Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Firma „Stepanow- Fishing” - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:42

Firma „Stepanow- Fishing” powstała na początku 2010. Znana jest z produkcji woblerów hand-made (głównie imitacje owadów) oraz innych przynęt hand-made.

 

Jesteśmy WYŁĄCZNYMI dystrybutorami w Polsce firmy CRAZY-FISH, firmy FAVORITE oraz japońskiej firmy VANFOOK.

 

Witam.

Bardzo ciekawy sprzęt,tylko te ceny ....porównywalne z renomowanymi firmami zachodnimi i nie tylko.

Czy są Koledzy na Jb którzy używają tego sprzętu?

Głównie chodzi mi o kije i kołowrotki f-my Favorit.

Proszę o wypowiedzi.



#2 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:47

Ceny są równomierne co do jakości sprzętu jaki dostajemy ;)

Mają świetne, co najważniejsze łowne i relatywnie niedrogie przynęty. Osobiście mogę je polecić :)

Kołowrotki-modelu bodajże Hurricane używa mój ojciec do UL i bardzo sobie chwali, cenowo jak za to co dostajemy również wydaje mi się, że przystępnie.

O wędkach na pewno wypowie się tu grono ich posiadaczy bo ono ostatnimi czasy rośnie w siłę, wędki naprawdę bardzo ciekawe-duży przekrój od szklaków po sandaczowe pałki.


  • 5384 lubi to

#3 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:01

Ostatnio kupiłem tu na forum kilka woblerków i owadów.

Co do owadów K.S. poziom wykonania pozostawia wiele do życzenia, stery nie oszlifowane,krzywo wklejone itp.(osobiście zastanawiał bym się,czy puścić to do ludzi,choć zastrzegam,że nie mam pewności,czy stery nie były wymieniane przez poprzedniego właściciela)

Jest na tym forum duzo kolegów,którzy bardziej przykładają się do jakości i wykonania swoich produktów.


  • Night_Walker i xyzzvpc lubią to

#4 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:28

Kolega Cyprys zwraca uwagę na bardzo ciekawą kwestię. Czyli chłamohandmade dostępne w masowej sprzedaży. Widziałem w sklepie woblery jednego z naszych jerkbaitowych twórców. Woblery z jajem. Z tym, że 'jaja' niektórym ściekły aż na sam brzeg brzuszka, niemal bok woblera.....boże drogi, tak złej kontroli jakości nie mają nawet najwujowsi chinscy producenci....

Co do stepanow-fishing słyszałem opinię, że dobre woblery ale drogie i średnio trwałe. Czyli w mojej ocenie rynku - gdybym nie robił, a chciałbym wydać taką sumę na woba, to brałbym. O ile nie miałbym zaprzyjaźnionego lurebuildera, który ręczy głową za swój wyrób - jak np kolega Cyprys ;)


  • cyprys19 lubi to

#5 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:16

Mam około 20 woblerow Stepanowa ,i powiem ze wszystkie są świetnie wykonane ,prawdziwe cukiereczki .
Jeśli zaś chodzi o malowanie to ładniejszych i lepiej pomalowany mikro woblerow nie widziałem.
Co do wędziska i kołowrotki nie posiadam.

#6 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:31

Ostatnio kupiłem tu na forum kilka woblerków i owadów.

Co do owadów K.S. poziom wykonania pozostawia wiele do życzenia, stery nie oszlifowane,krzywo wklejone itp.(osobiście zastanawiał bym się,czy puścić to do ludzi,choć zastrzegam,że nie mam pewności,czy stery nie były wymieniane przez poprzedniego właściciela)

Jest na tym forum duzo kolegów,którzy bardziej przykładają się do jakości i wykonania swoich produktów.

Marcin - jeśli wykonanie woblerów K.S pozostawia wiele do życzenia, to naprawdę masz wygórowane oczekiwania, albo kupiłeś po prostu jakiś chłam...

Przerzuciłem pewnie ponad setkę woblerów i pamiętam jeden, co do którego miałem zastrzeżenia - skończyło się to bezkosztową wymianą i gratisem z przeprosinami - a nawet wśród "naszej" elity LB nie jest to standardem...


  • cyprys19 lubi to

#7 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:44

ja lowie na te przynety to 100 procent hand made ,co do brzydkich sterow fakt nie sa one perfekcyjne ale przynety pracuja jak trza isa mega skuteczne ,lekko krzywy ster w niczym nie dyskfalifikuje woblere jesli ten pracuje prawidlowo takie moje zdanie 


  • cyprys19 i eRKa lubią to

#8 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:55

Marcin - jeśli wykonanie woblerów K.S pozostawia wiele do życzenia, to naprawdę masz wygórowane oczekiwania, albo kupiłeś po prostu jakiś chłam...

Przerzuciłem pewnie ponad setkę woblerów i pamiętam jeden, co do którego miałem zastrzeżenia - skończyło się to bezkosztową wymianą i gratisem z przeprosinami - a nawet wśród "naszej" elity LB nie jest to standardem...

@Olo86 - jak już pisałem i jeszcze raz powtórzę- NIE MAM PEWNOŚCI,ŻE TAKIE WYSZŁY Z POD RĘKI TWÓRCY I NIE MAM ZAMIARU NIKOGO OBRZUCAĆ "BŁOTEM" ,ale jeśli takie wyszły spod ręki Pana K.S. to nie szanuje swojego wizerunku....

Jak znajdę chwilę zrobię fotki i tu wstawię.

 

@Robertd wszystko się zgadza,ale sam handlujesz przynętami i doskonale wiesz ,jak żle świadczą o Twórcy nawet drobne detale i niedociągnięcia...Rybom to może nie przeszkadz,ale.....................ale przed rybą jest jeszcze wędkarz,który wydaje ciężko zarobione pieniądze na pasję ,a jakośc powinna być adekwatna do ceny ,o prestiżu danego Twórcy nie wspomnę.


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 22:01


#9 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:02

Zgodzę się z robertd. Wobler ma dobrze pracować. Mój dobry znajomy robi świetne wobler na jazie... i zapewne większość wędkarzy nawet by ich nie chciała właśnie ze względu na wygląd...ale łowią piękne ryby...

#10 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:08

jak dla mnie przynety maja lowic ryby nawet najwieksze brzydactwa moga l to jest piekne w hand made oczywiscie trzeba podziwiac artyzm co niektorych tworcow cyle czola przed ich zdolnsciami artystycznymi tyko czy aby napewno to przepiekna przynata byla lowniejsza o tej zwyklej ,zle pomalowanej astworzonej przez tworce z wieloletnim strzem wedkarskim

i niejednokrotnie ta brzydzsza wygra 

takie moje zdanie a kunsztu malarskiego co niektorym nie sposob odmowic tworza piekne przyney co do stepanowow to ja tam nawet ten ster uwazam za bardzo ladny co do malowania i skutecznosci zadnych watow nie mam moze ktos przerobil te woblery ktore masz ?



#11 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:12

 Widziałem w sklepie woblery jednego z naszych jerkbaitowych twórców. Woblery z jajem. Z tym, że 'jaja' niektórym ściekły aż na sam brzeg brzuszka, niemal bok woblera.....boże drogi, tak złej kontroli jakości nie mają nawet najwujowsi chinscy producenci....

 

 

 

Nie pomyślałeś,że to może brak Twej wiedzy a niekoniecznie  "najwujowsi" producenci....??

"Asymetria woblerowa " ,tak to można nazwać w żargonie budowy woblerów --> znasz pojęcie czy oglądasz wobki i twierdzisz,że coś krzywo wklejone to "bubel"???

Celowo w niektórych przynętach wkleja się krzywo "jajo" ,ołów ,krzywo ster  itd....a po co się tak robi?? No to już temat na książki...

Asymetria w woblerku to potężny skarb ( dobrze i mądrze wykonana) ...sam to ćwiczę we woblerach i to robi różnicę wśród tysiąca podobnych przynęt...

Tylko trzeba trochę głębiej w to wejść a nie tylko oglądać i czytać :)

 

Jak komuś przeszkadzają "poprzycinane" stery to kolejny znak,że o woblerach wie = Nic :lol:


Użytkownik bobesku edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 22:13


#12 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:27

Witam. Posiadam kij od Stapanowa mianowicie Crazy Fish Freedom force do 5 gram. Mega zajebista kosa okoniowa , ktora nie jest wklejka ma akcje XF i ogarnia okonie, i wszelkie przylowy szczupak klen bolek itp. Cena 540 zlotych fajnie uzbrojony ogolbie polecam!!!

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:28

Jeśli w 1 na 10 jest krzywo wklejony ster,ołów to bubel...Ale jeśli we wszystkich 10-ciu są krzywo wklejone to asymetria jak "sk..." ...tylko dla wtajemniczonych ;)


Użytkownik milupa edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 09:22
wulgaryzm

  • haja1978, cyprys19 i Pescador de caña lubią to

#14 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:31

Kuba weż pod uwagę,że przed zakupem i stwierdzeniem skuteczności liczy się efekt wizualny,bo to nie ryby wybierają przynęty....

Jestem szczęśliwym posiadaczem woblera od Ciebie i nie zauważyłem niedociągnięć typu nieopiłowany ster,lub wyłażący klej spod steru,bądz nadlewki lub braki lakieru....

Nie powiesz mi chyba,że tak ma wyglądać ustawianie woblera?

Załączony plik  005-6.JPG   43,03 KB   82 Ilość pobrań

Załączony plik  011-3.JPG   33,92 KB   68 Ilość pobrań



#15 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:41

jesli en wobler chodzi prawidlowo ja nie mam mu nic do zarzucenia ,to moje zdanie prosze bezkrytyki  od nikogo


  • eRKa lubi to

#16 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:48

Witam. Posiadam kij od Stapanowa mianowicie Crazy Fish Freedom force do 5 gram. Mega zajebista kosa okoniowa , ktora nie jest wklejka ma akcje XF i ogarnia okonie, i wszelkie przylowy szczupak klen bolek itp. Cena 540 zlotych fajnie uzbrojony ogolbie polecam!!!

Pozdrawiam

Właśnie,jak można porównać ten kij do znanych firm ,Fenvick,Savage Gear,Dragon itp,czy jest wart tej kasy.

Kołowrotki cenowo zbliżone do Red Arca ,czy warto?Brak opisu budowy.



#17 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 19 kwiecień 2017 - 22:50

Robercie ,to po co robisz dwu-kolorowe gumy, po co w woblerach oczy 3d, po co hologramy , folie,opalizacje ,po co to wszystko?

Odpowiem. Mimo ,że rybom to "wisi" staramy się wszystko robić perfekcyjnie.Rozumiem takie ustawianie wobka u amatora,który dopiero się uczy strugania,wyważania itp. Jeśli się jednak robi coś "do ludzi" to jak dla mnie jest to trzeci sort...


  • Andrzej1, lysy69 i Pablo54 lubią to

#18 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 23:07

@Bobesku - a nie przyszło Ci do głowy, że jak jeden model woblera danego twórcy ma w każdym jednym wobie inaczej wklejone obciązenie, to po prostu ktoś leci w kulki? Może oceniam to bo brak mi wiedzy ;)

Powiedz proszę, uskuteczniasz taką asymetrię woblerową w swoich produktach?

 

EDYCJA:

Acha....sam to ćwiczysz w swoich woblerach. Ok, ćwicz dalej.


Użytkownik Night_Walker edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 23:08

  • cyprys19 lubi to

#19 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 kwiecień 2017 - 23:14

Nie wiem jak kołowrotki bo nigdy ich nie mialem natomiast co do tego. Konkretnego kija ktory mam mianowicie Freedom Force od crazy fish to obejrzałem w sklepach wszystkie kije ktore moglem na DAM microflex , perch specjal, nowe tango do 8 gram , fenwick elite tech RR, mhx s842-2 , mhx s871-2 , konger Stalion strike furion,

Jak dla mniej ten Freedom force jest najlepszym wyborem. Sa na pewno lepsze kije ale nie stac mnie na kij za 2 tys wiec moim zdaniem w cenie do 500+ zlotych ze skepowej polki ten kij jest najlepszy w moim odczuciu. Bynajmniej nic ciekawszego nie znalazłem. Bralem pod uwage również Gad gancho 702llf do 8 gram o mocy 8 lb ale jak nim polowilem chwile okazyjnie to sie ucieszylem ze go nie kupilem.

Reasumując ten freedom force o mocy 6 lb akcji XF oraz progresywnym ugieciu w 2/3 dlugosci daje kapitalna witke do dlubania okoni glowkami 3-6 gram + ES 2 cale .

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 23:21

jak bys chcialodsprzedac te dwa woblerki stepanwa to z checia je lykne ,z tego co widze to wobler jest prawidlowo ustawiony ale to moje zdanie jana takie rzeczy nie zwracam uwagi po wrzuceniu do wody ma pracowac i lowic a czy ster jest zele umiejscowiony nic to jesli zostal skorygowany ustawieniem uszka i wszystko gra jak nalezy 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych