Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Interpretacja obrazu echosondy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1797 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 20 październik 2020 - 17:19

To raz Marcin,a dwa bardzo ważny aspekt,zależy ile lat już ma gniazdo mysle ze im więcej tym jest większe,na filmie to jest jakiś staw hodowlany o niewielkiej powierzchni,nie wiem czy ma to związek ale to też jakeis odstępstwo od "normy"

#1602 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2020 - 14:46

Zghostowane 1. Screny z rybami na ekranach sonarów różnych  producentów elektroniki:

 

https://sonaryimapy....y-przeglad.html



#1603 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 27 październik 2020 - 16:10

Ladnie to wyglada.
Ale HB na boczniaku pokazuje konkret pazur.

#1604 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2020 - 16:21

Ladnie to wyglada.
Ale HB na boczniaku pokazuje konkret pazur.

A zwróciłeś uwagę, że w najniższych khz? 

Mega jest super dla struktury, nie świeci ryb tak dobrze jak niższe khz



#1605 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 październik 2020 - 16:53

Ja ostatnio używam tylko najniższych częstotliwości :)

#1606 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 27 październik 2020 - 17:02

Dzięki za screeny, przynajmniej wiem żeby odpuścić sobie garmina.

#1607 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2020 - 17:38

Dzięki za screeny, przynajmniej wiem żeby odpuścić sobie garmina.

Not so fast. 

Nie ma tam zdjęć z najwyższych serii, tam jest full hd i obrazowanie naprawdę dobre. Jeżeli zastanawiałeś się nad UHD, Ultrą to powiem że screeny są sprzed lipcowego update, które w tej materii dość sporo wniosło w detalizacji obrazu. 

nie należy skreślać Garmina, bo wchodzi nowa generacja przetworników:  https://sonaryimapy....uhd-i-gt56.html

 

Do tego będą nowe palety kolorów, może podkręcą pingrate i będzie lepiej niż jest. Za słabą jakość obrazowania odpowiada głównie ekran, robiłem testy porównawcze na wodzie i plików z danymi w programie graficznym do mozajek- wniosek jest jednoznaczny- dane są w porządku,ale ekran .....owy. ;)

 

Wpis zrobiłem po to ,by pokazać, że ryby można znaleźć i sprzętem "nie za miliony" jak to na FB piszą. Tam trwają różne akcje lokowania produktu, nie podoba mi się to zbytnio,ale co tam, nie mój cyrk, nie moje małpy. Mam nadzieję, że te screenshoty dadzą pojęcie tym, którzy chcą wybrać sonar a nie kierować się tylko zdaniem sprzedających i ich naganiaczy. 


  • nurek28 i Rebel64 lubią to

#1608 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1104 postów

Napisano 27 październik 2020 - 17:58

Ja tam zielony jestem ale jak to zwykle bywa przyszło na zakup nowego echa. Najpierw miał być echomap uhd gt54. Niestety moim zdaniem boczny pozostawia wiele do życzenia i ta rozdzielczość ekranu. Wnioskuję tylko z filmów YouTube i screenów z różnych for. Później zdecydowałem że kupię Raymarine element , aż w końcu stwierdziłem że to już praktycznie koniec sezonu, zaraz święta i może lepiej dołożyć do humnibird helix gn4. Teraz dopiero zauważyłem u Ciebie że garmin szykuje GT56 i człowiek jest głupszy niż był na początku.
  • Sławomir lubi to

#1609 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2020 - 18:30

Ja tam zielony jestem ale jak to zwykle bywa przyszło na zakup nowego echa. Najpierw miał być echomap uhd gt54. Niestety moim zdaniem boczny pozostawia wiele do życzenia i ta rozdzielczość ekranu. Wnioskuję tylko z filmów YouTube i screenów z różnych for. Później zdecydowałem że kupię Raymarine element , aż w końcu stwierdziłem że to już praktycznie koniec sezonu, zaraz święta i może lepiej dołożyć do humnibird helix gn4. Teraz dopiero zauważyłem u Ciebie że garmin szykuje GT56 i człowiek jest głupszy niż był na początku.

Pamiętaj, produkcja przetwornika to jedno, a obraz na ekranie - drugie. Punktem wyjścia musiałaby być tutaj Ultra z 800pxl w pionie albo GPSMap922 tylko że te ekrany kosztują tyle co H4Msi a nie dadzą ci tego na ekranie co HB- niezależnie co piszą lokujący produkt Garmina w polskim Internecie. Także nowe ducery nie zmienią ekranów, na echomapach UHD  upgradu realnie wielkiego nie będzie, może zasięg się zwiększy na głębszej wodzie. 

 

Zobacz w akcji przetworniki Garmina na dobrym ekranie: https://photos.app.g...ft4uEiXVFdMM6GA

Tutaj tylko zasięgu brakuje na głębszej wodzie w wysokich khz,  ale te nowe GT mają właśnie to zmienić. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 październik 2020 - 18:41

  • Biesan lubi to

#1610 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5473 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 październik 2020 - 18:46

Jak by nie patrzyl ,wszystko sprowadza się do $, któregoś razu plywal ze mną znajomy, stwierdził że on na swoim simrad go takich widoków nie uraczył jak na uhd54. Detalizacja po upgradach dla uhd54 i serii ultra garmina jest naprawdę ok. Nie chwale ze względu na posiadanie , ale rzeczywisty stan. Szkopuł taki ze , ultra jest dość droga ,i tez niemozna tego porównywać do serii 92 czy Ti ...
  • Maciej_K lubi to

#1611 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2020 - 18:49

Jak by nie patrzyl ,wszystko sprowadza się do $, któregoś razu plywal ze mną znajomy, stwierdził że on na swoim simrad go takich widoków nie uraczył jak na uhd54. Detalizacja po upgradach dla uhd54 i serii ultra garmina jest naprawdę ok. Nie chwale ze względu na posiadanie , ale rzeczywisty stan. Szkopuł taki ze , ultra jest dość droga ,i tez niemozna tego porównywać do serii 92 czy Ti ...

Tak Adam, all about money. Za to Livescope nie zalezy t

ak bardzo od rozdziałki ekranu - w opcji front/down i to jakaś pociecha dla posiadaczy 9-tek od Garmina. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 październik 2020 - 18:50


#1612 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2020 - 18:21

I kolejna porcja materiałów-screenshotów od kolegów wędkarzy ze wschodu i zachodu Internetu. Unikałem jakiś super obiektów na dnie, starałem się wybrać takie, które są realnie w naszym zasięgu. Materiał zawiera pierwsze screeny z  nowego przetwornika Garmina GT56. 

 

https://sonaryimapy....ukture-dna.html


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 październik 2020 - 19:07

  • Biesan i malinabar lubią to

#1613 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 listopad 2020 - 21:16

A tutaj coś dla tych, co chcą sobie poćwiczyć na sucho ustawienia sonarowe na sprzętach od Navico- tryb symulacji  - how to. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 listopad 2020 - 21:17


#1614 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 listopad 2020 - 22:02

Maciek wrzuć coś o ustawieniach Humminbirda.

#1615 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 listopad 2020 - 22:21

Maciek wrzuć coś o ustawieniach Humminbirda.

Mam staruszka  Bo Helixa gen1 Si, ale pryncypia są te same. w HB chodzi głównie o to , by nie mieć zbyt wielu okien aktywnych a co do samego obrazowania to wyczucie odpowiedniego balansu kontrastu i czułości echa na sonarze bocznym/Di. 

W sprzętach Navico przerzucam obraz do apki strumieniującej i nagrywam- w hb nie ma takiej możliwości. Zerknij na kanał, mam jeden materiał o szukaniu twardego dna sonarem bocznym HB


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 listopad 2020 - 22:23


#1616 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 listopad 2020 - 16:28

Weryfikacja obrazu SI Solixa podwodną kamerą i spinningiem . 

 


  • Biesan, trex i Maciek. lubią to

#1617 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 grudzień 2020 - 17:50

Zrobiłem intro do kanału blogowego, materiał pokazujący obrazowanie w 455kzh na bardzo płytkiej wodzie z dnem mocno porytym przez karpiszony. Kino nieme, polecam od 13minuty  bo tam jest już bardzo płytko... Czarne marginesy na bokach to brzegi zbiornika, piękna mapa SI wyszła z tego napłynięcią. Lagowanie pochodzi od trybu symulacji i przechwytu obrazu do apki. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 grudzień 2020 - 17:56


#1618 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 grudzień 2020 - 18:52

Zapomniałem dodać- log otrzymałem do obróbki od jednego z jerkbaitowiczów. Dzięki, Piotr. 


  • Peesx lubi to

#1619 OFFLINE   MareckiWro

MareckiWro

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 09:18

Pomyliłeś najprawdopodobniej kable z tyłu. Są prawie takie same ale mają inne rowki. Patrz na małe ikonki obok wejść. 

 

Cześć Koledzy
Pytanie wędkarza bardzo słabo obeznanego z echosondą (ta jest moja pierwsza). Czy to ewidentne uszkodzenie przetwornika, czy samej echosondy? Czy może trudno stwierdzić na podstawie zdjęcia?
 

1af0e9481c75.jpg

Echosonda Garmin Striker Plus 7sv.
Wczoraj po uruchomieniu na łódce pojawiło się coś takiego jak na zdjęciu. Nie pomogła zmiana ustawień, reset do ustawień fabrycznych, sprawdzanie kabli, połączeń i inne tego typu, standardowe procedury. Echosonda pokazywała jakieś z kosmosu dane, np. na trzymetrowej wodzie głębokość 30-50 metrów, albo temperaturę wody 29 stopni, co w Szwecji nie jest rzeczą często spotykaną, szczególnie we wrześniu  ;) 
Zdjęcie ekranu zrobiłem już w domu, ale tak samo, lub podobnie wyglądało to na wodzie.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam, Maciej



#1620 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 grudzień 2020 - 09:41

Wygląda jakby przetwornik nie działał? Albo źle wpięty. Pożycz od kogoś inny i sprawdź czy działa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych