Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2020 - 22:12

W tym sklepie są nawet cuda dostepne :) ok , dzieki
  • Marek_86 lubi to

#282 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2020 - 23:01

Na YT jest film z tą wersją tyle, że test przy wietrze i z tragiczną muzyką w tle więc nie słychać pracy. Wpisz 1.03 Helmsman.



#283 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 19 luty 2020 - 09:35

Na stronie wodomani jest informacja , ze produkt będzie dostępny od 20.03.2020 ..

#284 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 luty 2020 - 10:21

Jak statki wejdą z chin , importer odbierze i żadnego poślizgu nie Bedzie...chiński nowy rok,sztormy,wirusy...
  • Kostek Kleń i pawlo29 lubią to

#285 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 19 luty 2020 - 10:44

Od długiego czasu śledzę ten watek i dalej to samo. Już dwa lata temu miał być wypuszczony działający model, ale chyba do tej pory nie udało się. Dobrze,że zdecydowałem się na MG, już trzeci sezon bezawaryjnego pływania. Kiedyś myślałem,że to głupota wydać tyle kasy na kotwicę,ale przekonałem się,że to był jeden z lepszych zakupów wędkarskich. Szkoda czasu na tego haswinga, lepiej kupić sprawwdzony i cieszyć się pływaniem


Użytkownik golenia edytował ten post 19 luty 2020 - 10:44


#286 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 19 luty 2020 - 14:24

A jak tam z polaczeniem z echosonda? Bo nie dziala to dobrze w przypadku MG

#287 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 luty 2020 - 14:46

Co do działania to wiadomo że są kłopoty ale nie wszyscy łączą z echem.
Pewnie nielicznym takim jak ja wystarcza pilot.
Mam pierwszą serie silnika wypuszczoną na PL i co roku mam dylemat kupować kable czy nie. Ale po jakimś czasie przychodzi myśl żeby coś innego kupić

#288 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 19 luty 2020 - 14:50

Czyli jakby nie bylo towar jest niepełnowartościowy , jezeli producent deklaruje jakies funkcje to ma to działać. Cena uwzglednia ta funkcjonalnosc a w efekcie mamy silnik ze specyfikacja jak haswing pomijajac to ze cicho pracuje itd, a dzialanie po sieci tak jak bedzie mial na dany dzien ochote. Moim zdaniem niedopuszczalne

#289 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 19 luty 2020 - 14:53

Ja nie mam połaczonego z echem, nie mam takiej potrzeby. Kolega ma białego MG połączonego z Elite Ti2 i u niego wszystko śmiga jak należy.  



#290 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 luty 2020 - 14:55

Chłopaki , to wątek kajmanowy.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#291 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 luty 2020 - 15:43

ale i dziobowy :) ogolnie nalezalo by przyjac, ze haswing-owi jeszcze troche marketingowo i pewnie jakosciowo do mk/mg.garmina brakuje, nadrabia to cena i tyle. praca w siecie z echem to sa kolejne $ w dodoatku nie male - getway,nmea,point1 ze   2000 sie zbierze.. wywody wodomani odnosza sie do jednego - sprzedac i zapomniec . powszechnie cieszacy sie zla opinia MC jest chociaz konkretny w gadce i niemowi tego co chce klient uslyszec...bynajmniej moje doswiadczenia kilkukrotne takie sa. Nieiwierze w to ze niema tu nastu uzytkonikow haswinga , ktorzy mogli by rzetelnie powiedziec jak jest... to wsumie nic niekosztuje , a obrazuje sytuacje. Osobiscie opisywalem kilka testow nowosci  swego czasu - 3d lowrance, spirita1.0 czy navy 6.0 , bez ogrodek , ochow i achow  i wywyzszania ponad inne modele. A tu zazwyczaj panuje kult funboy-ow danej marki , ich jest najlepsze a reszta jest be...Jesli sami uzytkownicy nie napisza prawdy , to zadne filmy yt z wodomani, mc ani broszury reklamowe prawdy nie oddadza.



#292 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 luty 2020 - 16:05

 Co do recenzji - może warto przypiąć taki nowy temat? Sama recenzja- najlepiej wg klucza jakiegoś. Opisy w wątkach są ok, ale po czasie trudno je znaleźć- zwłaszcza nieobeznanym userom. 



#293 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 19 luty 2020 - 19:25

@golenia to chyba słabo śledzisz, bo kotwica działa dobrze i to już od wersji 1.02. A to czy ktoś chce wydać 3k, 6k czy więcej i co za to w zamian dostaje to już indywidualna decyzja. Wpisy typu szkoda czasu, bo słyszałem, że nie działa imho nic pożytecznego nie wnoszą.



#294 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 luty 2020 - 08:34

NO to ja mam pytanie do uzytkownikow  HASWINGA i nie tylko  -  jakich funkcji najczesciej uzywacie i czego Wam brakuje . 

Chodzi mi o to ze jesli nie mam to nie wiem do konca na co  zwrocic uwage. 

Pedal vs pilot reczny  .

APlikacja Tylko do kotwicy  .. ? 

Byc moze MK czy MG maja jakaies dodatkowe funkcje o ktorych nie wiem  ( nie mowimy tutaj o polaczeniu z echo - bo sie nie da) .



#295 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2020 - 11:30

Podstawowa funkcja -1. kotwica GPS. W Motorguide działa super z pilota, z ekranu też. 2. Dojazd do miejscówki po wskazaniu z echa- no nie działa super, praktycznie w ogóle nie działa w najnowszych rocznikach silników. 3. Utrzymanie kursu= heading lock z regulacją prędkości- super temat do kontrolowanego dryfu i obławiania większych obszarów zbiornika.

Sterowanie pilotem nie jest specjalnie wygodne- w czasie łowienia, jedną ręką nie połowisz w spinie przy częstym używaniu pilota. 

Do trolla wolę pływać na rumplowym, szybsza reakcja i zatrzymanie nie powoduje szamotaniny, bo rozpędzona łajba przechodzi przez punkt kotwiczenia gps i silnik manewruje, by do niej wrócić. 

Minn Kota reklamuje, że ma zaawansowanego autopilota, z korekcją względem wiatru i pływów- może Paweł coś skrobnie o tym, w motorguidzie nie ma korekcji na to, jest utrzymanie kursu korygowane przez gps.

Zapamiętywanie tras do pływania- może mieć sens, bo wrzucasz np. nr 1 i płyniesz do przystani,  a w tym samym czasie pakujesz klamoty=oszczędność czasu. 



#296 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 luty 2020 - 10:13

No ok ja planuje dziobowke jako doplyniecie do miejscowki po cichu / utrzymanie w miejscu na kotwicy / ewentualnie zniejszenie dryfu jesli podniesie sie cos z dna . 

Jesli chodzi o  doplywanie do przystani czy tam miejsca wodowonia to spalina i heja... lecimy . 

Co ze sterowaniem noznym - uzywal ktos ,,   ?  

TO V1.03 mozna juz kupic czy to dopiero wejdzie na rynek ?



#297 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 25 luty 2020 - 12:15

W postach powyżej masz kilka razy napisane, że w wodomanii 1.03 będzie od 20.03.2020.



#298 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 26 luty 2020 - 12:52

V1.03  kupiłem w wodomania.pl w październiku 2019.



#299 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 23 marzec 2020 - 08:20

Na stronie wodomani jest info że jest obsuwa :

 

Produkt będzie dostępny od dnia: 15-04-2020



#300 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 marzec 2020 - 09:27

Albo maja... przez wirusa są cyrki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych