Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1246 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 kwiecień 2017 - 13:00

Problem może być nieco gdzie indziej- znaczy przełożenie relacji gps - na serwomechanizmy silnika. Mój znajomy mający pojęcie o robotyce powiedział, że nie ma problemu w zbudowaniu modułu gps i wpięciu go via arduino do takiego urządzenia. Problemem jest natomiast nastrojenie urządzenia tak, by reakcja serwomechanizmów była proporcjonalna do wskazań gps.



#22 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:49

Z tąd tez ceny się biorą. Patenty . Rozwiązania kosztują. Chociaż jak kolega @nurek28 pisał wcześniej, za same kable przyłączeniowe około 2000zl... tj przegiecie

#23 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 19:16

A czasem nie zależy to od zastosowanego kompasu podobnie jak w ręczniakach gps? Te tanie wymagają sporego ruchu i dopiero aktualizuje się pozycja, te droższe mają 3 osiowy i na bieżąco kompensują położenie. Dowiedzieliśmy się o tym szukając lata temu ręcznej navi do napływania na miejscówki. Na podstawowych takich typu żółtek Endura ciężko było utrafić w punkt i trzeba było nawracać parę razy dokładnie jak w tym filmiku z kajakiem (rusza, a dopiero po momencie koryguje położenie nawrotem)



#24 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:20

Czy ktoś z kolegów testował na wodzie tego Haswinga z GPS?



#25 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 08:49

Ja mam Haswing Cayman z pilotem. Chyba mam pecha i trafiłem na wadliwy egzemplarz  bo pilot zawiesza mi się kilka razy dziennie, pół biedy jak nie chce ruszyć ale jak płyniemy w bok i się zwiesi to trzeba dymać na dziób go wyłączyć awaryjnie żeby nie walnąć w brzeg. Jakby tego było mało silnik czasami po opuszczeniu w dół nie płynie mimo że pika i się obraca lewo/prawo, trzeba go lekko puknąć żeby ruszył.



#26 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 lipiec 2017 - 09:18

Może to wina pilota - masz wersję silnika z pedałem - kontrolerem czy sam pilot?



#27 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 09:42

Sam pilot.



#28 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 08:08

No tak, na chińskiej stronie wyczytałem, że jak pilot przestanie reagować to trzeba wcisnąć przycisk w lewym dolnym rogu i robiony jest szybki reset. Szkoda że dystrybutor i serwisant o tym mi nie powiedzieli.



#29 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 lipiec 2017 - 08:27

Dystrybutora i serwisanta interesują tylko $,których dawcami jesteśmy my - więc nie oczekuj cudów. Jak z utrzymywaniem pozycji na wodzie - podobnie do legendarnego filmu minnkota vs haswing?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 lipiec 2017 - 08:28


#30 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 10:04

Mam bez GPS. Nie wziałem z GPS bo trzeba mieć wypasiony telefon lub tablet z anteną GPS na stałe zamontowane w jednym miejscu żeby nie robić oberków na wodzie. A co do filmu z kajakiem, za bardzo nim rzucało. Pewnie nie zrobił kalibracji kompasu przed odpaleniem silnika. Z tego co pływałem z kolegą to ruchy są ale nie aż tak spore. Kolegę prawie nie wywaliło za burtę jak przy holu ryby przeszedł z rufy a dziób mając telefon uwieszony na szyi.


Użytkownik spy edytował ten post 11 lipiec 2017 - 10:09


#31 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 01 listopad 2017 - 20:32

Chyba poprawili software

 


  • golenia lubi to

#32 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 01 listopad 2017 - 20:53

Chyba poprawili software

 

Dużo osób na to czeka. Ja też :)

Tylko kto odważy się pierwszy sprawdzić?



#33 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 listopad 2017 - 20:59

powinni sie jeszcze dogadac z przedstawicielami echosond ,co by mozna to bylo z echem spiac,..i napewno sporo osob by nabylo


  • golenia i Maciek. lubią to

#34 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 01 listopad 2017 - 21:16

Niestety nigdzie więcej nie mogę znaleźć jakichkolwiek potwierdzonych informacji, że to działa jak na filmie.



#35 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:56

Działa w miarę. Fajne jest pływanie po ustalonej trasie. Wbija się punkty na telefonie, a silnik płynie zaliczajác kolejne punkty. Po kotwicy spodziewałem się więcej, ale da się wytrzymać.

#36 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 01 listopad 2017 - 21:59

Działa w miarę. Fajne jest pływanie po ustalonej trasie. Wbija się punkty na telefonie, a silnik płynie zaliczajác kolejne punkty. Po kotwicy spodziewałem się więcej, ale da się wytrzymać.

Czy to jest poprawa po najnowszym oprogramowaniu?

Jest dużo lepiej niż w pierwszych filmach z tego tematu?



#37 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 22:06

Chodzi o kotwicę? Jeszcze za krótko pływałem, żeby wydać wiarygodnà opinię. Jak dłużej potestuję to dam znać. Pływa po zadanej trasie super.

#38 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 01 listopad 2017 - 22:13

Chodzi o kotwicę? Jeszcze za krótko pływałem, żeby wydać wiarygodnà opinię. Jak dłużej potestuję to dam znać. Pływa po zadanej trasie super.

Potrafi odtworzyć przebytą trasę np. po łuku wzdłuż trzcin, czy tylko pływa od punktu A do B.

Kotwica ma tutaj duże znaczenie, gdyby to poprawili to za tą cenę kupię na próbę.



#39 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 22:17

W opcji chyba jest nagrywanie przebytej trasy. Ja wstawiałem gęsto ok. 10 punktów wzdłuż brzegu posługujác się mapā google (jest w aplikacji) i tyle. Pływałem tylko 2 dni, więc wszystkiego nie wiem, ale dla mnie silniczek fajny.
  • jujus20 lubi to

#40 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 16 listopad 2017 - 20:57

Mam ten silnik od jakiegoś tygodnia. Jeśli chodzi o odpowiedź gdzie jest odbiornik GPS to znajduje się przy silniku. Włączyłem go na sucho na ogrodzie i połączyłem się aplikacją Helmsman. Podczas włączonej funkcji kotwica i odejściu ze smartem od silnika na jakieś 25 m silnik cały czas się nie załączył chcąc korygować koordynaty.

Po tym wnioskuję że jest w mechanizmie sterującym. Smartfona tylko potrzeba do sterowania tymi funkcjami. Pływałem nim raz i jednak trzymanie się na kotwicy nie jest jeszcze optymalne. Byłem na wodzie stojącej. Reszta funkcji które są do dyspozycji i ogólne wrażenie jak za te pieniądze pozytywne, ale jeszcze muszę go trochę protestować by mieć jakas konkretną opinie.

Zastanawiam się tylko czy czasem Haswing nie polepszył w tych silnikach kotwicowej funkcji na 2018 rok bo na YouTube jest film na którym widać że dużo lepiej pracuje w tym trybie w porównaniu do poprzednich filmików.

Mam go na gwarancji więc może jeśli tak będzie to istnieje możliwość wymiany układu GPS?

Ktoś coś wie na ten temat?

Użytkownik fefko edytował ten post 16 listopad 2017 - 20:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych