Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting do dużych gum - nasze zestawy

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2019 - 21:05

Dzięki za odpowiedz i cierpliwość
Wezmę go pod gumy do 100gram a o krótsza wersje pod jerki będę was męczył wkrótce.
Dzieki

https://www.youtube....h?v=A7W0EZTUmSQ



#202 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 10 marzec 2020 - 22:23

Hej.

Taka ciekawostka jeśli chodzi o wędki do dużych przynęt  https://www.internat...t-rod-83-detail

Widziałem już np Zenaq Glanz do 800 g ale to co podałem w linku... Nie miałem pojęcia, że takie wędki istnieją. W ogóle ten sklep ma fajny sprzęt i z tego co się zorientowałem- wysyłają do Polski



#203 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 maj 2021 - 12:35

Cześć. Szukam czegoś co obsłuży przynęty gumowe 15-25cm i od wielkiego dzwonu wszelkie slidery, glidery, jerki w przedziale 40-140g.

Multik wybrany: Abu Revo Beast 40

Patyki 3 propozycje:

1) Westin W4 Powershad-T 240cm 30-90g

2) Abu Rocksweeper 236cm 50-140g

3) Abu Beast Pro 244cm 40-100g

 

Czy ktoś używa(ł) powyższych i może coś powiedzieć ? 



#204 ONLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 maj 2021 - 20:26

Link  u mnie nie działa


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 21 maj 2021 - 20:26


#205 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 maj 2021 - 20:43

Nie tylko u Ciebie ;)



#206 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2021 - 21:06

Cześć. Szukam czegoś co obsłuży przynęty gumowe 15-25cm i od wielkiego dzwonu wszelkie slidery, glidery, jerki w przedziale 40-140g.

Multik wybrany: Abu Revo Beast 40

Patyki 3 propozycje:

1) Westin W4 Powershad-T 240cm 30-90g

2) Abu Rocksweeper 236cm 50-140g

3) Abu Beast Pro 244cm 40-100g

 

Czy ktoś używa(ł) powyższych i może coś powiedzieć ? 

Skoro przedział 40-140 to pozycje 1 i 3 raczej odpadają nie?

Do w/w gum godne polecenia są westiny z serii powercast do 130 g , ale o jerkowaniu tymi kijami zapomnij.

Jeżeli zaś interesuje Cię "zgniły kompromis" to komuś już polecałem Abu Mass Beat II 50-140   btw może on być podobny do tego Rocksweepera, ale w łapie go (Rocksweepera) nie miałem. Może jeszcze coś z SG podejdzie.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 21 maj 2021 - 21:09


#207 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2021 - 21:41

Jeśli Abu, to ja używam do gum i też da się jerkować kij ABU Garcia SvartZonker McTail & Glides 7'2 "40-150g
Tylko nie wiem, czy jeszcze jest w sprzedaży.
  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#208 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 08 czerwiec 2021 - 09:28

Sg2 big bait 110-220 g łowił ktoś lub oglądał na sucho .
Szukam kijka pod większe przynęty od swim 15 przez monster vibe i spinnerbaita da mega Bush savage .
Kończąc na swimbaitach 4d perch 23 oraz 3d roach 25 .
Ciekawi mnie też Westin w3 do 180g ale czy można go troszkę przeciążyć ?

#209 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 08 czerwiec 2021 - 13:50

A po co się ograniczać. Robią takie ładne W3 do 290gr. Raczej nie braknie mocy do tego co pisałeś;).  A tak na serio, to po paru dniach machania tym wynalazkiem doszedłem do wniosku, że wystarczą mi 2 komplety. Jakieś 90gr ( coby się nie narobić) i właśnie W3 do 290gr. Rzuca kotletem razem, z ziemniakami i kpl. surówek, da się łowić w nurcie.  Od dołu przy pewnym staraniu wyrzuci alaskę 6cm.  Tylko uchwyt  multika jakiś taki lichawy. Jak nie łowisz tarponów, graników, i sumów wielkości samochodu to da rade. Dobrze współpracuje z betoniarką (w moim przypadku Quantum nova 351)



#210 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2021 - 13:53

A po co się ograniczać. Robią takie ładne W3 do 290gr. Raczej nie braknie mocy do tego co pisałeś ;).  A tak na serio, to po paru dniach machania tym wynalazkiem doszedłem do wniosku, że wystarczą mi 2 komplety. Jakieś 90gr ( coby się nie narobić) i właśnie W3 do 290gr. Rzuca kotletem razem, z ziemniakami i kpl. surówek, da się łowić w nurcie.  Od dołu przy pewnym staraniu wyrzuci alaskę 6cm.  Tylko uchwyt  multika jakiś taki lichawy. Jak nie łowisz tarponów, graników, i sumów wielkości samochodu to da rade. Dobrze współpracuje z betoniarką (w moim przypadku Quantum nova 351)

Ten W3 to który konkretnie model?



#211 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 08 czerwiec 2021 - 14:05

2,4 monsterstick T,pz



#212 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2021 - 14:33

2,4 monsterstick T,pz

Faktycznie wazy tylko 228 gramów ?  Jaka długość dolnika? Rzucałeś kotlety 300 gramów jak trouty 30 cm czy też gumy Melka?



#213 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 08 czerwiec 2021 - 16:25

Jest duża szansa że z wagą to nie kłamią zbyt wiele, bo kij faktycznie absurdalnie lekki jest. Dolnik 48,5cm do szczytu pazura. Rękojeść wydaje się rachityczna,  ale spoko fajnie to wyprofilowane jest i wchodzi super pod pachę nawet jak ktoś ma kawał pleców. Trołtów nie mam, Melkowych gum też nie, bo przy tej ilosci przynęt które gubie( łowię w rzece), to Moją Ślubna mogłaby się wq...... Chamski kotlet dociążony łacznie do ok. 180gr nie robi na tym większego wrażenia. Mam kij do 175gr i tam już jest koniec na tej gramaturze. Blaszarnia, albo kołek drewniany w podobnej masie też jest ok.  Konstrukcja 1+1 to fajny patent, bo włazi jednak do normalnego samochodu, a  jak przyjdzie wydrzeć torchę większa rybe małego drzewa, to nic nie trzeszczy. Niestety mnie we wsi w małych drzewach są małe ryby,  a duże w dużych i tu już nic nie pomaga, nawet traktor. pz 


Użytkownik mayou edytował ten post 08 czerwiec 2021 - 16:26


#214 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2021 - 09:36

Jest duża szansa że z wagą to nie kłamią zbyt wiele, bo kij faktycznie absurdalnie lekki jest. Dolnik 48,5cm do szczytu pazura. Rękojeść wydaje się rachityczna,  ale spoko fajnie to wyprofilowane jest i wchodzi super pod pachę nawet jak ktoś ma kawał pleców. Trołtów nie mam, Melkowych gum też nie, bo przy tej ilosci przynęt które gubie( łowię w rzece), to Moją Ślubna mogłaby się wq...... Chamski kotlet dociążony łacznie do ok. 180gr nie robi na tym większego wrażenia. Mam kij do 175gr i tam już jest koniec na tej gramaturze. Blaszarnia, albo kołek drewniany w podobnej masie też jest ok.  Konstrukcja 1+1 to fajny patent, bo włazi jednak do normalnego samochodu, a  jak przyjdzie wydrzeć torchę większa rybe małego drzewa, to nic nie trzeszczy. Niestety mnie we wsi w małych drzewach są małe ryby,  a duże w dużych i tu już nic nie pomaga, nawet traktor. pz 

Dzięki, gdybyś miał okazje to zważ proszę - pytałem w sklepie to wagi nie mają.



#215 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 09 czerwiec 2021 - 18:33

Link  u mnie nie działa

Już chyba strona padła. nie mogę też znaleźć. Ale kij był do 2 kg wyrzutu.



#216 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 09 czerwiec 2021 - 19:04

"SIDEWINDER BAIT CASTING model | deps OFICJALNY HP | Głębokość Oficjalne HP" https://www.depsweb....idewinder-bait/

#217 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 czerwiec 2021 - 20:21

Wszystkie o kant doopy potłuc.  Porównywałem tydzień temu  - w realu - dwa modne monsterstiki których nazwy nie są godne mojej pamięci, z moim starym Tri-Flexem. Lamiglas nie daje chininie żadnych szans - przy lure niższym trzykrotnie..  :)



#218 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 10 czerwiec 2021 - 11:47

Tak sobie myśle że w końcu i tak wyląduje na jakimś kiju typu inshore bo nawet najmocniejsza chinina zrobiona na szczupaki ( a więc ryby do 1,3m), ni jak ma się do tego co potrafią ryby morskie. Hamerykanie to jednak mają pod tym względem fajnie, kupe kiji na rynku do przemacania, w relatywnie niewielkich do ich zarobków pieniądzach.  I nie idzie to do nich 4 miechy jak mój AVC.  Tymczasem, jakieś życie w wodzie się zaczyna pojawiać, będę tłukł tym co mam, a nuż się uda. pz 

ps. a inshora jakiegoś i tak se kupie;)



#219 OFFLINE   romanus

romanus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Trojan

Napisano 10 czerwiec 2021 - 17:19

 Mam kij do 175gr i tam już jest koniec na tej gramaturze. Blaszarnia, albo kołek drewniany w podobnej masie też jest ok.  Konstrukcja 1+1 to fajny patent, bo włazi jednak do normalnego samochodu, a  jak przyjdzie wydrzeć torchę większa rybe małego drzewa, to nic nie trzeszczy. Niestety mnie we wsi w małych drzewach są małe ryby,  a duże w dużych i tu już nic nie pomaga, nawet traktor. pz 

 

mayou , jak oceniasz , ta długość 240 cm wystarcza do obławiania  drzewek w nurcie ( dokładnie konkretnie tych u Ciebie na wsi ) czy potrzeba czasem  dłuższego kijka tj.270 cm.Próbowałeś  może  krótszego  200 -210 cm?  



#220 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2021 - 17:21

Dzięki, gdybyś miał okazje to zważ proszę - pytałem w sklepie to wagi nie mają.

Zakupiłem i zważę, najwyżej odeślę.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych