Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści znad wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 wrzesień 2005 - 20:18

Mistrzu, aparat -> fire -> zdjęcie -> forum :D
Jestem ciekawy jak to wygląda.

Pozrwiam
Remek


#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2005 - 20:21

@Yoko

to ten dla mnie ??? :o :o

#23 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 18 wrzesień 2005 - 20:22

Mistrzu, wszystko w swoim czasie... :D :unsure:
Yokozuna B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  killer.jpg   36,47 KB   593 Ilość pobrań


#24 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 19 wrzesień 2005 - 09:06

Remek, Friko!
Gratuluję pięknego połowu!! Sumek na babcię??? Rewela! Jeszcze raz - WIELKIE GRATULACJE !!
Gadda

#25 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 wrzesień 2005 - 13:12

Ja byłem na jeziorem Asnen, mniej łapałem więcj omawiałem zakończenie kontraktu dla Szwedów ..... i negocjowałem nowy projekt dla Duńczyka. Kolega prawie nowicjusz w poławianiu szczupaków pojmał takiego ponad 12 kg..... 105cm. Mój największy 90cm na percha SDR PH ... i bardzo dużo wystawionych przez Szwedów siatek, brakuje ryb z tak zwanego środka.
Mam zamiar zakończyć sezon trociowy nad Słupią 24-25 września.
Pozdrawiam, Komancz

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 wrzesień 2005 - 19:15

Witam,
Uwzględniając sygestie użytkowników forum postanowiłem stworzyć wątek, w którym będziemy pisać o złowionych rybach. Wątek będzie na stałe (na jakiś czas) przyczepiony tak byście mieli do niego łatwy dostęp. Zasada wpisywania wiadomości jest prosta - złowiłeś rybę? Napisz maila, opisz miejscówkę, metodę połowu, przynęty i dołącz zdjęcie.
Miłej zabawy i piszcie o Waszych rybach.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Dziękuję za pomysł :D

#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 wrzesień 2005 - 19:35

Wczoraj, jak już pewnie wiecie, byliśmy z Friko na rybach. Pomysł spontaniczny, czas wędkowania około 5h. Postanowiliśmy zrobić chrzest bojowy rozemeijera jointed jerkit 80-120g (Friko), avida AC710HF (Remek).
Odpowiednie dobranie miejscówki, przynęty kilka gliderów, duże amerykańskie obrotówki, kilka twitchbajtów i 19 cm guma typu bullfrog obciążona 28g główką. Pytanie było proste – jak zachowa się przęt podczas wyrzutów, ściągania przynęty i holu.
Tutaj kilka moich uwag odnośnie Avida. W sumie nie długo trzeba było czekać – pierwszy rzut i branie. Niestety szczupak gapa nie trafił w slidera. Jednak już pierwsza obserwacja, po zaledwie kilku rzutach, nasunęła się jakby automatycznie do głowy. Plecionka (PowerPro 40lb), którą nawinąłem na multiplikator (TIC'a Caiman) spowodowała zmniejszenie odległości wyrzutu. Rzuca się troszkę inaczej – krócej. Jednak i tak odległości uzyskiwane podczas rzutów są o niebo większe od moich poprzednich wędek (rozemeier) uzbrojonych w C4. To po pierwsze efekt długości wędki, która jest dłuższa o trzydzieści kilka cm oraz fantastycznej możliwości ładowania wędki. W kilka minut później szczupak około 65 cm melduje się na końcu kija. I co? Nowe odczucia. Kij fantastycznie radzi sobie z wszystkimi „odjazdami” i „zrywami” szczupaka. Moim zdaniem nawet przy tak niewielkich rybach pracuje wyśmienicie i twierdzenia z serii, że to błędy wędkarza powodują spadanie tryb a nie źle dobrany sprzęt można sobie darować. Oczywiście pierwsza cześć tezy jest prawdziwa. Wiadomo, że jeśli wędkarz popełnia kardynalne błedy ryby mogą schodzić jednakże prawidłowo dobrany sprzęt wszystkie te błędy łatwo nadrabia i pracuje na korzyść wędkarza. Ale to jeszcze nie wszystko. Moja ręka poczuła coś zupełnie nowego. Czuję, że na końcu jest ryba. Kij pracuje fantastycznie, duże czucie przynęty, ryby i ... wiela radość z łowienia a nie tylko wyciągania ryby.

Później rzucanie i wyciąganie kolejnych szczupaków. Na avida złowiłem w sumie 6. Tym kijem, mimo, że długość jest większa od typowej jerkówki, wspaniale się łowi właśnie tą metodą. Stoję wysoko na łodzi i szarpię (mój wzrost to 2m). Rzuty są precyzyjne i dalekie. Kij sprawuje się fantastycznie zarówno do jerków jak i do gum (mówię o tych dużych amerykańskich, kosmicznych albo holenderskich). Zakładając wielką blaszkę obrotową czuję się jak bym polował na muskie w stanach. Jest fantastycznie! Później biorę inną wędkę i łowię na gumę z opadu. To zwykła wędka seryjna shimano. Ale co to? W pewnym momencie czuję jakby branie. Ale jest to coś stłumionego. Wiem, że ryba jest ale moje odczucia są jakbym był z innego świata. Jak za szybą, za mgłą. Po prostu zupełnie inny świat - brytyjska mgła. To tak jakby założono tłumik celem odcięcia wszelkich wrażeń. Ojojoj ... wędkarstwo może być piękne ale ... niektórzy mogą tego nigdy nie odkryć, nie doświadczyć. Avid jest wspaniałą wędką na szczupaki nie tylko szwedzkie ale również i polskie.

Jednak było i coś co mi nie pasowało do końca. Caiman! To z świetny kołowrotek ale jak na polskie warunki i jak na szczupaki za duży. Pewny o rewelacyjnej konstrukcji, praktycznie niezniszczalny ale moim zdaniem zestaw Avid + caiman na szczupaki - nie. Jednakże Avid + Caiman i sumy - tak. Dla mnie zatem koniecznością jest wymiana tego na coś innego bardziej precyzyjnego, lżejszego, mniejszego.

Doszedłem również do innego wniosku. Zresztą, który potwierdza już wielu wędkarzy. Czy jerówka do 120g, gruba plecionka 40lb, C4 to optymalny sprzęt na polskie warunki? Moim zdaniem nowe doświadczenia, jeśli chodzi o jakość można uzyskać stosując też lżejsze zestawy - kijek do 60g nawet dłuższy, low profile, plecionka max 20lb i jerkowanie można odkryć na nowo. W moim przypadku zafascynowany jestem kijem dłuższym. Na prawdę można i wychodzi to całkiem nieźle - spróbujcie.


Pozdrawiam
Remek

#28 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 20 wrzesień 2005 - 06:12

Fajny opis Remku.

Powiedz tylko na jakim akwenie byliście bo nie codzień zdarza się taka ilość brań w Polsce :huh:

Jaki rozmiar Caimana używałeś?

Pozdrawiam,





#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 wrzesień 2005 - 07:04

Z tego co się orinetuje to jest to caiman CT 201. Taki sam jakiego mam do sprzedania :mellow: - jeśli chodzi o wielkość :mellow:
Jeśli chodzi o wyposażenie to mój jest ciut bogatszy. dokładnie wersja CA czyli zielony lakier i 12 łożysk. Gdyby ktoś był zainteresowany to .. jest do wciągnięcia :mellow: Świetna maszyna...

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 wrzesień 2005 - 07:28

Witaj,
W moim przypadku to rzeczywiście Caiman CT 201. Na prawdę klasowa maszynka i wszystkim miłośnikom jerków szczerze polecam. Tylko ... jak zuważył nasz drogi kolega Yokozuna troszeczkę zaczynam zbaczać z trasy i przechodzić na lżejszy sprzęt, lżejsze przynęty. Obecnie rozmiar przynęty oscyluje w okolicach 10cm z małymi wyjątkami (jack, skinner, jake, grandma, massmarauder) powyżej.

Łowisko jak łowisko. Komercyjne. Ja tam jadę by przetestować sprzęt. Oprócz tego uważam, że na takich łowiskach na prawdę można się sporo nauczyć, zweryfikować swoich teori na temat prowadzenia przynęt by później przenieść to na zwykłe jezioro.

Pozdrawiam
Remek


#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 wrzesień 2005 - 07:41

w razie zainteresowania to kilka fotek mojej (jeszcze mojej - zabawki w dziale kupie/sprzedam....

#32 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 wrzesień 2005 - 07:55

Remek,
to kiedy możemy się spodziewać nowej stronki mikrobait.pl :lol: ? :D
Yokozuna B)

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 wrzesień 2005 - 12:29

I jest już zdjęcie nowego woblerka Yokozuny!

Pozdrawiam
Remek


#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2005 - 08:40

Woblerek rzeczywiscie wyglada jak mala orka - prawdziwy killer-whale :D

Mysle ze Yoko naleza sie podwojne gratulacje, bo 86cm szczupak w Polsce z dzikiej wody to nie zdarza sie czesto, a zlowiony na wlasnorecznie wykonana przynete - to na pewno podwója satysfakcja!

Pozdrawiam

#35 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 21 wrzesień 2005 - 19:25

Koledzy!Nie bierzcie sobie zbytnio do serca tego co teraz napiszę ,a już wogóle w perspektywie zlotu :mellow: :mellow:

Postanowiłem dzisiaj zrobić malutki rekonesansik i wybrałem się na Wygonin.To smutne ale przez 4 godz biczowania nie widziałem ryby. A dokładniej to szczupca bo karpi to jest tam w pip.Dla treningu zabrałem ze sobą jerkówkę,spinning i muchówkę.Łowiłem na muchę ,kopyta,slider i fatso 10,skiner w obydwu rozmiarach.Próbowałem nawet obrotówki.Totalne zero %!!!Jezioro sprawiło na mnie wrażenie zakarpionego:na echu karpie na wodzie karpie,hhm...w powietrzu też karpie,tak skubańce wysoko skakały.
Spakowałem się i już miałem wracać do domu,ale pomyślałem ze moze jednak zajrzeć na Piaseczno.Artur mówił że totalna bryndza na obu jeziorach ale jak już zasmakowałem jej osobiście tu ,toczemu nie skosztować tam?Miałem dobre dwie godzinki czasu do zagospodarowania.
Juz w pierwszym rzucie zapiąłem tęczaka na żółtego twisterka.Następne dwa padły na Horneta4 SDR CW,dwa brania puste.Całkiem nieżle w kotekście wieści jakie miałem od Artura.Faktycznie ryby były głęboko,ale nie na 20 m tylko podeszły juz na 8-12 m.A walczyły całkiem nieżle jak na ciepłą(16*C) wodę.Az żałowałem że nie mogłem zostac dłużej :wacko: :wacko:

Aha,no i rozprawiczyłem sie z musu ze spinningiem na Piasecznie-do tej pory była tylko mucha :lol:
Mam nadzieję że do soboty ruszy się już na dobre z pstrągami bo pllanujemy z kumplem cołodzienne łowy :mellow: :mellow: B)

#36 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2005 - 19:39

Friko,
dziękuję za gratulację. Już niedługo będziesz miał okazję połowić na dokładnie ten egzemplarz w Szwecji. Mam nadzieję, że zrobisz z niego pożytek :D
Powodzenia!
Yokozuna B)

#37 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 wrzesień 2005 - 19:53

No ładnie Mariusz. A ze mną to nie chciałeś na Piaseczno wyskoczyć. Szkoda, że musiałęm się zwinąć tak szybko z Wdzydz. Wierzę jednak, że to dopiero początek i bęzie jeszcze niejedna okazja aby wspólnie połowić.

Yo

#38 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:02

Taki live Baloo.Jak zwykle kłopot zgrać terminy :wacko: B)

#39 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:11

Spoko gościu. Miało wyjść nieco luźniej.. ) Powiedz tylko, czy w końcu dogoniłeś tę uciekającą trotkę na Wdzydzach?

Kolga był na Wieprzy w łykend i dorwał ładnego samczyka trociu 72 cm. Ponoć mieli jeszcze kilka kontaktó więc może i trotki się ruszyły. Daj znać jeśli trafisz nad jakąś pomorską rzeczkę.

yo

#40 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 21 wrzesień 2005 - 20:36

Niestety,jak zwykle była szybsza.A Wieprza w zeszłym roku też była dobra pod koniec września :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych