Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupak od 30 kwietnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:28

Cześć,

Wiem, że w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb jest wyraźny zapis o tym, że jeśli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to okres ulega skróceniu o ten dzień.

Teraz pytanie: jakich wód dotyczy ten przepis? Czy chodzi tylko o PZW? W ustawie o rybactwie śródlądowym nie znalazłem takiego zapisu.
Dzwoniłem do dwóch PGRyb, w jednym powiedzieli mi, że nie są pewni jak to u nich jest (jakaś nieogarnięta Pani), zaś w drugim stwierdzili, że przepis ten dotyczy tylko i wyłącznie wód PZW.

Wie ktoś coś więcej ?



#2 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:37

Czyli co w tym roku mozna od 30 atakowac?



#3 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:42

Cześć,

Wiem, że w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb jest wyraźny zapis o tym, że jeśli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to okres ulega skróceniu o ten dzień.

Teraz pytanie: jakich wód dotyczy ten przepis? Czy chodzi tylko o PZW? W ustawie o rybactwie śródlądowym nie znalazłem takiego zapisu.
Dzwoniłem do dwóch PGRyb, w jednym powiedzieli mi, że nie są pewni jak to u nich jest (jakaś nieogarnięta Pani), zaś w drugim stwierdzili, że przepis ten dotyczy tylko i wyłącznie wód PZW.

Wie ktoś coś więcej ?

Na wodach na których gospodarują instytucje państwowe można od 01 maja. Na wodach prywatnych i dzierżawionych od państwa decyduje dzierżawca, w granicach obowiązującego prawa.

Na ludzki:

Jeśli gospodarstwo rybackie uzna, że dopuszcza łowienie od 30 kwietnia, to będzie można. Zależy to od dzierżawcy danego obwodu rybackiego.



#4 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:43

Atakować to mogą islamiści :P tak można łowić od 30.04 jeśli okręg nie wprowadził dodatkowych zakazów.



#5 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:16

Dokładnie... np Biała Podlaska ma zakaz spinningowania do 30 kwiatnia. Sporo osób się nacinało na to, bo jak można było łowić szczupaka ostatniego dnia kwietnia, to ten przepis i tak tego zabraniał☺
  • ptychoo lubi to

#6 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:40

 Biała Podlaska ma zakaz spinningowania do 30 kwiatnia.

W opolskim podobno (?) również...



#7 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:05

Jak wygląda sprawa na Mazowszu? 



#8 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:58

Dokładnie... np Biała Podlaska ma zakaz spinningowania do 30 kwiatnia. Sporo osób się nacinało na to, bo jak można było łowić szczupaka ostatniego dnia kwietnia, to ten przepis i tak tego zabraniał☺

w tym roku 30 kwietnia wypada w niedziele, jest to dzień wolny od pracy 30 kwietnia można łowić szczupaki na spinning.
no chyba, że coś się ostatnio zmieniło w okręgu Biała Podlaska.
tak czy siak ja zaczynam sezon 30 kwietnia w BP



#9 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:58

Jak wygląda sprawa na Mazowszu? 

 

Od 30/04 można łowić szczupaki i bolenie, a także wędkować ze środków pływających - patrz posty na stronie: http://jerkbait.pl/t...wistość/page-47


  • Piotrek Milupa i asp lubią to

#10 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:25

Na wodach na których gospodarują instytucje państwowe można od 01 maja. Na wodach prywatnych i dzierżawionych od państwa decyduje dzierżawca, w granicach obowiązującego prawa.

Na ludzki:

Jeśli gospodarstwo rybackie uzna, że dopuszcza łowienie od 30 kwietnia, to będzie można. Zależy to od dzierżawcy danego obwodu rybackiego.

Zawsze wydawało mi się że Ustawa jest aktem nadrzędnym i jesli ustawa zezwoli na skrócenie o dzień wustawowo wolny od pracy, to dzierżawca może jedynie ten przepis zaostrzyć i nie zezwolic...

W kazdym razie nowelizacja ustawy która jest w drodze zniesie ten nieszczęsny zapis i będzie jasno prosto i przejrzyście od-do...



#11 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:36

W opolskim podobno (?) również...

Opolskie ma okres ochronny szczupaka do 30.04 włącznie, a na niektórych zbiornikach do 31.05
  • chlodnica lubi to

#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:41

Zawsze wydawało mi się że Ustawa jest aktem nadrzędnym i jesli ustawa zezwoli na skrócenie o dzień wustawowo wolny od pracy, to dzierżawca może jedynie ten przepis zaostrzyć i nie zezwolic...

W kazdym razie nowelizacja ustawy która jest w drodze zniesie ten nieszczęsny zapis i będzie jasno prosto i przejrzyście od-do...

generalnie to masz rację. Ale jest jedno ale. W ustawie nie znajdziesz okresów i wymiarów ochronnych ryb. To reguluje rozporządzenie właściwego ministra:

https://ompzw.pl/fil...e/1/file-66.pdf

Tam jak byk stoi, w §7.2(str 4), że można.

Decyzja czy na danym akwenie można łowić w dniu 30 kwietnia 2017 należy do podmiotu który aktualnie gospodaruje na konkretnym obwodzie rybackim.


Użytkownik vako edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 15:48


#13 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:46

o tym mówię :-)

Rozporządzenie jest uzupełnieniem Ustawy ;-)

Troche się niefortunnie wypowiedziałeś w brzmieniu takim jakby to dzierżawca lub uzytkownik wody decydował o skróceniu.



#14 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:48

w tym roku 30 kwietnia wypada w niedziele, jest to dzień wolny od pracy 30 kwietnia można łowić szczupaki na spinning.
no chyba, że coś się ostatnio zmieniło w okręgu Biała Podlaska.
tak czy siak ja zaczynam sezon 30 kwietnia w BP

Bodajże w tamtym roku tez tak bylo... Na Podedwórzu podobno posypało sie sporo mandatow. Mozesz lowic szczupaki, ale skoro jest zakaz spinningowania,o ktorym jest mowa w regulaminie danego okręgu, to ten zapis jest po to,zeby go przestrzegac,czyli mozna spinningowac od 1 maja... Ja to tak rozumiem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 15:53

Bodajże w tamtym roku tez tak bylo... Na Podedwórzu podobno posypało sie sporo mandatow. Mozesz lowic szczupaki, ale skoro jest zakaz spinningowania,o ktorym jest mowa w regulaminie danego okręgu, to ten zapis jest po to,zeby go przestrzegac,czyli mozna spinningowac od 1 maja... Ja to tak rozumiem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Konkretny okręg PZW ma prawo zaostrzyć §7.2 rozporządzenia tj. nie zezwolić na połów(szczupaków, boleni) w dniu 30.04.2017.



#16 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:03

w tym roku 30 kwietnia wypada w niedziele, jest to dzień wolny od pracy 30 kwietnia można łowić szczupaki na spinning.
no chyba, że coś się ostatnio zmieniło w okręgu Biała Podlaska.
tak czy siak ja zaczynam sezon 30 kwietnia w BP

 

 

 

Dokładnie... np Biała Podlaska ma zakaz spinningowania do 30 kwiatnia. Sporo osób się nacinało na to, bo jak można było łowić szczupaka ostatniego dnia kwietnia, to ten przepis i tak tego zabraniał☺

 

zezwolenie na amatorski połów ryb strona czwarta 3 punkt podpunkt "c"

 

TYLKO WODY DROBNE więc na Bugu spokojnie można machać spinem 30 kwietnia na odcinku należącym do PB



#17 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:08

Panowie myślę,że mylimy pojęcia....

Okres ochronny dotyczy zabierania ryb ,a nie ich połowu.

Przecież jak złowimy w kwietniu szczupaka, jako przyłów przy okoniu to nie jesteśmy przestępcami,pod warunkiem,że niezwłocznie uwolnimy rybkę.

Wydaje mi się,że na niektórych wodach obowiązuje po prostu zakaz spinningowania,lub używania przynęt większych niż....cm

Czyżbym się mylił?



#18 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:32

Panowie myślę,że mylimy pojęcia....
Okres ochronny dotyczy zabierania ryb ,a nie ich połowu.
Przecież jak złowimy w kwietniu szczupaka, jako przyłów przy okoniu to nie jesteśmy przestępcami,pod warunkiem,że niezwłocznie uwolnimy rybkę.
Wydaje mi się,że na niektórych wodach obowiązuje po prostu zakaz spinningowania,lub używania przynęt większych niż....cm
Czyżbym się mylił?

Niestety dla naszego kochanego PZW złowienie ryby=zabranie


Pozdrawiam nick

#19 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:43

Łowienie (w domysle celowe) a przypadkowy przyłów to dwie zupełnie rózne rzeczy i ujęte w zapisach że (cytuję z pamięci) : "ryby złowione z naruszeniem pkt (nie pamiętam numeru) powinny być niezwłocznie uwolnione".

Tak więc przepisy dopuszczają możliwość złowienia, jednakowoż zabraniają tej czynności dokonywanej z premedytacją.


  • Krzysiek P lubi to

#20 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:06

Może ktoś podpowiedzieć jak wygląda to w PZW Katowice, można czy nie można sobie pospiningować na jeziorach 30 kwietnia?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych