Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupak od 30 kwietnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 06 maj 2017 - 16:27

Kolego venom_666,niestety ale w Obwodzie nr.15 mowa jest o jeziorze Łajskim, a nie o jeziorze Łajs. To 2 różne jeziora w 2 różnych lokalizacjach...

Szczupak wytarty, w dobrej kondycji, na żyznej wodzie. Nie zna się na zegarku, kalendarzu. U Svendssona czy innego Hautameaekiego łowienie ryb w kwietniu czy pod koniec jest już etyczne? Albo ciąganie na początku maja ryb nie do końca wytartych, z dużych, głębokich jezior, już jest ok, bo magiczna data wybiła? H I P O K R Y Z J A i tyle.

Mowimy tutaj o przestrzeganiu prawa polskiego, o podstawach uczciwosci. Prawo jest takie a nie inne i trzeba go przestrzegac a nie lamac i szukac uzasadnien. Pewnie panowie w grudniu na Wierzycy tez beda trocie lowic i wypuszczac z takim podejsciem, bo po tarle juz sa. Oni powinni dawac DOBRY przyklad, a nie tlumaczyc sie ze mozna lamac prawo bo szczupak wytarty lub cos tam. Z takimi wzorcami wszyscy za rok rusza w kwietniu na szczupaki bo wytarte i "elyta" powiedziala ze mozna lowic.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
  • Artek, AdamCh i olo86 lubią to

#42 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 06 maj 2017 - 20:23

Przepisy nie sa doskonale. Zgadzam sie z tym. Ale przestrzegac ich musimy. Jesli na tej wodzie nie obowiazuje ustawa to przepraszam za "gowboburze"

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
  • FishinBuddy lubi to

#43 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 06 maj 2017 - 21:26

No wlasnie chcialem zainicjowac "zajmowanie sie" roznymi nieprawidlosciami a potraktowany zostalem jak kapus, pieniacz i na koniec zastraszony. Tak wiec koniec moich wpisow tutaj na ten temat. Za maly jestem.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

#44 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 maj 2017 - 06:00

Tak na marginesie. Wczoraj byla gownoburza na fejsie i tym ze kolesie nadtaeiali sie w Krakowie teraz na sumy. I polowa uczestnikow tej gownoburzy nie widziala niestety w tym nic zlego jesli beda wypuszczac te sumy. Przykre...

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

#45 OFFLINE   FishinBuddy

FishinBuddy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja1000 Lakes
  • Imię:Radek

Napisano 08 maj 2017 - 10:38

Widzę kilka różnic pomiędzy sytuacjami. Prawda jest taka,że ktoś kto chce lecieć w bambuko, nie potrzebuje ani mentora,ani usprawiedliwienia występku. Zaręczam,że nikt od nas z Klubu nie łowi w okresach ochronnych, rozmyślnie, ryb chronionych. Zawody teoretycznie były odstępstwem. Były i nie były. W związku z tym, źe na tej wodzie nie obowiązuje RAPR i przepisy w nim zawarte z racji statusu prawnego wody- ja bynajmniej nie czuję się niczemu winny. Przecież na prywatnym stawie kłuć można już po zejściu lodu. Podobnie jest na komercjach. Nasz błąd leżał gdzie indziej. Wiemy to, poprawimy się w przyszłości :)


  • GregorS lubi to

#46 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 08 maj 2017 - 11:56

nie należy utożsamiać RAPR z Ustawą o Ochronie Środowiska, która jest aktem nadrzędnym i obowiązuje na wodach powierzchniowych, także tych bedących w wieczystej dzierżawie (nota bene to mimo iz wieczysta to nadal dzierżawa, a właścicielem faktycznym jest skarb państwa).

Odstępstwem może być obręb hodowlany ustanowiony na całym jeziorze, ale nie podlegają pod niego połowy wędkarskie.



#47 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 maj 2017 - 12:46

Widzę kilka różnic pomiędzy sytuacjami. Prawda jest taka,że ktoś kto chce lecieć w bambuko, nie potrzebuje ani mentora,ani usprawiedliwienia występku. Zaręczam,że nikt od nas z Klubu nie łowi w okresach ochronnych, rozmyślnie, ryb chronionych. Zawody teoretycznie były odstępstwem. Były i nie były. W związku z tym, źe na tej wodzie nie obowiązuje RAPR i przepisy w nim zawarte z racji statusu prawnego wody- ja bynajmniej nie czuję się niczemu winny. Przecież na prywatnym stawie kłuć można już po zejściu lodu. Podobnie jest na komercjach. Nasz błąd leżał gdzie indziej. Wiemy to, poprawimy się w przyszłości :)

Ufam ze tak jest tzn. nie lowicie ryb chronionych itp. poza tym jednym przypadkiem, ktory wynikl z niezrozumienia przepisow. Ale reakcja niektorych osob na zwrocenie uwagi byla karygodna.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

#48 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 08 maj 2017 - 13:15

w pośpiechu wpisałem Ustawę o Ochronie Środowiska zamiast Ustawy o Rybactwie Śródlądowym ;)



#49 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 maj 2017 - 13:43

w pośpiechu wpisałem Ustawę o Ochronie Środowiska zamiast Ustawy o Rybactwie Śródlądowym ;)

Wszyscy wiemy ze Ustawa o Rybactwie ona jest nadrzedna i obowiazuje na wszystkich wodach. Tylko niektorzy musza sobie doczytac 😊 A to czy przepisy sa sluszne czy nie to nie ma zadnego znaczenia. Jesli ktos sie nie zgadza z przepisami to powinien zawnioskowac o ich zmiane a nie je lamac. Ja tez sie nie zgadzam z tym ze w portach morskich (czyt. na Motlawie) nie mozna spiningowac po 15 wrzesnia i jest to mi nie w smak. Ale nie bede spiningowal, mimo ze przed zmiana przepisow robilem to. Czekam po prostu az przepisy znowu sie zmienia (jesli wogole sie zmienia) i bede w tym czasie lowil na innych wodach.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

#50 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 maj 2017 - 14:33

Panowie, dość tego bicia piany i kopania się po kostkach. Kończymy dyskusję na temat jakości prawa, Ustawa o Rybactwie Śródlądowym obowiązuje wszystkich i koniec. Wycieczki osobiste i polemiki z moderatorami są nie do przyjęcia.



#51 OFFLINE   merf77

merf77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ryczkowski

Napisano 08 maj 2017 - 19:23

No to konczymy. 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 08 maj 2017 - 20:04





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych