Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

srutu tutu przpon z drutu


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 lipiec 2011 - 09:25

Znalazłem taki filmiki w sieci:

Pan gada w innym języku i kręci przypony.
Mnie interesuje tylko jedna rzecz, gdzie mogę kupić taki drut w Polsce :D? Jaką powinien mieć mniej więcej grubość?
Zastanawiałem się też czy podczas produkcji nie rozhartować samej końcówki drutu,żeby łatwiej się ją owijało.
Podziękował z góry za pomoc.
P.S Wiem, że gdzieś był podobny temat, chyba przez pitt'a zakładany, ale straciłem jakąś godzine, żeby go znaleźć i mi się nie udało :(... jak coś to proszę odkleić.


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 10:53

drut kupisz w OBI albo w sklepie modelarskm (stal na oski do modeli) a jak zapytasz baloo to moze sie oakzac, ze jeszcze ma jakies przypony odemnie i sobie bedziesz mogl obejzec
koncowek rozhartowywac nie musisz, 3 oploty stali od 0.8 wytrzymuja kazdego szczupaka

taki sigle strand jest bardzo dobry do ciezkich gliderow i pullbaitow ale na prawde duzych, nie slider 12 :D

#3 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 lipiec 2011 - 13:33

pitt :D a ja już myślałem, że Slider 12 to dużo :D... poważnie :D.. przynajmniej na Polskę to chyba jednak dużo.
Myślałem o tym drucie jako o przyponie do wszelakich jerkbaitów. Póki co sam zrobiłem przypony na plecionce Quantuma i ze względu na brak specjalistycznej zaciskarki i dobrych (długich) tulejek zaciskałem takimi szczypcami jak ten pan na filmie drut ucinał. Po użytkowaniu zauważyłem, że jednak plecionka przesuwa mi się w tulejce i się obawiam, że w krytycznym momencie będę bluzgał na czym świat stoi.
Pitt, a jak będę pytał w Obi o ten drut to on ma jakieś specjalne zastosowanie, żeby Pani wiedziała chociaż gdzie mnie skierować?

To co ma baloo to widziałem, ale zastanawiam się skąd te małe sprężynki wykombinować? Z długopisów :D?

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 17:59

zwykly drut stalowy, zadna filozofia, odpowiedni material szybciej znajdziesz w sklepie modelarskim ... a sprezynki kupuje sie w sklepie zelaznym, musza miec tylko odpowiednia srednice, nastepnie rozciaga sie je troche, zeby mozna je bylo nakrecac na zlacze i juz ... podaj mi adres, to wysle ci kilka takich przyponow ...
stalowe plecionki nadaja sie do jerkow srednio, lepsze sa przypony sztywniejsze

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2863& ;start=0&
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=851& start=0&
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=525&
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4932& ;

ps. odpowiednie szczypce to juz chyba z rok kupujesz ;)

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:34

pitt :D
jak zawsze można na Ciebie liczyć :D.
Tych tematów, które tu wrzuciłeś przyznam, że nawet nie widziałem.. no może prócz tego gdzie zrobiłeś ładne zdjęcia tytanów.
Z tą zaciskarką temat narodził się w tym roku :D i fakt, rozmawialiśmy o tym. Odszedł w zapomnienie, bo po kilku próbach rozerwaniowych stwierdziłem, że przy cieńszych plecionkach nie ma absolutnie żadnego problemu, żeby obcinaczami zaciskać te tulejki. Jak kupiłem grubszą plecionkę to problem się pojawił. Problemem jest długość tych tulejek, które się zaciska. Te, do których mam dostęp, są robione przez MAX'a i jak na mój gust są po prostu za krótkie. Przyszło mi do głowy, żeby stosować dwie(?) na stronę, ale czy to miałoby sens? Przyznaję się bez bicia, że zakupy zagraniczne budzą u mnie lęk :D po prostu nie wiem jak się do tego mam zabrać :D. W takim przypadku rurki kupiłbym w USA, a zaciskarkę u niemiachów.
Napisałeś też:

stalowe plecionki nadaja sie do jerkow srednio, lepsze sa przypony sztywniejsze Wink

Tylko jak mamy zdefiniować sztywność :D? Zakładamy, że plecionka jest miękka, a drut sztywny, szukać czegoś pomiędzy?


edycja:
i jeszcze mi się przypomniało, te zaciskarki, które widziałem w sklepach (dobrze, że przez internet nie zamawiałem) to przyznam, że po pijaku lepiej bym je wykonał. Rączki w szczypcach chodziły w lewo i w prawo, ten, profil, który miał się wcisnąć w tulejkę był powycinany chyba zupełnie przypadkowo wiec odpuściłem profesjonalnym zaciskarkom.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 09:03

profesjonalne zaciskacze z linku do angelussat sa najlepsze na rynku i sluza wedkarzom od nastu lat, ten model jest hard to beat ;)

jak zdefiniowac sztywnosc? ... hmmm ... ja bym powiedzial tak, ze jak masz do wyboru dobra stalke 9-cio kilowa 7X7 i stalke 15-sto kilowa 1X7 w otulinie, to ta w otulinie bedzie sztywniejsza i lepiej jest wybrac ta druga, idac za ciosem, to wspomniana wyzej stalka w otulinie bedzie znacznie mniej sztywna niz FC lub hard-mono 50 lb i tu z kolei wybralbym hard-mono ... na samym koncu mamy do wyboru single strand z tytanu lub z litej stali, te przypony beda najbardziej sztywne ...
dlaczego sztywnosc? poniewaz jest dobrze, kiedy podczas pracy jerkbait pcha przypon przed soba :D

#7 OFFLINE   boczek

boczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Napisano 25 sierpień 2011 - 22:30

Jak koledzy wcześniej wspomnieli, trzeba wybrać się do klepu modelarskiego lub pogrzebać w sieci. Ja przypony robię ze stalowego, nierdzewnego drutu służącego do utrzymywania modeli na uwięzi. Jeszcze nigdy taki przypon mnie nie zawiódł. Tak jak na filmiku, okręcam końcówkę do 10 obrotów. Na to nakładam koszulkę termokurczliwą i dalej zapalniczką opalam ją. Jeśli chodzi o grubszy kaliber, dodatkowo lutuję zaciśnięty drut. Myślę jednak że to nie jest konieczne.

#8 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:14

http://www.corona-fishing.pl/Grupy/Warsztat/Jak_zrobic_przyp ony_do_jerkowania/25,forum_posty,622,1

#9 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 sierpień 2011 - 19:31

Kupiłem wczoraj w OBI jakiś zwój drutu stalowego, nierdzewnego, ale wydaje mi się, że jest za miękki. Chyba będę szukał dalej...
A miało być tak pięknie, 0,8mm i 9m na szpulce.. za jedyne ~9zł :D.
Taki drut z jakiego są wykonywane stelaże do modeli to chyba jest dodatkowo hartowany..?

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2011 - 10:04

Jack, na alledrogo masz pełny przegląd twardości, odcinki już od 10m.

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 21:05

Ja mam coś takiego w dwóch mocach: 68 lb (0,46 mm średnicy) i 86 lb (0,51 mm średnicy) amerykańskiej firmy AFW.

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2 70663180376


Niedrogo i bardzo dobre. Wiem, że taniej będzie w sklepie z drutem, ale około 5 USD z transportem za 9 m. fachowej stali na przypony to nie jest chyba majątek. Liczę przy zakupie 3 opakowań.
Ja zamawiałem jeszcze linkę 1x7 Surflon 80 lb, trochę krętlików i parę innych rzeczy i koszt zakupu zamknął mi się kwotą 61,00 USD + 15 USD transport. Czyli koszt linki + 25%.


#12 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 05 wrzesień 2011 - 20:11

Kupiłem wczoraj w OBI jakiś zwój drutu stalowego, nierdzewnego, ale wydaje mi się, że jest za miękki. Chyba będę szukał dalej...
A miało być tak pięknie, 0,8mm i 9m na szpulce.. za jedyne ~9zł :D.
Taki drut z jakiego są wykonywane stelaże do modeli to chyba jest dodatkowo hartowany..?

Spróbuj z drutem dentystycznym

#13 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 listopad 2011 - 14:22

Przestałem szukać drutu. Po prostu poszedłem na łatwiznę i kupiłem za ~5,50zł za paczkę takie przypony :D. W paczce są trzy sztuki. Dwa rozmiary różniące sie długością i grubością drutu. Producent Prologic Savagear. Kupowałem we wrocławskim Krokodylu. Problem jak dla mnie jest rozwiązany :D. Nie kupowałem ich wcześniej bo po prostu nie było takiego towaru w sklepie dlatego chciałem pokombinować :D.
http://www.savage-gear.com/ecatalogue/Savagegear/flash.html# /37/

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 19:42

troche dziwne konstrukcje ... agrafka w takim przyponie jest elementem lekko bezsensownym ;)

#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 listopad 2011 - 20:35

Dlaczego agrafka jest bez sensu? Przecież trzeba jakoś zmieniać przynęty :D. Chyba, że chodzi Ci o rozwiązanie ze sprężynką, gdzie element mocujący jest integralną częścią przyponu? Ja się tylko zastanawiałem dlaczego tam nie ma krętlika, ale chyba już wiem :D

#16 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 05 listopad 2011 - 20:35

poważnie używacie jeszcze drutu, skoro jest tytan?!?

Cześć Pitt!!!

Przeprowadziłeś się już?

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 02:03

Dlaczego agrafka jest bez sensu? Przecież trzeba jakoś zmieniać przynęty :D. Chyba, że chodzi Ci o rozwiązanie ze sprężynką, gdzie element mocujący jest integralną częścią przyponu? Ja się tylko zastanawiałem dlaczego tam nie ma krętlika, ale chyba już wiem :D

tez stwierdziels, ze jest bez sensu :lol:

@baloo
yüüp, udalo sie ... prawie :lol:

#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2012 - 01:57

Mam trochÄ™ specialnego drutu American Fishing Wire na zbyciu. Na priv proszÄ™.

#19 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 kwiecień 2012 - 12:23

Mnie już Baloo przekonał do tytanu więc zaprzestałem poszukiwań drutu, który de facto kupiłem w dwóch wersjach - gotowej (przypony Savagear) i niegotowej (Castorama czy inne Obi) :D. Ten niegotowy przydał się do podwiązywania kwiatów :D.

#20 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaÅšrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • ImiÄ™:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 28 sierpień 2019 - 09:39


  • HaDe i eRKa lubiÄ… to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych