Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Ko艂owrotek z aliexpress tsurinoya tsp3000

ko艂owrotek aliexpres chi艅ski tani

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 25 marzec 2017 - 12:55

Stara Elitka i 'wywarzajaca' ja ciezka Tsurinoya z Ali...dlaczego?!

Chetnie odkupie zabkujacego Luviasa za rownowartosc dwoch nowych chinskich wynalazkow 馃槒

U偶ytkownik coloumb edytowa艂 ten post 25 marzec 2017 - 13:03


#22 OFFLINE   Adrian Ta艂ocha

Adrian Ta艂ocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Adrian
  • Nazwisko:Ta艂ocha

Napisano 25 marzec 2017 - 13:06

To nie ma znaczenia, napisz mu co jest. Masz spora szanse ze wy艣le Ci drugi. Nie b臋d膮 chcieli przecie偶 偶eby艣 odsy艂a艂. Mia艂em 2 razy tak膮 sytuacj臋 偶e co艣 przesta艂o dzia艂a膰 po jakim艣 czasie i w obu wypadkach dostalem druga rzecz za darmo.
Nic nie tracisz.

#23 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 14 kwiecie艅 2017 - 15:48

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem :)

 

Ko艂owrotek Tsurinoya Jaguar 3000 jest ju偶 u mnie:

- sklep: https://pl.aliexpres...2592461443.html

- tracking (19dni): https://alipaczka.pl...=RF618896505CN

 

Foto (tsp, jaguar i luvias; szpulka luviasa zawiera 0,12 varivas trout x8, szpulka jauara - 0,08  varivas sea bass x8):

 
Napisz臋 kilka spostrze偶e艅 ale - zaznaczam - po kr臋ceniu na sucho:
 
- w przeciwie艅stwie do tsp od nowo艣ci jest luz na rotorze i na knobie,
- wygl膮da zajebicho, du偶o 艂adniejszy od swojego dro偶szego kuzyna, ma dodatkow膮 p艂ytsz膮 szpul臋, co mnie bardzo cieszy
- w obu modelach w 艣rodku s膮 jakie艣 dziwne stuki. Nie czu膰 przek艂adni, ale co艣 tam... hmm co艣 tam spieprzyli. Serio. Wydaje mi si臋, 偶e to mechanizm posuwu szpuli jest bani, ale pewno艣ci nie mam. No c贸偶, w ko艅cu to m艂ynek za 200z艂 wi臋c  nie spodziewajmy si臋 za wiele :)
 
Jutro po powrocie znad wody, napisz臋 podsumowanie :) 


#24 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 14 kwiecie艅 2017 - 18:06

Witam, ja na pr贸b臋 kupi艂em TP Shark 1500 za jakie艣 116 pln.

Jak za te pieni膮dze to fajna zabawka, praca por贸wnywalna do Shimano Nexave 1000.

Waga z plecionk膮  205 g. Szpulka troszk臋 wi臋ksza ni偶 w Simano. Kilka razy nad wod膮.

Daje rad臋 przy lekkiej okoni贸wce, cho膰 hamulec m贸g艂by dzia艂a膰 p艂ynniej.

Patrzy艂am te偶 na Jaguara 1000 (176g i zapasowa szpulka), ale na razie sobie odpuszcz臋.

Patrzy艂em w sklepie na Daiwa Ninja 2000, ju偶 po zakupie to wydaj臋 si臋 solidniejsza i ci臋偶sza od Sharka.

Drugiego sobie nie kupi臋 ;).

 

Za艂膮czony plik  Shark.JPG   69,79 KB   32 Ilo艣膰 pobra艅



#25 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 15 kwiecie艅 2017 - 09:28

By艂em, wr贸ci艂em i oto spostrze偶enia:

 

Przy podrywaniu przyn臋ty to jakby kto艣 do 艣rodka kamieni nawrzuca艂. Przy prowadzeniu  obrot贸wki to samo. Zaznacz臋 jednak, 偶e przy lepszej klasy kijkach (ja wzi膮艂em Avida na testy) wyra藕nie czu膰 ka偶de "pierdni臋cie" w ko艂owrotku. 艁o偶ysko na rolce od czasu do czasu daje o sobie zna膰. #GregorS w przypadku tsurinoyi r贸wnie偶 ci臋偶ko jest m贸wi膰 o precyzyjnym hamulcu :P Raczej oddaje pletk臋 jak mu si臋 podoba. Mo偶na to stwierdzi膰 ju偶 na sucho. 

 

Je偶eli to komu艣 nie przeszkadza to og贸lnie fajny kr臋cio艂ek. Mi si臋 uda艂o dzi艣 kilka ryb nim wyci膮gn膮膰. Najwi臋ksza mia艂a 1,5kg i bez problemu sobie poradzi艂. Je偶eli b臋dzie 偶ywotny to zakup zalicz臋 raczej do udanych.

 

Pozdrawiam



#26 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2643 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imi臋:Artur

Napisano 18 kwiecie艅 2017 - 09:47

Chodzi jakby kto艣 kamieni do 艣rodka nawrzuca艂... ale og贸lnie jestem zadowolony... a z膮bkuj膮cy luwias jest do dupy...
Od dzisiaj jeste艣 moim guru i jedynym wiarygodnym testerem ko艂owrotk贸w...
馃槀馃槀馃槀

#27 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 kwiecie艅 2017 - 15:24

#Artech za 200z艂 stuka, ale jak za 1500z艂 z膮bkuje...?  :D


  • eRKa lubi to

#28 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 14:51

Tsurinoya Jaguar przy g艂贸wkach do 7g i smuk艂ych gumiaczach do 10cm chodzi艂 super, przy wi臋kszych obci膮偶eniach by艂o czu膰 "kamienie", natomiast - co dziwne - do艣膰 fajnie holowa艂o si臋 niedu偶e do 1,5kg rybki. Teraz przy wi臋kszych obci膮偶eniach doszed艂 jeszcze dziwny d藕wi臋k tarcia... 

Daiwa Luvias 3012 poleg艂 ca艂kiem w starciu z gum膮 12cm i g艂贸wk膮 8g. Zam贸wiona zosta艂a nowa przek艂adnia i b臋d臋 wysy艂a艂 na serwis.



#29 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 post贸w
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imi臋:Piotr

Napisano 30 lipiec 2017 - 15:03

A m贸j tsp2000 ma si臋 dobrze i pod 12-14 gramami w Narwi. I obrot贸wki 3 i wobki 7-8cm... Nie mam poj臋cia jaki mo偶e ko艂owrotek za ponad 1000 pa艣膰 na gramaturze takiej jak opisa艂e艣. Albo masz pecha (obie tsurinoye i daiwa) albo rozwalasz nieumiej臋tnym u偶ytkowaniem.

Wys艂ane z mojego ALE-L21 przy u偶yciu Tapatalka
  • eRKa lubi to

#30 OFFLINE   wicher_dziki_ko艅

wicher_dziki_ko艅

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:18

Jak ci mocno pierdzi przy tych lepszej jako艣ci kijach typu avid za 1200 z艂 to kup sobie jaxona teleskopa i nie b臋dziesz mia艂 problem贸w.
  • bongo731 i eRKa lubi膮 to

#31 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 18:36

Powiem Ci 偶e jestem w szoku, 偶e takimi gramaturami 艂owisz... w moich tsurinoyach ju偶 by艂oby czu膰 dyskomfort. Chyba, 偶e prowadzisz gumk臋 tylko kijkiem a zwijasz luz to ok. Ale blachy 4?

Mo偶e rzeczywi艣cie mia艂em pecha. 

 

Jak ci mocno pierdzi przy tych lepszej jako艣ci kijach typu avid za 1200 z艂 to kup sobie jaxona teleskopa i nie b臋dziesz mia艂 problem贸w.

te偶 o tym my艣la艂em i taniej wyjdzie trzyma膰 kijka przez 艣cierk臋



#32 OFFLINE   wolta

wolta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 post贸w
  • Lokalizacjapolska
  • Imi臋:roman
  • Nazwisko:dydko

Napisano 03 sierpie艅 2017 - 23:28

PAN kup sobie dragona vipera i przez dwa sezony nie b臋dziesz mia艂 o czym pisa膰 :D


  • Hesher lubi to

#33 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra

Napisano 09 sierpie艅 2017 - 22:40

Skuszony dobr膮 cen膮 i fantastycznymi opiniami na aliexp te偶 zakupi艂em kr臋cio艂a ; mia艂 mie膰 na艣cie 艂o偶ysk i obudow臋 z metalu. Z uwagi na 艣mieszn膮 kwot臋 darowa艂em sobie spory ze sprzedawc膮 , jedyne co jest ok w tym m艂ynku to to 偶e jest lekki , do mikrus贸w z 偶y艂k膮 0.12 mo偶e by膰. A nauka z tego zakupu taka 偶e na ali kupuj臋 przyn臋ty , bo mo偶na czasami co艣 mega艂ownego  dosta膰 za grosze.



#34 ONLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 post贸w
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imi臋:Piotr

Napisano 09 sierpie艅 2017 - 23:37

Lekki? Mo偶e wersje nano kupi艂e艣. On wa偶y chyba 280g jak dobrze pami臋tam...
Opcja jest jeszcze taka 偶e kontrola jako艣ci faktycznie nie istnieje a ja trafi艂em szcz臋艣liwie na dobry egzemplarz...
Wys艂ane z mojego ALE-L21 przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik RedJin edytowa艂 ten post 09 sierpie艅 2017 - 23:39


#35 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 06:48

Czyli generalnie nie warto by艂o. Teraz 艂owi臋 twin powerem i powiem to co nie jeden ju偶 pisa艂 wcze艣niej na forum: nie ma kompromis贸w i trzeba od twin powera wzwy偶 zaczyna膰. Lepiej uzbiera膰 troch臋 kaski i po prostu 艂owi膰.

#36 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 07:06

Czyli generalnie nie warto by艂o. Teraz 艂owi臋 twin powerem i powiem to co nie jeden ju偶 pisa艂 wcze艣niej na forum: nie ma kompromis贸w i trzeba od twin powera wzwy偶 zaczyna膰. Lepiej uzbiera膰 troch臋 kaski i po prostu 艂owi膰.

I ca艂y m贸j w臋dkarski 艣wiat przewr贸ci艂e艣 do g贸ry nogami. 



#37 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 07:15

S膮 dobre chi艅czyki, ale trzeba mie膰 rozeznanie w temacie g艂臋bsze ni偶 z internetu lub ogl膮dania sprz臋tu na p贸艂kach sklepowych, dosta艂em do test贸w tysi膮czk臋 od kumpla i p贸ki co nie mam zastrze偶e艅, idea艂, m贸g艂by by膰 tylko te 15-20gr l偶ejszy.

#38 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 post贸w

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 08:14

Podziwiam ludzi, kt贸rzy kupuj膮 przez Aliexpress ko艂owrotek Xingxianxiong za 300 i lepiej z艂otych...

Nie lepiej kupi膰 za 400zl chi艅ska Daiwe BG, kt贸ra ma mega dobre opinie? Kr臋ci艂em nia 2 dni temu i jako zagorza艂y zwolennik Shimano, nie uznaj膮cy innej opcji ni偶 Stella '07/'10, kupi艂em sobie model Daiwa BG3000, bo jest po prostu zajebisty jak na ta kas臋 ;)

A jak mi kto艣 napisze, ze problemem jest do艂o偶y膰 100-120zl do Daiwy, to znaczy ze jest dupa, bo w czasie, gdy b臋dzie trwa艂a wysy艂ka z Chin tego badziewia mo偶na sobie dozbiera膰 ta kwot臋 i z dnia na dzien zam贸wi膰 z Allegro Daiwe.

U偶ytkownik 呕biku edytowa艂 ten post 10 sierpie艅 2017 - 08:29

  • Hesher i coma lubi膮 to

#39 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 08:23

Ka偶de hobby co艣 tam kosztuje. Jak chcesz je藕dzi膰 na rowerze to kupisz rower i za 800 w markecie ale zaraz oka偶e si臋, 偶e do downhillu si臋 nie nadaje. Ze spinningiem jest tak samo. Do tego rynek oferuje nam du偶o taniego szajsu i wy艂uska膰 z niego co艣 dobrego (co wed艂ug mnie jest po prostu niemo偶liwe) dro偶ej wyniesie ni偶 kupno pewniaka za 1,5-2k.

#40 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 sierpie艅 2017 - 20:09

Dro偶ej wyniesie jak si臋 kupi gawno z Chin. Jak wy偶ej, Daiwa BG, naprawd臋 dobrze pracuje, dobrze te偶 pracuj臋 tani ryobi apelacje. Fakt, 偶e ko艂owrotek za 400 euro b臋dzie lepszym wyborem je偶eli cena nie jest jego kryterium.





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: ko艂owrotek, aliexpres, chi艅ski, tani

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych