Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Travel

blank travel mhx talon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2008 - 12:16

Obecnie używam Major Craft arc-69mh i jest on super !!
Jedyna jego wada to to że jest jednoczęściowy, a mi przydałaby się wersja travel.
Jeśli istniałaby możliwość odwzorowania jego parametrów w kijku travel - byłoby to coś czego szukam
no może zwiększając jednocześnie długość do 7', i ew. trochę górny zakres c.w. (czyli precyzyjniej arc-70H w wersji travel)

Stąd pytanie orientacyjne: czy jest to w ogóle możliwe (chodzi mi o parametry i właściwości kija - liczę na szczerą i pewną odpowiedź) ?

Docelowo:
50% boleń (Wisła: wobki)
30% szczupły do 75cm (Wisła: slider 7, x-rap, nieduża guma)
20% sandacz (Wisła: guma)
sporadycznie inne gatunki (czyli zależałoby mi by obsługiwał również np. 7g wobki)
c.w. 3/8(1/4)-1(1.5) oz
moc 20-25lb
akcja: fast, regular-fast
rezonans lub inny bajer aby kijek był czuły
pianka (nie lubię korka)

Z góry dzięki za info



#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 19:04

Witam,

Z tego co pamietam jest taki Batson RX6 tyle ze do 21 gram. Tym z kolei bym sie nie przejmowal poniewaz moim do 35 gram spokojnie rzucam 100 ramowymi przynetami za co ich dystrybutor chcial mi nawet odebrac gwarance :D :D :D

Wedka jaka posiadam to juz dosc mocna armata bardziej na szczupaki.

Jesli chodzi o rezonans to wyboru za wielkiego nie masz bo z jakis dziwnych powodow niewiele pracowni decyduje sie na te rozwiazanie.

Pozdrawiam,

Bujo



#3 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 czerwiec 2008 - 22:01

Michał - dzięki za info
Kurcze, to jak tak mocno swoich kijków nie testuje :D

#4 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 17 grudzień 2009 - 14:16

witam i proszę o rade w sprawie blanków.
od jakiegoś czasu, zamierzam nabyć zestaw kijów typu Trawel, zestaw dobrej jakości!!! niestety bezskutecznie w związku z Tym ze często podróżuje w czasem odległe miejsca(najdalej Domonikana ),bardzo ważna jest dla mnie wygoda w transporcie sprzętu wędkarskiego.
o ile kołowrotki bez linek mam w bagażu podręcznym, o tyle z długimi tubami jest juz problem, i zdarzają sie uszkodzenia w luku bagażowym , poza tym poręczność w przemieszczaniu sie po mieście jest straszna. w porównaniu z kijem 4 składowym w 70cm tubie przytroczonej do plecaka.
Zdecydowałem się wiec na założenie tego wątku-w którym proszę was o radę.
potrzebuję 2 kije obydwa muszą spełnić niestety pewne wymagania

1 to musza być w 4 składzie, i tu myślę o blankach muchowych ubranych w tytan
1a wiec pierwszy kij ma być na klenio -jazie i pstragi- łowione głownie w Angli w Brighouse są to ryby do 60cm w rzece o średnim uciągu. Dł. kija to max 270cm (najlepiej 240cm)

2Drugi kij ma służyć do łowienia większych drapieżników, takich głownie jak sandały rzadziej szczupak i sum ,łowy odbywać bąda sie głownie w rzece typu Pad i Ren, kij musi być szybki i mocy około 20lbdł max 280 ,kija na ryby głownie do 6-7kg,okazjonalnie chciałbym łowić min łososie(ale to tylko okazjonalnie(norwegia) bez ukierunkowywania kija na te ryby-główny jest sandał .

Przynęty to głównie jigi do 30gram + guma. preferuje dość sztywne i szybkie kije nieulegające szczytówka przynęcie .I tu pytanie czy jest sens wchodzić w temat blanków muchowych?
niektóre konstrukcje jak Sage Scott czy Thomas&Thomas lub Croix mowa o morskich 4 cz blankach morskich w klasach 10-12 które posiadaja finezje podania wabika ,a zarazem potworna moc!!!,pewnie by sie nadały ?ale czy na pewno ? nie mam styczności z takimi blankami, wiec proszę o radę.

Kije jak najbardziej moga byc ubrane w Tytanowe przelotki,własnie zakupiłem takowe do wędki którą sam bedę robił.

Trawele chciałbym ubrać u któregoś z naszych rodbuilderów ,sam chyba nie dam rady, tym bardzej ,że wyznaczenie kręgosłupa w 4cz kiju nie jest tak proste i latwo o błąd.

Dodam ze kij musi być w 4 kawałkach, miałem już do czynienia z 3 cz kijami. i s ą strasznie niewygodne w transporcie, gdy chcemy zmienić łowisko i złożyć kij 3 kawałków za nic nie idzie złożyć na pół co innego 4

pozdrawiam i liczę na pomoc
Kornel Miklas

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 15:47

Witam,

A nie lepiej zastanowic sie nad jakas wedka dedykowana spinowi? CTS ma chyba takie konstrukcje.W Talonie tez sie cos znajdzie.

Co do blankow muchowych ja osobiscie nie mam przekonania ale jak juz sprobowal bym poszukac blankow Sage TCR ewentualnie Scotta S3 ( na spigotach)- byly zdecydowanie najszybsze ze wszystkich z jakimi mialem do czynienia. Masz tez wyprzedaze Xi2 Sage za niecale 250 dolcow chociazby na mrfc.com

Bujo

#6 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 17 grudzień 2009 - 16:36

witam
dzieki za namiar poszukam w necie czy coś mają?
ja myslałem jeszcze o lamiglasie XMG do linki 10 lub 12 tu chodzi o muchowy blank

generalnie jest bardzo Ciezko z trawelowymi blankami spinningowymi :( mchowek jest w cholerę,widać producenci twierdza ,że muszkarze wiecej lataja za rybami niżspinningisci <_<

Bujo o blanku Xi2 rozmawiałem kiedys z jednym z amerykańskich wedkarzy miał taki pod spinna z na karanksy i tarpony,włąsnie po tej rozmowie wyszło na to ze tokij którym da sie machac też niewielką przyneta ,nie koniecznie 20cm popperem itd.
ale spokojnie 10-15gr jiggami
http://img6.imageshack.us/img6/2342/carlosrodcollagesized.jpg

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2009 - 16:45

Bardzo ladnie sie to prezentuje.
Nawet te zlote festyny - Gold Cermety pasuja do korka w rekojesci.

Ciekawe czy z takiej firany jest pokrowiec - zarcik :D

Zastanawiajace czym podyktowane jest zastosowanie tak mocarnego kolowrotka jak Stella SW 8000...


Guzu

#8 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 17 grudzień 2009 - 16:49

z tego co wiem miał byc to kija na tarpony i karanksy,generalnie też na te co jak sie rozpędzą to 200m linki jest mał Embarassed

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 17:05

Kornel,

Wedka, akurat castingowa na blanku Xi2 8'#14 , troche przycieta lowilem przez kilka godzin jakis czas temu. Walilem tym przynetami ponad 100 gram bez najmniejszych problemow :D Ladowal sie bardzo dobrze cos od 10-15 gram o jakich wspominasz.

Co do lzejszej wedki mysle ze bedzie jeszcze trudniej. Byly jakies teksty na forum o zastosowaniu blankow muchowych do wedek na klenio-jazie. Ja bym wybral najszybszy blank jaki istnieje i modlil sie zeby cos fajnego z tego wyszlo :D Pomacham dzis moja muchowka 9'#8. Dam ci znac wieczorem czy jest jakas szansa ze sie nada.

Pozdrawiam i powodzenia,

Bujo

#10 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 grudzień 2009 - 17:30

Witam!
Podobnie jak Bujo radziłbym wykręcić do Krzysztofa Zielińskiego z FishingArt i porozmawiać z nim o blankach CTS.Firma ta specjalizuje się w takich blankach jakie cię interesują i z tego co się orientuję wszystkie modele występują w 2,3,4 częściach.A blanki miodzio :mellow:......
Pozdrawiam!

#11 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 17 grudzień 2009 - 22:56

witam
właśnie ogladałem blanki na stronie FishingArt.znalazłem jeden który by mi pasował jednak te 15lb przy 35gramach cw?
czy ktoś z was ma taki kij? może mi coś powiedzieć o nim?
ten 8' jeszcze przejdzie 20lb.ale za krótki jest ,czy ten dłuższy ma jakis zapas mocy? bo tylko 15lb ??? :unsure:


Załączone pliki



#12 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 18 grudzień 2009 - 15:42

no to chyba mam już jeden blank na trawelka :o ,teraz pozostaje tylko jeszcze ten lekki i t bedzie chyba gorzej :unsure:

czy ktoś z was zna blanki muchowe w dł 8,6 a najlepiej 8stop w klasie 7-8? bo nigdzie doszukać sie niemogr a chyba w ta strone bedę celował,jesli chodzi o lekki kij na kropy i klebio-jazie. :unsure: bo typowych spiinów w tej dł i 4 składzie niema

#13 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2009 - 18:43

A może... http://fly.hardyfishing.com/en-gb/products/spinning-rods/spi nning-rods/demon-spin/

#14 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 18 grudzień 2009 - 19:11

majster wszyho oki ale jedynu 4skład jak widzę to 100gramowy kijek.a to deczko, dokładnie jakies 8-8,5 deczko :mellow: za wiele na jazie i kropko klenie. widzę sa 3 skłądy,ale zapewniam,jest to strasznie upierdliwe,rak to jest ze 3 składu niezłozysz na połowe,nieraz juz to przerabiałem i wszystko sie placze itd,
pierwszy element tj z rekojecia ,nie jest uzbrojony w przelotke wiec składajac na 3 cz taki 3 czesciowy trawel,jest niezły bałagan
4cz jest idealny,bo przedzierajac sie przez bush wystarczy złozyć na polowe kij i juz jest super.
potem gdy wracamy do domu z ryb w tubę przykrecamy do plecaka lub tube przez ramie i już rece wolne.
tymbardziej ,że zdarza mi sie Crosem na ryby smigac.
niewspominajac juz o wyjazdach zagranicznych ,samolocie,marudzacych taxówkarzach,że to tuba za długa ,ze to ,ze tamto Embarassed .
poprostu chce wygody,i jesli jest szansa na taki kij to -
why not :mellow:

#15 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 grudzień 2009 - 09:45

Sage Bass Series powinien cie zainteresować.

#16 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 20 grudzień 2009 - 13:05

Widzę ,że ten sage mogłby sie nadać,tylko czy napewno? :unsure:
niemiałem dużego doświadczenia z 4 cz muchowkami tymbardziej blankami z nich ubranymi pod spinn, generalnie przymety beda lekkie napewno nie Cięższe niż pierwsze 30 stóp linki muchowej :D ,czy dzisiejsze wysokomodułowe muchowe blanki są bardziej nieustepliwe sołem? czy to jest klasyczna parabola po całosci?
czy uzbrojrnir tj.rozstaw przelotek bedzie inny na tym blanku,jesli chce go ubrać pod spinn? czy mozna sie sugerowac rozstawem przelotek muchowych?,oczywiscie dobierajac odpowiednie rozmiary przelotek spinningiwych.
pozdrawiam KM

#17 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 grudzień 2009 - 17:03

Daniel Tanona Xrods I Łukasz Masiak Rodmas zbroją blanki muchowe pod klenio jazie nawet w artyku jest o tym ,kije na blankach ATC klasy 6-8 i na tytanach.
najlepiej jak oni coś doradzą,bo poprostu ubieraja takie kije

#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:03

Szukam mocnego travela. Dowcip polega na tym że ma to posiadać 20-25 lbs ciężar wyrzutu około około 42 do max 60, 70gr. Ideałem będzie kij który łamie się na 4 kawałki i ma długość 9,6. Powinno to miotać już banany Siekowe, czyli woblery około 7cm i jakieś 8gr, czyli mocna trociówka która da radę nad Psrsętą, ale też poradzi sobie przy połowach z plaży z różnymi kolorowymi rybkami (różanki, cierniki itd <_< . :lol: ) . Interesuje mnie tylko blank.

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:07

a czemu taki dlugi? W jakim konkretnie lowisku bedziesz chcial uzywac tego kija?

#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:15

Kij ma mi zimą służyć na trocie w Polsce i na jesienne sandacze z Wisły itd. Dodatkowa,a właściwie głównie do wyjazdów w nieco odleglejsze zakątki z wędką w ręku. Wiem że najlepiej by było zbudować 2 a nawet 3 kije, tylko że trzeba mięć dużo kasy i dużo wolnego miejsca w szafie, a tego brak. Długość 9'6 jest dla mnie optymalna.

PS. Ktoś miał w ręku CTSa SC964-4 9'6 12-20lb 4pc 15-45.????











Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, travel, mhx, talon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych