Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 11:52

To byłby spory minus, aczkolwiek z technicznego punktu widzenia ciężko mi zrozumieć dlaczego telefon połączony jak sądzę bluetoothem z silnikiem miałby się rozłączać przy przychodzącym połączeniu GSM. Może ktoś wrzuci w tym sezonie jakiś porządny test...

Rozłącza się. Mam ten silnik.



#82 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 28 marzec 2018 - 12:38

To są informacje od sprzedawcy Haswinga. Rozmawialiśmy na Rybomani w Poznaniu. Słuchajcie, ja zamawiam MotorGuida i nie pojadę na testy. Ale jeżeli ktoś jest z Warszawy lub okolic to może umówić się na pływanie po Zalewie Zegrzyńskim. Rozmarzł już?


To są informacje od sprzedawcy Haswinga. Rozmawialiśmy na Rybomani w Poznaniu. Słuchajcie, ja zamawiam MotorGuida i nie pojadę na testy. Ale jeżeli ktoś jest z Warszawy lub okolic to może umówić się na pływanie po Zalewie Zegrzyńskim. Rozmarzł już?

Jestem zainteresowany. Mam wodoszczelny telefon leży w szufladzie więc nic nie muszę inwestować. Powiedz na PW co gdzie i jak z tymi testami.
W sobotę byłem w Serocku. Lód widziałem tylko od strony plaży w Nieporęcie. Ogólnie można pływać.

Użytkownik Pinciu edytował ten post 28 marzec 2018 - 12:40


#83 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 28 marzec 2018 - 14:13

Jestem zainteresowany. Mam wodoszczelny telefon leży w szufladzie więc nic nie muszę inwestować. Powiedz na PW co gdzie i jak z tymi testami.
W sobotę byłem w Serocku. Lód widziałem tylko od strony plaży w Nieporęcie. Ogólnie można pływać.

http://wodomania.pl



#84 OFFLINE   matokt

matokt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Oktabski

Napisano 03 maj 2018 - 20:02

Witam

 

Jestem po testach tego silnika bo pływałem trzy dni na Rożnowie - zakupiony miesiąc temu i dopięty do Lund Rebel 1600 . Silnik miał służyć przede wszystkim do kotwicy i napływów na miejscówki lecz do tego pierwszego się NIE NADAJE !!!

Połączone z tabletem i dobrych warunkach pogodowych - po napłynięciu na punkt nie ma możliwości łowienia bo silnik z całą mocą nastawia łódkę na współrzędne .

Generalnie jestem zadowolony tylko z pływania na pilota i po zadanej trasie lecz funkcja kotwicy w silnikach Haswing po prostu nie działa. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszam na testy do Krakowa.

 

Z wedkarskim pozdrowieniem.


  • SzymusS, golenia i siarq lubią to

#85 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 08 maj 2018 - 10:23

Silnik który testowałeś to ten nowy niby poprawiony z lepszym softem?

#86 OFFLINE   matokt

matokt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Oktabski

Napisano 13 maj 2018 - 18:35

Tak silnik który posiadam do model z 04.2018 z poprawionym softem. Będe na Czorsztynie 15-18 06 zapraszam zainteresowanych na testy .


Użytkownik matokt edytował ten post 13 maj 2018 - 18:37

  • szczupak1 lubi to

#87 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2018 - 10:35

Panowie, ktoś ogarnia konkretnie silnik dziobowy Haswing z GPSem? Szukam dziobówki do foxa i z tego co widzę można w podobnych cenach kupić motorguide na pedale i haswinga na "wypasie". Jak to wszystko działa? Warto?



#88 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 maj 2018 - 14:09

Czytałeś wątek?

Chcesz sparować silnik z echem?

Ważna jest cena czy użyteczność?



#89 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2018 - 14:28

Temat wrzucono mi tutaj za co dzìekuje. Trochę przeglądnąłem wątek. Mam mniej więcej swoją opinie. Trza wywalić 8kę i będzie spokój :)

#90 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 maj 2018 - 15:06

Znasz już więc odpowiedź. Chcesz mieć spokój- płać. Chcesz mieć silnik sterowany pedałem/pilotem bez związku z echem- kup caymana.



#91 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 maj 2018 - 00:13

Czytałeś wątek?

Chcesz sparować silnik z echem?

Ważna jest cena czy użyteczność?

Tylko, że parowanie M-G z odpowiedniem echem Lowrance to jeszcze + 2tys na kabel (tzw. gateway)  co zakrawa na absurd, bo silnik sterowany w pełni echem kosztuje wówczas > 8k a nie 6,2..

 

Mariusz



#92 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 maj 2018 - 07:15

Komplet w DE (Lowrance NMEA starter + Motorguide gateway) to obecnie 1400 zł, ale często da się ogarnąć jeszcze trochę taniej.



#93 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 maj 2018 - 13:07

zabawki sa drogie...napewno umila plywanie, ale za te pieniadze mozna kupic kotwice i niezlego elektryka...



#94 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 19 maj 2018 - 22:18

Witam
 
Jestem po testach tego silnika bo pływałem trzy dni na Rożnowie - zakupiony miesiąc temu i dopięty do Lund Rebel 1600 . Silnik miał służyć przede wszystkim do kotwicy i napływów na miejscówki lecz do tego pierwszego się NIE NADAJE !!!
Połączone z tabletem i dobrych warunkach pogodowych - po napłynięciu na punkt nie ma możliwości łowienia bo silnik z całą mocą nastawia łódkę na współrzędne .
Generalnie jestem zadowolony tylko z pływania na pilota i po zadanej trasie lecz funkcja kotwicy w silnikach Haswing po prostu nie działa. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszam na testy do Krakowa.
 
Z wedkarskim pozdrowieniem.


Chętnie zobaczę jak to działa. Mam dylemat nad dziobowym a wedlug ludzi z haswinga nowy soft znacznie poprawił zachowanie na kotwicy.

#95 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 maj 2018 - 08:16

Chętnie zobaczę jak to działa. Mam dylemat nad dziobowym a wedlug ludzi z haswinga nowy soft znacznie poprawił zachowanie na kotwicy.


Ci ludzie z haswinga to użytkownicy czy sprzedawcy , miałeś na myśli? Jeśli sprzedawcy to nic innego nie wypada im powiedzieć:) nie wierzę w to że funkcja kotwicy w haswing będzie na poziomie mg czy mk...tym bardziej jak kolega wyżej (użytkownik) stwierdzil to na własnej skórze

Użytkownik siarq edytował ten post 20 maj 2018 - 08:17


#96 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 20 maj 2018 - 21:31

Pisałem z przedstawicielem haswinga który twierdzi że testy nowego softu przebiegły pomyślnie. I w tym momencie nie ustępuje jakością MG czy MK.
Ciekawe czy kolega wyżej ma na pewno upgrade softu.

#97 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 maj 2018 - 21:49

A jaka inna odpowiedź mógł Ci udzielić? Przecież nie powie , że szału nie ma :)

#98 OFFLINE   matokt

matokt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Oktabski

Napisano 22 maj 2018 - 15:36

Ten nowy soft w Polsce będzie instalowany do dwóch miesięcy (info od właściciela sonar.pl) na chwile obecną żaden silnik nie będzie działał poprawnie ! nawet jak ma datę produkcji jak mój 2018 .

Dlaczego tego nie mówili sprzedawcy w trakcie sprzedaży ! Jeżeli ktoś ten silnik chce używać do funkcji kotwicy to gorąco odradzam.



#99 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 maj 2018 - 16:25

A nie da rady wysłać silnika celem aktualizacji softu?

#100 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 maj 2018 - 16:31

Ja z kolei jestem ciekaw jednego- czy silnik Haswinga ma jako taki soft, czy chodzi o upgrade aplikacji w telefonie. Nie spoktałem się z informacjami o jakimś software w silnikach dziobowych, do anteny np Point1 dla Lowrance- tak. Ciekawe jak to jest.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych