Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 18:37

A jak już mówimy o handlowaniu swoimi klockami, to może wykombinować taką opcję, że mogą wystawić tylko Ci, którzy nie wstydzą się przedstawić, a przy rejestracji na forum podać swego pełnego adresu i takich tam pierdółek..?(choć podejrzewam, że to dość skomplikowana może być operacja)...

no tak, ale jaki problem napisac 'jan nowak' - przepraszam wszystkich nowakow w polsce - bo sprawdzic to raczej i copperfield by nie potafil? ... chyba? :unsure: ;) :lol:



#22 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 lipiec 2011 - 07:03

Pamiętajcie proszę, że zrobić czarną listę można tylko z użyciem nicków z forum. Nie użyjecie danych osobowych ponieważ po pierwsze będzie to naruszeni ustawy o danych osobowych, po drugie taka osoba może oskarżyć o pomówienie bądź zniesławienie i wtedy będzie dopiero problem. W związku z tym, ponieważ rejestrować się pod różnymi nickami i zmieniać IP można do woli, to ten pomysł choć dobry w sensie stricte, może być nieskuteczny.

:D

Z tym nie widzę problemu. Otórz do regulaminu należałoby dodać informację, że osoba, która zamieszcza cokolwiek na giełdzie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... . Nie akceptujesz regulaminu, nie wystawiasz nic na sprzedaż. Zgodnie z tym co napisał atb69 kupujący miałby pełne dane i mógłby je zamieścić na czarnej liście.

Czy łowi z nami prawnik?



#23 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 lipiec 2011 - 08:17

Z tym nie widzę problemu. Otórz do regulaminu należałoby dodać informację, że osoba, która zamieszcza cokolwiek na giełdzie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych... . Nie akceptujesz regulaminu, nie wystawiasz nic na sprzedaż. Zgodnie z tym co napisał atb69 kupujący miałby pełne dane i mógłby je zamieścić na czarnej liście.


Oj joj:) Przetwarzanie danych osobowych nie jest równoznaczne z możliwością ich ujawnienia, wręcz przeciwnie. Posiadacz danych osobowych w tym wypadku admin w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.; dalej jako: ustawa) ma obowiązek ochrony danych. Ochrona danych osobowych wiąże się z dodatkowymi problemami i odpowiedzialnością, co więcej w myśl w/w ustawy należy rejestrować zbiory danych osobowych. Zgodnie z art. 40 ustawy administrator danych obowiązany jest zgłosić zbiór danych osobowych do rejestracji, której dokonuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Chcąc być w porządku w świetle prawa zbieranie danych osobowych userów ma więcej minusów niż plusów, aczkolwiek są plusy dodatnie i plusy ujemne:)

Ja osobiście podpisuje się pod tym o czym pisał @pitt, admin i redaktorzy forum to nie policja, nie nakładajmy im obowiązków wynikających z naszych lęków, obaw i frustracji niepowodzeniami. Po prostu uważajmy na to z kim przystępujemy do interesów.

Pozdrawiam
Sławek


#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 lipiec 2011 - 08:42

@Jack, kiedy użytkownik A ładuje użytkownika B na czarną listę podając dane osobowe i oskarażając o oszustwo, to uzna on to za pomówienie, bo najczęściej będzie to zwyczajne słowo przeciwko słowu. Nie jestem prawnikiem i głowy nie dam, ale myślę że to bardzo prawdopodobna sytuacja.

#25 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 sierpień 2011 - 00:38

Moim zdaniem w erze anonimowosci internetu nie jest mozliwe wyegezekowanie pradziwych danych od internauty. W tym przypadku liczy sie tylko zaufanie i dobra wola obu stron. Rejestrujac sie na forum pare lat temu nie mialem pojecia o wielkosci forum oraz nie mialem wyrobionego zdania o uzytkownikach. Mimo to podjalem kilka transkacji z osobami, ktore mialy duzo postow i wydawaly sie pewne, tak tez sie okazalo i na nich sie nie zawiodlem - za co dziekuje. Do czego zmierzam, zgadzam sie z Pittem, by moderatorzy i dyrekcja forum nie ponosila odpowiedzialnosci za dzialania uzytkownikow na gieldzie. Moim zdaniem. Dajecie miejsce, dajecie mozliwosc spotkania sie - ale nie odpowiadacie za transakcje wlasna dupa. Ktos ma mala ilosc postow, wtym wogole nic nie wnaszaca w romowach na zasadzie: ok, zgadzam sie, super, tez tak robie itp... to w zyciu nie podejme z nim tematu kupna towaru - wiadomo transkacja na wlasne ryzyko. Jest jednak jedna rzecz ktora moze w tym pomoc, zgadanie sie obu stron na wystawienie prywatnej aukcji na jednym z portali aukcyjnych.
Dzieki temu rowniez dokonalem kilku dobrych transkacji. Jest to jakies wyjscie z sytuacji i mozliwosc dokonanania zakupu.
Co do nowych rejestrujacych sie w celu tylko sprzedazy - maja do tego prawo jak kazdy inny uzytkownich, niemniej dzial gieldy pt. sprzedam powinien byc otwarty powyzej pewnej ilosci postow, badz czasu zarekestrowanego na forum jako uzytwkonik. Napewno sa ludzie czytajacy, ale nie udzielajacy sie, jak chocby ja. Dajmy im szanse, ale pod pewnymi - zaostrzonymi - przepisami. Czarna lista? powinna byc, by ustrzec innych przed oszustami i kretaczami. Jesli na forum dzialaja tematy pozytyw i negaty za transkacje, to i CL powinna byc.

#26 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 01 sierpień 2011 - 19:05

Moim zdaniem w erze anonimowosci internetu nie jest mozliwe wyegezekowanie pradziwych danych od internauty.

Jeżeli coś kupujesz to dostajesz dane do wpłaty (nazwisko, adres i nr. konta) to są zapewne prawdziwe dane.

#27 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:44

[quote]
Moim zdaniem w erze anonimowosci internetu nie jest mozliwe wyegezekowanie pradziwych danych od internauty.
[/quote]
Jeżeli coś kupujesz to dostajesz dane do wpłaty (nazwisko, adres i nr. konta) to są zapewne prawdziwe dane.
[/quote]

Nie koniecznie, liczy się tylko nr konta. Do danych adresowych wpisać możesz choćby myszkę mickey z Wąchocka- przelew i tak dojdzie. A w razie w to banki są bardzo niechętne w pomocy- tylko policja.

#28 ONLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:23

[quote]
Moim zdaniem w erze anonimowosci internetu nie jest mozliwe wyegezekowanie pradziwych danych od internauty.
[/quote]
Jeżeli coś kupujesz to dostajesz dane do wpłaty (nazwisko, adres i nr. konta) to są zapewne prawdziwe dane.
[/quote]

Nie koniecznie, liczy się tylko nr konta. Do danych adresowych wpisać możesz choćby myszkę mickey z Wąchocka- przelew i tak dojdzie. A w razie w to banki są bardzo niechętne w pomocy- tylko policja.
[/quote]
Krzychu- kiedyś maiłem do dyspozycji tylko numer konta, był to chyba nawet sam @remek,system odmówił. wpisałem imię i nazwisko,ale nie adres...też dupa...jak jest teraz ,nie wiem , jedna księgowa prowadzi mi firemkę,druga (żona) rozprowadza to co zostało po pierwszej księgowej :lol:

#29 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:55

@Tofik, jest dokałdnie tak jak piszesz, przynajmniej w moim banku. Natomiast jeśli sprzedawca poda mi fikcyjne dane osobowe a nr. konta prawdziwy, to przelew i tak do niego dojdzie- sprawdzałem. Wtedy nie wiemy komu kasę wysłaliśmy i tylko organy ściagania moga to ustalić, w razie oszustwa.
:D

#30 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 wrzesień 2011 - 06:48

Mam jeszcze jedną propozycję.
Warto dodać opcję, dająca możliwość usunięcia wątku osobie, która go zakładała. Odciążyłoby to admina(ów) z przeglądania wątków, które w temacie mają sprzedane bądź nieaktualne. Sprzedający jednym kliknięciem wywala temat po zakończonej transakcji.

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:02

Mam jeszcze jedną propozycję.
Warto dodać opcję, dająca możliwość usunięcia wątku osobie, która go zakładała. Odciążyłoby to admina(ów) z przeglądania wątków, które w temacie mają sprzedane bądź nieaktualne. Sprzedający jednym kliknięciem wywala temat po zakończonej transakcji.



Planuję trochę inny mechanizm - wygaśnięcia wątku po x dniach jeśli nic się nie działo ale Twój pomysł jest jak najbardziej do zrealizowania i mi się podoba.

#32 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:18

Witam,a może by otworzyć w dziale sprzedam taki temat jak okazje użytkownicy wrzucali by tam linki do sprzętu który według nich jest po okazyjnej cenie, na promocji, lub końcówka serii, linki do ciekawych aukcji itp?

#33 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2011 - 10:56

Witam,a może by otworzyć w dziale sprzedam taki temat jak okazje użytkownicy wrzucali by tam linki do sprzętu który według nich jest po okazyjnej cenie, na promocji, lub końcówka serii, linki do ciekawych aukcji itp?

To jest fajne poza ostatnią częścią. Bo wiele osób by wstawiało po prostu swoje aukcje - przecież w ich mniemaniu na pewno sprzedają coś ciekawego i okazyjnie ;)

#34 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 wrzesień 2011 - 12:58

Ten pomysł, z okazajami już był kiedyś zdaje się podnoszony. Upadł i chyba wątek po czystkach zniknął. Jest tu parę osób, które polują na takie okazje po to by potem odsprzedać na giełdzie JB, więc nie wiem, słabo to widzę.

:D

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 wrzesień 2011 - 13:15

Tak, temat był. Problem z aktualnością danych, trochę z reklamą innych portali (a ja nie chcę reklamować innych portali bez wzajemnej umowy, że się reklamujemy). Muszęprzemyśleć temat jeszcze raz - problemów tutaj sporo ale ... byćmoże istnieje inna forma by było to atrakcyjne dla portalu i dla forumowiczów.

#36 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2011 - 13:25

Jest tu parę osób, które polują na takie okazje po to by potem odsprzedać na giełdzie JB, więc nie wiem, słabo to widzę.

Ale to raczej problem z Giełdą (niestety), a nie z linkowaniem wartych uwagi okazji w jakimś specjalnym wątku.

#37 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 wrzesień 2011 - 13:40

Jesli o mnie chodzi, to wogóle nie jest problem, dla mnie osobiście. Natomiast jest sporo osób, które nie są tym zainteresowane. Od chociażby kilku użytkowników, którzy akurat biją się na jednej aukcji i raptem ktoś wrzuca linka z okazją na forum, dochodzą następni i okazja przestaje być okazją.

:D

#38 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:26

Same aukcje może i nie, ale np. ciekawe promocje i wyprzedaże w sklepach internetowych (nie tylko polskich) były by (tak mi się wydaje) przydatne dla użytkowników.

Druga kwestia, że to darmowa reklama dla sklepów a więc wszystko zależy od administratora

#39 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 wrzesień 2011 - 17:21

Panowie, trochę powagi, ja rozumiem że niektórzy mają dużo do sprzedania, niektórzy ciut handlują bo mają po okazyjnej cenie,
ale nie róbmy sobie jaj, jak będziecie chcieli sprzedać 20 woblerów w tym 10 takich samych zaś z innym wzorem
lub rozmiarem i będziecie do każdego potrzebowali osobnego tematu to będą tacy jak ja dla których wchodzenie
na dział sprzedam minie się z celem, bo się robi allegro

http://img716.imageshack.us/img716/2857/1scrn.png

witki opadają

Remku uważam że potrzeba jakichś uściśleń w regulaminie, chyba że tylko mi się to nie podoba to przeboleje i odpuszczę sobie ten dział

Oczywiście gwoli jasności, to nie jest kierowane tylko pod adresem Pawła, nie jest to jeden z kupieckich wojowników
którzy tylko po to dołączyli do forum by pohandlować,
po prostu po raz kolejny coś takiego mi się w oczy rzuciło, a że tym razem akurat on wystawiał to mu się ,,oberwało

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 wrzesień 2011 - 20:12

Cześć,
Dzięki za informację! Paweł to akurat taka osoba, która nie robi samowolki tylko za każdym razem pyta mnie o zdanie. Tak było i tym razem - najpierw zgoda a następnie publikacja ogłoszeń. Za to Pawła cenię! Oczywiście Paweł sprzedaje ... hurtowo ale rzeczy, które sprzedaje uważam na tyle atrakcyjne dla naszych forumowiczów, że zgody udzielam.

Przyznam szczerze, że nie bardzo wiedziałem czy rozbić każde ogłoszenie z osobna czy je zgrupować. Liczę tutaj na Wasze opinie. Mnie osobiście wydawało się, że pojedyncze ogłoszenia będą lepsze - łatwiej znaleźć, lepsza komunikacja dla sprzedającego i kupującego. Może się myliłem? Sam nie wiem ... ale chętnie Was posłucham - zrobię tak by było dobrze dla Was.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych