Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting do dużych gum - nasze zestawy

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 listopad 2019 - 17:30

Dziękuję Macieju. Spodziewałem się podobnej odpowiedzi, jednak nadzieja umiera ostatnia i jeszcze niejedna godzina na rozważaniach przede mną. Byłem ostatnio w sklepie wędkarskim i oglądałem budżetowe Shimano Aernos do 80 g i Quantum do 150g. Shimano trochę dłuższe i z dłuższym dolnikiem. 
Ugięcie prawie "po całości". Wydało się fajnym kijem również pod spokojnie prowadzone gumy (bez jigowania), Quantum to już pałka ale też z dobrym ugięciem (wg mnie). Mam osobiście zapędy do kupowania drogiego sprzętu ale mimo, że mam tolerancyjną żonę, to mam również wyrzuty sumienia wydając dużo na sprzęt. dlatego muszę porządnie się namyślić na wyborem (drogie vs tanie, jeden zestaw vs wiele :) ).  Klaruje mi się konieczność kupienia co najmniej dwóch kijów (może trzech- w zależności od cw dla lekkich i ciężkich jerków oraz jeden pod spore gumy) a także jednego multika (na początek). Słusznie myślę?

A podasz swoje zestawy pod gumy i jerki? Inni koledzy również?



#62 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 18:23

Pod gumy: ABU Volatile Pike 50-90 i 50-200, SAVAGE GEAR BUTCH LIGHT XLNT2 2.74M 150Gr. Pod jerki: Daiwa Silver Creek 1.95 150 gr. Cormoran Black Star 1.80 150 gr. Multiki: ABU C4 6601, Daiwa Pluton. Poza Plutonem wszystko to budżetówka bez ekstrawaganckich wodotrysków. Łowienie mało finezyjne, to i wybór z mojej strony nie był specjalnie wymyślny. Ale wszystko zestrojone pod konkretne przynęty na konkretnej wodzie. I działa dając dużo frajdy.
  • Maja 2 lubi to

#63 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 listopad 2019 - 18:24

Wszystko się z czasem modyfikuje.
1. MPP2 2,59 do 150g + chińczyk JohnCoo ( wszystko na kliku + terkotka, hamulec 11 kg i odpowiednia pojemność szpuli), plecionka PP 40 lb.
Przypony stalki i FC.
2. Dragon SG Skinner po tuningu 1,95 cw. do 80 g. ( potrafi więcej) jerki, ogarnie też większe gumy, + ABU Revo Inshore i plecionka PP 30 lb.
3. Batson MB 784 1,98 ogarnia wszystko do jakiś 55 g + ABU Revo 4X. Plecionka Dragon Jiggin Braid opisana jako 0,18.
Reszta to lżejsze zestawy.
  • Maja 2 i Tomsi lubią to

#64 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 listopad 2019 - 18:32

Dziękuję  ponownie Macieju, pocieszasz mnie jeśli chodzi o finanse :)


Użytkownik Maja 2 edytował ten post 07 listopad 2019 - 18:32


#65 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 listopad 2019 - 18:41

@Novis- od kiedy masz tego JohnCoo i jak się spisuje? Jaka pojemność plecionki której do niego używasz?

Jak sobie radzi Dragon zarówno z jerkami i z gumami w stosowanych przez Ciebie gramaturach? Nie masz dyskomfortu?



#66 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 07 listopad 2019 - 18:48

Do 200 gramów M1 35 lb + Shimano Conquest 301 +Power Strike 30 lb .Do 100 gramów ATC ISA 904 + Quantum Cabo 21pts,Zillion BBS i ostatnio Antares DC7 do tego Power Strike 20 lb .

#67 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 19:05

Jeśli chodzi o finanse, to nie patrz na ceny sklepowe. Niech będą tylko odnośnikiem do potencjalnych wydatków. Wszystkie produkcyjniaki można kupić za bardzo dobre pieniądze. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i pogrzebać w necie, czy zaczaić się na tym forum. Cała zima i przedwiośnie przed Tobą. Miłej zabawy.

#68 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 listopad 2019 - 20:43

@Novis- od kiedy masz tego JohnCoo i jak się spisuje? Jaka pojemność plecionki której do niego używasz?
Jak sobie radzi Dragon zarówno z jerkami i z gumami w stosowanych przez Ciebie gramaturach? Nie masz dyskomfortu?

Johna używam sporadycznie, jak i całego zestawu. Ale debiut był niezły. Sumek 120+ wyjechał w 3 minuty. Sum wybierał linkę, więc przykręciłem hamulec. Resztę zrobił kij. Naprawdę go przyhamował.
Co do Skinnera. Uwielbiam jego uchwyt, bo jest smukły a ja mam małą dłoń. Wraz z Abu tworzy fajny zestaw. To głównie ciężka jerkówka, ale gumami też da się.
Rzucałem nim też dużymi Pigami z lekkim obciążeniem i jedynym ograniczeniem byłem ja sam. Ale od seryjnego się różni, oskrobany i przezbrojony jest zupełnie inny. Mocny cały czas, ale wzbudzający zaufanie i chyba lepiej schodzący dołem. Jak coś, to pytaj.
  • Maja 2 lubi to

#69 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 listopad 2019 - 20:45

Johna używam sporadycznie, jak i całego zestawu. Ale debiut był niezły. Sumek 120+ wyjechał w 3 minuty. Sum wybierał linkę, więc przykręciłem hamulec. Resztę zrobił kij. Naprawdę go przyhamował. ( mówię o multiku)
Co do Skinnera. Uwielbiam jego uchwyt, bo jest smukły a ja mam małą dłoń. Wraz z Abu tworzy fajny zestaw. To głównie ciężka jerkówka, ale gumami też da się.
Rzucałem nim też dużymi Pigami z lekkim obciążeniem i jedynym ograniczeniem byłem ja sam. Ale od seryjnego się różni, oskrobany i przezbrojony jest zupełnie inny. Mocny cały czas, ale wzbudzający zaufanie i chyba lepiej schodzący dołem. Jak coś, to pytaj.



#70 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 07 listopad 2019 - 21:55

Do 200 gramów M1 35 lb + Shimano Conquest 301 +Power Strike 30 lb .Do 100 gramów ATC ISA 904 + Quantum Cabo 21pts,Zillion BBS i ostatnio Antares DC7 do tego Power Strike 20 lb .

Porządne zestawy- M1 cięty czy cały? Conquest kusi mnie od początku, Antares daje radę bez problemu  przy takich obciążeniach?

 

Jeśli chodzi o finanse, to nie patrz na ceny sklepowe. Niech będą tylko odnośnikiem do potencjalnych wydatków. Wszystkie produkcyjniaki można kupić za bardzo dobre pieniądze. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i pogrzebać w necie, czy zaczaić się na tym forum. Cała zima i przedwiośnie przed Tobą. Miłej zabawy.

 

Dział "sprzedam" już od dłuższego czasu śledzę ale dopiero dochodzę baardzo powoli do tego co mam zakupić :)

Johna używam sporadycznie, jak i całego zestawu. Ale debiut był niezły. Sumek 120+ wyjechał w 3 minuty. Sum wybierał linkę, więc przykręciłem hamulec. Resztę zrobił kij. Naprawdę go przyhamował.
Co do Skinnera. Uwielbiam jego uchwyt, bo jest smukły a ja mam małą dłoń. Wraz z Abu tworzy fajny zestaw. To głównie ciężka jerkówka, ale gumami też da się.
Rzucałem nim też dużymi Pigami z lekkim obciążeniem i jedynym ograniczeniem byłem ja sam. Ale od seryjnego się różni, oskrobany i przezbrojony jest zupełnie inny. Mocny cały czas, ale wzbudzający zaufanie i chyba lepiej schodzący dołem. Jak coś, to pytaj.

Z pewnością popytam. Nie Ciebie jednego. Jutro jak przemyślę ten cały wątek i Wasze odpowiedzi będę miał "kilka" pytań :D 



#71 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 listopad 2019 - 22:30

Duże gumy i swimbaity ( 150gr) - M1 35 lb w pełnej długości plus Shimano Tranx 301
Jerki i wszelkiej maści twarde przynęty (100gr) - Talon IV+ 69H plus Daiwa Z2020

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 07 listopad 2019 - 22:33


#72 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2019 - 09:44

Duże gumy i swimbaity ( 150gr) - M1 35 lb w pełnej długości plus Shimano Tranx 301
Jerki i wszelkiej maści twarde przynęty (100gr) - Talon IV+ 69H plus Daiwa Z2020

Zacne zestawy.Wkradła Ci się literówka(nie IV+ a VI+,ale wiemy o co chodzi :) ).Właśnie małe pytanie odnośnie Talona,bo już od jakiegoś czasu chodzi mi po glowie-czy faktycznie i bezproblemowo rzuci górą 100g?


  • Karol Krause i mietek lubią to

#73 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 08 listopad 2019 - 10:23

Zacne zestawy.Wkradła Ci się literówka(nie IV+ a VI+,ale wiemy o co chodzi :) ).Właśnie małe pytanie odnośnie Talona,bo już od jakiegoś czasu chodzi mi po glowie-czy faktycznie i bezproblemowo rzuci górą 100g?

Dziękuję za poprawienie , faktycznie literówka się wkradła....

 

Talonik spokojnie obsługuje jerki pod sto gram w pełnym komforcie np.( Piranie Melka ważą +/- 100 gram ) , zdarzało się również rzucać ciut więcej ( Slider 16 ) ale tu już trzeba rozwagi i z prowadzeniem nie da się już agresywnie animować przynętą ...


  • drag lubi to

#74 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 10:50

Moje zestawy ale zaznaczam że łowię jerkami od 50 gramów w górę a gumami od 100 gramów w górę. 

Jednak głównie jerki i to prowadzone expresem.

 

Zestawy do rzutu - jerki:

 

Założenie to jak najmniejsza waga kijka aby nadgarstek wytrzymał 5-10 godzin łowienia na nie kilka dni pod rząd.

Multik o nawoju min. 75 cm. i krociutki dolnik.

 

- podstawa to ATC MU 606 184 cm waga 125 gramów i do tego multik "tatulopodobny" Daiwa Coastal TWS 200 z linka PE 5 X8 do 80 LB. Obsługuje wszystkie jerki do 90-100 gramów. Może nie wszystkie bo zaczyna klękac przy wysokich jerkach 100 gramów tak jak np. Sebile ale Bandita 100 gramów poprowadzi jak trzeba.

- zapasowy kijek o charakterystyce podobnej ale ciut mocniejszy, kilka gramów. Ucięty od góry o około 8 cm Talon VI+  187 cm 30 LB waga 126 gramów a do tego podpięta Tatula 100 HSL.

- oczko mocniejszy ATC MU638. 184 cm , 40 LB i tylko 145 gramów wagi. Killer do obsługi jerków do 130-150 gramów. Do tego Daiwa Z2020 HL z linką PE 4 X8  do 64 LB.

- zapasik w dwuskladzie Abu Vendetta

 

kilka innych leżaków.

 

2. Zestawy do gum i  innych przynęt, dużo rzadziej używane - wolę jerki.

Tutaj dużo mniejszy nawój multików a i waga zestawu mniej istotna.

 

- MPP 277 cm do 350 gramów do zadań specjalnych. Rzuca troutem 30 cm o wadze 300 gramów.

- oczko niżej do 250 gramów mniej więcej mój ulubiony BiG Pike 259 cm

- oczko niżej do 200 gramów Svatzonker do 220 gramów 2,59 cm

- najlżej to Savagegear Skinny water do 180 gramów 231 cm realnie 140-150 gramów

 

Multiki do powyższych to Lexa 300HL PWR i Toro NAC:L 51 z linkami 50,60 LB

 

Jest jeszcze kijek do zadań specjalnych typu muchy spinningowe 40 cm 30-40 gramów czy tez gumy offsetowe 15-20 cm.

Mars Cast 270 cm + Tatula 100HSL i linka 30 Lb

 

i kilka leżaków.


Użytkownik godski edytował ten post 08 listopad 2019 - 11:21

  • Maja 2 lubi to

#75 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 10:52

Duże gumy i swimbaity ( 150gr) - M1 35 lb w pełnej długości plus Shimano Tranx 301
Jerki i wszelkiej maści twarde przynęty (100gr) - Talon IV+ 69H plus Daiwa Z2020

Jeśli Talonik nie przycięty to słabo go widzę do szarpania, góra za miękka.



#76 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 10:53

Zacne zestawy.Wkradła Ci się literówka(nie IV+ a VI+,ale wiemy o co chodzi :) ).Właśnie małe pytanie odnośnie Talona,bo już od jakiegoś czasu chodzi mi po glowie-czy faktycznie i bezproblemowo rzuci górą 100g?

Po przycięciu tak ale wiele zależy od jerka. 



#77 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 listopad 2019 - 11:29

Dziękuję za poprawienie , faktycznie literówka się wkradła....

 

Talonik spokojnie obsługuje jerki pod sto gram w pełnym komforcie np.( Piranie Melka ważą +/- 100 gram ) , zdarzało się również rzucać ciut więcej ( Slider 16 ) ale tu już trzeba rozwagi i z prowadzeniem nie da się już agresywnie animować przynętą ...

Dzięki :good:



#78 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 08 listopad 2019 - 11:59

Porządne zestawy- M1 cięty czy cały? Conquest kusi mnie od początku, Antares daje radę bez problemu  przy takich obciążeniach?

 

 

Dział "sprzedam" już od dłuższego czasu śledzę ale dopiero dochodzę baardzo powoli do tego co mam zakupić :)

Z pewnością popytam. Nie Ciebie jednego. Jutro jak przemyślę ten cały wątek i Wasze odpowiedzi będę miał "kilka" pytań :D

M1 w oryginalnej długości .Conquest 301 świetna ale ciężka i zimna maszyna . Antares bez problemu i uszczerbku ogarnia 100 gramów ,sparowany z ATC ISA 904 świetnie rzuca już od 15 gramów


  • Maja 2, ManieQ i urasenty lubią to

#79 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 10 listopad 2019 - 13:10

Panowie, dziękuję za Wasze zaangażowanie. Przepraszam, że dopiero się dzisiaj odzywam ale jak to w życiu- nie zawsze jest czas na hobby. Jeśli Was za bardzo nie zanudzam, to jeszcze kilka pytań.

@godski- jerkujesz na Drużnie? Efekty lepsze niż na gumy? Jakie gumy offsetowe stosujesz i dlaczego taki długi kij do nich?

@rothen- jaką średnicę zewnętrzną ma Conquest 301? Próbowałem jednego okrąglaka w sklepie- abu c3 5500 bodajże- miał średnicę zmierzoną metrówką 62 mm i pasował mi do ręki.


  • rothen lubi to

#80 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 11 listopad 2019 - 16:23

Panowie, dziękuję za Wasze zaangażowanie. Przepraszam, że dopiero się dzisiaj odzywam ale jak to w życiu- nie zawsze jest czas na hobby. Jeśli Was za bardzo nie zanudzam, to jeszcze kilka pytań.
@godski- jerkujesz na Drużnie? Efekty lepsze niż na gumy? Jakie gumy offsetowe stosujesz i dlaczego taki długi kij do nich?
@rothen- jaką średnicę zewnętrzną ma Conquest 301? Próbowałem jednego okrąglaka w sklepie- abu c3 5500 bodajże- miał średnicę zmierzoną metrówką 62 mm i pasował mi do ręki.

Od strony polika równe 60 mm
  • Maja 2 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych