Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 23 wrzesień 2020 - 13:29

Witajcie, jak wrażenia z użytkowania Caymana po ulepszeniu przez producenta?

#402 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:53

Jak dla mnie wszystko działa jak należy , dobrze utrzymuje pozycję , nie jest głośny. Na minus to mógłby mieć ten przycisk do kotwicy w pilocie zamiast w aplikacji

#403 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 05:06

Dla mnie też rewelka,testuje od miesiąca,w różnych warunkach pogodowych,ako 80 starcza mi na cały dzień lowienia(a ganiam za sandaczmi więc na ktowicy praktycznie co miejscówka) noooo i faktycznie,przydałby się jeden prosty przycisk kotwicy na pilocie i daje 10na10

#404 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 wrzesień 2020 - 06:14

Mi tak tak bardzo nie przeszkadza ta kotwica w telefonie .. bo mam uchwyt do telefonu zamontowany i tyle ..  Tylko tylko co jest minusem .. . ..

ZAPOMINASZ PILOTA ... i jest za przeproszeniem DUPA .. .. silnik nie dziala  z telefonu . 

 

JEszcze musze sprawdzic sterowanie noga . 

Czy jak nie zabiore pilota a  mam sterowanie noga to czy telefonom polacze sie z aplikacja. 

 

No i rzucanie kotwicy w deszcz . .. z telefonu moze byc problematyczne  . 



#405 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 07:02

To też racja ,zapomnisz pilota i dupa,ale mi już tak się wbiło w głowę że pakowanie zaczynam od naładowanego pilota 😁 co do samej pracy silnika,kotwicy...jest mega dobrze,mi tylko siało na HDS live pod jednym ako, musiałem dokupić drugie pod samo echo

#406 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:13

Szkoda,ze nie ma opcji kotwicy w pilocie, ale przeżyjemy macie jakieś namiary na sklep z dobrą ceną ? Pozdrawiam

#407 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:20

Ja brałem w multicom

#408 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:24

To też racja ,zapomnisz pilota i dupa,ale mi już tak się wbiło w głowę że pakowanie zaczynam od naładowanego pilota co do samej pracy silnika,kotwicy...jest mega dobrze,mi tylko siało na HDS live pod jednym ako, musiałem dokupić drugie pod samo echo

2 razy zapomnialem.. Jesli chodzi o funkcjonalnosc silnika to jestem w 100% zadowolony. Ale ze w miare jedzenia apetyt rośnie.... Na tojacej wodzie jak wieje z zachodu to dziob w strone zachodu jak ze wschodu to dziob na wschod.. Rufa zawsze z wiatrem. Kotta czy MG, maja dodatkowe czujniki na rufe.. To tez fajna opcja... Wiem czepiam sie.. Ale trzeba to napisac jak wieje z roznych stron i woda stojaca to yroche kreci lodka bo silnik trzyma jeden puntk. Lecz nawet przy lekkim uciagu wody silnik trzyma idealnie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#409 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:32

Mi to kompletnie nie przeszkadza,nawet nie postrzegam tego jako minus,aż tak wiatry u mnie nie kręcą (chyba ogólnie tak nie kręcą żeby co 10min zmienialo się z zachodu na wschód)

#410 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:33

Mi to kompletnie nie przeszkadza,nawet nie postrzegam tego jako minus,aż tak wiatry u mnie nie kręcą (chyba ogólnie tak nie kręcą żeby co 10min zmienialo się z zachodu na wschód)

No ja juz sie spotkalem kilka razy ze kręciło mi lodka.. Lewo prawo... Przod tyl.. Dlatego opisale.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#411 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 24 wrzesień 2020 - 08:50

ale to samo bys mial na tradycyjnej kotwicy 



#412 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 09:15

Wtedy dwa silniki 😁 ja generalnie i tak stoję na dziobie spinningujac więc jestem w jednym punkcie z silnikiem,ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek mnie obróciło,chyba nigdy

#413 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 24 wrzesień 2020 - 10:00

Wtedy dwa silniki ja generalnie i tak stoję na dziobie spinningujac więc jestem w jednym punkcie z silnikiem,ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek mnie obróciło,chyba nigdy

To powinna być inspiracja dla chińskich producentów - jeden silnik na dziobie, drugi pomocniczy na rufie, inteligentnie zsynchronizowane ze sobą. Ten na rufie pracując jako ster strumieniowy pozwalałby na elegantsze zakręty i zwroty jak i manewry na podejściu do pomostu.

Swoją drogą - obawiam się, że przy niedociążonym dziobie łódź na Caymanie zamontowanym na adapterze na pawęży będzie myszkować i kręcić się, zapytałem wodomanii, ale brak odp.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 24 wrzesień 2020 - 10:23


#414 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 wrzesień 2020 - 10:45

2 razy zapomnialem.. Jesli chodzi o funkcjonalnosc silnika to jestem w 100% zadowolony. Ale ze w miare jedzenia apetyt rośnie.... Na tojacej wodzie jak wieje z zachodu to dziob w strone zachodu jak ze wschodu to dziob na wschod.. Rufa zawsze z wiatrem. Kotta czy MG, maja dodatkowe czujniki na rufe.. To tez fajna opcja... Wiem czepiam sie.. Ale trzeba to napisac jak wieje z roznych stron i woda stojaca to yroche kreci lodka bo silnik trzyma jeden puntk. Lecz nawet przy lekkim uciagu wody silnik trzyma idealnie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Dodatkowe czujniki są w autopilocie a nie w dziobówce. MG jasno pisze w instrukcji, że to nie jest autopilot- dziobówka. W MK też nie wierzę specjalnie, bo nie spotkałem się z wiadomościami o jakis bajerach dodatkowych. Te są zarezerwowane dla autopilotów, mają własny interfejs, moduł, całą hydraulikę i czujnik położenia steru na rufie. 



#415 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 24 wrzesień 2020 - 17:06

ja użytkuję kilka miesięcy i jest ok.

Najgorszy mankament to kotwica w aplikacji. Trzeba mieć włączony internet, bluetooth, gps, apkę - zjada baterię.

Gdyby pojawił się pilot z kotwicą, kupuję z mety, nie włączałbym aplikacji.

Co do pływania jest ok, żeby pływać stabilniej, równiej opuszczam spalinówkę do wody (mniej kręci).

Kotwica - czasem stojąc w miejscu silnik niepotrzebnie kręci lewo/prawo (pomaga kalibracja), ale pozycję trzyma jak trzeba.

polecam



#416 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 19:53

Ty masz cały czas włączony telefon,ekran Apke itd? Ja ustawiam kotwice i wszystko wyłączam(normalnie ekran wygaszony,tel zablokowany,wychodzę z apki) oprócz pilota...tylko Bluetooth,ale to mam cały czas włączone od lat,bo cały czas z zegarkiem sparowany a na łodzi z głośnikiem bluetooth
  • Maciek. lubi to

#417 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:07

Ty masz cały czas włączony telefon,ekran Apke itd? Ja ustawiam kotwice i wszystko wyłączam(normalnie ekran wygaszony,tel zablokowany,wychodzę z apki) oprócz pilota...tylko Bluetooth,ale to mam cały czas włączone od lat,bo cały czas z zegarkiem sparowany a na łodzi z głośnikiem bluetooth

Kuba, a próbowałeś parować smartwatcha z silnikiem? by miec ten przycisk kotwiczenia  na nim?



#418 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 24 wrzesień 2020 - 20:17

Yyyy a da się tak?jest taka możliwość? Mam garmina fenixa,kurde to byłoby idealne rozwiązanie 😁
  • pulos1 lubi to

#419 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 wrzesień 2020 - 21:28

Yyyy a da się tak?jest taka możliwość? Mam garmina fenixa,kurde to byłoby idealne rozwiązanie

Check it. Na rosyjskim forum czytałem kiedyś o tej sprawie , androida trzeba .

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#420 OFFLINE   invictus

invictus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 październik 2020 - 13:29

Mam takie pytanko czy ma ktoś z forumowiczów zamontowany ten silnik na łódce ABC Boats? Mam model 410 myślę o zakupie Cayman GPS tylko, wydaje mi się iż trzeba będzie coś dorobić ponieważ z przodu nie ma powierzchni płaskiej tylko burty zaczynają się pod kątem. Może ktoś z kolegów przerabiał temat :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    albercik2