Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Kołowrotek z aliexpress tsurinoya tsp3000

kołowrotek aliexpres chiński tani

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 10 sierpień 2017 - 20:22

Tak jak pisali poprzednicy poniżej ceny TP są inne konstrukcje godne uwagi. Daiwa BG 3000, Daiwa Prorex 2500 RA, Biomaster 4000. Ceny za nówki kolejno około 400 zł, 550 zł, 800zł. Trzeba uczciwie przyznać, że z wymienionych Biomaster jako jedyny posiada zapasową szpulę w zestawie i jest najdłużej testowany w boju. Jednak Daiwy po pierwszych próbach także sprawiają wrażenie mocnych zawodników. Warto rozważyć zanim podejmie się decyzję.

Użytkownik coma edytował ten post 10 sierpień 2017 - 21:14


#42 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2017 - 08:05

No widzisz, a ja straciłem zaufanie do tej firmy i jej "polityki sprzedaży" i już nigdy w życiu nie kupię od nich nawet gumki. Zresztą nie ma ona niczego do zaoferowania czego nie miałby inny producent w lepszej jakości i cenie.

Jest za wcześnie by porównywać mojego luviasa 3012 z moim obecnym TP 4000 PG, ale biorąc pod uwagę stan tych kołowrotków od nowości, tuż po nawinięciu plecionki i pierwszym wypadzie nad wodę, to jakością pracy TP bije na głowę luviasa. I są to kołowrotki mniej więcej w tym samym przedziale cenowym. A teraz pytanie w czym ma być lepsza Daiwa BG kosztująca 540pln? Jeżeli okazałaby się rzeczywiście taką rewelacją, to co z resztą kręciołków (Luvias, certate, morethan)? Na złom? Przestańcie robić ludziom wodę z mózgu, niech zaczną kupować w końcu to co dobre. BG dzisiaj świeżynka a za rok kazdy nowy nabywca będzie płakał, bo kupił chińskie gówno.

#43 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 11 sierpień 2017 - 08:59

No widzisz, a ja straciłem zaufanie do tej firmy i jej "polityki sprzedaży" i już nigdy w życiu nie kupię od nich nawet gumki. Zresztą nie ma ona niczego do zaoferowania czego nie miałby inny producent w lepszej jakości i cenie.

Jest za wcześnie by porównywać mojego luviasa 3012 z moim obecnym TP 4000 PG, ale biorąc pod uwagę stan tych kołowrotków od nowości, tuż po nawinięciu plecionki i pierwszym wypadzie nad wodę, to jakością pracy TP bije na głowę luviasa. I są to kołowrotki mniej więcej w tym samym przedziale cenowym. A teraz pytanie w czym ma być lepsza Daiwa BG kosztująca 540pln? Jeżeli okazałaby się rzeczywiście taką rewelacją, to co z resztą kręciołków (Luvias, certate, morethan)? Na złom? Przestańcie robić ludziom wodę z mózgu, niech zaczną kupować w końcu to co dobre. BG dzisiaj świeżynka a za rok kazdy nowy nabywca będzie płakał, bo kupił chińskie gówno.

 

 

Cóż... a mnie nie pozostaje nic innego jak uśmiechnąć się z politowaniem czytając Twój kolejny nacechowany tezami podpartymi jedynie domysłami i zwykłym hejtem komentarz :)


  • Negra i HaDe lubią to

#44 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:27

A Ty jak zjesz niedobrą pizzę w lokalu to będziesz zachwalać?
zrobiłem błąd inwestując w daiwę, później w dwie tsurinoye. Co więcej, po naprawie luviasa (530zł) będę miał większy problem by go sprzedać po takich komentarzach. Ale ja przynajmniej nie chowam głowy w piasek. Niech każdy sobie sam wyciąga wnioski.
Ja mam domysły (po takich doświadczeniach, tak? No ok) i hejt, za to daiwa wysokie koszty wszystkiego i słabą jakość. Za to w marketingu są the best : Daiwa jest technologicznie daleko przed shimano.Jednak Daiwy po pierwszych próbach także sprawiają wrażenie mocnych zawodników. - to słowa godne politowania :)

#45 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:34

a ja proponuje przestać pisać bzury i pójść po prostu nad wode....i porzucać....tak poprostu wrzucić przynęte do wody i cieszyć się obcowaniem z przyrodą...a nie skupiać się na tym czy są luzy czy ich nie ma...a może ząbkuje....a może coś jeszcze....tak robią tylko prawdziwi wędkarze internetowi....ja spadam nad wode...:):)


  • eRKa lubi to

#46 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:39

A Ty jak zjesz niedobrą pizzę w lokalu to będziesz zachwalać?
zrobiłem błąd inwestując w daiwę, później w dwie tsurinoye. Co więcej, po naprawie luviasa (530zł) będę miał większy problem by go sprzedać po takich komentarzach. Ale ja przynajmniej nie chowam głowy w piasek. Niech każdy sobie sam wyciąga wnioski.
Ja mam domysły (po takich doświadczeniach, tak? No ok) i hejt, za to daiwa wysokie koszty wszystkiego i słabą jakość. Za to w marketingu są the best : Daiwa jest technologicznie daleko przed shimano.

 

Poprawka - zrobiłeś błąd inwestując a Daiwę LUVIAS a jednak oceniasz wszystkie ich młynki. Lejesz hejt na całą firmę przez to, że miałeś JEDEN ich młynek, na dodatek żaden z powyżej omawianych.

 

Jednak Daiwy po pierwszych próbach także sprawiają wrażenie mocnych zawodników. - to słowa godne politowania :)

 

Mam Prorexa, znam ludzi posiadających Daiwy BG - swoje zdanie opieram na własnych dotychczasowych doświadczeniach oraz ich opiniach. Jak też pewnie zauważyłeś nic nie przesądzam i czekam na rozwój sytuacji. Ty jednak już wiesz, że to chiński shit i wszyscy posiadacze będą płakać za rok...

Jeśli nadal nie dostrzegasz swojej politowania godnej i nieco komicznej w zacietrzewieniu postawy to ja się poddaję.


Użytkownik coma edytował ten post 11 sierpień 2017 - 09:40

  • Friko lubi to

#47 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 sierpień 2017 - 09:39

Mnie akurat ząbkowanie i luzy strasznie wku** bez względu na okoliczności przyrody ...



#48 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2590 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:13

A ja mam dwa kilkunastoletnie Spro Blue Arct i cały czas się zastanawiam - co to jest to "ząbkowanie"



#49 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 10:14

A ja mam dwa kilkunastoletnie Spro Blue Arct i cały czas się zastanawiam - co to jest to "ząbkowanie"


Bo to super kołowrotki są ;)

#50 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2017 - 15:08

Coma, pierwszy mój młynek daiwy też był niewypałem.
Średnio jestem 2-3 razy w tygodniu nad wodą,
Czasem wieczorem tylko na godzinkę wyskoczę, ale nie odpuszczam :) fajne kijki, które mogę polecić, bo nimi łowię, to les86mhf2 i Lucky John one sensoric 2,25m.6-18g (żeby nie było że tylko gorzkie żale tu wylewam), ale co do kołowrotków, które opisałem to naprawdę szkoda kasy i nerwów (Na priv dostałem ostatnio pytanie gdzie można kupić przekładnię do daiwy, więc chyba coś w tym jest :) a nikomu nie życzę żeby musiał kupować taką część. Dla porównania do shimano przekładnie tańsze są o 1/3.
Jeżeli luviasa naprawię, nie uda mi się go sprzedać, zacznę nim łowić i okaże się że jest w porządku, to odszczekam wszystkie moje nieobiektywne opinie :) na pewno napiszę co i jak po naprawie najpóźniej pod koniec września tu na forum i w temacie "dobór kołowrotków".
  • Friko i minnow lubią to

#51 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 16:24

Coma, pierwszy mój młynek daiwy też był niewypałem.
Średnio jestem 2-3 razy w tygodniu nad wodą,
Czasem wieczorem tylko na godzinkę wyskoczę, ale nie odpuszczam :) fajne kijki, które mogę polecić, bo nimi łowię, to les86mhf2 i Lucky John one sensoric 2,25m.6-18g (żeby nie było że tylko gorzkie żale tu wylewam), ale co do kołowrotków, które opisałem to naprawdę szkoda kasy i nerwów (Na priv dostałem ostatnio pytanie gdzie można kupić przekładnię do daiwy, więc chyba coś w tym jest :) a nikomu nie życzę żeby musiał kupować taką część. Dla porównania do shimano przekładnie tańsze są o 1/3.
Jeżeli luviasa naprawię, nie uda mi się go sprzedać, zacznę nim łowić i okaże się że jest w porządku, to odszczekam wszystkie moje nieobiektywne opinie :) na pewno napiszę co i jak po naprawie najpóźniej pod koniec września tu na forum i w temacie "dobór kołowrotków".

Sorry za offtopa w jaki sposob zajechales przekladnie w Luviasie? Jak wiesz Luvias ma specyficzne zastosowanie, jest to delikatny mechanicznie sprzet.

Ale znam conajmniej trzech szczesliwych posiadaczy modelu 2506 jesli sie nie myle co do oznaczenia. Twierdza, ze przy okoniach i pstragach sprzet na lata...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 11 sierpień 2017 - 16:27


#52 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:04

Mój był zakupiony chyba na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku. Do listopada obsługiwał gumki 5-8cm (sporadycznie 10cm) + 3-7g główka. do końca lutego 12g (sporadycznie 14g, ale wszystko obsługiwane "z kija") + guma 10cm (easy shiner) - to był moment kiedy zaczął ząbkować na sucho i podczas łowienia, i do 15maja użytkowałem tsurinoya jaguar z cieńszą pletkę. Od 15maja już tylko główka 8g + easy shiner, no i od połowy czerwca zrobiłem nim dwa wypady z główką 8g i dragonem lunatic 12cm. Drugi wypad zakończył się takim ząbkowaniem, że słychać terkotkę :)

 

tldr - obługiwał od czerwca 2016 gumy 5,8,10,12 cm + główka 3-12g(rzadko 14g) z przerwą od lutego do 15maja.



#53 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 11:36

No to trafiles na jakis lipny egzemplarz. Wiadomo ze luvias to nie certate jesli chodzi o wytrzymalosc. Ale on powinien twoje lowienie wytrzymac bez zajakniecia ja bym reklamowal go w daiwie. Oni napewno podchodza rzeczowo do sprawy odpowiedzialnosci za swoje produkty. Z tego co mi kumpel opowiadal nie mial problemu z naprawa swojego exista kupionego w japoni...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 12 sierpień 2017 - 11:38


#54 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:02

Dlatego, żeby pozbyć się wątpliwości luvias dostanie nową przekładnię i ostatecznie wypowiem się tuż po zabiegu, a później po roku użytkowania. 



#55 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 12:55

Mogles napisac bezposrednio do daiwy i przedstawic swoje zastrzenia. Z mojego doswiadczenia i znajomych wynika ze jesli nie wymienili by Ci przekladni za darmo to dali by spory rabat na nia. Im zalezy na zadowoleniu klientow...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 12 sierpień 2017 - 13:00


#56 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 sierpień 2017 - 13:59

Kontaktowałem się z nimi w celu ustalenia kodu części, tam mi też powiedzieli, że kupić mogę tylko w sklepie z którym współpracują, adresy są na ich stronie (wtyczka oczywiście nie działała), no ale w końcu podano mi kilka adresów mailowo. Jeżeli nie bezpośrednio u nich dokonuję zakupu, to pomyślałem że nie ma sensu pytać o zniżkę. Pani, która mnie obsługiwała też nic nie zapronowała, więc ostatecznie w jednym ze sklepów w Szczecinie wyszło 430zł. Wiadomo, jeszcze serwis z wysyłką ~100zł

 

No troszkę jestem zły, bo myślałem, że Boga za nogi złapałem kupując kręcioł w tej klasie a tu taka... niespodziewajka. Teraz zastanawiam się, któremu serwisantowi mogę powierzyć wymianę. Jeżeli macie jakieś propozycję to ślijcie na priv. Już nie będziemy zaśmiecać tutaj tematu :)



#57 OFFLINE   wolta

wolta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:roman
  • Nazwisko:dydko

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:45

jeszcze niejedno przed Tobą wędkarskie rozczarowanie - ale czytam (twin power) że wszystko idzie w dobrą stronę - życzę sukcesów nad wodą :)



#58 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:13

Dzięki :) właśnie jadę go wykorzystać. Wczoraj na lekko było miodzio, a jutro z rana gumki 15cm + 5g główka - ostatni egzamin :)

#59 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 14 sierpień 2017 - 16:29

7 godzin łowienia bez przerwy i nic tylko kręcić dalej :) ograniczyłem się jednak do shadteez 12cm + 6g. Komfort - super!

#60 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 14 sierpień 2017 - 20:50

Przy takich przynetach komfort powinien być nawet nawijajac na palec.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, aliexpres, chiński, tani

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych