o najgorszych kijach muchowych, to co mi głównie przeszkadzało to sztywność i zaskakująco wysoki swing weight. Wiem, że nie za bardzo można odnosić doświadczenia z kijem w konkretnej klasie na wszystkie wędki z danej serii (najlepszy przykład to hardy zenith), ale obawiam się że wersja #9 saltwater uwypukli w sobie te cechy które mi przeszkadzały. Inna sprawa, że sztywność w kiju SW może być zaletą, ale wysoki swing weight już na pewno nie.



#3 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 17:02

Ok fajnie dzieki;)wysoka cene trzymaja...nawet na ebayu jest DH za okolo 3000zl,cos jednak musza w sobie miec te kije.

#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 marzec 2017 - 19:12

W Mongolii kolega zaprezentował 9 orvisa ale nie wiem jaki model w każdym bądź razie  za jakieś chore pieniądze ale z dożywotnią gwarancją co miało być dużym plusem teraz wiem dlaczego .Była to morska 9tka ale w ręku sprawiał wrażeni lekkiej 6  ,miała zatrzymać morskie stwory a złamał ją średni lenok .Złamałem już kilka muchówek ale nigdy na rybie przy czym moje wędki były z klasy co najwyżej średniej ,morska 9 za 3 tysie  poległa na średniej rybie coś tu jest nie halo .


  • Guzu lubi to

#5 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 11:13

Pewnie mogło się tak zdarzyć...dużo tych kijków nie było bo chyba następny był Helios i to on zrobił furorę a ten odszedł w niepamięć. Ciekawe czy ten o którym piszesz to rzeczywiście zero gravity, bo czytając amerykańskie fora to zdania są podzielone a nawet z przewagą w tą pozytywną stronę. Wielu użytkowników tego kija pisze , że to piękny kij i ze nie zamieniliby go na żaden inny. Cena waha się teraz około 300$ po tylu latach więc sama dożywotnia gwarancja na to nie wpływa.



#6 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 08 marzec 2017 - 11:59

Miałem ZG 9' #5 Tip Flex. Połamał się . I dobrze  :mellow: . Nie polecam.Wymieniono na Heliosa.

Kłaniam się Marian.



#7 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 marzec 2017 - 15:56

W Mongolii kolega zaprezentował 9 orvisa ale nie wiem jaki model w każdym bądź razie  za jakieś chore pieniądze ale z dożywotnią gwarancją co miało być dużym plusem teraz wiem dlaczego .Była to morska 9tka ale w ręku sprawiał wrażeni lekkiej 6  ,miała zatrzymać morskie stwory a złamał ją średni lenok .Złamałem już kilka muchówek ale nigdy na rybie przy czym moje wędki były z klasy co najwyżej średniej ,morska 9 za 3 tysie  poległa na średniej rybie coś tu jest nie halo .


Dzień dobry Tomek,
Miłe wspomnienia.
Używam heliosów 2 generacji.
Wędka która pękła to morska 10' 6 helios2.
Pękła pod dubletem lenoków które na hama wyciągałem z korony zatopionego drzewa.
I to złamanie było do przewidzenia.
Bez zbędnych pytań wymieniona na nową.
Klasą # 9 rzucaliśmy susliki.
I rzeczywiście trzymając Heliosa #9, możesz mieć poczucie ( wagi) jak trzymanie klasy 6.
Właśnie nabywam klasę 8 jak pojedziemy we wrześniu to zobaczymy do czego się nada.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych