Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Głęboka obrotówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2006 - 14:44

@Drodzy Jerkbaitowicze,

trochę już wody upłynęło od czasu kiedy podstawową przynętą w moim arsenale była obrotówka... popatrzyłem ostatnio na sklepowe półki, i widzę że przestałem być na bieżąco. Embarassed

Dużo wymyślnych blaszek, zwłaszcza takich z przeciążanymi korpusami np. w kształcie odwróconej kropli/łezki (grubsza część korpusu bliżej skrzydełka a nie bliżej kotwiczki). Zastanawiam się jaki taka konstrukcja daje efekt w porównaniu np. do tradycyjnego prostego walca?

Żeby było bardziej praktycznie, powiem że szukam obrtówki którą będę mógł połowić na głębokim jeziorze (głębokość do 12 metrów) prawdopodobnie z brzegu , bo opada bardzo gwałtownie. Nie chcę jechać z samymi gumami, a ponieważ celem zasadniczo będzie duży okoń, pomyślałem właśnie o obrotówce, którą mógłbym na głębokiej wodzie poprowadzić - najlepiej bez dodatkowego obciązenia, bo lubię proste zestawy. Polecicie coś?

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 sierpień 2006 - 14:54

@Friko, oprócz obrotóweczki weź jeszcze małe ripperki, o których pisał Jacek Stępień w wywiadzie dla jerkbait.pl.

Osobiście nie łowię zawodowo okoni. Ponadto nie często również na obrotówki. Jedyne, z których korzytsam to duże obrotówki na szczupaki. Ich cechą charakterystyczną jest to, że podczas prowadzenia robią garb na lustrze wody. A ... jakie są brania!!

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2006 - 14:59

No właśnie ten garb nie bardzo mnie interesuje biorac pod uwage głebokośc łowiska. Mam szczupakowe bucktaile ale ciężko będzie nimi pracować na większej głebokości.

W małe ripperki oczywiscie się zaopatrzę bo woda jest podobno tak ukształtowana że głębia jest bliżej brzegu więc miejsce wymarzone na opad.

Ale obrotóweczką głębinową również chciałem popróbować :mellow: stąd pytanie :unsure:

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 07 sierpień 2006 - 15:02

Polecam Meppsa Giant Killer 5 Aglia Long. To wirówka tylko na głebokie łowiska.

Pozdr.

Salmo

#5 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2006 - 05:19

Witam, moją podstawową przynętą jest obrotówka, może to nie na czasie B) ale na łowisku na, którym najczęściej łowię sprawdza mi się idealnie szczególnie na szczupakach i okoniach a ostatnio także na boleniach. Jeżeli chodzi o mniejsze obrotówki na okonia z przeciążonym korpusem to takie w swojej ofercie ma Wirek, właśnie takie jak pisałeś z korpusem w kształcie dzwonu lub oliwki (niestety w tej chwili nie pamiętam nazwy). Przeciążone longi ma też Dragon (HRT)modele Cobra i Tiger.

#6 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 sierpień 2006 - 08:53

Ja bym ci polecil Balzer Colonel(na fot nr1) ( od nr 2 w góre) i Aszychminki oraz ABU Droppen( na fot nr 2). O ile w blaszkach od nr 2 srzydełko ma siłe uciągnąć ciężki korpus to w mniejszych niestety nie zawsze. Te małe przynęty możesz sobie odpuścić bo w głębokim jeziorze min. to nr 2.
Możesz też poszukać obrotówek z korpusem z ołowiu( na fot nr 3)niestety producenta nie znam.
Pozdrawiam.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2006 - 14:42

He he, dzieki wszystkim za rady, Droppena to akurat jeszcze ze starych czasow pamietam :D

Czekam jeszcze czy ktos sie wypowie nt. znaczenia kształtu korpusu dla pracy blaszki....

Pozdrawiam




#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2006 - 17:52

No i wlasnie dostałem przed chwila dwie obrotowki-zamkerówki. Wygladaja pieknie :o i obiecuje ze dlugo nie beda lezaly w pudelku :mellow:



#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 10 sierpień 2006 - 19:16

No i wlasnie dostałem przed chwila dwie obrotowki-zamkerówki. Wygladaja pieknie :o i obiecuje ze dlugo nie beda lezaly w pudelku :mellow:


Hmmmm mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości przejdą pomyślnie testy.


#10 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 14 sierpień 2006 - 16:17

dostałem obrotowki-zamkerówki. obiecuje ze dlugo nie beda lezaly w pudelku


No i ???? Już pływały ??? :mellow:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych