Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kupię wędkę, Sprzedam multiplikator itd. czyli jak tytułować wątki na giełdzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 21:50

Proponuję aby wprowadzić do regulaminu giełdy obowiązek podawania większej ilości szczegółów w tytule ogłoszenia.

To chyba jasne dlaczego.



#2 OFFLINE   wiking10

wiking10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 16 maj 2017 - 22:35

...i opisywać stan rzetelnie. 



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 22:36

...i opisywać stan rzetelnie. 

Tego juz się nie da niestety wyegzekwować. Natomiast pełniejszą informację w tytule owszem.



#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 maj 2017 - 07:16

Sprzedający/ kupujący powinien te informacje podać - to jest w jego interesie, nie widzę powodu zapisywania tego w regulaminie.


  • Tomek88 lubi to

#5 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 17 maj 2017 - 09:57

Sprzedający/ kupujący powinien te informacje podać - to jest w jego interesie, nie widzę powodu zapisywania tego w regulaminie.

Ja akurat widzę, bo jak jest w opisie np. sprzętu takiej, a takiej z nazwy marki, której na pewno nie kupię, to nie tracę czasu na sprawdzanie, co to jest i już parę chwil w życiu przybywa, a w każdym razie nie ubywa bezproduktywnie.  ;)


Użytkownik Alaryk edytował ten post 17 maj 2017 - 09:58


#6 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 maj 2017 - 09:58

Sprzedający/ kupujący powinien te informacje podać - to jest w jego interesie, nie widzę powodu zapisywania tego w regulaminie.

Sęk tym, że jest mnóstwo tytułów, które nic nie mówią: "Ponton", "Jednostka do 5 m", "POMOCY", "Mlynek"... Tytuł tego wątku również jest mylący. Są fora, gdzie takie wpisy tępi się bez litości. Moderatorzy nawet nie komentują decyzji. Ludzie się wkurzają, ale następnym razem trzy razy pomyślą zanim coś napiszą.



#7 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 maj 2017 - 10:31

Ja akurat widzę, bo jak jest w opisie np. sprzętu takiej, a takiej z nazwy marki, której na pewno nie kupię, to nie tracę czasu na sprawdzanie, co to jest i już parę chwil w życiu przybywa, a w każdym razie nie ubywa bezproduktywnie.  ;)

 

Ja w ogóle nie otwieram takich wątków - sprzedający traci okazję na sprzedaż, więc nic mi nie ubywa  B) Dlatego uważam, że to jest w jego interesie (z mojej, osobistej, perspektywy).

Myślę, że mechanizmy regulujące funkcjonowanie giełdy są już wystarczająco rozbudowane...


  • Tomek88 i Krzysiu lubią to

#8 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 17 maj 2017 - 11:33

Co można zmienić... opis kategorii. Wyszczególnić wędki spinningowe; wędki castingowe.

 

Co do samegu tematu...to bierze się wszystko z niewiedzy, niezdecydowania, chęci zaoszczędzenia kupujących a w dziale sprzedaży z lenistwa?

Sam unikam tematów "MEEEEEGA wyprzedaz, zalegacze". Przypomina mi to rynek, bazar z chłamem. Myślę, że z samej kultury osobistej sprzedający powinien zadbać o klarowny, inteligenty opis sprzedawanego przedmiotu.


  • cyprys19 lubi to

#9 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 maj 2017 - 11:39

Nie mówiąc już o tym, ze temat brzmi "Shimano Stella", a w treści "sprzedam knob do Stelli"...
  • Popej lubi to

#10 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 17 maj 2017 - 12:11

Sprzedający/ kupujący powinien te informacje podać - to jest w jego interesie, nie widzę powodu zapisywania tego w regulaminie.

Ja w ogóle nie otwieram takich wątków - sprzedający traci okazję na sprzedaż, więc nic mi nie ubywa   B) Dlatego uważam, że to jest w jego interesie (z mojej, osobistej, perspektywy).

Myślę, że mechanizmy regulujące funkcjonowanie giełdy są już wystarczająco rozbudowane...

Proponuję jednak wysłuchać innych. W końcu forum tworzymy my wszyscy i skoro część użytkowników widzi taką potrzebę to może jednak warto się zastanowić nad choćby i małą zmianą. Sam doświadczam mało czytelnych tytułów na giełdzie, które okazują się mało konkretne.

Aby jednak nie być jednostronnym zasugeruję autorowi tego tematu aby spróbował opisać taki paragraf "jak tytułować wątki na giełdzie". Może coś z tego wyjdzie...


Użytkownik wesoływędkarz edytował ten post 17 maj 2017 - 12:11

  • croock lubi to

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2017 - 18:40

Ostatni przykład z działu sprzedam. Temat "MHX". Ciężko w tytule wpisać więcej szczegółów???



#12 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 maj 2017 - 21:38

Panowie jest zapis że tytuł ma wskazywać na treść ogłoszenia, ja jestem zwolennikiem konkretnych tytułów i nie ma problemu mogę ciąć takie ogłoszenia ale jak napisaliście forum tworzymy wszyscy więc i musimy patrzeć na innych.

Jak napisał Mario osoby które źle zatytułują same sobie szkodzą.

Boję się że w dobie powszechnego lenistwa i chodzenia na skróty kolejna zmiana w regulaminie nic nie pomoże.
  • Rodu, cabage i Tomek88 lubią to

#13 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 maj 2017 - 22:22

Piotrek, a może jakiś prosty komunikat, który wyskoczy każdorazowo przy wystawianiu nowego tematu na giełdzie, który będzie przypominał o poprawnym nazewnictwie itp?

Typu "Przed zatwierdzeniem ogłoszenia sprawdź, czy umieszczasz je w prawidłowym dziale oraz czy tytuł ogłoszenia jest jasny, zawiera nazwę i model sprzedawanego przedmiotu" itp

#14 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 maj 2017 - 22:31

Panowie.

Giełda to tylko nieważny dodatek do forum. Jeśli tak bardzo przejmujecie się sposobem jej funkcjonowania, to chyba nie trafiliście we właściwe miejsce. Tak "starzy" stażem użytkownicy dyskutują nad takimi pierdołami?  :wacko: Jeśli ktoś nie umie sprzedawać, to nie sprzeda. O czym to bicie piany?  :ph34r:



#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2017 - 23:48

Bartek, tutaj bicia piany brak. Merytoryczna dyskusja.


  • croock lubi to

#16 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 18 maj 2017 - 09:39

Ja uważam, że takie regulacje w niczym nie pomogą... z chłopa szlachty nie zrobisz, słoma zawsze wyjdzie z butów.

Szkoda fatygi moderatorów choć nie da się ukryć, że te ogólniki w tytułach rażą po oczach.

 

A jak ogłoszenie jest opisane jak bądź to nie ma przymusu zaglądania do środka... ja z reguły odpuszczam.



#17 OFFLINE   marcon

marcon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKołaczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 18 maj 2017 - 10:04

Nieśmiało wtrącę się do dyskusji. Skoro ewentualnym problemem może być brak przestrzegania ewentualnych zmian w regulaminie dotyczących nazywania wątków w giełdzie to może dobrym rozwiązaniem była by drobna edycja formularza dodawania tematu do giełdy. O co dokładnie mi chodzi? Wybierając kategorię "WĘDKI" wymagane były by pola: producent, model, długość, ciężar wyrzutu. Wybierając "KOŁOWROTKI" wymagane były by pola: producent, model, rozmiar. To jakie pola powinny się znaleźć w poszczególnych kategoriach jest oczywiście do dogadania. W moim odczuciu powinny te pola zastąpić całkiem "Tytuł tematu". Tytuł był by wtedy generowany automatycznie na podstawie wprowadzonych danych po naciśnięciu "Wyślij" (w schemacie - dla wędzisk - Producent model, długość, cw). W pozostałych kategoriach pozostała by możliwość wprowadzenia tytułu "z palca". Pola formularza zmieniały by się dynamicznie w zależności od tego jaką "Kategorię wpisu" wybierzemy.

 

tlRUODE.png

 

Zwiększyło by to znacznie czytelność ogłoszeń i rozwiązało poruszony w tym wątku problem.


Użytkownik marcon edytował ten post 18 maj 2017 - 10:05

  • slawek_2348 i Alaryk lubią to

#18 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 18 maj 2017 - 12:15

@marcon - brawo za konstruktywne podejście do tematu,

Bartek - jako tetryk nie zgodzę się ze stwierdzeniem że  "Giełda to tylko nieważny dodatek do forum" - dla wieeeeelu jest raczej odwrotnie :huh:


  • G_rzegorz i marcon lubią to

#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2017 - 13:38

To przykre Sławku, co piszesz, choć zapewne rację masz. 

Generalne podejście właścicieli i moderacji jest powszechnie znane i raczej nie spodziewam się diametralnej zmiany. Amatorzy handelków niech nie liczą na kolejne wcielenie olx, czy allegro  B)


  • Piotrek Milupa, jbk, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#20 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2017 - 16:45

Chłopaki, moim zdaniem giełda jest ważna i powinna się odróżniać diametralnie od innych podanych wyżej przez Barta portali aukcyjnych tym, że osoby które chcą,  mogą skorzystać z szerokiego grona członków jerkbaita i szybko sprzedać bądź  skorzystać z okazyjnej ceny i dobrze kupić kija, kręcioła czy inne pływadło. Są osoby których po prostu nie stać czasem na nowy czyli drogi,  firmowy sprzęt (np ja) a mogą kupić z drugiej bądź kolejnej ręki w okazyjnej (koleżeńskiej) cenie oryginalny, rzetelnie i uczciwie (czyt. po koleżeńsku) przedstawiony sprzęt.. Problemem nie jest nieumiejętnośc opisu (jest jeszcze przecież kontakt priv i wszystko możńa dogadać) tylko ..no właśnie..
Dlatego tak często postponowani "forumowi detektywi" obnażający chciwość (ceny czasem nawet wyższe niż w sklepach), oszustwo, bądź  tzw. "przypadkowe" niedomówienie(niedopisanie) powinni być cennieni a nie ganieni a wtedy zasady wolnorynkowe o odpowiednim reklamowaniu/opisywaniu na forum wystarczą. Dlatego konstruktywne komentarze sprzedających/kupujących a nawet "pogardzanch obserwatorów" są potrzebne celem wykluczenia "amatorów łatwego handelku" celem ktorych jest dorobienia się na "kolegach po kiju"...


  • Lepton i radmac5 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych