Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 luty 2020 - 15:09

To będzie pierwsze realne info o tym sprzęcie- a nie wirtualne. Właśnie tego trzeba. 



#262 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2020 - 15:18

Słychać przekładnie, a raczej luzy. Wieczorem postaram się wrzucić filmik

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

A mógłbyś napisać jak ten silnik się sprawuje ? Funkcja kotwicy działa poprawnie? Kupił byś po raz drugi ten silnik , czy dołożył byś mk/mg?

#263 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 00:19

Silnik nie jest mój - kolegi z którym łowię ryby.

W tamtym roku często użytkowany i jak najbardziej mogę polecić - utrzymuję pozycję przy kotwiczeniu - do tego jest wykorzystywany.

Użytkujemy go głownie na Warcie i na Wiśle. Jak się ustawiamy w nurcie lub na styku nurtu, to nie ma problemu z utrzymaniem dziobu w kierunku do nurtu (każdy dziobowiec tak ma - tak jak wyżej było info, muszą być dwie kotwice, by nie obracało łódki).

Tak jak wcześniej, jak najbardziej polecam, jeśli komuś nie przeszkadza:

- hałas przekładni (luzy), co dokładnie słychać w filmach,

 

- dźwięk potwierdzenia naciskania przycisków na pilocie (prawdopodobnie można to wyłączyć, ale to silnik kumpla i on ma instrukcje. Niestety do tej pory nie wyciszył tego) - kwestia sprawdzenia jak jest w instrukcji (nie mam możliwości sprawdzenia tego - to tak jakby ktoś się dopytywał jak to wyłączyć - patrz wcześniejsze zdanie),

 

- kwestia użytkowania dodatkowo telefonu by korzystać z funkcji kotwicy - oczywiście ma to swoją zaletę, bo jak padnie bateria w pilocie, można używać telefonu do sterowania, ale jak padnie telefon, to nie mamy kotwicy. Dodatkowo sama kotwiczenie trzeba zaplanować trochę "wcześniej" ze względy na sposób w jaki się włącza kotwicę poprzez przeciągnięcie symbolu kotwicy i przytrzymaniu, co trwa około 2-3s. Oczywiście silnik wróci do wybranej pozycji.

 

Pierwszy test robiliśmy prawie już po ciemku (początek) i nie do końca wiedzieliśmy co i jak.

Funkcja prowadzenia do celu zadziałała i łódka płynęła po zadanej tracie, ale nie zatrzymała się w wybranym miejscu (nie wiem czy dobrze to było ustawione), ale nigdy potem nie korzystaliśmy z tej funkcji.

 

Silnik nie pobiera bardzo dużo prądu, na jednym aku 100Ah AGM wytrzymał na dwa dni łowienia sumów od rana do wieczora w Krakowie (oczywiście samo kotwiczenie i drobne przemieszczanie, bo główne to na spalinie).

 

Ogólnie jak najbardziej polecam, jeśli komuś nie przeszkadzają powyższe trzy rzeczy, które wymieniłem.

Sam nie zdecydowałem się na zakup haswing-a, kupiłem mg xi5.

 

 

 

 


  • siarq i Maciej_K lubią to

#264 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 17 luty 2020 - 00:52

Faktycznie jest głośno. Ciekawe czy da radę to trochę wyciszyć/zagluszyc. Bo Bo chyba jednak irytowalo by mnie to bardzo.
Próbowaliście może kotwicy na wodzie stojącej? Jezioro? Trzyma się wyznaczonego pkt ?

#265 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 luty 2020 - 07:50

MAteos_74 - kupiłem mg xi5 - wiec porownac mozesz. .. no i trzeba pamietac ze porownoujemy wtedy proporcje ceny 2:1  (pi razy drzwi)

JA jeszcze bede czytal nad rozwiazaniem  polaczenie silnika MK czy MG z Lowrance 7ti czy tam nie ma opcji kotwicy .. ? 


Użytkownik fxd edytował ten post 17 luty 2020 - 08:03


#266 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 luty 2020 - 07:56

@Mateos_74 napisz jeszcze jaka to wersja silnika, bo w najnowszej, która jest obecnie sprzedawana czyli 1.03 przekładnia jest znacznie cichsza.



#267 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 luty 2020 - 08:06

MAteos_74 - kupiłem mg xi5 - wiec porownac mozesz. .. 

JA jeszcze bede czytal nad rozwiazaniem  polaczenie silnika MK czy MG z Lowrance 7ti czy tam nie ma opcji kotwicy . . ? 

Jeśli kupowałeś xi5 niedawno- mogą być problemy z sieciowaniem z echem. Sprawę opisałem ja i nie tylko ja w wątku o tych silnikach. 

MK nie można podłączyć do sprzętów Lowrance, tutaj potrzebna jest odpowiednia wersja Humminbird - N oraz silnik z możliwością

I-pilot link.+ kabel

Kotwica w MG z poziomu pilota działa bardzo dobrze, przekładni praktycznie nie słychać. Warunkiem jest kalibracja kompasu silnika zgodnie z instrukcją, wbrew temu, co w niej napisano- że jest już skalibrowany fabrycznie. 



#268 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 09:36

Faktycznie jest głośno. Ciekawe czy da radę to trochę wyciszyć/zagluszyc. Bo Bo chyba jednak irytowalo by mnie to bardzo.
Próbowaliście może kotwicy na wodzie stojącej? Jezioro? Trzyma się wyznaczonego pkt ?

Nie da się tego wyciszyć. Na jeziorze nie ma problemu z trzymaniem punktu - działa bardzo dobrze

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#269 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 09:38

@Mateos_74 napisz jeszcze jaka to wersja silnika, bo w najnowszej, która jest obecnie sprzedawana czyli 1.03 przekładnia jest znacznie cichsza.

Nie wiem jaka to wersja. Silnik kupiony we wrześniu 2019

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#270 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 luty 2020 - 12:24

Nie wiem jaka to wersja. Silnik kupiony we wrześniu 2019

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

Ok, czyli prawdopodobnie 1.02. Najnowszy wypust jest cichszy.



#271 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 17 luty 2020 - 12:35

Jeżeli faktycznie nowa wersja jest bardziej cicha,kotwica trzyma na miejscu i nie wariuje to myślę że dobra alternatywa przy konkurencji.

#272 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 18:36

silnik jest jak najbardziej ok, spełnia swoje zadanie i jak ktoś będzie używał tylko do kotwiczenia, to naprawdę polecam. Kumpel kupił go razem z mocowaniem do pawęży za 3000zł

http://wodomania.pl/...wezy-p-257.html

Silnika używamy przy pontonach lub łódkach dzięki temu mocowaniu i również nie ma problemu.



#273 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2020 - 18:58

Niereklamuj tego sklepu :)

#274 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 19:18

Niereklamuj tego sklepu :)

nawet nie zamierzałem - sam chciałem coś kupić, ale był problem z kontaktem, potem ze sklepem www, a na końcu z towarem.

Tak więc zdecydowanie nie polecam tego sklepu



#275 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2020 - 19:20

:) unikamy tego sklepu....


  • Mateos_74 lubi to

#276 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 luty 2020 - 21:51

Tutaj wątek z rosyjskiego forum o aligatorze- jak tam mawiają. 

przez pierwsze 25 stron jest trochę informacji, potem przygody z zakupami  i na koniec ostatnich kilka coś wnoszą ewentualnie- testy

Generalnie- 1.02 jest ok, zdarzają mu się głupawki gps, trzeba uruchomić ponownie. Kalibracja wymagana- z poziomu apki.  

https://www.rusfishi....276469/page-58



#277 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2020 - 14:30

@Mateos_74 napisz jeszcze jaka to wersja silnika, bo w najnowszej, która jest obecnie sprzedawana czyli 1.03 przekładnia jest znacznie cichsza.


Pytanie zasadnicze, uzywales tej wersji 1.03? Widziałeś?Czy słyszałeś/ yt ?

#278 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2020 - 21:25

Słyszałem pracę pierwszej wersji i 1.03. 1.03 to najnowszy wypust czyli poprawiony soft + cichsza przekładnia. Ciągle głośniejsza niż MK/MG.



#279 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2020 - 21:37

a gdzie to slyszales jesli mozna wiedziec, dzis gadalem z jednym z przedstawicili haswinga i nieslyszeli o v3...



#280 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2020 - 21:44

W sklepie: http://wodomania.pl/...-103-p-248.html

 

Był już dostępny przez jakiś czas w końcówce 2019.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych