Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki elektryczne opinie !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 sierpień 2006 - 20:16

Chciałbym kupić elektryka i mam pytanie czy spotkaliście się z firmą Rhino czy Motor Guide i opiniach o nich.Nie pytam o Minn kote bo nigdy nie spotkałem się ze złą opinią o nich, ale też nie słyszałem złej opini o innych silniczkach. Zastanowiło mnie jedno mianowicie cena np Minn kota 54lb 1600zł a np Rhino 54lb 1100zł .Z czego to wynika czy jest to opłata za marke? :unsure:

#2 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 sierpień 2006 - 23:14

Zastanowiło mnie jedno mianowicie cena np Minn kota 54lb 1600zł a np Rhino 54lb 1100zł .Z czego to wynika czy jest to opłata za marke? :unsure:


Również przymierzam się do zakupu silniczka. Po sondzie wsród znajomych posiadających silniki i minn koty i Rhino wiem że pomimo takich samych parametrów opisanych przez producenta Rhino jest słabsze i żre więcej prądu. Nie sa to jakieś drastyczne różnice ale są.Różnica kilkuset złotych może przemawiać na stronę tańszego i jeżeli będzie to pływanie raz na jakiś czas to raczej skłaniał bym sie ku Rhino. Nie słyszałem negatywnych opini o awaryjności Rhino ale nie jest to silnik z długą obecnością na polskim rynku, chociaz czas jaki jest już coś tam o nim świadczy. Moim typem do zakupu jest minn kota 40 lub 38 pro. Parametry bardzo zbliżone i cena również. Nie wiem jeszcze dokładnie czym się różnią oba modele poza oznaczeniem i minimalną różnicą w uciągu. Z zakupem raczej poczekam do września na posezonowe obniżki.


#3 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 05 sierpień 2006 - 19:56

To temat na forum sprzętowe. Jest tam podobny wątek rozpętany przeze mnie. Może coś tam wyczytasz ciekawego.

#4 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 05 sierpień 2006 - 22:00

To temat na forum sprzętowe. Jest tam podobny wątek rozpętany przeze mnie. Może coś tam wyczytasz ciekawego.


O tym Bass vs Minikota Mówisz ??

#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 sierpień 2006 - 16:54

Posiadam silnik Rhino od początku ubiegłego roku (jeśli mnie pamięć nie myli). Jestem zadowolony. Nie miałem z nim do tej pory żadnych nawet najmniejszych problemów.

#6 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 16 sierpień 2006 - 21:07

Posiadam silnik Rhino od początku ubiegłego roku Jestem zadowolony. Nie miałem z nim do tej pory żadnych nawet najmniejszych problemów.


Jaki model i jakich rozmiarów łódeczkę ciąga ?? Jak jest z prądożernością ?? Cena w porównaniu do minn koty o tych samych parametrach jest niesamowicie atrakcyjna i dlatego się tak dopytuję bo mam wielką chęć zakupić silnik tej firmy.pozdrawiam zamker.


#7 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 sierpień 2006 - 21:55

Na obudowie ma napisane R-VX 44. Co do prądożerności to nie wiem co Ci mam napisać. Chyba przeciętnie. Nie mam za bardzo do czego porównać. Poprzednio miałem minnkotę ale miała inną moc i używałem z innym akumulatorem.
Przyczepiony jest zwykle do mojego Nortona 7
Na nartach wodnych sobie nie pojeździsz ale radzi sobie zupełnie przyzwoicie. W zasadzie to elektryka używam głównie na niedużych jeziorach. Na dużych zbiornikach i rzekach śmigam zwykle na spalinowym.

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2006 - 12:04

@Phala,

interesuje mnie temat Nortona 7.
Napisz o nim jak najwięcej informacji.
Jak ci sie sprawuje?
Jak z wytrzymałością i konserwacją?
Pływałeś nią po zalewach?
Jak ze stabilnością tej łodzi?
Czy nie jest niebezpiecznie na dużych falach?
Jaki max silnik spalinowy można do niej zastosować?



#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 18 sierpień 2006 - 12:58

@Rognis
Dane techniczne masz w linku powyżej. Jeżeli chodzi o moje odczucia to jestem bardzo zadowolony. Łajba ma 2 albo 3 lata. Nie pamiętam dokładnie. Na razie nie było żadnych problemów jeśli chodzi o uszkodzenia czy tego typu sprawy, a muszę powiedzieć że go nie oszczędzamy. Dość często pływamy w miejscach gdzie zdaża się zasunąć w jakiś kamień czy inny pień.
W moim przypadku konserwacja sprowadza się do umycia łodzi raz na jakiś czas. Na zimę zostawiam ją na dworzu, odwróconą do góry dnem. Poprzednio przez wiele lat używałem nortona 3 i on też nie wymagał specjalnych zabiegów konserwacyjnych.
Jeżeli chodzi o stabilność to jest zadowalająca. Spokojnie można stać na dziobie w miejscu gdzie normalni ludzie siedzą <_< i jerkować. Jeżeli dwie osoby stoją wysoko (na dziobie i na rufie) to trzeba już troszeczkę uważać ale też się da. Kilka razy łowiłem na tej łodzi w 3 osoby i było zupełnie wygodnie. W porównaniu do Nortona 4 (na którym pewnie pływałeś nad wiartlem) jest znacznie stabilniejsza. Jak na razie nie zdażyły mi się fale z którymi mój nortonek nie poradziłby sobie, choć zdaję sobię sprawę że jak zawieje ósemka to problemy się pojawią. <_< Pływałem kilka razy po zalewie zegrzyńskim i nie było problemów.
Zaletą łodzi jest to, że jej waga pozwala na przeniesienie jej na krótkim dystansie przez 2 osoby.
Jeżeli chodzi o silnik to pływam na elektryku lub Jonhsonie 3,3HP. Nie miałem okazji przyczepiać do niej mocniejszych silników ale myślę, że 6HP byłoby optymalne.
To chyba tyle.

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2006 - 13:13

@Phala,

wielkie dzięki. :mellow:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych