Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wisła w okolicach Oświęcimia !! (od ujścia rz.Soła do ujścia rz.Skawa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:22

Witam!Zaczynam swoją przygodę ze spiningiem na odcinku Wisły029.Słyszałem,że jest to łowisko sporych leszczy,karpii,karasi. Panowie jak ma się sprawa z zębatymi? Widziałem ten odcinek kilkukrotnie i nie przypomina mi on Wisły z moich rodzinnych stron(Tarnobrzeg,Sandomierz,Zawichost,Annopol).Brak tu ostróg,opasek,przykos etc. Wisła ma bardziej dziki charakter i swój urok :-) Proszę o podpowiedź odnośnie występujących tu drapieżników,głębokości wody. Chętnych zapraszam do kontaktu i wspólnych wypadów na ryby od Maja. Pozdro i połamania kija!!
  • Rodzynek lubi to

#2 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:48

obecnie to b ciezka woda jeszcze piec lat wczesniej i wiecej eldorado  bylo pod kazdym wzgledem



#3 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 06:53

Opisywane duże leszcze, karasie i inne znalazły już swoich fanów, którzy odwiedzają ten odcinek z wyjątkowo lotnymi przynętami.
Trzy lub dwie kotwiczki przymocowane do linki głównej na sztywno zakończone sporawym ciężarkiem.
Lub druga grupa bardziej "etycznych" odwiedza ten odcinek poniżej progu i próbuje łowić między leszczami jazie rozgiętymi hakami 6/0-10/0....guma w zasadzie w tym zestawieniu jest zbędna.
Taka to smutna prawda o tym odcinku.

#4 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 17 kwiecień 2017 - 09:49

Widze że szarpakomania występuje masowo w wodach PZW obojętnie w jakim okręgu zawsze znajdą się jakieś mendy społeczne. Nad wodą będe często i napewno jeśli takowych zaobserwuje to obojętnie nie przejdę obok jegomości.

Samo łowisko wygląda naprawdę obiecująco Wisełka fajnie meandruje...więc miejsca z dołkami(rynnami) są napewno.Kanał Dwory i Przeciszów będą alternatywą jeśli będzie pusto na Królowej.

Mimo to dalej nie wiem na jakie gatunki zębaczy mogę liczyć...wertuje neta i jest naprawde mało info odnośnie 029. Czy jest Sum,Sandacz,Szczupły,Boleń? Nie pytam o miejscówki...z czasem znajde je na 100% tylko o gatunki ryb. Ewentualnie dominacje któregoś z nich

#5 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:31

Najwięcej jest sandacza. Kerguleny są wszędzie - większe tylko miejscowo. Najczęściej na głębszych odcinkach, bo to generalnie bardzo płytka rzeka. Szczupaka jest znacznie więcej w Kanale Dwory - w rzece to raczej rzadki przyłów. Sumy były już w czasach gdy woda na ujściu Soły miała czarny kolor - nadal są, choć podobnie jak z sandaczem - trzeba szukać głębszych miejsc. Boleń najczęściej poniżej progów, bo tam są zawsze zgrupowania rap. Na całym odcinku można złowić bardzo duże jazie, kleni jest znacznie mniej. Kłusownicza chujnia koncentruje się w okolicach progów - na rzece pomiędzy progami jest znacznie spokojniej.



#6 ONLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:32

Jest sum ,sandacz ,bolen,klen,jaz,szczupak,okon każdy drapieżnik możesz spodziewać się wszystkiego

#7 ONLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:35

Najwięcej jest sandacza. Kerguleny są wszędzie - większe tylko miejscowo. Najczęściej na głębszych odcinkach, bo to generalnie bardzo płytka rzeka. Szczupaka jest znacznie więcej w Kanale Dwory - w rzece to raczej rzadki przyłów. Sumy były już w czasach gdy woda na ujściu Soły miała czarny kolor - nadal są, choć podobnie jak z sandaczem - trzeba szukać głębszych miejsc. Boleń najczęściej poniżej progów, bo tam są zawsze zgrupowania rap. Na całym odcinku można złowić bardzo duże jazie, kleni jest znacznie mniej. Kłusownicza chujnia koncentruje się w okolicach progów - na rzece pomiędzy progami jest znacznie spokojniej.


Piotrek to ty ?

#8 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 17 kwiecień 2017 - 18:17

Dziękuje kol.za wieści różnej treści :-) Jeszcze kilkanaście dni i znów trudny wybór...zacząć 1Maj od Esoxów czy Rap?! Sukcesów i do zobaczenia nad wodą!

#9 OFFLINE   zdzichurybak

zdzichurybak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:01

nie jest kolorowo na tym odcinku ...można się spodziewać wszystkiego a częściej niczego :D


  • świstak lubi to

#10 OFFLINE   świstak

świstak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jarek

Napisano 18 kwiecień 2017 - 18:52

nie jest kolorowo na tym odcinku ...można się spodziewać wszystkiego a częściej niczego :D

ja bym powiedział, że jest bardzo kolorowo, szczególnie po brzegach. Tony plastikowych butelek, steropianów, zapalniczek, żarówek, pudełek po tictakach, zawieszek do wc i wiele, wiele innych :( z rybami bywa różnie


  • MichałAspiusFishing lubi to

#11 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 18 kwiecień 2017 - 22:24

Kolega Świstak ma racje. Patrząc na brzeg wiślany w niektórych miejscach miałem wrażenie że ,,kultura" niektórych tam łowiących,,ludzi" jest 100lat za murzynami!! Panowie dbajmy o porządek!!. Zostawiajmy czyste łowisko po sobie-dla innych,ale też dla siebie. Przecież przyjemniej jest łowić ryby,wsród zieleni i kolorów przyrody a nie pomiędzy śmieciami !!
Wierzcie mi śmieci Kormoranów nie odstraszą!! A tych na 029 jest sporo :-)

Użytkownik Bartosz 82 edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 22:25


#12 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:57

jesli gadka o kormoranach na dworach drugich zimuje ok 500 i tak od ok 10 lat przebrane wszystko co do dzioba sie zmiesci



#13 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:30

Gdzie kormorany gniazdują? Wie ktoś?

#14 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 10:37

Praktycznie caly odcinek idący równolegle z kanałem Dwory. Widac po drzewach gdy na wiosne co któreś jest doslownie całe białe od odchodów.

#15 OFFLINE   Bartosz 82

Bartosz 82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Kr

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:41

Oooo woda wysoka...połapane 1go w Wiśle będzię.
Trzeba szukać innej miejscówki na otwarcie sezonu. Polecacie może jakąś wodę?!

#16 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 maj 2017 - 06:28

Kuźnica Warężyńska.

#17 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 04 maj 2017 - 08:41

Majówka była mega ciężka. Woda 2metry ponad normalny stan. Prowadzenie w nurcie skutkowało wyrwaniem ręki w barku. Czekać aż Goczałkowice wodę spuszcza.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 maj 2017 - 18:14

Kuźnica Warężyńska

Na kuźnicy zima. Pływałem w sumie 19 godzin i ciężko powiedzieć, żeby wyniki były choćby "jakieś"... :/

 

P.S. Do Kuźnicy trzeba głowy - nie tylko w kwestiach rybałki http://www.dziennikz...latek,12037060/



#19 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 04 maj 2017 - 18:25

Kuźnica Warężyńska.

:) Dlaczego nie mogę do Ciebie napisać PRIVa? :)



#20 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 05 maj 2017 - 04:02

Chyba dlatego, że skrzynka zapchana. Zaraz coś pousuwam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych