Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Dyzmannn

Dyzmannn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 21:24

Wygoda z używania pompki elektrycznej jest ogromna, ale warto mieć przy sobie ręczną (nożną) jako awaryjną. Bo może się okazać że nagle elektryczna odmówi posłuszeństwa i trzeba wracać do domu bez wypłynięcia.
Ja po kilku latach użytkowania różnych pontonów zmieniłem taktykę. Sprzedaje mój obecny ponton (320) wraz z silnikiem 6KM.
Kupiłem już ponton z aluminiową podłogą 450, dokupuję teraz do tego silnik 20KM i robię przyczepkę z wyciągarką pod ten ponton. Zima teraz to i okazje cenowe można znaleźć i czas jest żeby pomajsterkować w garażu. Żadnego pompowania nad wodą, czy do suszenia w domu. Slipuję łajbę i wypływam, a po rybach wciągam na przyczepę i wracam do domu. Szybko i wygodnie. W pontonie montuję konsolę z kierownicą, ławki (bakisty), echosondę i uchwyty na wędki. W domu wszystko do garażu bez demontowania. Pełen komfort, człowiek się starzeje i robi się wygodny na starość. Wybrałem 4,5 metrowy ponton bo chcę wygodnie z niego łowić w dwie osoby i w miarę wygodnie okazyjnie we trzy.


#122 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 listopad 2011 - 21:55

Zazdroszcze garazu :D

#123 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 23 listopad 2011 - 22:16

Gdybym miał gdzie trzymać taki ponton, to z możliwością slipowania byłby świetny na Solinę. Tylko nie miałbym go jak zrzucić na małe ciurki i tu się rodzi problem mieszczucha, gdzie to wszystko trzymać? Ledwo starcza mi miejsca na jeden ponton, dwa silniki i resztę gratów...

Z silnikiem 9.9 w ślizg wchodziłbym tak:
ed

#124 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 luty 2012 - 22:35

Panowie jako ze stoje przed dylematem zakupu pływadełka prosze was o podpowiedz odnosnie wyboru. Mam wstępnie wybrane dwa modele BUSCH CRAB CR K-330 oraz KOLIBRI KM-360D. Silniczek to na 99% HONDA BF-8. Pontonik ma smigać w wiekszosci czasu po Odrze. Moze ktoś podpowie inny model warty uwagi. Budżet to 3800zł.

#125 OFFLINE   Krzysiek Slo

Krzysiek Slo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 luty 2012 - 22:49

Ja bym brał tego i nic innego nie szukał BUSCH CRAB CR K-330 Ma dobre opinie a złych nie znalazłem.


#126 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 luty 2012 - 22:52

Też szłyszałem wiele pochlebnych opini. No i marka. W tokarexsie jest w założonym budżecie :D Może jeszcze ktoś coś podrzuci odnosnie uzytkowania ,własnych spostrzeżeń itp.

#127 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 11 luty 2012 - 23:56

Plywadlo z busha zacne, ale kuni będzie mało. Tym bardziej 330 cm

#128 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 luty 2012 - 00:03

Powinno wystarczyc bo w zasadzie to pływanie bedzie sie odbywało z prędkością patrolowo-trolingową :mellow: Kolega ma Yamaszke 9,9 i śmiga aż miło :D

#129 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 12 luty 2012 - 00:06

Do czlapania wystarczy z okładem, do szybkiego przemieszczania się miedzy miejscowkami we dwie osoby czasem będzie mało.

#130 OFFLINE   Krzysiek Slo

Krzysiek Slo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 luty 2012 - 10:35

Do czlapania wystarczy z okładem, do szybkiego przemieszczania się miedzy miejscowkami we dwie osoby czasem będzie mało.

Chyba się z Twoją opinią nie zgodzę. Ja powiem że 8KM będzie w sam raz na przykładzie mojego pontonu 3.30m i silnika 6KM.
Tu mój filmik z pływania. Wprawdzie jakość marna ale daje pogląd jak pływa po Odrze.

8KM da zadowalającą prędkość i spokojnie wejdzie w ślizg z dwiema osobami. Oczywiście te pontony przystosowane są do mocy 15KM ale też trzeba brać pod uwagę gabaryty i wagę silnika przy ich transporcie no i cenę.

#131 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 12 luty 2012 - 11:11

[quote]
Do czlapania wystarczy z okładem, do szybkiego przemieszczania się miedzy miejscowkami we dwie osoby czasem będzie mało.
[/quote]
Chyba się z Twoją opinią nie zgodzę. Ja powiem że 8KM będzie w sam raz na przykładzie mojego pontonu 3.30m i silnika 6KM.
Tu mój filmik z pływania. Wprawdzie jakość marna ale daje pogląd jak pływa po Odrze.

8KM da zadowalającą prędkość i spokojnie wejdzie w ślizg z dwiema osobami. Oczywiście te pontony przystosowane są do mocy 15KM ale też trzeba brać pod uwagę gabaryty i wagę silnika przy ich transporcie no i cenę.
[/quote]

Moja opinia wynika z posiadania 8KM 2takt(27kg) przez 2 sezony przy pontonie 360cm. W sprzyjających warunkach byłem w stanie wycisnąć ponad 30km/h we dwie osoby. Jednak przy dwóch osobach i sporej ilosci sprzętu gdy Odra nie była płaska bywaly problemu z wejściem w slizg, a co za tym idzie marnowalismy czas i paliwo. Także zgodzę się ze 8KM da zadowalające prędkość ale ze spokojnym wejściem w slizg we dwie osoby już nie do końca Twój filmik potwierdza to co pisze - warunki są niemal idealne, jedna osoba na pokładzie, a manetka mimo to odkrecona na maxa. Twierdze, ze gdybyś zapakowal 2 osoby +szpej a byłaby fala to slizgu byś nie uswiadczyl. Także 8KM będzie ok, ale tylko na styk. Dla poparcia moich słów napisze, ze obecnie mam 15KM 4takt także znam ta historie rownież od drugiej strony - pływanie w slizgu przy odkreceniu 1/2 manetki i vmax 40km/h, o kulturze pracy i zapotrzebowaniu na paliwo nie wspominając.
Pozdrawiam


#132 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2012 - 16:27

Podepnę się z pytaniem.Pływałem już wieloma modelami łodzi o różnej budowie, jedne były lepsze, drugie gorsze, ale nie pływałem nigdy pontonem a ten wątek mnie zainteresował i dlatego moje pytanie. Jakiej wielkości musiałby być ponton, żeby dawał podobny komfort łowienia dla dwóch wędkarzy łowiących z rzutu na stojąco powiedzmy do komfortu łowienia z ok. 4 metrowej łodzi?

#133 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 luty 2012 - 15:31

No i zestawik został skompletowany. :D Z racji braku w Tokarexie Craba :( został zakupiony KOLIBRI KM-330D oraz silniczek HONDA BF-8. :mellow: Tylko czekac aż lody puszczą i beda pierwsze testy :mellow:

#134 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 luty 2012 - 15:39

puszczenie lodów to pomoże Ci tylko wypróbować sprzęt ale wędkować z łodzi w okręgu mazowieckim można dopiero od maja

#135 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 luty 2012 - 15:59

Podepnę się z pytaniem.Pływałem już wieloma modelami łodzi o różnej budowie, jedne były lepsze, drugie gorsze, ale nie pływałem nigdy pontonem a ten wątek mnie zainteresował i dlatego moje pytanie. Jakiej wielkości musiałby być ponton, żeby dawał podobny komfort łowienia dla dwóch wędkarzy łowiących z rzutu na stojąco powiedzmy do komfortu łowienia z ok. 4 metrowej łodzi?



jak masz przestronną łódź to nie ma takiego pontonu. jak chcesz porównać ponton do łodzi to najprościej było by porównać ponton z pychówką o tej samej długości(mniej więcej podobna powierzchnia podłogi). Z tym, że na pontonie lepiej się stoi bo jest bardziej stabilny(nie przechyla się) i ma płaską podłogę dzięki czemu też się wygodniej stoi. myślę, że odpowiedni komfort dla wędkowania w dwie osoby daje ponton 3,2m ale to kwestia gustu i potrzeb.

#136 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 luty 2012 - 16:02

Niestety albo stety ja należe do okręgu Dolnośląskiego ;)

#137 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 18 luty 2012 - 18:00

sory.
za miejsce zamieszkania wziąłem dzielnicę Warszawy

#138 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 marzec 2012 - 16:23

Witajcie koledzy :D Bzisiaj z racji chwilki wolnego przyszedł czas żeby potestować nowe nabytki ;) Testy wypadły nadzwyczaj sprawnie wrećz doskonale. Na fotce moj zestawik Kolibri K-330D w parze z Hondą BF-8. Testy na Odrze. Dwie osoby na pokładzie niewiele sprzętu ale zestawik daje rade. W slizg wchodzi bezproblemowo ;) Dzieki Władek vel @tornado za silniczek(igiełeczka) :mellow:

Załączone pliki



#139 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 25 marzec 2012 - 19:07

Bardzo ładny komplet <_<

#140 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 25 marzec 2012 - 19:15

Czyżby lekka nutka zazdrosci ;) Zestawik niezwykle mobilny w połączeniu z przyczepką podłodziową przystosowaną pod pontonik jest cacy. Pozostaje kilka małych przerobeczek i zestawik bedzie mozna slipować bezposrednio z przyczepki do wody włacznie z silnikiem na pawęży :mellow: Odpadnie wiec cała kołomyja z odpinaniem-zapinaniem motorka do dętki :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych