Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Caldia - jak ją naprawić?

daiwa naprawa tuning kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 18:36

Ale...popraw mnie jeśli się mylę....jak zaczniesz nawijać linkę, to sama trafi na rolkę, prawda? Więc nie bardzo rozumiem problem...



#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 kwiecień 2017 - 18:41

Ale...popraw mnie jeśli się mylę....jak zaczniesz nawijać linkę, to sama trafi na rolkę, prawda? Więc nie bardzo rozumiem problem...

Ja dostałem do serwisu kołowrotek z tą przypadłością. Chyba zabiorę go nad wodę i osobiście sprawdzę.

Ma nawiniętą dość cienką plecionkę i dlatego może się zatrzymuje, ale nie powinno być tak, że dopiero po zakręceniu "wpada" na rolkę, powinna bezproblemowo na nią trafiać.


Użytkownik Jozi edytował ten post 14 kwiecień 2017 - 18:44


#23 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2017 - 18:43

Łowię Caldią od września zeszłego roku i takich problemów nie mam. Być może dla tego, że zamykam kabłąk ręką?!



#24 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 kwiecień 2017 - 19:31

Chyba ktoś szuka dziury w całym... Łowię na Daiwy kupę lat, Caldię 11' też mam, na różne plećki i nigdy, przenigdy nie miałem zadanego tu problemu. Raczej owy wędkarz ma złą technikę niż cyt:"...taki niezły bubel, bo połączenie powoduje zatrzymywanie się miejscu łączenia, na domiar złego główka też ma rant i linka miast luźno wpadać na rolkę zatrzymuje się tam gdzie nie powinna."



#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 kwiecień 2017 - 07:48

Chyba ktoś szuka dziury w całym... Łowię na Daiwy kupę lat, Caldię 11' też mam, na różne plećki i nigdy, przenigdy nie miałem zadanego tu problemu. Raczej owy wędkarz ma złą technikę niż cyt:"...taki niezły bubel, bo połączenie powoduje zatrzymywanie się miejscu łączenia, na domiar złego główka też ma rant i linka miast luźno wpadać na rolkę zatrzymuje się tam gdzie nie powinna."

Powiem Ci że ja nie lubię szukać dziury w całym, ale...

Wróciłem z testów caldii i podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Na pierwszy ogień gumka 2cale na główce 10g, nie zauważam przypadłości, kabłąk zawsze zamykam ręką, po zamknięciu obrót korbką i linka jest tam gdzie powinna, ale już przy główce 5g linka potrafi się "zawiesić" między rantem główki a połączeniem kabłąka z główką. Muszę przyznać, że jest to irytujące, sama myśl, że nie jest tak jak być powinno..

Linka powinna spływać swobodnie po kabłąku na rolkę, jak dla mnie to jest bubel daiwy, bo wystarczyło wyprofilować główkę z ostrego kantu i problemu nie ma.Jednak pod tym względem muszę przyznać wyższą myśl techniczną shimano nad daiwą.

Caldia tak ogólnie jest bardzo przyjemnym kołowrotkiem, miękko kręci, wręcz jak shimano ze średniej półki, wzorowo układa linkę.

Porównując do stradica, biomastera czy nawet nowych TP to wcale nie odstaje od nich kulturą pracy.

Jeżeli miałbym coś kupić na lekko, bardzo poważnie bym ją rozważał.


  • popper, Józef Lesniak i uvex lubią to

#26 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 15 kwiecień 2017 - 19:25

Józku to nie bubel. Wykonanie kabłąka jest takie same jak w większości kołowrotków Daiwy. Być może sama głowica jest przekręcona o pewien kąt w stosunku do krawędzi spływu,co często się zdarza przy mocowaniu rolki. Potrafi się przekręcić jeśli nie ma stabilizacji w ramieniu kabłąka (takie dwa małe wąsiki).

Jeśli tak nie jest to należy dodać,że kołowrotek to nie automat i wszystkiego za nas nie zrobi,a tak wielu chce. Należy się go nauczyć. W przypadku tego problemu z zastosowaniem lekkich przynęt po zamknięciu kabłąka,obojętnie czy ręką czy z korby wystarczy ruch wędziskiem do góry. I raczej będzie po problemie. Nie ma co się przejmować i szukać dziury w całym.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 15 kwiecień 2017 - 19:25

  • Doman i uvex lubią to

#27 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 maj 2018 - 13:27

Czy do Daiwy Caldia 3000 11 R4 będa pasowały inne szpule od kołowrotków Daiwa 3000 R4? Może jest opcja zastosowania czegoś podobnego. Chcę kupić szpulkę, a nie musi być od Cadii, byle by pasowała. 

Z góry dzięki za pomoc

 



#28 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 maj 2018 - 17:01

Tak każda tej wielkości....freams , certate , exist , luvias , morethan, itd itp

Jeśli adaptujesz szpule sprzed 2010roku dodajesz pod nakrętke szpuli metalowa podkładke którą masz w zestawie

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 07 maj 2018 - 17:02


#29 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 maj 2018 - 17:07

Ok. Dzięki będę czegoś szukał.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

#30 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 30 październik 2018 - 14:39

Podpowiedzcie w którym miejscy należy umieścić podkładkę pod szpulę, aby kołowrotek nie nawijał linki w stożek.

 

Moja Caldia ostatnie 30m ze 150m nawijanej linki zaczyna układać wyraźnie w stożek. Na zdjęciach jest schemat i fotka podkładek, jakie mam w pudełku. Czy one do tego służą? W którym miejscy na schemacie one powinny zostać umieszczone? jak to zrobić?

 

Podczas nawijania, do pewnego momentu linka nawija się w miarę równo, a pod koniec wyraźnie układa w stożek i nawój przestaje być równy i gładki. Czy to jest jakoś do wyregulowania? Jeżeli to wymaga ingerencji fachowca to chętnie wyśle kołowrotek do kogoś kto będzie  w stanie pomóc.

 

Nawijana linka to momoi Jigline MX8 0.14mm - jeżeli to ma jakieś znaczenie.

 

z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Załączone pliki



#31 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 październik 2018 - 14:46

Niestety z własnego doświadczenia wiem, że podkładka zbyt dużo nie pomoże. Ten typ tak po prostu ma.



#32 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 październik 2018 - 16:05

Podpowiedzcie w którym miejscy należy umieścić podkładkę pod szpulę, aby kołowrotek nie nawijał linki w stożek.

 

Moja Caldia ostatnie 30m ze 150m nawijanej linki zaczyna układać wyraźnie w stożek. Na zdjęciach jest schemat i fotka podkładek, jakie mam w pudełku. Czy one do tego służą? W którym miejscy na schemacie one powinny zostać umieszczone? jak to zrobić?

 

Podczas nawijania, do pewnego momentu linka nawija się w miarę równo, a pod koniec wyraźnie układa w stożek i nawój przestaje być równy i gładki. Czy to jest jakoś do wyregulowania? Jeżeli to wymaga ingerencji fachowca to chętnie wyśle kołowrotek do kogoś kto będzie  w stanie pomóc.

 

Nawijana linka to momoi Jigline MX8 0.14mm - jeżeli to ma jakieś znaczenie.

 

z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli nie chcesz sobie narobić bałaganu to nic nie ruszaj. Daiwy tak mają. 
Jeśli się uprzesz, to na wierzch tej 11. Czyli szpulka musi iść ciut wyżej. Ale pamiętaj - jak będzie paskudziło przypomnij sobie moją radę :) 
 



#33 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 październik 2018 - 18:02

Podłóż podkładkę, rozwiń i nawiń linkę od nowa, dobrze byłoby na wodzie.Powinno poprawić nawój.



#34 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 30 październik 2018 - 19:15

Podłóż podkładkę, rozwiń i nawiń linkę od nowa, dobrze byłoby na wodzie.Powinno poprawić nawój.

Podkładkę pomiędzy 10 i 11ze schematu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#35 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 październik 2018 - 19:53

Podkładkę pomiędzy 10 i 11ze schematu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ona ma chyba na tyle dużą " średnicę" wew. , że 10 ( tulejka) wchodzi w środek.
Chodzi o to, że szpula musi się oprzeć wyżej, o grubość tej białej podkładki. Podkładka natomiast opiera się terkotce ( omega). Włóż na 13. 



#36 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 30 październik 2018 - 20:50

Umieściłem podkładkę na 13. Pomogło, choć jak bym podłożył dwie było by chyba jeszcze lepiej, chociaż nie chce przesadzić. W każdym razie dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#37 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 31 październik 2018 - 06:27

Jeśli masz drugą podkładke to dołóż, jeśli nie zrób sobie podobną. Ja w swojej daiwie dałem dwie i jest ok. Przy zylce było ok bez podkladek, przy plecionce musiałem dac dwie.

Użytkownik Andru77 edytował ten post 31 październik 2018 - 06:29


#38 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 31 październik 2018 - 06:57

Z tego co pamiętam, to Daiwa opatentowała ten typ nawoju, odwrócony stożek, jako innowacyjny i poprawiający wartości użytkowe kołowrotków. :P


  • popper, slawek_2348 i WojtekCIN lubią to

#39 OFFLINE   Nories

Nories

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKPM
  • Imię:maciek
  • Nazwisko:d

Napisano 31 październik 2018 - 20:48

Z tego co pamiętam, to Daiwa opatentowała ten typ nawoju, odwrócony stożek, jako innowacyjny i poprawiający wartości użytkowe kołowrotków. :P

nie wiem ,byc moze cos mnie ominelo



#40 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 31 październik 2018 - 23:31

to było 20 lat temu... masz prawo tego nie wiedziec lub nie pamiętać (zaleznie od wieku:))


  • strary lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, naprawa, tuning, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych