Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kupię wędkę, Sprzedam multiplikator itd. czyli jak tytułować wątki na giełdzie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2017 - 21:11

Widzicie, Krzyśku, Sławku i inni sprzedający/kupujący, wielu użytkowników popełnia błąd traktując giełdę jako ważny element tego miejsca w sieci.

Giełda jest dodatkiem, gestem, ukłonem w stronę społeczności Jerkbait. Nigdy nie była celem działalności forum. Zawsze miała być i jest wyłącznie miejscem koleżeńskiej wymiany sprzętu, którego już nie potrzebujemy, a może on komuś się przydać. Niestety, z czasem, stała się miejscem prowadzenia biznesów, czasem nieuczciwego traktowania nabywców, czasem miejscem głupich przepychanek i sporów, a nawet internetowych oszustw. Regulaminy i restrykcje służą głównie temu, by gasić te spory i tak uregulować działanie tego miejsca, by działało "samo". Wszystkie założenia regulaminu mają zmuszać kupujących/sprzedających do samodzielnego komunikowania się, samodzielnego działania. Moderatorzy nie chcą zajmować się giełdą, nie oczekujcie pisania specjalnych skryptów, jak to sugerował Marcin.

Niech giełda żyje sobie własnym życiem, niejako obok głównego nurtu Jerkbait, nie oczekujcie więcej.


  • Gromadzki lubi to

#22 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2017 - 22:09

No i oto chodzi, przecież nigdzie nie napisałem, że ma być celem czy gł działalnością, może być i jest zresztą dla mnie dodatkiem, ale ważnym ;) Niech tylko będzie właśnie KOLEŻEŃSKĄ giełdą gdzie tak jak pisałem oczekuje się wzajemnego zaufania, "okazji" tylko dla użytkownków  i pogłębiania kontaktów choćby przez umawianie na os obiór. Nie potrzebuję opieki modów,  oczekuję tylko więcej kolegów z pozostałych działów a mniej cwaniaków wystawiających alternatywnie (a bywało, że i drożej) do Olx czy Alledrogo. Pozdrówka


  • bartsiedlce lubi to

#23 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2017 - 14:34

Najbardziej lubię tytuł wątku w stylu "wyprzedaż"... "tytuł ma wskazywać na treść ogłoszenia" ... no i wskazuje przecież: wyprzedaż, jak nie, jak tak ...



#24 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:51

Już raz się odzywałem, ale chyba bez większego odzewu. Skoro giełda żyje swoim własnym życiem, to może chociaż warto zadbać o pozostałą część forum.

Zapewne jest tu dużo niedoskonałości, ale może coś podobnego do moich wypocin warto byłoby podwiesić i bezwzględnie przestrzegać. Wątki z nic nieznaczącymi tytułami bezlitośnie kasować.

 

Warto byłoby może zastosować się do poniższych wskazówek?

  • Rzeczowe nazewnictwo pomaga użytkownikom oszczędzać czas. Czy nazwanie wątku pomocy jest jednoznaczne z jego treścią? Czy mówi coś o temacie poza tym, że autor potrzebuje pomocy? W 90% przypadków autor potrzebuje pomocy.
  • Lepsza identyfikacja problemu: przy dobrym tytule wątku, czytelnicy prościej będą mogli rozpoznać problem, a tym samym - pomoc w jego rozwiązaniu.

Jak tytułować wątki na forum?

  • Unikać jedno – dwuwyrazowych tematów wątków!
  • Nie bać się pisać pełnymi zdaniami!
  • Limit znaków w polu temat wątku wynosi więcej niż 10 znaków! Warto to wykorzystać.
  • Postarać się zawrzeć w tytule jak najwięcej informacji dotyczących problemu.

Przykłady ZŁEGO tytułowania wątków

  • Ocena zestawu
  • Katowice, Śląsk, południe PL.
  • Pianka/uchwyt
  • Pomocy
  • Zauber 2000

Przykłady (według mnie, a polonistą nie jestem)DOBREGO tytułowania wątków

  • Konger Micros + Penn Slammer 460 – oceńcie zestaw.
  • Katowice, Śląsk, południe PL – jakie łowiska polecacie?
  • Gdzie mogę zakupić b. dobrą piankę na uchwyt do wędziska?
  • Zauber, czy Red Arc – który ma ładniejszy kolor?
  • Ile ząbków ma przekładnia w Zauberze 2000?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych