Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nautilus CCF x2 6/8 Prośba o opinie

nautilus fly reel wędkarstwo muchowe sprzęt muchowy kołowrotek muchowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 20 kwiecień 2017 - 23:12

Witam. Prosiłbym o opinię użytkowników kołowrotka jak w temacie. Dostałem taki w ramach rozliczenia pewnej naprawy gwarancyjnej więc wyszedł za grosze. Wydaje się być ok ale nigdy nie miałem do czynienia z tym modelem. Ciekaw jestem także jak wygląda sprawa z ewentualnym serwisem gwarancyjnym w Nautilusie? Czy może lepiej go sprzedać i pozostać wiernym Loop Evotec G4?

#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 kwiecień 2017 - 07:20

Paweł gdzie jesteś...  ;) Sebastian - nasz Kolega Paweł Bugajski posiada wspomniany model, chyba oczko wyżej wielkością. Zapewne odpowie na Twoje rozterki jak tylko zaloguje się na forum. Z mojej strony dodam jako były użytkownik Loop G4 wszystkie wielkości od najmniejszego do 8/10 i tak decyzja ostateczna z wyborem musi zapaść w Twoim sercu.  :)


  • sebastian1983 lubi to

#3 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:33

Tak naprawdę, to kwestia serwisu ma chyba "bardzo drugorzędne" znaczenie. Po pierwsze, nie ma się co popsuć w trakcie normalnego używania. I jeśli, nie codziennie wybierasz się na największe łososie czy najgęstrzą solankę to kołowrotek też raczej w dupę nie dostaje.....

Wybierz ten który lepiej leży w ręce i na kiju, może warto mieć oba  :D

 

A jeśli kiedykolwiek się coś przytrafi, cóż pewnie tanio nie będzie. Z producentów sprzętu to, chyba tylko St Croix na swoje kije daje gwarancję dla wszystkich kolejnych użytkowników. Reszta producentów to "lifetime warranty" dla pierwszego właściciela. Z wszelkimi plusami i minusami tego rozwiązania. 

Przesyłki kosztują, roboczogodziny serwisu to też jakiś koszt w E czy $, jak w Nautilusie włożą fakturę do przesyłki to można się liczyć z cłem......

 

Nie ma się co martwić na zapas, trzeba łowić.

 

tomaszek11

.


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 08:34

  • sebastian1983 lubi to

#4 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:39

Właśnie serwis u mnie ma duże znaczenie gdyż niestety ale niezbyt szanuje sprzęt. Musi wytrzymać wołanie się w piachu, obijanie o skały i niestety łowienie w solance gdyż na stałe mieszkam w Norwegii i ten kołowrotek będę używał w 95% do łowienia troci właśnie w norweskiej solance. No i jestem pierwszym właścicielem gdyż dostałem od przedstawicielstwa Nautilusa na Norwegię w zamian za inny kołowrotek który poszedł na gwarancję a niestety nie dało go się naprawić.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#5 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 21 kwiecień 2017 - 10:00

Więc serwis masz sprawdzony, działa lepiej niż można oczekiwać  :)  :)  :)

A swoją drogą, co się stało CCF - owi takiego, że nie dało się naprawić ?

 

tomaszek11

.



#6 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 21 kwiecień 2017 - 11:28

Tzn dostałem poprzednią wersję CCFa w prezencie ale była to wersja RH i przedstawiciel miał zmienić na LH ale oczywiście trwało to ponad dwa tygodnie aż wkoncu po wielu mailach dostałem odpowiedź że części potrzebnej do wymiany nawet Nautilus nie ma bo nie narażają z produkcją. Więc dostałem propozycję wymiany na nową wersję jedynie za pokrycie VAT.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#7 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:11

Spokojne można łowić:niezawodne,a jak napsocisz to naprawię lub odkupię...
RH(wykorzystam jak zbędne)..znajomy celowo wysłał do przestawienia z lh na rh żeby o kurtkę nie haczył..
Solanka nie szkodzi ,a dla spokoju wystarczy utopić w misce słodkiej wody.
W tropikach kryształy po obeschnięciu piłują,w zimnej wcale.
  • sebastian1983 lubi to

#8 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 kwiecień 2017 - 16:45

Paweł gdzie jesteś...  ;) Sebastian - nasz Kolega Paweł Bugajski posiada wspomniany model, chyba oczko wyżej wielkością. Zapewne odpowie na Twoje rozterki jak tylko zaloguje się na forum. Z mojej strony dodam jako były użytkownik Loop G4 wszystkie wielkości od najmniejszego do 8/10 i tak decyzja ostateczna z wyborem musi zapaść w Twoim sercu.  :)

Jestem Endriu, jestem, i powiem, że to świetny, pewny kolowrotek z hamulcem  o baardzo duzym zakresie regulacji, dużym pokrętle regulacji i dużej wygodnej korbce, średnio szerokiej szpuli i przyjemnym dzwięku.

Nie opisałem go dotychczas w wątku o kołowrotkach, bo nie był ze mną zbyt czesto na rybach( 2x) i nie mogę nic powiedzieć o trwałosci.

 

Załączony plik  DSCN0028 (3).JPG   84,41 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSCN0033 (5).JPG   74,22 KB   4 Ilość pobrań

 

W przeciwieństwie do trwałości klasyków

 

Załączony plik  IMG_8758.JPG   50,93 KB   4 Ilość pobrań

(żarcik)

 

Mój model Nautika trochę większy.


  • Andrzej Stanek, marian-56, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#9 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:35

Tzn ja za klasykami niezbyt przepadam, nie pasują stylistycznie do moich Sage.. 😁 ten Nautilus wydaje się ciekawym produktem. Miał iść na sprzedaż w parze z Sage One 12'6 #7 I tak się zastanawiam co teraz zrobic bo widzę że większość jednak ma pozytywne zdanie o Nautilusach

#10 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 kwiecień 2017 - 22:19

Załączony plik  image.jpg   66,48 KB   3 Ilość pobrań Są fajne!
  • Marszal, Andrzej Stanek, marian-56 i 1 inna osoba lubią to

#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 kwiecień 2017 - 10:46

Nautilusy to przecież światowy top, zatem ryzyko minimalne. Przyznaje to mimo, iż sam wybrałem Hatche, których niewątpliwą przewaga jest bardzo łatwa konwersja z prawej na lewą rękę i oczywiście odwrotnie, która nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji serwisu. Kołowrotek Pawełka Bugajskiego znam, bo widziałem, macalem i kręciłem. Jest świetny.. Rzeczywiście zakres regulacji hamulca w każdym z Nautików jest bardzo duży. I tu chyba najistotniejszym jest byś sobie odpowiedział na pytanie - czy wolisz mniejszy zakres regulacji (tzn. mniej obrotów pokrętła regulacji do uzyskania porządane nastawy siły hamulca), czy krótszy "skok" pokrętła. Oczywiście opcja nr 1 to większa płynność pomiędzy nastawami, zaletą opcji nr 2 to szybsza regulacja. Jako użytkownik kołowrotków Hatch, ale także znakomitego Nautilusa X ten parametr postrzegam jako wyraźnie róźny i odczuwalny na rybach, w czasie holu. W istocie to kwestia wyboru ....Metcedes czy Lexus ...., w żadnym przypadku cierpieć nie będziesz.
  • Paweł Bugajski, sebastian1983 i sierżant lubią to

#12 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 23 kwiecień 2017 - 11:07

Tzn właśnie ten duży zakres regulacji mnie zastanawia gdyż do tej pory byłem przyzwyczajony do troszkę szybszej regulacji hamulca. I nie jestem pewien jak sobie z nim poradzę w ferworze walki gdyż czasami trzeba szybko zluzować a tutaj będę musiał przezwyciężyć przyzwyczajenie 😁

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:25

Tzn właśnie ten duży zakres regulacji mnie zastanawia gdyż do tej pory byłem przyzwyczajony do troszkę szybszej regulacji hamulca. I nie jestem pewien jak sobie z nim poradzę w ferworze walki gdyż czasami trzeba szybko zluzować a tutaj będę musiał przezwyciężyć przyzwyczajenie
Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Sebastiane - to rzeczywiście ważne. Trzeba pamiętać jaki młynek jest na kiju. Przy emocjonującym holu błąd może kosztować okazywą rybę. Sądzę jednak, że spokojnie się przezwyczaisz. To nie jest tak, że przy Nautiku będzie to trwać w nieskończoność ..., po prostu trzeba zrobić trochę więcej obrotu. Każde z rozwiązań ma swoje wady. Przy "krótkim skoku" pokrętła można czasami przegiąć z usztywnieniem hamulca i też lipa. Kwestia przyzwyczajenia.

#14 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:36

Tzn najbardziej podoba mi się wielkość pokrętła od hamulca gdyż niesamowicie dobrze leży w dłoni. No i stała siła oporu przy ustawieniu bez względu czy to MIN czy MAX. Gdyby tylko miał pełną ramę... to jest właściwie największy minus. I jedyny który sprawia że zastanawiam się nad jego sprzedażą. Co prawda nie ma nawet minimalnego luzu jednak i tak pozostaje obawa że cienki running line tam się jakoś dostanie...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:55

Weź grubszy running...waga jest istotna ,a w zyłkowych różnica pomijalna.

#16 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:26

Właśnie odnośnie runningu jaki polecacie? Zależy mi na odległości i żeby nie wcisnął się nigdzie...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#17 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:47

Dystans to moje hobby...przygotowałem się na Fagernes-ale niepogoda mnie zniechęciła,a potem mi przeszło.
Z 14'#9 pod 45m da się powtarzalne podawać (połowa w pętli i drugą trzeba dosztukować).
Flat 50 lbs da radę producent w zasadzie obojętny...byle w miarę świeży zanim Zacznie się rozwarstwiać.

Użytkownik darek1 edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 19:50


#18 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:00

No i teraz mam dylemat.. Do  tej pory chodził mi po głowie Loop Opti ale teraz zastanawiam się nad pozostawieniem muszelki... Szkoda mi go jednak przykręcać do wędki gdyż jeśli mi się nie spodoba już nie będzie to stan sklepowy.



#19 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:08

Sebastian - który model Loop Opti, łowiłem nimi, jakieś tam doświadczenie zebrałem... (Runner, Speedrunner).



#20 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:13

Właśnie Speedrunner. Poszukuję kołowrotka do delikatnego DH/mocniejszego switcha. I właśnie Nautilus byłby do tego.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nautilus, fly reel, wędkarstwo muchowe, sprzęt muchowy, kołowrotek muchowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych