Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ak lures

woblery hand made hm

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 26 marzec 2017 - 20:37

Witam szanowne grono forumowiczów! 

 

Mam na imię Adam, pochodzę z Augustowa, jednak od kilku lat mieszkam w Krakowie i moje wędkarstwo ogranicza się do odkrywania i męczenia krakowskiego odcinka Wisły J

 

Pierwsze woblery zacząłem strugać około 1,5 roku temu z lipy i balsy, jednak nie sprostały moim wymaganiom i do czerwca zeszłego roku zawiesiłem zabawę z przynętami, kiedy to zacząłem swoją przygodę z woblerami z żywicy, poniżej poglądowe zdjęcie jak zmieniały się moje przynęty:

 

Załączony plik  m.jpg   45,6 KB   20 Ilość pobrań

 

Woblery które obecnie wykonuję są w zdecydowanej większości modelami bezsterowymi, ponieważ takie najbardziej pasują mi pracą, zasięgiem rzutu i uniwersalnością. Wykonuję woblery w wielkościach 5, 7, 8 i 9 cm, wobler 6cm czeka na formę J

 

 

Pozdrawiam,

Adam

 

 

cdn.



#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 marzec 2017 - 22:41

Szybki postęp, czyli masz spory potencjał. Bardzo dobrze, ze zdecydowałeś się na swój wątek, jest szansa na właściwe wykorzystanie tego potencjału ;)

Witaj we własnym wątku :)



#3 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 27 marzec 2017 - 05:51

Witam. Kolego wobki I klasa . Nigdy nie robiłem bezsterów , ale kurde patrząc na Twoje, trzeba podejść do tematu. Pewnie będę miał parę pytań . 



#4 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 27 marzec 2017 - 15:24

Dziękuję za miłe słowa! :)

 

pierwsze woblery, które chciałbym pokazać to 9cm, które docelowo będą miały 4 typy pracy:

 

1. do wolniejszego prowadzenia w toni, na różnej głębokości - miganie boczkami + mocne lusterkowanie w opadzie,

2. do prowadzenia pod powierzchnią - smużenie plus wyraźna praca ogonkiem,

3. vertykalny o pracy cykady,

4. vertykalny do szybszego prowadzenia, gdzie pracuje drobno ale z dużą częstotliwością tylna część a wobler jest ustawiony praktycznie poziomo podczas prowadzenia.

 

poniżej wklejam zdjęcia woblerów 1. i 4., reszta jest dopiero malowana :P.

 

Załączony plik  k.jpg   43,09 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  j.jpg   22,09 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  d.jpg   16,56 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  e.jpg   20,55 KB   12 Ilość pobrań

 

muszę popracować nad zdjęciami, ponieważ te nie oddają rzeczywistych kolorów - woblery o ciemniejszym grzbiecie zmieniają barwę od czarnej do oliwkowo-złotej. 

 

 


  • mnietek, woblery z Bielska, Santiago i 1 inna osoba lubią to

#5 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 28 marzec 2017 - 20:14

Nowe woblery w trakcie, przede wszystkim 8 cm i 7 cm oraz 5 cm ze sterem.

 

Załączony plik  IMAG0515.jpg   77,63 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMAG0518.jpg   94,69 KB   12 Ilość pobrań

 

czekają na lakierowanie, malowanie grzbietów, brzuszków i płetw oraz wklejenie oczów :)

 

 

Pozdrawiam,
Adam


  • PioCH lubi to

#6 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 03 kwiecień 2017 - 17:41

Od lewej 9 cm, 8 cm, 7 cm i 5 cm

 

Załączony plik  IMG_2431ab.jpg   112,03 KB   10 Ilość pobrań

 

Plan na dziś to czyszczenie oczek, nacięcia na ster i ich wklejenie w "piątkach"  :) a jutro ustawianie nad wodą plus lepsze zdjęcia :P

 

 


  • PioCH lubi to

#7 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:58

5 cm ze sterem, waga ok 6 g z kotwiczkami, praca bardzo drobna, będzie miał swój czas w lato :)

 

Załączony plik  IMAG0536a.jpg   80,44 KB   10 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska i PioCH lubią to

#8 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:04

7 cm wersja z jedną tylna kotwiczką do smużenia i prowadzenia pod powierzchnia, waga 12 g bez kotwic. Wersja z dwoma kotwiczkami typowy bezsterowiec, waga ok 13 g bez kotwic.

 

Załączony plik  IMAG0532a.jpg   95,21 KB   10 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska i PioCH lubią to

#9 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:08

8 cm ok 19 g bez kotwic, z nich jestem najbardziej zadowolony jeżeli chodzi o pracę. Bardzo uniwersalny, zarówno do szybszego i wolnego prowadzenia. Po lekturze jednego z wątków dotyczącego widzenia ryb w UV postanowiłem, że dodam jakieś drobne akcenty do swoich przynęt, w tym wypadku płetwy. Nie mogę doczekać się maja i testów na boleniach :)

 

Załączony plik  IMAG0526a.jpg   142,96 KB   8 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMAG0527a.jpg   93,99 KB   8 Ilość pobrań


  • PioCH lubi to

#10 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 16 kwiecień 2017 - 19:51

Sezon rozpocząłem dosyć późno, bo dopiero wczoraj :P inauguracja była całkiem fajna, chociaż początkowy zimowy letarg i brak refleksu pozbawił mnie pierwszego fajnego okonia. Po paru minutach zameldował się ok 30 cm okonek na mojego białego 3,5 cm woblerka, z tego miejsca wyjechał jeszcze szczupaczek ok 60 cm też na 3,5 cm w kolorze żuka gnojowego :) Po zmianie miejscówki w pierwszych rzutach branie, niestety ryba się spieła, a po kilku minutach zameldował się pierwszy w sezonie kleń ok 35 cm, przynęta widoczna :P Natomiast dzisiaj pogoda w Krakowie strasznie wariowała i w tych warunkach udało mi się skusić do brania klenia ok 45 cm na 5,5 cm bezsterowego woblerka (w kolorze uklejki) i zmarnować kilka kontaktów z rybami. 

 

Załączony plik  2.jpg   108,37 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  3.jpg   73,48 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  4.jpg   77,69 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  1.jpg   78,77 KB   8 Ilość pobrań

 

Mam nadzieje, że inauguracja będzie dobrym prognostykiem na sezon 2017 :)



#11 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4551 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:07

Rybki fajne, ale wobków nie widać ;)



#12 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 16 kwiecień 2017 - 21:01

mówisz masz :P

 

paskudy robione na szybko żeby zdążyć przed sobotą :P

 

Załączony plik  1.jpg   59,19 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  2.jpg   47,09 KB   6 Ilość pobrań

 

i nowość, boleniowe 7 cm w wersji ze sterem ok 12 g, praca drobna, drżąca, więcej zdjęć wstawię jak będą skończone.

 

Załączony plik  3.jpg   54,52 KB   6 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska lubi to

#13 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:16

ukończone 7cm 12 g ze sterem, praca to wyraźne ale delikatne migotanie, podczas prowadzenia praktycznie nie stawiają oporu w wodzie i poddają się nurtowi robiąc różne odjazdy jak rybka z nim walcząca. 

 

Załączony plik  IMAG0577a.jpg   71,52 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0581a.jpg   59,37 KB   6 Ilość pobrań

 

8 cm ze zmiejszoną wagą do 15 g, pracują spokojniej (o ile tak można nazwać pracę) od cięższej wersji i jak 7 cm pokazane wyżej, łatwiej podają się wodzie, przez co można się z nimi pobawić w nurcie.

 

Załączony plik  IMAG0588a.jpg   69,97 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0586a.jpg   66,41 KB   5 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska, Santiago i PioCH lubią to

#14 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 06 maj 2017 - 20:25

W końcu rozpocząłem sezon boleniowy. Wędkarze z Małopolski wiedzą jak ciężkie warunki były na Wiśle i jej dopływach, które skutecznie uniemożliwiły mi majówkowe boleniowanie. Dzisiaj stan Wisły był całkiem znośny, więc nie marnowałem dnia i biczowałem wodę w dwóch turach :P podczas pierwszej, w południe, mogłem przywitać się z rybkami, 3 brania i trzy zmarnowane, dwa po krótkim holu a jedno niezacięte. Po obiedzie dylemat - siłownia czy siłowanie się z nurtem rzeki, ale za długo czekałem na taki dzień, więc musiałem iść nad wodę :) Ryby nie wykazywały takiej aktywności jak w południe, ataków boleni nie było widać na powierzchni. Próbowałem je kusić w toni i strefie przydennej, niestety bez efektów. Do agrafki zapiąłem woblera 8 cm w złotym kolorze i sprowadzałem wachlarzem bardzo wolno prowadząc. Kiedy wydawało mi się, że będzie to kolejny pusty 'przejazd', około 2 m ode mnie uderzył pierwszy bolek w tym sezonie :) walka nie trwała długo ale była na 'krótkim dyszlu' więc sprawiła mi trochę emocji :) niestety boleń połknął całego woblera 8 cm bardzo głęboko, dlatego nie bawiłem się w mierzenie (na oko miał ok 60-65 cm) i po uwolnieniu z kotwic wypuściłem go, odpłynął całkiem żwawo. Mam nadzieję że szybko wydobrzeje i niedługo spotkamy się ponownie ;)

 

Załączony plik  IMAG0595a.jpg   89,68 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0597a.jpg   92,34 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0611a.jpg   67,62 KB   5 Ilość pobrań

 



#15 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 07 maj 2017 - 20:18

I spotkaliśmy się szybciej niż przypuszczałem... :P

 

Załączony plik  IMAG0618a.jpg   46,15 KB   4 Ilość pobrań

 

dołowiłem kolejne dwa mniejsze, 55 cm i ok 30 cm, wstawiam zdjęcie 'średniego', mam nadzieje, że mod nie wyrzuci :P

 

Załączony plik  IMAG0623a.jpg   67,29 KB   4 Ilość pobrań

 

Wszytkie 3 rybki na oliwkowego woblera 8 cm :) miałem dobre przeczucia związane z tym wobkiem :)

 

Załączony plik  IMAG0588a.jpg   69,97 KB   4 Ilość pobrań

 


  • Pride i PioCH lubią to

#16 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 12 maj 2017 - 21:11

Kolejne fotki rybek na 'swojaki', które udało się dzisiaj przechytrzyć  ;) a jutro zdjęcia nowych wobków, a dokładniej dotychczasowych modeli w nowym malowaniu :)

 

Boleń 72 cm na złotą uklejkę, oczywiście C&R :)

 

Załączony plik  IMAG0907_BURST001a.jpg   44,33 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0908_BURST001a.jpg   38,53 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0908_BURST003a.jpg   66,31 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0910.jpg   65,86 KB   3 Ilość pobrań 

 

kolejny boleń 60 cm (znów trochę brakuje do min ;( ) tym razem na 7 cm z jedną kotwicą - pierwsza rybka na ten model :)

 

Załączony plik  IMAG0921a.jpg   61,72 KB   3 Ilość pobrań

 

i na deser kleń 40 cm na woblera 9 cm, widocznie był bardzo głodny. Coś go napoczęło ale dał rade umknąć, przeprowadzę dla niego 'vendettę' i postaram się dorwać większego drapieżnika   :P

 

Załączony plik  IMAG0918a.jpg   59,22 KB   3 Ilość pobrań

 

2 klenie z wczoraj, 3 cm poniżej forumowego minimum, na starszy model 7 cm

 

Załączony plik  IMAG0626a.jpg   62,24 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0629a.jpg   65,47 KB   3 Ilość pobrań

 

 


  • Santiago i LOLO lubią to

#17 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 13 maj 2017 - 13:01

ostatnie woblery, 9cm, 8cm i 7 cm w malowaniu uklejki, klenia i złotej rybki :P

 

Załączony plik  IMAG0932a.jpg   70,97 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0933a.jpg   68,9 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0931a.jpg   80,12 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG0937a.jpg   76,17 KB   5 Ilość pobrań 

 

a tak wyglądają w świetle UV

 

Załączony plik  IMAG0940.jpg   27,14 KB   5 Ilość pobrań

 

edit. jerk strasznie zjada jakość, ostatnie zdjęcie najlepiej to pokazuje;/


Użytkownik milijon edytował ten post 13 maj 2017 - 13:02

  • woblery z Bielska, angulia i PioCH lubią to

#18 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 29 maj 2017 - 11:29

 

Krótki filmik z pracy woblera 8cm.

 

Na warsztacie również woblery 8cm z barwioną żywicą, trochę cięższe z agresywniejszą pracą, przeznaczone do operowania bliżej dna :) zdjęcia wstawię po ostatniej warstwie lakieru :)



#19 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 29 maj 2017 - 19:54

Dawno nie wstawiałem zdjęć rybek, ale ostatnio brakowało czasu na wędkowanie a rybki, które udało się skusić nie spełniały wymogów forum. Jednak dzisiaj bardzo się zaskoczyłem jak zobaczyłem jaka ryba zagryzła mojego woblera AK80 (taka nazwa dla 8cm :P), a mianowicie... leszcz :P jak czytałem w wątku Nowwwaka o dość częstych przyłowach leszczy na niewiele mniejsze przynęty, to powiem szczerze, że sceptycznie podchodziłem do tego.

 

Załączony plik  IMAG1006a.jpg   37,03 KB   7 Ilość pobrań

 

Udało się również skusić na tego samego woblera klenia ok 40 cm

 

Załączony plik  IMAG1011a.jpg   67,38 KB   5 Ilość pobrań

 

Dzisiaj na próbę wstawiłem do AK80 ster i... efekt mile mnie zaskoczył - praca wąska, szybka, drżąca podczas średniego tempa prowadzenia. Wydaje mi się, że będzie to fajna przynęta na sandacze i bolenie :)

 

Załączony plik  IMAG1015a.jpg   41,89 KB   5 Ilość pobrań


  • tomasxt i woblery z Bielska lubią to

#20 OFFLINE   milijon

milijon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjavistula/aug
  • Imię:Adam

Napisano 09 czerwiec 2017 - 14:22

Dzień odlewania :)

 

Załączony plik  IMAG1259a.jpg   57,46 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  IMAG1261a.jpg   60,14 KB   6 Ilość pobrań


  • atb69, PePe. i angulia lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery, hand made, hm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych