Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nielisz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2006 - 21:55

Halo Halo! Czy ktos łowił teraz na zbiorniku Nielisz niedaleko Zamościa. Jaka tam panuje obecnie sytyacja? Jaki stan wody? Czy drapieżnik sie pojawił? Jeśli ktos mógłby udzielić jakiejś informacji byłbym wdzięczny.

#2 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 sierpień 2006 - 19:49

Cześć!

Okoń, szczupak i łowienie ze srodka pływającego. Okonia jest b. dużo. Więcej szcegółowych info postaram się na jutro dowiedzieć

#3 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2006 - 20:55

o.k. Dzięki za odzew.
  • Fari lubi to

#4 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 sierpień 2006 - 20:57

Zdradzisz skąd jesteś?

#5 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2006 - 23:07

Warszaw ale chwilowo Krasnystaw.

#6 OFFLINE   andi

andi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 24 luty 2007 - 21:46

Byłem kilka razy na tym zbiorniku i muszę przyznac że jeżeli trfisz na normalny poziom wody to złowienie kilku ładnych szczupłych nie stanowi problemu. że względu na dużą presje wędkarska niewiem jak długo to potrwa.
pozdrawiam Andi

#7 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 03 marzec 2007 - 20:40

tam chyba są oddzielne opłaty, nie mylę sie??

#8 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 06 marzec 2007 - 20:05

tam chyba są oddzielne opłaty, nie mylę sie??


30 z brzegu,50 z łodzi za sezon.

Pozdr.Seba

#9 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 07 marzec 2007 - 12:46

Witam wszystki, jestem nowy Embarassed
mam pytanko... czy jest tu na forum ktoś z Lubelskiego?

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 13:05

@Panek,

witaj na naszym forum. Życzę miłego użytkowania :D



#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 14:01

I ja witam :D Z tego co kojarze z lubelskiego jest @bassy.

Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 07 marzec 2007 - 16:18

no Bassy... na pewno.

ja opłacam składki w lubelskim, ale nigdy tam nie łowiłem :D
za to chętnie się tam kiedyś wybiore :o

#13 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 marzec 2007 - 18:37

Witaj Panek.
Ja jestem z lubelskiego.Wcześniej mieszkałem w Zamościu(ach ta Tanew :() ale od 11 lat w Białej Podl.
W czym moge Ci pomóc?

Pozdr.Seba

#14 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 08 marzec 2007 - 13:57

łowiłes może na nieliszu? wybieram się tam żywcować i troszke spinningu i nie wiem na co się przygotować... :(

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 17:11

Był wątek o Nieliszu, wrzuć hasło w wyszukiwarke. Widzialem Nielisz chyba 2 razy, generalnie zapamietalem bardzo plytka wode. Wydaje mi sie ze wodery to moglby byc niezly pomysl (z tym ze trzeba uwazac pewnie przy brodzeniu bo to sztuczny zbiornik i dno moze byc uksztaltowane nieprzewidywalnie) , a jeszcze lepszy jakis srodek plywajacy o niewielkim zanurzeniu

#16 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 marzec 2007 - 17:22

Witam
Na Nieliszu łowiłem wiele razy i nadal odwiedzam ten zbiornik,choć mieszkam od niego 200km.Kilka lat temu łowiło się niespotykane gdzie indziej(w Polsce)ilości szczupaków ale raczej na okazy nie można bło liczyć.Teraz trochę się zmieniło,ilość szczupaka zmalała(wiadomo czemu :angry: )ale za to można liczyć na metrowca.Nie wiem jaką metodę spiningową preferujesz?....zresztą każdy znajdzie coś dla siebie na pewno.Od rozległych 70-80cm płycizn(polecam szczegulnie w maju)z pięknymi czcinowymi wyspami znajdującymi się po wschodniej części ,przez głębokie biegnące wzdłuż koryto rzeki Wieprz(północna strona),do niegłębokich ok 2m blatów w pobliżu zapory(wyśmienite miejsca od lata do jesieni). :unsure: To tyle o miejscach szczupakowych.
Koniecznie zabierz zestaw na okonie,bo jak Wieprz słynie z wielkich pstrągali,tak Nielisz z okoni :D :D

Pozdr.Seba

#17 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 marzec 2007 - 17:35

Był wątek o Nieliszu, wrzuć hasło w wyszukiwarke. Widzialem Nielisz chyba 2 razy, generalnie zapamietalem bardzo plytka wode. Wydaje mi sie ze wodery to moglby byc niezly pomysl (z tym ze trzeba uwazac pewnie przy brodzeniu bo to sztuczny zbiornik i dno moze byc uksztaltowane nieprzewidywalnie) , a jeszcze lepszy jakis srodek plywajacy o niewielkim zanurzeniu


Co do woderów to raczej bym nie ryzykował ze względu na miękkie dno.Tej jesieni utrzymali dość wysoki stan wody tok więc w maju będzie gdzie połowić.W zeszłym roko najlepsze efekty wiosną były na wodzie do 80cm :huh: i trafiały się całkiem fajne rybki.Teraz w tych miejscach jest ok 150cm i na pewno ten poziom się utrzyma. wkońcu
znalazła się grupka mądrych ludzi i przetłumaczyła włodarzom zapory
żę poprzez zbyt wczesne opróżnianie zbiornika niszczą potężne obszary tarliskowe.

Pozdr.Seba



#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 18:59

Ja słyszałem że z zaporą w Nieliszu jest problem techniczny, bo skonstruowali ją zbyt słabo i teraz nie mogą za bardzo napełniać wodą - może to tylko plotka, trudno mi powiedzieć.

Zbiornik jest poddany bardzo dużej presji wedkarskiej, pamietam mam nawet gdzies takie zdjecie chmary łódek z wedkarzami na Nieliszu, wyglada to troche tak jakby makiem sypnał - byłem naprawde mocno zdziwiony iloscia lodek, pontonow etc.

#19 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 08 marzec 2007 - 19:09

dlatego jest taka ilość ludzi bo szukają legendarnych rybek po 115cm (Szczupłych) a okazy nadal są poniewaz sam złapałem (nie powiem byłem wtedy z znajomym ojca który wyjechał do norwegi) :/ fuxem szczupłego 104-105cm na złotą alge ( z łodzi, ale teraz łodzi nie mam i nie ma znajomego... :( )

a co do tych połowów na płyciznach... napewno nie lepiej żucać zaraz za końcem ograniczeenia połowu ( odmiezając 50metrow od zapory) ? tam jest głębsza woda.. a z reszta nie wiem.. a co do okoni nie przepadam za nimi i nie jestem zainteresowany ich połowem, gdy wezmie mi okoń jestem dość zniesmaczony i poirytowany ... ale co mi się w głowie nie uroi :unsure:

spinning preferuje woblerki.. ale nie wiem jak tam się zabrać za łowienie z brzegu..

#20 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 marzec 2007 - 19:49

@Friko
Z tą zaporą tak właśnie jest dokładnie.Ale jeszcze dochodzi jeden paradoks,a mianowicie firma budująca zaporę wyznaczyła jakiś krotki termin gwarancyjny,a gmina tego się niedopatrzyła(pewnie za symboliczny datek :D,a teraz boją się napełnić bo wrazie czego to wiadomo z której skarbonki pójdzie na naprawe.(Polak potrafi)
:huh: :huh: :lol: :lol:

@PaNek
No jeśli 40cm pasiaki Ciebie zniesmaczają...? :huh:

Pozdr.Seba




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych