Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1246 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 listopad 2017 - 11:31

Może wypróbuj na innym smartfonie, jakiś z kompasem elekotronicznym dodatkowym - to też może pomóc. Realnie rzecz biorąc, to masz małe szanse na model modernizowany, nie wiadomo jak długo leżał na sklepie twój egzemplarz. Upgrade softu nie powinno być problemem, gorzej jeżeli chodzi o zmiany modułu GPS - o ile to zrobiono w wersji modernizowanej


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 listopad 2017 - 11:32


#42 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 17 listopad 2017 - 11:41

Ja jestem jego drugim wlascicielem. Kupilem go od karpiarza, ktory zakupil go do wywozu swoich zestawow :)

 

Silnik zakupiony zostal w kwietniu 2017 roku takze gwarancja jeszcze jest dobre 1,5 roku. Na razie robie wywiad i przeszukuje neta ale za wiele info nie ma.

 Z tym kompasem elektronicznym to na logike biorac nie powinno nic polepszyc bo to odbiornik GPS w silniku koryguje koordynaty. IMO lepszy sygnal w smartfonie pokaze ewentualnie dokladniejsza pozycje tylko na wyswietlaczu smartfona.

 

Skonczy sie sezon to moze po nowym roku zasiegne jezyka bezposrednio od producenta. ;)



#43 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 17 listopad 2017 - 13:53

Ja jestem jego drugim wlascicielem. Kupilem go od karpiarza, ktory zakupil go do wywozu swoich zestawow :)

 

Silnik zakupiony zostal w kwietniu 2017 roku takze gwarancja jeszcze jest dobre 1,5 roku. Na razie robie wywiad i przeszukuje neta ale za wiele info nie ma.

 Z tym kompasem elektronicznym to na logike biorac nie powinno nic polepszyc bo to odbiornik GPS w silniku koryguje koordynaty. IMO lepszy sygnal w smartfonie pokaze ewentualnie dokladniejsza pozycje tylko na wyswietlaczu smartfona.

 

Skonczy sie sezon to moze po nowym roku zasiegne jezyka bezposrednio od producenta. ;)

A masz jakiś namiar na producenta?

Strony www na które ja trafiałem to jakaś kpina.



#44 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 19 listopad 2017 - 20:43

Ciekaw jestem jak działa funkcja kotwicy w modelach z 2018 roku. Na YT niby ok alw wolę dopytać na krajowym podwórku.

#45 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 19 listopad 2017 - 21:17

Ciekaw jestem jak działa funkcja kotwicy w modelach z 2018 roku. Na YT niby ok alw wolę dopytać na krajowym podwórku.

 

Znalazles cos innego jesli chodzi o filmiki niz to?:

 



#46 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 30 listopad 2017 - 12:14

http://www.sonarskle...man-p-1849.html

 

 

Witam czy ktoś posiada ten silnik ? Jestem tuż przed zakupem tego cuda a chciałbym zaczerpnąć jeszcze wiedzy na temat użytkowania tego silnika. 

 

Pierwszym pytaniem jest sposób kontroli silnika czy lepiej sterować nim za pomocą pilota czy sterowanie stopą jest wygodniejsze ? 

Czy silnik ma funkcję kotwicy ? Jeżeli tak to może ktoś mi to opisze ? 

 

Pozdrawiam. 



#47 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:36

Znalazlem przed chwila cos takiego:

 

 

 

Chyba na 2018 zrobili postepy jesli chodzi o funkcje kotwicy jednak wciaz malo informacji co do szczegolow...

 

Ciekawy jestem czy bedac wlascicielem starszych wersji tych silnikow w ramach gwarancji, bedzie mozliwosc wymiany podzespolow na bardziej precyzyjne.



#48 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:53

A co ma gwarancja do nowego wypustu... To tak jak byś chciał reklamować echo typu hdi bo wyszło chirp... jeśli to Soft tylko  to niema problemu.  Jeśli inne podzespoły to kicha


  • Maciek. lubi to

#49 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:33

Dostałem info że tylko soft aplikacyjny został poprawiony. Czy ktoś z kolegów używa tego silnika i funkcji kotwicy?



#50 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:30

Dostałem info że tylko soft aplikacyjny został poprawiony. Czy ktoś z kolegów używa tego silnika i funkcji kotwicy?

Ja trochę używałem. Trochę wariował, ale dało się łowić.



#51 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:05

A te "wariacje" to coś mniej więcej jak na filmie z kajakiem czy trochę hm łagodniej - próbowałeś aktualizować soft ?



#52 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 12 luty 2018 - 19:14

Hejka!

Na Rybomani rozmawiałem ze sprzedawcą tych silników i zapewniał,że gps działa bardzo dobrze. Polecał podłączenie do tableta, ponieważ gdy ktoś zadzwoni na telefon to rozłącza się i nie działa gps. Umówiłem się w kwietniu na testy na zalewie zegrzyńskim, jak będzie ok to kupię.



#53 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 luty 2018 - 19:29

Hejka!

Na Rybomani rozmawiałem ze sprzedawcą tych silników i zapewniał,że gps działa bardzo dobrze. Polecał podłączenie do tableta, ponieważ gdy ktoś zadzwoni na telefon to rozłącza się i nie działa gps. Umówiłem się w kwietniu na testy na zalewie zegrzyńskim, jak będzie ok to kupię.

Silnik poprawiali, czy samą apkę? Pytałeś może?



#54 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 12 luty 2018 - 20:12

Hejka!

Na Rybomani rozmawiałem ze sprzedawcą tych silników i zapewniał,że gps działa bardzo dobrze. Polecał podłączenie do tableta, ponieważ gdy ktoś zadzwoni na telefon to rozłącza się i nie działa gps. Umówiłem się w kwietniu na testy na zalewie zegrzyńskim, jak będzie ok to kupię.

To będą jakieś ogólnodostępne testy?

Z chęcią bym się przyłączył i popatrzył na to cudo w realu.



#55 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 13 luty 2018 - 08:30

Z tego co zrozumiałem poprawiony jest silnik i apka.

 

Sami umówiliśmy się na testy. Jadę z 4 kolegami, jak chcesz Tom, to dam ci znać kiedy i gdzie. Sprzedawca proponował,że może wysłać mi silnik do Biskupca, ale póki co nie chcę wiercić dziur w łodzi pod montaż. Sprawdzimy na jego 5 metrowej


  • SkiDivPL lubi to

#56 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 13 luty 2018 - 08:41

Przemek jak będziecie jechać to z chęcią się podłącze.



#57 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2018 - 10:34

Koniecznie napiszcie jak wyszły testy

#58 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 13 luty 2018 - 12:37

I sprawdźcie czy faktycznie rozłącza połączenie z silnikiem przy nadejściu połączenia głosowego w telefonie. Z technicznego punktu widzenia nie rozumiem dlaczego miałoby to mieć miejsce. Możecie też zasugerować dystrybutorowi, żeby pogadał z producentem o dołożeniu przycisku włączającego i wyłączającego tryb kotwicy GPS na pilocie, tak jak to jest w MinnKocie i Motorguide ;) Do tego jeszcze integracja z popularnymi echosondami, albo przynajmniej z jedną marką i zamykam koncert życzeń :)


Użytkownik Raven edytował ten post 13 luty 2018 - 12:55


#59 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 13 luty 2018 - 12:57

Dziwnych rzeczy można się dowiedzieć na Rybomani, otóż jeden z wystawców ponoć ma skądś przeciek że ktoś podpiął Haswinga do Lowrance i zadziałało. 



#60 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 luty 2018 - 13:19

I czym to niby podłączył?? takie rzeczy to mogli by tylko stworzyć nasi wschodni sąsiedzi. Mistrzowie zrobili nakładkę sonarchart swoją. Rozkminaja 3d to może i haswinga sparowali
  • Maciek. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych