Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybackie odłowy w okresie ochronnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 marzec 2017 - 18:24

Pickerel - ależ model z autonomicznym kołem w roli głównej doskonale działa u naszych braci Niemców. Podobnie jest u naszych krewnych, myśliwych..

A u nas widzę ciągle niewydolne struktury z czasów centralizmu "demokratycznego", które masy członków próbują zastąpić nowoczesną i bezdotykową formułą dużo , tanio, tesco. Nie mam nic przeciw prywatyzacji tej dziedziny.. ale ile to potrwa ? 



#42 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 24 marzec 2017 - 22:29

Dopóki gros władz stanowić będą Panowie nie rozumiejący nowych czasów, dopóty będzie ciężko dokonać znaczących zmian. Sugerowałem na kilku spotkaniach by przemyśleć nowe rozwiązania, ale po kilku minutach zawsze pojawiał się opór. A ja tylko proponowałem, by klientom dać, czego chcą i wreszcie zlikwidować wszechobecną, związkową, fikcję. Tylko tyle i aż tyle.  :mellow:



#43 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 marzec 2017 - 13:47

Dopóki gros władz stanowić będą Panowie nie rozumiejący nowych czasów, dopóty będzie ciężko dokonać znaczących zmian.

Oni bardzo dobrze wszystko rozumieją - wierz mi.



#44 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2019 - 12:02

Składki nie są opłatą za łowienie. Związek to jest struktura organizacyjna. A my wypełniamy ją treścią.. albo zwyczajowo kładziemy lachę, ze skutkami jak na załączonym obrazku.. :) Większości tzw członków nie potrafi tego pojąć - stąd stałe pretensje o niską wydolność struktury.. Dobrze, że ktoś za nas rządzi czy znów niedobrze - Gadda?



#45 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 maj 2019 - 12:22

w 2011r miałem u siebie odłowy kontrolne........nie redukcyjne, a kontrolne. Kupiłem nawet ogłoszenie w lokalnej gazecie,by ludzi skrzyknąć. Operacja "kontroli" rybostanu trwała 3 dni, był ichtiolog z bydgoskiego OW. Pilnowaliśmy tam, gdzie się dało. 

Niestety, fachowcy z brygady rybackiej starali się zawijać sieci do zarośniętych brzegowo zatok, gdzie nie było możliwości dostać się suchą nogą i patrzeć. Na parkingu kotłowanina ludzi- gdzie ryby, po  ile ryby.... po roku dowiedziałem się co upchnięto w workach zatopionych - by je podjąć po wszystkim. 

Masakra jakaś.  

Na sąsiednim jeziorze nie poszło tak łatwo - ktoś z kamerą na brzegu stanął, inni towarzyszyli fachowcom tam, gdzie było to możliwe- skończyli już pierwszego dnia. 

Dziś drona bym nad głowy im wysłał- powinno wystarczyć i powstałby materiał będący dowodem w sprawie w razie handlu rybą & co. 


  • Krzysiek P i zitan13 lubią to

#46 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 19 maj 2019 - 11:48

Składki nie są opłatą za łowienie. Związek to jest struktura organizacyjna. A my wypełniamy ją treścią.. albo zwyczajowo kładziemy lachę, ze skutkami jak na załączonym obrazku.. :) Większości tzw członków nie potrafi tego pojąć - stąd stałe pretensje o niską wydolność struktury.. Dobrze, że ktoś za nas rządzi czy znów niedobrze - Gadda?



A czemu zwracasz sie do mnie Panie SOB?

#47 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 maj 2019 - 15:11

....my wypełniamy ją treścią.. albo zwyczajowo kładziemy lachę,...

Niedawno w rozmowie z młodym (~30) nad wodą mowa była, iż nie łowi na tym jeziorze- bo PZW nie dba o kładki i nie ma z czego połapać.
No ale młody był to nie wie, że kiedyś jak było tak było: lecz potrafili się ludzie skrzyknąć, jeden przytargał kilka belek, drugi trochę desek, inny kilo gwoździ i zrobili.

Teraz ma mu PZW zbudować bo przecież płaci.


A wielu mówi- że starzy jak wymrą  to będzie lepiej :lol:


Użytkownik ObraFM edytował ten post 19 maj 2019 - 15:12


#48 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 maj 2019 - 17:32

Niedawno w rozmowie z młodym (~30) nad wodą mowa była, iż nie łowi na tym jeziorze- bo PZW nie dba o kładki i nie ma z czego połapać.
No ale młody był to nie wie, że kiedyś jak było tak było: lecz potrafili się ludzie skrzyknąć, jeden przytargał kilka belek, drugi trochę desek, inny kilo gwoździ i zrobili.

Teraz ma mu PZW zbudować bo przecież płaci.


A wielu mówi- że starzy jak wymrą  to będzie lepiej :lol:

Gwoli ścisłości, to nie ja :D ;)


  • zator i ObraFM lubią to

#49 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 21 maj 2019 - 13:30

Składki nie są opłatą za łowienie. Związek to jest struktura organizacyjna. A my wypełniamy ją treścią.. albo zwyczajowo kładziemy lachę, ze skutkami jak na załączonym obrazku.. :) Większości tzw członków nie potrafi tego pojąć - stąd stałe pretensje o niską wydolność struktury.. Dobrze, że ktoś za nas rządzi czy znów niedobrze - Gadda?

Ktoś za ciebie rządzi, drogi Panie SOB, a nie za mnie. Więc to Ty kładziesz lachę, a ja nie mam z tego typu czynnościami nic wspólnego...



#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 maj 2019 - 15:40

Nikt nie rządzi - bo koła są martwe, a okręgowe biuro tylko administruje cała tą nędzą wędkarskiego świata - bo do rządzenia przecież ono powoływane nie jest, chociaż tzw członek tak se to we łebie wykoncypował.. Czytałeś kiedyś statut - Gadda..  :) ?

Ja nigdzie nie rejteruję.. i ciągle mnie stać na jednoosobowa samorządność. Wpuszczam do wody różne ryby za swoje - czy z tego wynika, żeś jest bardziej wolny ode mnie.. :) ?



#51 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 22 maj 2019 - 13:54

Szacun Wasza Zajebistość...

Ja wpuszczam za swoje, ale do swojej prywatnej, ogrodzonej, wody. Czy wynika z tego żem bardziej wolny od Waszej Zajebistośći?



#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 maj 2019 - 16:36

O ho,ho.. egoista vs społecznik.. Jesteś majątku stróżem, Gadda.. ale nie jestem pewien czy stróżowanie czyni cię wolnym.. :)


  • zator lubi to

#53 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 23 maj 2019 - 05:41

Społecznik ...



#54 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 maj 2019 - 05:57

I filantrop.. nieograniczony zasiekami..  :)



#55 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 23 maj 2019 - 08:35

Filantrop idealista vs egoista kapitalista

#56 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 maj 2019 - 08:37

Panowie, zakończcie już tą wymianę uprzejmości, zrobiła się nudna. 


  • vako lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych