Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Travel

blank travel mhx talon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 09 październik 2014 - 22:43

Ostatecznie zdecydowałem się na muchowy blank MHX w klasie 12, długość 2,74 w czterech kawałkach.

Ten post Huberta dotyczył moich wydziwianek. Czekamy na blank, potem będzie się czym chwalić.  :rolleyes:



#242 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 18 październik 2014 - 14:27

http://jerkbait.pl/t...ycje/?p=1488041

 

proszę o kontakt osobę, która uszyła dla mnie ten pokrowiec, zapomniałem nicku :blink:



#243 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 październik 2014 - 15:02

http://jerkbait.pl/u...124-misiek116p/

???



#244 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 18 październik 2014 - 15:54

już z nim rozmawiałem, nie przyznaje się do autorstwa



#245 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:04

Gdyby ktoś kiedyś myślał o blanku MHX TR902-3 8-12lb   1/8-1/2oz.     ML

To opis jego, z którego wynika że obsługuje do 14g.. to jakis żart :) spokojnie daje radę 21g + normalne 3"

Najbardziej w kierunku sandacza z uwagi na charakterystykę ugięcia i bardzo mocny dolnik.


  • Mik lubi to

#246 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 październik 2015 - 07:50

...na dynamiczną, możliwie szybką i szczytową wędkę spinningową.

Czy macie jakieś pomysły. Znacie jakieś gotowce, które po rozebraniu i oskrobaniu staną się godne uwagi?

Nie chce żadnych mucho-spinningów. Nie cierpię spiningów o takiej charakterystyce.

Pan Krzysztof nie ma takich w swojej ofercie, a za moje 600zł testerem nie będę, wiec proszę mi "special edition for Krzychun" nie proponować.



#247 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 10 październik 2015 - 11:11

A 3 częściowe CTS-y ???
Dynamiki im raczej nie brakuje. Jedynie 10 lbs może się za mocne okazać w odniesieniu do analogicznie opisanych blanków innych producentów.

#248 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 październik 2015 - 12:47

A 3 częściowe CTS-y ???
Dynamiki im raczej nie brakuje. Jedynie 10 lbs może się za mocne okazać w odniesieniu do analogicznie opisanych blanków innych producentów.

Bida tam, a te 10 są mocne.



#249 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 październik 2015 - 06:37

Najfajniejszy 3 częściowy spinningowy blank jaki miałem był od Hardego.

Krótka to była seria ale wspaniała mega uniwersalna w praktyce od 3g do 20g.

Klenie, jazie, bolenie a nawet okonie dawały niesamowitą frajdę na nim.

Moc,- trudno określić jednoznacznie bo jak zwykle nie było podane ale myślę że max 12lb (sandacze nawet spore dawało się zacinać w wolnym uciągu kędzierzyńskiej Odry)

W niczym poza wyglądem nie przypominał spiningów z legendarnej już seri No1,2,3.... Nie miał tzw "ciężkiej głowy" szczytówka była finezyjna, ugięcie przepiękne- jak to w 3 częściówkach...

Nie pamiętam jak się nazywał, ale łatwo go odróżnić od innych bo dolnik był niesymetryczny w taki sposób, że jak się nie dokładało rurki (by uzyskać równe składy to wychodził kij 2,9m. Blank czarny lakierowany o strukturze takiej jak Hardy Fibatube.

Widziałem ten kij jako już gotowy kiedyś na allegro i to za śmieszne pieniądze.

Warto poszukać ;)



#250 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 październik 2015 - 08:12

Najfajniejszy 3 częściowy spinningowy blank jaki miałem był od Hardego.

Krótka to była seria ale wspaniała mega uniwersalna w praktyce od 3g do 20g.

Klenie, jazie, bolenie a nawet okonie dawały niesamowitą frajdę na nim.

Moc,- trudno określić jednoznacznie bo jak zwykle nie było podane ale myślę że max 12lb (sandacze nawet spore dawało się zacinać w wolnym uciągu kędzierzyńskiej Odry)

W niczym poza wyglądem nie przypominał spiningów z legendarnej już seri No1,2,3.... Nie miał tzw "ciężkiej głowy" szczytówka była finezyjna, ugięcie przepiękne- jak to w 3 częściówkach...

Nie pamiętam jak się nazywał, ale łatwo go odróżnić od innych bo dolnik był niesymetryczny w taki sposób, że jak się nie dokładało rurki (by uzyskać równe składy to wychodził kij 2,9m. Blank czarny lakierowany o strukturze takiej jak Hardy Fibatube.

Widziałem ten kij jako już gotowy kiedyś na allegro i to za śmieszne pieniądze.

Warto poszukać ;)

Miałem już przyjemność z Tobą o tej wędce rozmawiać, właśnie wtedy gdy była na allegro (w wykonaniu p. Kawalca - zdjęcia mam do tej pory na dysku). Namawiałeś mnie, ale zdecydowałem się za późno...poszedł. Teraz czekam aż się pojawi (podobnie zresztą jak na 3-częsciowego 8-10lb CD ze starszej (NZ) serii - krąży po giełdzie od czasu do czasu).

Tak to jest jak się nie słucha i chce się nowoczesne.



#251 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 październik 2015 - 09:56

No po prostu Krzysiek tzw nowoczesność zmierza tylko w sobie znanym kierunku a jej wytwory i wyścig w którym podążają w kategorii blanków zrobił się dość jednokierunkowy co powoduje, że jedni pieją z zachwytu a inni bluzgają i tęsknią za wypróbowanymi "starociami".

Dziś wszystko musi być elektryczne, sztywne jak drut i lekkie jak piórko i tak oto na podwórku z blankami zamiast pluralizmu zagościła jedynie słuszna idea,- co to oznacza?

Historia różnych wydarzeń niekoniecznie związanych z wędkarstwem wielokrotnie już udzieliła odpowiedzi na to pytanie.

Pewnie nie tylko mnie i Tobie smutno z tego powodu...

PS

Ren gdzie łowię, preferuje tę tzw nowoczesność przy "normalnym" stanie wody ale tegoroczna mega niżówka spowodowała, że "starociami" łowi się o wiele skuteczniej ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 październik 2015 - 19:59

  • Jozi lubi to

#252 OFFLINE   darek3523

darek3523

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów
  • LokalizacjaPlock

Napisano 11 październik 2015 - 12:16

Miałem już przyjemność z Tobą o tej wędce rozmawiać, właśnie wtedy gdy była na allegro (w wykonaniu p. Kawalca - zdjęcia mam do tej pory na dysku). Namawiałeś mnie, ale zdecydowałem się za późno...poszedł. Teraz czekam aż się pojawi (podobnie zresztą jak na 3-częsciowego 8-10lb CD ze starszej (NZ) serii - krąży po giełdzie od czasu do czasu).

Tak to jest jak się nie słucha i chce się nowoczesne.

Miałem kiedyś tego CD w trzech częściach - cud miód malina wędka. Z tego co pamiętam pełna nazwa to Composite Developments Classic Travel 2,90 do 21 gram 12 lb (jak dobrze pamiętam). Piękny kij lekki szybki ... do tej pory żałuję że go sprzedałem. No ale zachciało się Phenixa ... 



#253 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 październik 2015 - 13:00

Bardziej miałem na myśli różnorodność asortymentu. 3-częsciowych był kiedyś wiecej w ofertach. Sama elektryczność i dynamiczność raczej mi się podoba.

 

Darku, pisałem o Clasisicu, ale słabszy,m Przezbrajał go chyba Kuba Podleśny (ma go w swoim temacie w RB).



#254 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 październik 2015 - 17:41

I tak na podsumowanie.

Taki jest ten cały krajowy rod building jak efekt poszukiwania takiego blank. Niby nie szukam niczego wyszukanego, a i tak znalazłem gó...



#255 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 październik 2015 - 18:47

Rozumiem Krzysiek Twój "żal", rozczarowanie,- czy jak to tam nazwać...

Twoje podsumowanie jest dla mnie bardzo emocjonalne, ale tak to już jest, że na wypłyniecie jakichś "staroci" czeka się czasem bardzo długo i można się nie doczekać...

 

Żeby nie być gołosłownym,- jest obecnie na giełdzie, przy zerowym zainteresowaniu :o  po raz drugi wystawiony :o  :o  Lami RR 10lb 9" w dwóch częściach, który dla mnie jest absolutnym wzorcem 10lb kija w tej długości...


  • popper lubi to

#256 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 październik 2015 - 19:01

Arek co ty mówisz, ten lami to stara produkcja, już przebrzmiała, jest wolny w zacięciu i zdecydowanie niemodny :) .

Taki stary pierdziel, na emeryturę z nim.



#257 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 październik 2015 - 07:17

Arek co ty mówisz, ten lami to stara produkcja, już przebrzmiała, jest wolny w zacięciu i zdecydowanie niemodny :) .

Taki stary pierdziel, na emeryturę z nim.

Tak to stara produkcja ;) że nie modna rozumiem ;) kompozyt - na szklanym rdzeniu :rolleyes: ale za to jak pewnie zacina,- spadów "0"

Co do emerytury to ja chcę razem z nim :D

Coraz częściej rozumiem mojego ponad 80-letniego teścia, który od lat łowi na bezkabłąkowe ABU z kijami 6" i nie zamienił by ich na inne :)


  • Jozi lubi to

#258 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 październik 2015 - 07:41

Rozumiem Krzysiek Twój "żal", rozczarowanie,- czy jak to tam nazwać...

Twoje podsumowanie jest dla mnie bardzo emocjonalne, ale tak to już jest, że na wypłyniecie jakichś "staroci" czeka się czasem bardzo długo i można się nie doczekać...

 

Żeby nie być gołosłownym,- jest obecnie na giełdzie, przy zerowym zainteresowaniu :o  po raz drugi wystawiony :o  :o  Lami RR 10lb 9" w dwóch częściach, który dla mnie jest absolutnym wzorcem 10lb kija w tej długości...

1. Czekam na wypłynięcie staroci tylko dlatego, że w obecej ofercie nie ma nic takiego.

2. Gdybym szukał 2-składa o "sflaczałym" ugięciu to pewnie bym takiego RR rozważył. A tak... pomimo tego, że to wg Ciebie absolutny wzorzec, podobnie jak Ty go nie chce.

PS. Dużo sprawdzasz tych blanków, budujesz, sprzedajesz itp. Dlaczego nie zdecydujesz się na tego RR? Przecież to wzorzec.



#259 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 17 październik 2015 - 08:03

Arek juz ma jednego w stajni ;) 



#260 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 październik 2015 - 08:31

No tak, o tym nie pomyślałem :)

Kajam się.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, travel, mhx, talon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych