Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Imadlo muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 grudzień 2017 - 18:46

Witam.

Dorobić się wszystko da, mnie bardziej chodzi o to żeby wytwórcy oferowali już w komplecie obydwa mocowania.

No bo to nie są imadła za przysłowiowe 60 zł i jak by była możliwość nawet jakiejś dopłaty, to i tak bym dla wygody i "miecia" kupił  :)

Pozdrawiam.



#42 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:31

Forest daj znać to Ci zrobię podstawkę jaką chcesz. Ostatnio robiłem takie jak na zdjęciu. Amelinium, piaskowanie, można pomalować proszkowo na dowolny kolor i jak chcesz to Ci pozytywke wmontuje;)
20170527_14165022876.md.jpg
Zdjęcie poglądowe wersji bardzo roboczej przed piaskowaniem.

Użytkownik bezi edytował ten post 08 grudzień 2017 - 20:32

  • Guzu, Jack__Daniels i trout master lubią to

#43 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:45

Amelinium chyba za lekkie. Lepiej cięższy materiał na podstawę. Wg mnie im cięższy i o mniejszych wymiarach tym lepszy.

W końcu ma być to stabilne przy kręceniu a nie 'jeździć" po stole. :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#44 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 08 grudzień 2017 - 21:28

Chopie, podklejone to mikrogumą mam. Stabilne. Waga też ok, nic nie wadzi. Chyba ze kręcisz koguty glowacicowe pp 100g, a nicią wiodącą jest linka stalowa;) Kwestia osobnicza, co kto woli.
Może się @Pavko odezwie czy się sprawdza czy nie, bo on ostatnio dostał takie.
  • Guzu lubi to

#45 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:11

Witam.

W koziełowym imadle jest solidna podstawa - waży 1,7 kg, a całe imdeło ponad 2,5 kg  :)

Pozdrawiam.



#46 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:40

Cześć. Imadło waży 2,5 kg, to sporo. Jestem w lekkim szoku :) Jaki zakres wielkości muszek (haczyków) jest obsługiwany przez to imadełko? Czy ono jest raczej dedykowane do większych muszek, czy też obsłuży numery haczyków 18-20 ? Np. moje imadełko raczej jest do średnich rozmiarów much, muchy szczupakowe wolę kręcić na oddzielnym imadełku.


Użytkownik Herman edytował ten post 08 grudzień 2017 - 22:41


#47 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:42

Ja swojego Koziela podkleiłem od spodu czterema podkładkami filcowymi, sama podstawa nie leżała wcześniej idealnie gładko.



#48 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 08 grudzień 2017 - 23:47

Witam.

Jaki zakres haków to będą bardziej wiedzieć użytkownicy - ja na razie odpakowałem i spakowałem z powrotem w celu ewidentnie świątecznym :P .

W szczękach są dwa nacięcia / rowki - większe i mniejsze. Same szczęki i regulacja jak w każdym dobrym markowym imadle - myślę że każdy rozmiar haka bezproblemowo obsłuży.To, jak i sama trwałość szczęk zależy już w dużej mierze na pewno od kultury technicznej posiadacza imadła i wstępnego wyregulowania rozwarcia szczęk przy różnej rozmiarówce haków.

Oczywiście podkleiłem już sobie podstawę - polecam nie ślizgające się na żdnej powierzchni silikonowe kropki / wypukłe kółeczka do mebli i innych sprzętów domowych.

Pozdrawiam.



#49 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 grudzień 2017 - 10:14

ja w swoim "Koziel-u" kręciłem już od 18 do 6/0, ale jestem przekonany że mniejsze i większe też da radę...



#50 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 grudzień 2017 - 07:13

Mam też to imadło co handluje Kozieł. Kupiłem w tym czasie co @siksa i w sumie dzięki jego sugesti. Jak dla mnie świetne, kręciłem na hakach #22 - 2. Myślę że jak dla mnie dożywotni sprzęt a pożyć chciałbym jeszcze ze 30 lat! 😊 No i co dla mnie istotne skonstruowane i zrobione przez wędkarza, muszkarza, w Polsce. Czyli z klimatem. Gadałem z rok temu z twórcą i z tego co zrozumiałem nie produkuje ich już i raczej nie będzie produkował, także do kupienia tylko zapasy które są. Śpieszyć się bo warto.
  • hi tower lubi to

#51 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:56

Ciesze się, że przypadło do gustu. W sumie kilka osób kupiło te imadła dzięki moim sugestiom  ;)  Ja je kupiłem dzięki sugestii @Undre. W czasie ostatniej rozmowy z twórcą, miał on przestać bezpośrednio je sprzedawać, a robić je dla kogoś kto będzie pakował je w ekskluzywne opakowania i sprzedawać za większą kasę. Nam się udało nawet odciąg do nici zamówić :)



#52 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 11 grudzień 2017 - 14:28

Tak się nakręciłem na to imadełko, że aż jedno zamówiłem "rozpoznawczo". Choć zasadniczo mam na czym pracować.
  • Guzu lubi to

#53 OFFLINE   Jarek B

Jarek B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Jarek

Napisano 12 grudzień 2017 - 19:51

a ja sobie zrobiłem cosik takiego :P

Załączone pliki



#54 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:24

i dlatego wolę imadła z uchwytem do stołu, bo podstawka, to kawałek płyty, rurka, gwintownik, śrubka i 5 minut wizyty u spawacza ;-)

Poza tym jakoś mi wygodniej pracować na przykręconym do krawędzi stołu,a podstawka tylko czasem jest w użyciu.



#55 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:03

Tak czytam,czytam i nie wiedziałem ,że takie bywają problemy z imadem.Moje pierwsze i na razie ostatnie mam od 20 lat.Wykonane w Bydgoszczy przez zakład ślusarski na wzór takich najzwyklejszych lecz użyto porządnych materiałów,nawęglania szczęk itp. Dowiedziałem się dopiero w zeszłym roku,że takiego Łukasz Ostafin używał i chwali sobie najbardziej ze wszystkich.Ja już kiedyś wspominałem,że na swoim imadle zrobiłem, po małej przeróbce na ruch obrotowy kilkaset tzw wkrętów/oczek do woblerów i około 10 tys oczek do kiwoków.I co? Zero zużycia.Nadal świetnie trzyma haczyk nr 19 czy 21. Ale jest jedna wada. Czasem na wyjazdach,tam gdzie jest gruby blat nie mam jak zamocować imadła na ścisk.Taka podstawka to nie głupi pomysł. Jak zresztą zabieranie żarówki 100W,bo na każdym noclegu nad Sanem wkręcają 40 watówki i nie idzie kręcić muszek.(lampki biurkowej nie chce mi się wozić)



#56 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:28

" Jak zresztą zabieranie żarówki 100W,bo na każdym noclegu nad Sanem wkręcają 40 watówki i nie idzie kręcić muszek.(lampki biurkowej nie chce mi się wozić)".


Wystarczy za każdym razem przypomnieć gospodarzom o lampce stołowej i po pewnym czasie będzie standardem na wyposażeniu. O ile śpisz w tych samych miejscach. :)
Pochwal się tym 20 letnim bydgoskim.

#57 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:26

i dlatego wolę imadła z uchwytem do stołu, bo podstawka, to kawałek płyty, rurka, gwintownik, śrubka i 5 minut wizyty u spawacza ;-)

Poza tym jakoś mi wygodniej pracować na przykręconym do krawędzi stołu,a podstawka tylko czasem jest w użyciu.

 

Marian, a ja prawie porzuciłem uchwyt od kiedy wyposażyłem swoje imadło w podstawę. Dzięki niej mam jeszcze jeden element regulacji. Można sobie imadło szybko przestawić troszkę w lewo, albo troszkę w prawo. Jak trzeba można przestawić bardziej od siebie i oprzeć łokcie na stole, a i w terenie, jak by zaszła taka potrzeba  łatwiej na czymś postawić niż próbować przykręcić. 

Dobrze jest chyba mieć podstawę taką z przegródkami. Całkiem płaska działa trochę jak platforma startowa dla piór i innych drobiazgów  :) 



#58 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 13 grudzień 2017 - 00:52

Ależ używam i z podstawką jeśli trzeba ;)
Najczęściej jednak wolę przykręcić do stołu :)

#59 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:32

Cześć. Dziś trafiło do mnie imadełko z Kozielfishing. Opad szczęki, no inaczej tego nie napiszę. Dyskretny urok stali i mosiądzu, muszę ochłonąć. Nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek zrobiło na mnie takie wrażenie. 


  • Guzu lubi to

#60 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:37

Tak z ciekawości, to gdzie zamawiacie te imadła? Na stronie Kozielfishing? Napisałem "z ciekawości", gdyż mam już praktycznie nowe Danvise, zresztą wolę przykręcane...Wcześniej rozważałem zakup tego imadła...a może kupić drugie? na zapas ;)

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych