Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1246 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2021 - 08:30

Rozmawiałem w dniu wczorajszym z dystrybutorem Haswinga na Polskę, nowy model będzie w połowie kwietnia. Dobra wiadomość jest taka, że będzie miał już kotwicę w pilocie, gorsza to informacja iż obecnie dostępne modele nie będą obsługiwane przez nowy pilot, przynajmniej na tym etapie. Cena ma być orientacyjnie wyższa o około 5%, jeżeli naprawdę to będzie wzrost na tym poziomie a nic nie spieprzy producent z GPS w nowej elektronice to będzie nieźle :). Co do obsługi silnika funkcją kotwicy, to jak by dostać źródło Helmsmana dość zdolny programista może szybko stworzyć aplikację pod samą kotwicę do tego silnika, działającą na większości zegarków nawet bez pełnego Androida.  


  • kaczynumer1 i Radbraw lubią to

#522 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 luty 2021 - 09:37

W porę sprzedalem:)

#523 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2021 - 10:05

W porę sprzedalem:)


Powtarzasz się, to nie są podobno złe silniki, a na pewno nie złe za tą cenę, kilka stron temu piałeś z zachwytu. Dla mnie sprawa jasna, gps działa ok, a dla nie geeka obsługa z komórki nie jest problemem, dodatkowo program na komórce robi dobrą robote. Zreszta każda sroka swój ogon chwali, ja kupię tego nowego, ale dziś jak by u mnie był dostępny stary to bym kupił stary z softem 103. Dodatkowo i tak zrobię sobie sterowanie głosem do komorki, i nie bede szukal pilota lub telefonu. Mam tu zdolnego programiste i to nie problem, a to dopiero będzie bajer. Czy bateria starczy? Mam na łodzi zawsze duży powerbank i testuje ładowarke słoneczną, wiec o prąd się nie martwie. Mała nakładka na Helmsmana i kotwica oraz inne funkcje sterowane glosem :)

#524 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 luty 2021 - 11:06

Wow, tez bym wolał sterowanie głosem zamiast pilota, sprzedaj pomysł MG czy MK może zarobisz parę marek ;)

#525 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 luty 2021 - 11:14

Zobaczysz w praniu jak GPS "super" działa...jak twój telefon nie wykryje silnika(tylko odłączenie od prądu pomaga) a ty dryfując na wietrze walcząc z apka przepłyniesz 10x swoją metę która przed chwilą namierzyłes...dodajmy do tego lipne warunki atmosferyczne gdzie w listopadzie pływa się sandaczami i trzeba ściągać rekawice aby włączyć tylko kotwice,bo przecież dotyk działa na ekranie (facepalm) w sprzedałem w porę bo teraz będzie wysyp używek i utrata wartości gwarantowana, reasumując....im dalej w las tym gorzej było z silnikiem,przekładnia też zaczęła Coraz głośniej chodzic
  • elpojo i Biesan lubią to

#526 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2021 - 12:53

Wow, tez bym wolał sterowanie głosem zamiast pilota, sprzedaj pomysł MG czy MK może zarobisz parę marek ;)

W Haswingu praca w 90% jest wykonana, jest działająca aplikacja. Jak dostanę źródło programu to mój programista się tym pobawi, a przy głosowym wybieraniu google nie powinno być problemu, ale zobaczymy. Tu jest też możliwość drobnej aplikacji na zegarek spięty ze smartphonem, wtedy na ekranie duży klawisz kotwicy i to łatwiejsze będzie do zrobienia niż wybieranie głosem. Chcę postawić apkę pod androida i pod weara, najwięcej zegarków z nimi jest, taka dodatkowa apka do Helmsmana jako samodzielny klawisz była by łatwa do obsługi, ale czekam na plik źródłowy. Taki widget na smartphona lub zegarek w zupełności by prostował sytuację. Co do MK i MG to tu przepaść, nie widziałem w tych silnikach apki na tel, a budować od poczatku to trudna robota. Czekam na silnik, zamówiłem, i wtedy będę testował, myślę, że bliżej wakacji powinno coś zaskoczyć. Dla mnie oprócz właśnie dobrej ceny, magnesem jest działająca aplikacja, lekka modyfikacja i można mieć cyfrowy napęd dziobowy. Czasem mnie te wszystkie firmy, typu MK, MG, Lowrance, Garmin przerażają, jak można w systemach kosztujących kilka tys montować np ekrany o rozdzielczościach, pixelozie i kontach widzenia z poprzedniego stulecia, dodatkowo podzespoły elektroniczne które są słabsze niż w smartwatchu za 200 zł. 

IntruZ9, mam kolegę kupił na jesieni xi3, już 3 razy był w serwisie, wariował GPS, więc nigdzie nie jest różowo :)


Użytkownik Matteoo edytował ten post 16 luty 2021 - 13:06


#527 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 16 luty 2021 - 12:57

Zobaczysz w praniu jak GPS "super" działa...jak twój telefon nie wykryje silnika(tylko odłączenie od prądu pomaga) a ty dryfując na wietrze walcząc z apka przepłyniesz 10x swoją metę która przed chwilą namierzyłes...dodajmy do tego lipne warunki atmosferyczne gdzie w listopadzie pływa się sandaczami i trzeba ściągać rekawice aby włączyć tylko kotwice,bo przecież dotyk działa na ekranie (facepalm) w sprzedałem w porę bo teraz będzie wysyp używek i utrata wartości gwarantowana, reasumując....im dalej w las tym gorzej było z silnikiem,przekładnia też zaczęła Coraz głośniej chodzic


Sprzedałeś silnik tu na forum ?

#528 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 luty 2021 - 13:14

Nie na forum

#529 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 16 luty 2021 - 13:26

Lubię czasem zajżeć do tego tematu i upewnić się, że dobrze zrobiłem kupując 4 lata temu MG. Ciągle to samo - będzie nowy model, będzie nowy soft, itp.

 

Metteoo, też mam kolegę któremu wariował GPS w MG, ale to o niczym nie świadczy.Zwróć uwagę ile osob korzysta z tych silników. Większość łodzi z dziobówkami ma silnik tej firmy. 

 

Ale fajnie,że są ludzie którzy lubią eksperymenty.

 

Powodzenia



#530 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2021 - 13:35

Lubię czasem zajżeć do tego tematu i upewnić się, że dobrze zrobiłem kupując 4 lata temu MG. Ciągle to samo - będzie nowy model, będzie nowy soft, itp.

 

Metteoo, też mam kolegę któremu wariował GPS w MG, ale to o niczym nie świadczy.Zwróć uwagę ile osob korzysta z tych silników. Większość łodzi z dziobówkami ma silnik tej firmy. 

 

Ale fajnie,że są ludzie którzy lubią eksperymenty.

 

Powodzenia

Ja nie piszę, że jest fatalnie, sam myslałem o MG, ale ponieważ oprócz wędkarstwa, albo tuż za nim mam jeszcze od ponad 20-tu lat żyłkę informatyka to właśnie możliwość obsługi ze smatphona tuż po cenie, była wyznacznikiem chęci zakupu Caymana. Poeksperymentuję, a jak nie wyjdzie to cóż świat się nie kończy, może zacznę kiedyś krzyczeć do MK, a może w Talonach zamontują funkcję która na hasło RYBA uruchomi kotwicę.  


  • golenia lubi to

#531 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 luty 2021 - 09:27

Powiem tak . .. doplywam przed miejscowke na spalinie wrzucam elektryka ... plyne plyne plyne . . .  telefon mam caly czas podpiety do ladowania  ( bo to telefon tylko i wylacznei do komunikacji z silnikiem) wcisniecie kotwicy na tym sprarowanym z silnikiem telefonie nie jest to wyczyn - klik i kotwoca rzucona . 

Czy przeszkadza .... nie sadze ( moze byc problematyczne w duzym deszczu) , wiec przycisk kotwicy  na nowym pilocie bedzie super sprawa. 

Silnik trzyma GPS super. 

 JEst opcja zegarka ale tylko apple tez ulatwia sprawe. 

Ale nie zdarzylo mi sie przeplynac mojej miejscowki x10 razy . 

Porownywanie Haswinga  z MK czy MG to chyba pomylka wiadomo wiodace marki maja wiecej usprawnien ... spiecie z echo i nie tylko. 

Wiec w zaleznosci jesli wiesz jakie sa oraniczenia w Haswingu i potrzebujesz czegos wiecej no to nie kupujesz.. 

Podstawowe funkcje silnik spelnia .. i robi to bardzo dobrze . 

Cenowo tez wyglada super . 

Posiadam najnowsza wersje i zastanowie sie nad zmiana na nowszy jesli kotwica bedzie w pilocie  . 

Mi silnik sluzy do kotwiczenia nie chcialem uzywac innych funkcji i z taka swiadomoscia kupilem HASWINGA. 

Przetestuje jeszcze zegarek.

 

Reasumujac jesli liczysz swoje srebniki i kotwica bedzie w pilocie to Haswing bedzie dobrym wyborem. 

JEsli potrzebujesz spiecie Nema i dodatkowych funkcji ktore oferuja MG czy MK to musisz dolozyc $$ . 



#532 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 luty 2021 - 10:05

Powiem tak . .. doplywam przed miejscowke na spalinie wrzucam elektryka ... plyne plyne plyne . . .  telefon mam caly czas podpiety do ladowania  ( bo to telefon tylko i wylacznei do komunikacji z silnikiem) wcisniecie kotwicy na tym sprarowanym z silnikiem telefonie nie jest to wyczyn - klik i kotwoca rzucona . 

Czy przeszkadza .... nie sadze ( moze byc problematyczne w duzym deszczu) , wiec przycisk kotwicy  na nowym pilocie bedzie super sprawa. 

Silnik trzyma GPS super. 

 JEst opcja zegarka ale tylko apple tez ulatwia sprawe. 

Ale nie zdarzylo mi sie przeplynac mojej miejscowki x10 razy . 

Porownywanie Haswinga  z MK czy MG to chyba pomylka wiadomo wiodace marki maja wiecej usprawnien ... spiecie z echo i nie tylko. 

Wiec w zaleznosci jesli wiesz jakie sa oraniczenia w Haswingu i potrzebujesz czegos wiecej no to nie kupujesz.. 

Podstawowe funkcje silnik spelnia .. i robi to bardzo dobrze . 

Cenowo tez wyglada super . 

Posiadam najnowsza wersje i zastanowie sie nad zmiana na nowszy jesli kotwica bedzie w pilocie  . 

Mi silnik sluzy do kotwiczenia nie chcialem uzywac innych funkcji i z taka swiadomoscia kupilem HASWINGA. 

Przetestuje jeszcze zegarek.

 

Reasumujac jesli liczysz swoje srebniki i kotwica bedzie w pilocie to Haswing bedzie dobrym wyborem. 

JEsli potrzebujesz spiecie Nema i dodatkowych funkcji ktore oferuja MG czy MK to musisz dolozyc $$ . 

True data fo real, ale nie wiem ile będzie kosztował ten odnowiony aligator z zintegrowanym pilotem. Jeśli ponad 4k dość znacznie, jego czar pryśnie. 



#533 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 luty 2021 - 10:15

True data fo real, ale nie wiem ile będzie kosztował ten odnowiony aligator z zintegrowanym pilotem. Jeśli ponad 4k dość znacznie, jego czar pryśnie. 

Z tego co mi wspominał dystrybutor to około 5% cena wzrośnie :)

 

FXD, sam używam zegarka samsunga Gear, on jest na wear, ale jak tylko dostanę silnik to na pewno na ten zegarek zrobię sobie widget kotwicy najpierw, jeden duży klawisz! 



#534 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 luty 2021 - 10:17

Z tego co mi wspominał dystrybutor to około 5% cena wzrośnie :)

 

FXD, sam używam zegarka samsunga Gear, on jest na wear, ale jak tylko dostanę silnik to na pewno na ten zegarek zrobię sobie widget kotwicy najpierw, jeden duży klawisz! 

Ale zaczekaj bo nie ogarniam ... slyszalem ze tylko Apple dziala . . 
Najtanszy jest chyba xi3 ale t oponad 6 tys no ok po negocjajacjach mysle ze 5500 moz emoze uda sie kupic wiec  .. 

Jak zaplacilem za haswinga z pedalem noznym cos kolo 3400 zl  wiec mamy ponad 2 tys roznicy  . .

Jak pisalem mi chodzilo glownie o kotwice abym nie musial rzucac ciezarka  . 

Reszta funkcji jest mi zbedna . Jestem zadowolony w 100% i WMOIM przypadku nie widzialem sensu przeplacania .


Użytkownik fxd edytował ten post 17 luty 2021 - 10:21

  • PiECIA lubi to

#535 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 17 luty 2021 - 10:29

Ale zaczekaj bo nie ogarniam ... slyszalem ze tylko Apple dziala . . 
Najtanszy jest chyba xi3 ale t oponad 6 tys no ok po negocjajacjach mysle ze 5500 moz emoze uda sie kupic wiec  .. 

Jak zaplacilem za haswinga z pedalem noznym cos kolo 3400 zl  wiec mamy ponad 2 tys roznicy  . .

Jak pisalem mi chodzilo glownie o kotwice abym nie musial rzucac ciezarka  . 

Reszta funkcji jest mi zbedna . Jestem zadowolony w 100% i WMOIM przypadku nie widzialem sensu przeplacania .

Na dziś działa tylko zegarek od apple, ale jest pełna aplikacja do obsługi na androida min.4.3, i tu programowo na geara zrobię sobie widget do obsługi samej kotwicy, to nie jest kosmos. Dodatkowo sa np. smartwatche Lemfo z pełnym androidem 7.1 koszt około 100$ i na nim powinien pełen program działać. Słabiej z wielkością ikon. Rozmawiam z dystrybutorem o plikach źródłowych programu Helmsman, jak dostanę to zabawa pójdzie szybciej :).  Muszę jednak to wszystko mieć fizycznie, muszę ogarnąć komunikację silnik-pilot-komórka.


Użytkownik Matteoo edytował ten post 17 luty 2021 - 10:32


#536 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 17 luty 2021 - 15:01

...no i głos :)

#537 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 25 luty 2021 - 16:07

Na wodomanii jest Cayman 80 24v gps z kotwicą w pilocie za 4.9kPln

Użytkownik gucio2020 edytował ten post 25 luty 2021 - 16:07


#538 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1781 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 25 luty 2021 - 18:04

Minn Kota też ma aplikację
Załączony plik  Screenshot_2021-02-25-18-03-19-097_com.joi.iPilot.jpg   23,07 KB   15 Ilość pobrań

#539 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 luty 2021 - 18:30

Na wodomanii jest Cayman 80 24v gps z kotwicą w pilocie za 4.9kPln

wodmania to ma wszytsko , nawet przed premierowe asortymenty,ktorych nie maja dystrybutorzy...., zaplacisz, pozniej Cie posciemnia pare dni/tygodni i bedziesz zadowolony klient


Użytkownik siarq edytował ten post 25 luty 2021 - 18:31


#540 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 luty 2021 - 19:14

Tak jak sądziłem - drogo się robi...Ciekawe jaka kalkulacja dla 12V, który u nas idzie najliczniej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych