Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Team Dragon FD Z, X, S, C. 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:55

Jasne, w testach tylko się liczą Stelle, TP i inne Daiwy. Sprzęt ze średniej półki jest bee i nie wolno go nikomu testować, a zwłaszcza na jerku.



#142 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:53

Jasne, w testach tylko się liczą Stelle, TP i inne Daiwy. Sprzęt ze średniej półki jest bee i nie wolno go nikomu testować, a zwłaszcza na jerku.


Czytaj koleżko ze zrozumieniem.
Nikt nie zabrania testowania i opisywania sprzętu budżetowego,ale niech to będzie obiektywne. To co jest powyżej wklejone to internetowy marketing. Nie bez znaczenia jest też fakt,że autor tego tekstu (jak dobrze kojarzę)pisuje recenzje sprzętu dla dragona.
Trochę rozsądku i spojrzenia na temat z dystansem.
..a stelle są do du...y. ;)
  • kleniu25 lubi to

#143 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 sierpień 2017 - 15:17

Po to jest ten temat założony, aby każdy mógł coś powiedzieć na temat tych kołowrotków. I nie ważne, czy to będzie Czesiu pracujący dla Shimano, czy Stefan opisujący recenzje dla Dragona. Kołowrotki na rynku są od niedawna i każdy przyszły nabywca chciałby się trochę o nich dowiedzieć. To jest najprostsza recenzja, jaką można napisać. Jakbyś dostał takiego Dragona do testów  i miał coś o nim napisać, to w jaki sposób byś to zrobił?



#144 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2017 - 16:30

Jeżeli nie przeszkadza ci marketing,potrzebujesz info to wystarczy zajrzeć do katalogu dragona,w zalinkowanym artykule jest to samo tylko ubrane w ładne opowiadanko.Jedyny plus tego pseudo testu to fotki więc ma znaczenie kto pisze taki tekst.
To już lepiej się czyta wcześniej zamieszczone opinie posiadaczy.
Skoro tobie pasuje taki test pod publiczkę to ok i nic mi do tego,ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Mnie,aż kłuje w oczy więc napisałem co myślę.
Jeżeli był bym posiadaczem w/w kołowrotka to opisał bym wrażenia z jego użytkowania jak najbardziej obiektywnie (choć wiadomo, że każda sroczka swój ogonek chwali).
  • Tomas81 lubi to

#145 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 sierpień 2017 - 16:49

A jaka jest pewność z twojej strony, że ten opis tego kołowrotka jest nieobiektywny? Może podaj przykłady czegoś, co jest niezgodne z opisem.



#146 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 sierpień 2017 - 19:06

Raczej marketingowy artykulik na zlecenie niż obiektywny test.

Obiektywny test to będzie dopiero po dłuższym użytkowaniu. Nie interesuje mnie , to co jest pisane na zasadzie sponsorki. Póki co maszynka kręci nie gorzej jak daiwa za 1000zł.

Jak się trochę oziębi to pójdzie do połowów na średnio bo teraz to 2 g z gumkami 2" jest używane,  stelki 1000 i 2500 pracują naprzemiennie.



#147 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2017 - 05:18

Jozi toć przecież napisałem, że z testem to nie ma nic wspólnego.
Artek widzę,że nie ogarniasz sedna sprawy,ale marketing łykasz,więc na tym skończmy i niech dalej wypowiadają się użytkownicy w/w cudu techniki.

#148 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:21

Spoko nie sobie co do gardeł skakać, czas pokaże co to cudo potrafi, ale na pierwszy rzut oka dość poprawnie to kręci i linkę układa jak za te dukaty..



#149 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:27

Ale ten design zywcem sciagniety z exista, to mogli sobie odpuscic  :D


  • Tomas81 lubi to

#150 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:13

Ale ten design zywcem sciagniety z exista, to mogli sobie odpuscic  :D

Dlatego go kupiłem :) .Design exista za cenę szpuli :lol:  :lol: .


  • Del Toro, MATIG i Rebel64 lubią to

#151 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 09 sierpień 2017 - 15:16

Ciekawe jak on wypadnie w porównaniu do fishmakera , kupiłem takowego w wersji  Ti 2 lata temu i przez pierwszy rok przy przynętach 30gr. praca była ok. Niestety teraz ,czyli drugim roku użytku już delikatnie czuć pracę. Rarek który ciągnie te same przynęty ma się wyśmienicie, nie wspominając o biomasterze, ale w sumie nie ma co porównywać ,bo to są 2 różne klasy kołowrotków. 

Poczekajmy jak te kołowrotki będą pracowały po sezonie czy dwóch.



#152 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 sierpień 2017 - 16:54

Ciekawe jak on wypadnie w porównaniu do fishmakera , kupiłem takowego w wersji  Ti 2 lata temu i przez pierwszy rok przy przynętach 30gr. praca była ok. Niestety teraz ,czyli drugim roku użytku już delikatnie czuć pracę. Rarek który ciągnie te same przynęty ma się wyśmienicie, nie wspominając o biomasterze, ale w sumie nie ma co porównywać ,bo to są 2 różne klasy kołowrotków. 

Poczekajmy jak te kołowrotki będą pracowały po sezonie czy dwóch.

 

Miałem wcześniej fishmaker'a II, mam teraz team dragona i ma on zdecydowanie lepszą pracę pod większym obciążeniem niż fishmaker. 


  • Mateo1989 lubi to

#153 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 sierpień 2017 - 20:53

Jasne, w testach tylko się liczą Stelle, TP i inne Daiwy. Sprzęt ze średniej półki jest bee i nie wolno go nikomu testować, a zwłaszcza na jerku.

Pokaż mi ten smoczy sprzęt "ze średniej półki"... A opisany jakby było to cudo techniki rodem z NASA.O rżnięciu żywcem wyglądu z innych topowców nawet nie wspomnę. I dlatego też nie przepadam za Dragonem choć jako dystrybutor ma parę fajnych produktów. Ale tylko jako dystrybutor.


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 09 sierpień 2017 - 20:55


#154 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:13

Ale ten design zywcem sciagniety z exista, to mogli sobie odpuscic  :D


Nie tylko design. Oznacznie serii ,C, X, Z... Coś jakby przypomina. "Kołowrotki zaprojektowane na zlecnie przez japońskiego producenta".
Cała otoczka serii sugeruje, że mamy do czynienia z Daiwą produkowaną w fabryce Ryobi, i za mniej niż 200$.
Nie mam pojęcia ile w tym prawdy, ile marketingu, nie wiem czy to dobre czy złe kołowrotki. Wiem, że taka praktyka, manipulacji i sugestii bez mówienia wprost, mnie nie pachnie ładnie. Jakoś zajeżdża "geniuszem" marketingu rodem spomiędzy drukarni dyplomów a bazarem w Wólce Kosowskiej.
Jeśli produkt jest dobry, to taka reklama zniechęca świadomą grupę. Jeśli jest słaby - to sugeruje typowe polowanie na jelenia i frajera.

Cena uplasowana dosc dokładnie między Shimano Nasci a Daiwą BG - to odważna strategia i precyzyjny strzał w konkretny segment. Marketingowa ściema nie pomoże go zdobyć, tu uczciwy średniak powinien bronić się sam.
  • Del Toro i Tomas81 lubią to

#155 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 listopad 2017 - 13:49

Używam już od jakiegoś czasu Team Dragona FD 1030iZ i nie powiem bo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Służy mi do ciężkiego łowienia, przynęty nie raz przekraczają 50 g., a obrotówki nr 5-7 wiadomo jaki stawiają w wodzie opór... I co? I daje rade! I co najlepsze nie zaobserwowałem żadnych niepokojących luzów. Luz na korbie czy koszu, jest taki jaki powinien być czyli minimalny. Kręci nawet pod dużym obciążeniem tj. gumy 16-19 cm z główkami 10 g +, bardzo fajnie, jak na kołowrotek za taką cenę. Oczywiście podstawowym mankamentem jest łożysko w rolce, często daje o sobie znać, ale to chyba normalka w kołowrotkach dragona..  Żeby nie było nie jest to reklama, tylko rzetelna opinia użytkownika. Za niedługo pójdzie na przesmarowanie i zweryfikowanie czy po krótkim ale bardzo intensywnym i ciężkim łowieniu, nosi w środku jakieś ślady użytkowania  :D. Jak na razie jestem zadowolony. 

 

PS: A już byli tacy którym wkręciłem że to exist  :D  :D  :lol:  :lol:


Użytkownik MATIG edytował ten post 04 listopad 2017 - 13:51

  • seba666 i Mateo1989 lubią to

#156 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 04 listopad 2017 - 14:57

Witam.Mógł byś wstawić schemat tego kołowrotka.


  • esoxmar lubi to

#157 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 listopad 2017 - 16:21

No części pasują zamiennie do daiw r4 :) jakby napisy wytrzeć nitrem można zrobić exista z caldii ;) A raczej exist look
  • MATIG lubi to

#158 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 listopad 2017 - 17:35

Wcześniej w tym temacie wyslałem schemat, ale coś widzę że już wygasł. Takze proszę bardzo schemacior : 

 

eef320ff2577.jpg

Załączone pliki


Użytkownik MATIG edytował ten post 04 listopad 2017 - 17:36


#159 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 31 marzec 2018 - 20:10

Odgrzeje trochę temata. Ktoś może coś więcej na temat Team Dragon FD Z  powiedzieć po sezonie użytkowania? 



#160 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 01 kwiecień 2018 - 17:11

Mój tata łowi 1035iz i jest bardzo zadowolony, a kołowrotek lekko nie ma.
Akurat dragon to nie moja bajka, ale generalnie w mojej ocenie nie ma dramatu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych