Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 22 lipiec 2011 - 22:56

Tak mi się przypomniał stary dowcip.
Stary Żyd dawał do gazety nekrolog po swojej żonie i spytał o cenę.
- Do pięciu wyrazów za darmo.
- Nooo... to niech będzie: Zmarła Zelda Goldman.
- Ma pan do dyspozycji jeszcze dwa wyrazy.
- To niech będzie - Zmarla Zelda Goldman, sprzedam Opla

Dlaczego mi się przypomniał?
Ano dlatego, że właśnie wylazłem z działu sprzedam i niektóre wpisy kolegów wędkarzy/sklepikarzy to jedynie same ogłoszenia.
Jerkbait.pl nie jest portalem aukcyjnym i pomimo, że pewnie wielu z nas czeka na okazje to jednak chciałbym kupować od osób, które znam. Widzę, ze udzielają się na forum i oprócz tego, że coś sprzedają jakbym się mocno postarał to spotkam się nad wodą jak z kolegą po kiju, a nie na zasadach sprzedający - klient.

Moja propozycja jest taka, zresztą na innych portalach bywa podobnie, osoba, która ma przynajmniej np. 50 wpisów merytorycznych ma możliwość zamieszczenia ogłoszenia, inne wpisy będą bezwzględnie usuwane. Jak widzę sprzedam opla, a przy nicku cyferkę 1 (słownie: jeden), odnoszącą się do ilości wpisów na forum i ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w dupę... to .... sami sobie wpiszcie :D.

Takie to mam przemyślenia egzystencjalne po większej wódce... dobrze, że mozzilla podkreśla błędy bo pewnie jutro sam bym się zastanawiał o co mi chodziło :D
Spokojnej nocy życzę.

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2011 - 09:26

Dziękuję za propozycję! Nie ukrywam - wprowadzamy zmiany - pracujemy nad nimi obecnie a ta propozycja ma bardzo wielkie szanse, że zostanie wprowadzona wraz z innymi nowymi. Dziękuję!

Pozdrawam
Remek

#3 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 lipiec 2011 - 22:51

Remku ,przecież temat wlecze się co najmniej rok , jak nie dwa.ja to nazywam tak : wpadają, sprzedają, spierdalają :huh:
jest was kilku,moderatorów, macie możliwość usuwania takich wątków na bieżąco, więc w czym problem? raz dziennie przejrzeć zakładkę sprzedam?potrafiliście przypilnować nas odnośnie wymiarów ryb na zdjęciach przy pomocy regulaminu, to chyba i w tym przypadku można tak zrobić.a i przepraszam z wulgaryzm ,ale inaczej nie potrafię tego nazwać :wacko:

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2011 - 22:59

Będzie zrobione :D Poproszę jeszcze o cierpliwość :D

Rzeczywiście uwagi takie były jednak chcieliśmy zapewnić automatyczne mechanizmy kontroli by raczej odciążać moderatorów od takich czynności.

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 25 lipiec 2011 - 06:47

Ja miałbym jeszcze jedną propozycję.
Osoba, która miałaby zamieszczać ogłoszenia powinna się przywitać w stosownym wątku i napisać kilka słów o sobie. Naprawdę chciałbym wiedzieć z kim handluję.

#6 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 26 lipiec 2011 - 20:55

Jeżeli można nieśmiało przypomnieć zaproponowany temat czarnej listy w dziale sprzedam NIE polecam kontrahenta:

: NIE polecam kontrahenta [wiadomość #258721 (odpowiedź na #188017) ] sob, 25 czerwiec 2011
and67
Wiadomości: 332
Dołączył(a): grudzień 2007
Miejsce: Niedaleko Wisły


...Wracam do tematu założenia czarnej listy z notorycznie powtarzającymi się w tym wątku uczciwymi inaczej,i zakaz włażenia do działu sprzedam dla nich.Temat do przemyślenia dla moderatorów.
Pomysł dość trudny do realizacji ale wydaje mi się że potrzebny.



#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 18:58

choc juz nie jestem w gronie decydentow to jednak uwazam, za kazdy z nas ponosi odpowiedzialnosc za to, z kim robi interesy i za jaka cene, dlatego obarczanie zespolu redakcyjnego takim zadaniem uwazam za co najmniej nieodpowiednie ... filtrowanie kolezenskiego forum sprzedazy pod wzgledem 'nowych tylko sprzedjacych' przez zespol redakcyjny nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem problemu ... jak dla mnie sprawa jest prosta, jezeli ktos na dzien dobry umieszcza ogloszenia sprzedazy i mi to przeszkadza, to po prostu z taka osoba nie uprawiam handlu a roszczenia w tym kierunku pod wzgledem radakcji uwazam za troche nie na miejscu

#8 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:26

Dla wielu osób na forum, po zapoznaniu się z wieloma treściami w nim zawartymi ( w tym bardzo dużo informacji sprzętowych), rodzi się potrzeba wymiany/zakupu nowego sprzętu.
W tym kontekście dział kupię/sprzedam w którym można sprzęt ów nabyć, jest działem cennym.
To że wiele osób zagląda tutaj być może tylko po to by pohandlować
świadczy moim zdanie o sile medialnej portalu, z której coraz więcej osób zdaje sobie sprawę.
Nawet jeśli niektórzy zaglądają tu po to by sprzedać sprzęt,
a jest to sprzęt w dobrej cenie, to zapytam przewrotnie, w czym osoba wystawiająca go jest gorsza od osoby wystawiającej średnie zdjęcie z rybką?
Nikt nikogo nie zmusza do kupowania, tak jak zapewne część z nas
opuszcza inne działy portalu które nas nie interesują.


#9 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:53

Ja uważam za nieodpowiednie wykorzystywanie forum do naciągania ludzi na kasę,każdy jest odpowiedzialny a i owszem ale jezeli ktoś w przeciągu paru dni strzeli na kase pare osób i umrze na parę miesięcy ,po czym wstanie zza grobu i ponowi proceder na osobach które przegapią wpisy w NIE polecam to powinien trafić na czarną listę dla dobra nas forumowiczów.Co w tym jest nieodpowiedniego? Na allegro wiem co zrobić- klikam na komentarze i wszystko jasne.Ale może powinni wypowiedzieć się osoby juz naciągnięte które czekały na listonosza lub kuriera.

#10 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:03

Pomysł Czarnej listy popieram w 100% ponieważ sam zostałem oszukany przez jednego z użytkowników forum i niechiałbym aby ktos jeszcze się naciął chociaż wiem,że kilka osób jest.
Jezeli chodzi o nowych użytkowników którzy wstawiają na dzieńdobry ogłoszenie w dziale Sprzedam poprostu nie robię interesów i tyle.

#11 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:06

No z nowymi forumowiczami to nie ma problema zgadza się,muszą zapracować na zaufanie.

#12 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:43

No z nowymi forumowiczami to nie ma problema zgadza się,muszą zapracować na zaufanie.


Hmmmmm... Temat z lekko dwoistą naturą... :unsure: No bo w dzisiejszych czasach, to wiadomo, ostrożnym trzeba być, tyle, że jak postawić na placu stu ludzi, to ciężko po oczach wytypować jednego, który z natury jest cwańszy od najcwańszych...
Ale spojrzawszy na to z drugiej strony, to nie wiem czy tylko mnie (bo może i Panów Szanownych), trochę wnerwiają np. wizytówki coponiektórych... Ja to nie wiem czy to taki wstyd napisać tam chociażby imię i nazwisko czy kilka innych dupereli..?
A jak już mówimy o handlowaniu swoimi klockami, to może wykombinować taką opcję, że mogą wystawić tylko Ci, którzy nie wstydzą się przedstawić, a przy rejestracji na forum podać swego pełnego adresu i takich tam pierdółek..?(choć podejrzewam, że to dość skomplikowana może być operacja)...

A co się zaś tyczy CZARNEJ LISTY, to sam się mogę na nią wpisać jako pierwszy bo na pewno znajdzie się na tym portalu kilku Panów, którzy mają między oknami wydeptane rowy, na metr głębokie, jak latali po chałupie czekając na listonosza.. :lol: :lol: :lol: Za co jeszcze raz bardzo przepraszam.. :D
  • witoldn lubi to

#13 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:59

Oj zorro mi to chodzi o takich co skasowali a paczki nie wysłali.Ciebie to na złotą listę za chęć niesienia pomocy będącym w potrzebie,itp(i tu sie rumienisz Embarassed ),np podam przykład mojego nieszczęsnego zakupu TPtwinek dla świnek-mogłeś zlać temat a pomogłeś.

#14 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:25

Oj zorro mi to chodzi o takich co skasowali a paczki nie wysłali.Ciebie to na złotą listę za chęć niesienia pomocy będącym w potrzebie,itp(i tu sie rumienisz Embarassed ),np podam przykład mojego nieszczęsnego zakupu TPtwinek dla świnek-mogłeś zlać temat a pomogłeś.

Jak sam polatasz od okna do okna, to i zdanie zmienisz... <_< ;)

#15 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 lipiec 2011 - 23:26

choc juz nie jestem w gronie decydentow to jednak uwazam, za kazdy z nas ponosi odpowiedzialnosc za to, z kim robi interesy i za jaka cene, dlatego obarczanie zespolu redakcyjnego takim zadaniem uwazam za co najmniej nieodpowiednie ... filtrowanie kolezenskiego forum sprzedazy pod wzgledem 'nowych tylko sprzedjacych' przez zespol redakcyjny nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem problemu ... jak dla mnie sprawa jest prosta, jezeli ktos na dzien dobry umieszcza ogloszenia sprzedazy i mi to przeszkadza, to po prostu z taka osoba nie uprawiam handlu a roszczenia w tym kierunku pod wzgledem radakcji uwazam za troche nie na miejscu

@pitt- Ciebie faktycznie już to nie dotyczy,wszak jesteś już emeritus redaktor. Uważam jednak że grono redaktorskie wraz z adminem powinno dbać o to, żeby liczbę użytkowników ,stanowili użytkownicy a nie ci co wpadli tu tylko zrobić deal. Remigiusz obiecał zmiany i czekamy.... :)Myślę że roszczeń wobec władz portalu nikt tu nie wnosi, chodzi tylko o zapanowanie nad tym procederem;z resztą regulamin jasno mówi że właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wyjebki w dziale sprzedam,kupię,zamienię i ogłoszenia są bezpłatne,a to jest główny wabik dla tych co tu wpadli tylko coś sprzedać.

#16 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:48

Witam Kolegów.
Tak, popieram pomysł. I to bardzo.
Pozdrawiam
Alek

Pomysł Czarnej listy popieram w 100% ponieważ sam zostałem oszukany przez jednego z użytkowników forum i niechiałbym aby ktos jeszcze się naciął chociaż wiem,że kilka osób jest.
Jezeli chodzi o nowych użytkowników którzy wstawiają na dzieńdobry ogłoszenie w dziale Sprzedam poprostu nie robię interesów i tyle.



#17 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2011 - 10:49

Witam Kolegów.
Ten pomysł też popieram, tym bardziej, że zagościłem na tym zacnym Forum, nie przedstawiając się.
Pozdrawiam
Alek

Ja miałbym jeszcze jedną propozycję.
Osoba, która miałaby zamieszczać ogłoszenia powinna się przywitać w stosownym wątku i napisać kilka słów o sobie. Naprawdę chciałbym wiedzieć z kim handluję.



#18 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 28 lipiec 2011 - 13:31

[quote]
choc juz nie jestem w gronie decydentow to jednak uwazam, za kazdy z nas ponosi odpowiedzialnosc za to, z kim robi interesy i za jaka cene, dlatego obarczanie zespolu redakcyjnego takim zadaniem uwazam za co najmniej nieodpowiednie ... filtrowanie kolezenskiego forum sprzedazy pod wzgledem 'nowych tylko sprzedjacych' przez zespol redakcyjny nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem problemu ... jak dla mnie sprawa jest prosta, jezeli ktos na dzien dobry umieszcza ogloszenia sprzedazy i mi to przeszkadza, to po prostu z taka osoba nie uprawiam handlu a roszczenia w tym kierunku pod wzgledem radakcji uwazam za troche nie na miejscu
[/quote]
@pitt- Ciebie faktycznie już to nie dotyczy,wszak jesteś już emeritus redaktor. Uważam jednak że grono redaktorskie wraz z adminem powinno dbać o to, żeby liczbę użytkowników ,stanowili użytkownicy a nie ci co wpadli tu tylko zrobić deal. Remigiusz obiecał zmiany i czekamy.... :)Myślę że roszczeń wobec władz portalu nikt tu nie wnosi, chodzi tylko o zapanowanie nad tym procederem;z resztą regulamin jasno mówi że właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wyjebki w dziale sprzedam,kupię,zamienię i ogłoszenia są bezpłatne,a to jest główny wabik dla tych co tu wpadli tylko coś sprzedać.
[/quote]

Dobrze to ująłeś tofik,roszczeń żadnych nikt nie wnosi,to tylko propozycja jest,taka pierwsza linia obrony przed wtopem kasy,a co z tego wyniknie to zobaczymy.

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 28 lipiec 2011 - 15:19

Popieram, pomysł dobry.
Tylko czy czarna lista załatwi sprawę, naciągacz powinien dostać bana na forum, kopa w dupę i dowidzenia (chociaż i tak pewnie zaloguje się pod nowym nickiem).
Cham będzie chamem na wieki wieków amen.
Zostałem na forum raz przewalony, dobrze że na niewielka kaskę, teraz jestem ostrożniejszy.


Ja miałbym jeszcze jedną propozycję.
Osoba, która miałaby zamieszczać ogłoszenia powinna się przywitać w stosownym wątku i napisać kilka słów o sobie. Naprawdę chciałbym wiedzieć z kim handluję.


Wiesz z kim robisz interes, masz jego dane do wpłaty.

#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 17:08

Pamiętajcie proszę, że zrobić czarną listę można tylko z użyciem nicków z forum. Nie użyjecie danych osobowych ponieważ po pierwsze będzie to naruszeni ustawy o danych osobowych, po drugie taka osoba może oskarżyć o pomówienie bądź zniesławienie i wtedy będzie dopiero problem. W związku z tym, ponieważ rejestrować się pod różnymi nickami i zmieniać IP można do woli, to ten pomysł choć dobry w sensie stricte, może być nieskuteczny.

:D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych