Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 10:11

Ulży Ci jak ktoś Twoje ryby nazwie przyłowem ? 



#182 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 07 grudzień 2017 - 10:19

Nie ma się już czego czepiać...
Jeśli łowisz inną rybę niż się nastawiasz to przyłów.
Tak samo jak nastawiam się na suma ze stacjonarki i złowię szczupaka, czy sandacza, dla mnie to przyłów chociaż żywca może zjeść każdy większy drapieżnik, czy jak na 20 cm streamera głowacicowego mam pstrąga to też dla mnie przyłów.
  • jacekp29 i digger lubią to

#183 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 07 grudzień 2017 - 12:30

Proponuję Ci przeczytać sobie definicję przyłowu a następnie próbować dowartościowywać się głupimi komentarzami. Załóż do kamisori zandera kołowrotek z grubą plecionką, stalkę 18kg, gume Westin Shad Teez 22cm albo pękaty wobler 12cm, jedź na typowo szczupakową wodę i pochwal się sandaczami, które złowisz. Nie zapomni wziąść ze sobą użytkownika daaaro, żeby pomógł w niesieniu sandaczy a może i okoni, które złowisz.

Celem moich wypraw były szczupaki i zestaw był typowo szczupakowy a tytuł tego tematu brzmi "przyłowy" a nie science fiction.

Zgodnie z ustawą: "przyłów – część połowu obejmującą organizmy morskie nie będące celem połowów ukierunkowanych". Od dziś nastawiam się na szczupaki 100cm, każdy inny wymiar będę chyba mógł tu wrzucić  ;) 


  • strary lubi to

#184 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 07 grudzień 2017 - 13:55

Proponuję Ci przeczytać sobie definicję przyłowu a następnie próbować dowartościowywać się głupimi komentarzami. Załóż do kamisori zandera kołowrotek z grubą plecionką, stalkę 18kg, gume Westin Shad Teez 22cm albo pękaty wobler 12cm, jedź na typowo szczupakową wodę i pochwal się sandaczami, które złowisz. Nie zapomni wziąść ze sobą użytkownika daaaro, żeby pomógł w niesieniu sandaczy a może i okoni, które złowisz.

Celem moich wypraw były szczupaki i zestaw był typowo szczupakowy a tytuł tego tematu brzmi "przyłowy" a nie science fiction.

Nie napinaj się, bo ci pęknie guma od kaleson.



#185 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 21:58

Miały być okonie a tu złota rybka🤔

Załączone pliki



#186 OFFLINE   ens

ens

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 grudzień 2017 - 19:24

Dzisiaj po kilku godzinach szukania bezskutecznie sandaczy na Odrze, na otarcie łez na sam koniec trafiła się tołpyga 95cm w pierwszej chwili po mocnym odjedzie pomyślałem ze trafił się ładny sandacz lecz po kilku minutach trochę się rozczarowałem i okazało się ze to taki brzydal na 8cm King shada w kolorze perlowym z czarnym grzbietem na 20g. Zdziwiłem się bo zagryzła dosyć głęboko gumę z pauzy na dnie i miałem problem z wyjęciem gumy. Mam nadzieje ze z tego się wykaraska. Trafiały mi sie już karpie, leszcze z opadu a dzisiaj pierwsza tołpyga w życiu :)

Załączone pliki



#187 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:48

Piękny przyłów, ja bym się cieszył gdybym potrafił regularnie prowokować Tołpygi do brania na spinning. W przyszłym roku mam plan spróbować łowić je celowo na małe powierzchniowe woblery.
  • Bułka lubi to

#188 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:54

Piękny przyłów, ja bym się cieszył gdybym potrafił regularnie prowokować Tołpygi do brania na spinning. W przyszłym roku mam plan spróbować łowić je celowo na małe powierzchniowe woblery.

Najlepsze są poppery strugane z planktonu....

Przepraszam,ale nie mogłem się powstrzymać.



#189 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 26 grudzień 2017 - 21:59

Tołpyga najlepsza jest wędzona. 

Panowie sory ale nie ma czegoś takiego ja Tołpyga na spinning. Nawet za pysk jest to ryba podhaczona. 

Kto nie w temacie niech uwierzy na słowo - to niepotrzebny badziew w naszych wodach. 


  • Pisarz.......ewski Piotr, KILL & GRILL i slawek_deep lubią to

#190 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2017 - 22:03

Śmiej się, ale w tym roku na stawie chodowlanym widziałem jak Tołpygi nękały stado narybku. Po 2 godzinach machania małymi woblerkami miałem tam jedno branie, niestety nie zacięte.

#191 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 26 grudzień 2017 - 22:06

Na stawie hodowlanym zjedzą nawet jamnika jak wpadnie do wody!



#192 OFFLINE   slawek_deep

slawek_deep

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaBug/Narew
  • Imię:Sławek

Napisano 26 grudzień 2017 - 23:06

A nawet i peta zeżrą jak się im rzuci ;) . Panowie nie ma co się rozczulać nad tą rybą . TO GATUNEK INWAZYJNY.


  • Mr.Happy, Blue i KILL & GRILL lubią to

#193 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 433 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 27 grudzień 2017 - 08:29

Co to za wobler skusił tego sandacza z ostatniej fotki?

Hej chyba odpowiedzi nie dostałeś ,mi się wydaje, że to ten plytkochodzacy Pojedyniec
  • Dokuś lubi to

#194 OFFLINE   Micz

Micz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Tomi

Napisano 27 grudzień 2017 - 09:37

Tołpyga najlepsza jest wędzona. 

Panowie sory ale nie ma czegoś takiego ja Tołpyga na spinning. Nawet za pysk jest to ryba podhaczona. 

Kto nie w temacie niech uwierzy na słowo - to niepotrzebny badziew w naszych wodach. 

 

Tomek ja też twierdziłem,że nie ma czegoś takiego jak tołpyga na spinning.Do momentu jak łowiłem pewnego razu klenie na smużaka 2,3mm na półmetrowej wodzie w rzece (Dunajec) i do woblera wyszła tołpyga około 80cm jak rasowy kleń,cały wobler w pysku sam nie dowierzałem jeszcze dodam,że branie nastąpiło z lustra tafli wodnej .

Jak to mówią są rzeczy które nawet filozofom .....



#195 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 27 grudzień 2017 - 10:53

Hej chyba odpowiedzi nie dostałeś ,mi się wydaje, że to ten plytkochodzacy Pojedyniec

Dostałem, dostałem!... :) Tak, to wobler Pojedyńca. Dzięki za czujność! :)


  • Franc lubi to

#196 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 grudzień 2017 - 21:23

Trudna sprawa z tymi przyłowami.Szczerze,mnie dziwi nazywanie sandacza czy szczupaka lub okonia,złowionego na sztuczna przynętę przyłowem.Sztuczna przynęta spinningowa,drapieżnik-gdzie tu przyłów?!Gdzieś pod koniec wątku sandaczowego jest piekna ryba którą złowił @krisu na bodajże dużą obrotówkę.Klasyfikować ja jako przyłów tylko dlatego że nie walnęła w gumę a w obrotówkę na którą już nikt prawie sandaczy celowo nie próbuje łowić?Dlaczego?Wiadomo,są grupy przynęt na które konkretne drapieżniki biorą częściej,ale czy nie jest tak przypadkiem dlatego że częściej ich używamy?Każdy definiuje przyłów jak chce,mnie nic do tego i nic mnie nie boli ale jak widzę dużego okonia złowionego na 5 calową gumę czy duże wahadło i nazywanego przyłowem to szczerze,nie rozumiem.

Sytuację dodatkowo komplikuje jeszcze fakt że w pewnych okresach i miejscach ryby "niedrapieżne",jak na przykład leszcz czy lin bardzo chętnie pobiora małego wobka czy sztucznego robala podanego na czeburaszce czy na przykład zestawie typu Carolina Rig.Jak z jakichś powodów zaczynają te leszcze czy liny regularnie brać na sztuczną przynętę to nie są juz przyłowem tylko dlatego że się na nie nastawiamy?


  • Tiur lubi to

#197 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:05

Trudna sprawa z tymi przyłowami.Szczerze,mnie dziwi nazywanie sandacza czy szczupaka lub okonia,złowionego na sztuczna przynętę przyłowem.Sztuczna przynęta spinningowa,drapieżnik-gdzie tu przyłów?!Gdzieś pod koniec wątku sandaczowego jest piekna ryba którą złowił @krisu na bodajże dużą obrotówkę.Klasyfikować ja jako przyłów tylko dlatego że nie walnęła w gumę a w obrotówkę na którą już nikt prawie sandaczy celowo nie próbuje łowić?Dlaczego?Wiadomo,są grupy przynęt na które konkretne drapieżniki biorą częściej,ale czy nie jest tak przypadkiem dlatego że częściej ich używamy?Każdy definiuje przyłów jak chce,mnie nic do tego i nic mnie nie boli ale jak widzę dużego okonia złowionego na 5 calową gumę czy duże wahadło i nazywanego przyłowem to szczerze,nie rozumiem.

Sytuację dodatkowo komplikuje jeszcze fakt że w pewnych okresach i miejscach ryby "niedrapieżne",jak na przykład leszcz czy lin bardzo chętnie pobiora małego wobka czy sztucznego robala podanego na czeburaszce czy na przykład zestawie typu Carolina Rig.Jak z jakichś powodów zaczynają te leszcze czy liny regularnie brać na sztuczną przynętę to nie są juz przyłowem tylko dlatego że się na nie nastawiamy?

He he... Temat wielokrotnie wałkowany, mimo to wraca jak bumerang!... ;)


  • Franc, drag i cyprys19 lubią to

#198 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:11

He he... Temat wielokrotnie wałkowany, mimo to wraca jak bumerang!... ;)

Ano,jak kilka innych ;) .


  • Dokuś lubi to

#199 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 28 grudzień 2017 - 10:44

Ewidentnie zima zbliża się wielkimi krokami..;)

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

#200 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 grudzień 2017 - 20:44

Wczoraj zaliczyłem dwie życiówki (sandacza i szczupaka) dokładnie z tego samego stanowiska i w przeciągu 15 minut. I jak tu kończyć sezon?!

Dzisiaj też nie mogłem sobie podarować tego Sylwestra i  wyskoczyłem z kolegą za okoniem. Przy pomocy dużej dozy szczęścia końcówka sezonu jest z przytupem!

Dzisiejszym przyłowem na zestaw okoniowy okazał się piękny karaś! Znowu życiówka! Całe 39cm. Walczył pięknie choć hol trwał może 3-4minuty. Zaczepiony za samą skórkę. Zaatakował kajtka 2" na główce 2g. Branie klasycznie - w opadzie. Kijek 0,5-5g i pletka 0,08.

Załączony plik  20171231_091735.jpg   73,21 KB   30 Ilość pobrań Załączony plik  20171231_091821.jpg   81,33 KB   31 Ilość pobrań

 

 Był ze mną kolega więc udało się uwiecznić filetowanie ;-)

 

 

Panowie i Panie! Samych sukcesów w 2018! Tych wędkarskich również!


Użytkownik marienty edytował ten post 31 grudzień 2017 - 20:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych