Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy do przynęt 100g


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   damiannn1993

damiannn1993

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrześnia
  • Imię:Damian

Napisano 10 marzec 2017 - 11:58

Na początku chce wszystkich serdecznie przywitać! A więc witam :)

Jest to mój pierwszy post. Przygodę ze spinningiem zacząłem jakieś 2 lata temu ale tak konkretnie to w tamtym roku. Na początku były gumki różnego rodzaju, jakieś obrotówki w rozmiarze max 10cm. Efekty były ale większość ryb do 55cm. W tamtym roku kolega zabrał mnie na duże jezioro. Łowiliśmy z pontonu. Byłem zaskoczony jak zobaczyłem jego przynęty. Mniejszej niż 12 cm nie miał. Do tego tajemnicze jerki salmo. Ale to zej....cie chodzi pomyślałem i od tego się zaczęło. Duże przynęty zagościły w moim pudełku i po prostu otwarły wodę :D Zaczęły padać  szczupaki powyżej 60 cm i mój rekord 73 cm :) Jako że mój sprzęt nie dawał rady z tymi największymi przynętami (sweeper 17cm) w tym sezonie postanowiłem zainwestować z lepszy sprzęt. Na początku chciałem kupić zwykły młynek ale każdy mi go odradzał. Rzucanie przynętami ok 100g bardzo meczy palec. Postanowiłem kupić casting. 

 

Więc tak mój budżet to powiedzmy 1000 zł na wędkę, multiplikator oraz plecionkę. Chcę zestaw który obsłuży przynęty od powiedzmy 30g do 120g. Z tego co się rozejrzałem to dużo jest polecanych multiplikatorów Abu C3 i C4, jednak chyba wolał bym płaski multiplikator a nie okrągły. Byłem w sklepie wędkarskim w mojej okolicy i z Abu będzie problem. Dostałem propozycję okumy albo dragona. Najbardziej chodzi mi o gwarancję na miejscu chociaż nie wiem czy dobrze myślę pod tym względem.

Następna sprawa to wędka. W sklepie trzymałem  black savage jerk do 60g. Wiem że jest te z wersja do 100g ale nie było  jej na sklepie. Ogólnie ten kijek wydawał się spoko jednak nie mam żadnego porównania z innymi wędkami tego typu. 

Koledzy i koleżanki co moglibyście mi polecić w tej kwocie za zestaw abym był z niego zadowolony?

Wiem że zanim opanuje tą technikę to trochę potrwa ale jestem na to przygotowany. Pozdrawiam Damian :)



#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 marzec 2017 - 12:16

Witaj Damian. Fajnie, że dołączyłeś do grona castingowców. Jednak za nim zaczniemy się rozpisywać po raz kolejny w tym temacie polecam przeczytanie wątków znajdujących się tuż pod Twoim. Znajdziesz tam sporo odpowiedzi i podpowiedzi :)



#3 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2017 - 12:25

http://jerkbait.pl/t...aity-duże-gumy/

http://jerkbait.pl/t...-jerków-20-70g/

http://jerkbait.pl/t...astowe-nowości/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych