Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

nimfa w malych rzeczkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:14

A Czy w płytkich rzeczkach max 1,5m  ma znaczenie czy sznur jest plywajacy czy tonacy?

I jeszcze jedno, jak radzicie sobie z kleszczami w takich malych zakrzaczonych rzekach?

Bardzo ogólne pytanie, odpowiadając w tej samej konwencji, powiem, że pływający sprawdzi się w większości przypadków.



#22 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:25

Linka pływająca przede wszystkim. Kleszcze? Trochę chemii np repel 100 proc DEET lub inne z maksymalnie dużą ilością tej substancji. Plus szczelne ubranie plus co chyba najważniejsze dokładne oględziny po łowieniu każdego zakamarka.



#23 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 28 kwiecień 2017 - 07:09

Chemii muszę spróbować, do tej pory zawsze zakładałem gumowe spodniobuty.

Te dziady do takiego ubrania w ogóle się nie przyczepiają.



#24 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:59

Witam.

Widzisz Thymlaus ... tak to jest na tym i innych internetowych forach że ludzie nie czytają najpierw a piszą ... dalszej dyskusji na zaczepki w temacie żyłkowym nie podejmę.

Nord91 ... głębokość w takich ciurkach waha się przeważnie gdzieś pomiędzy 20-50 cm. Jak jest metrowa dziura gdzieś to już sporo. Oczywiście to nie reguła. 

Jeżeli obawiasz się kleszczy, albo masz z nimi duży problem ze względu na rejon kraju, gdzie jest np. ich dużo więcej, to najlepszym rozwiązaniem jest zaszczepienie się przeciwko wirusowemu zapaleniu opon mózgowych. Polecam każdemu kto czyta ten wątek. Nie załatawia to co prawda tematu boreliozy, ale ... przyjmując kilkakrotnie w życiu te szczepionki, zauważyłem bardzo dużą różnicę w samym "czepianiu" się kleszczy. Będąc zaszczepiony po prostu nie znajdowałem przez szereg lat kleszcza na sobie. I potwierdzało taki sam fakt wielu moich, również zaszczepionych znajomych. Coś widać kleszczom nie pasowało i nawet jeżeli były w ubraniach i je tam znajdowałem, to nie pałały chęcią wgryzienia się i popicia sobie antygenów.

Pozdrawiam.


  • Zielony lubi to

#25 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 28 kwiecień 2017 - 10:37

Mugga Deet ja natomiast boję się os pszczół gzów szerszeni mam fobie po ratowaniu bliskiej osoby ale trzeba uważać :) Może nie w temcie ale przestrzegające :)



#26 OFFLINE   Bugi86

Bugi86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciej

Napisano 03 maj 2017 - 18:57

Wracając do tematu, w małych rzeczkach w których rynna ma średnio 0.5m szerokości zaskakujące jest to, że w jednym miejscu zdarza mi się złowić nawet 7-10 ryb zarówno pstrągów i lipieni. Przy łowieniu e tych samych miejscach na spining jest to zazwyczaj tylko 1 ryba. Łowienie głównie spod kija bo brzegi rzadko pozwalają na dłuższe prowadzenie, często zdarza mi się wejść 1 krok do wody żeby mieć lepszy dostęp, ale nie lubię tego bo u mnie jest bardzo dużo mułu na dnie i się zapadam nawet pół metra w dół a potem ciężko się wydostać. Raz nawet pływałem z tego powodu bo nogę mi zblokowało. Brania często przy klasycznym przepuszczaniu ale po łuku też jak najbardziej na wypłyceniach. Cirkawe że do nimfy widziałem pstrągi atakujące jak wobka czy gumę, nie czekały aż podpłynie tylko szybko atakowały przynętę wypływając z kryjówek. W lecie sprawdziły mi się jaskrawe dodatki, wiosną raczej stonowane kolory. Mam nadzieję że pomogłem ppzdro :)

#27 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 03 maj 2017 - 20:42

Wszystko mikro.Zwykła brązka.Rzeczka max.5m do ogarnięcia rolami szklaczkiem 2m #3.
Załączony plik  2017-05-03 21.40.21.jpg   160,68 KB   18 Ilość pobrań
  • Tomek Wielgus, Maciek Rożniata i trout master lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych