Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ogólnopolska mapa zagrożeń kłusownictwem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 22 maj 2017 - 21:34

Linkowałem już w temacie Narwi, ale tam zagląda raczej mniejszość.....a być może nie jest to sprawa znana powszechnie. Ja dowiedziałem się wczoraj. Takie oto udogodnienie udostępniła obywatelom Policja - https://mapy.geoport...MZBPublic.html

 

Nie bardzo jest za co w ostatnich dniach akurat tę instytucję chwalić, ale nie można wszystkiego i wszystkich wrzucać do jednego wora. Warto bliżej przyjrzeć się aplikacji i wykorzystać w razie potrzeby. Istnieje specjalna ikonka na potrzeby kłusownictwa, co prawda z jelonkiem, ale nie ma co marudzić.

 

Może to tylko pijar, ale rzekomo kilka zgłoszeń dla danego miejsca uruchamia lawinę........ :rolleyes:


Użytkownik cristovo edytował ten post 22 maj 2017 - 21:35

  • Pisarz.......ewski Piotr, Spawciu, Radek_Z i 4 innych osób lubią to

#2 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2017 - 07:29

trzeba czekac tylko 24h na dodanie kolejnych zgłoszeń po dodaniu jednego . ale trzeba dodawac moze beda wysyłać kontrole



#3 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 maj 2017 - 10:45

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa aplikacja. :) Mam nadzieję, że się przyjmie. Im więcej zgłoszeń tym większa świadomość problemów z jakimi się spotykamy.


  • JayD lubi to

#4 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 23 maj 2017 - 10:55

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa aplikacja. :) Mam nadzieję, że się przyjmie. Im więcej zgłoszeń tym większa świadomość problemów z jakimi się spotykamy.

Ostatnio też co raz więcej jest kontroli, tak przynajmniej widzę w ostatnich dwóch latach na naszych wodach :).



#5 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:08

A ja u siebie w tym roku kontrolę widziałem.......ani razu!

 

Aby dodać kolejne zgłoszenie trzeba czekać co prawda 24 godziny, ale tylko wtedy, gdy posiadamy jedno IP. Zawsze można skorzystać z komputera znajomej osoby, ewentualnie w inny sposób obejść ten problem. Z drugiej strony może nie ma takiej potrzeby, jeśli choć kilku z nas zareaguje, mapka dość szybko zazieleni się jelonkami i, mam przynajmniej taką naiwną nadzieję, ktoś weźmie sobie do serca problem kłusownictwa ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 23 maj 2017 - 13:09


#6 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 maj 2017 - 15:30

Nad wodą jest jeszcze jeden problem oprócz kłusownictwa. A mianowicie dzikie wysypiska śmieci oraz nielegalne pozyskiwanie kruszywa, jedne mniejsze inne już spore. To też powinno być nanoszone na mapę.



#7 OFFLINE   Rafał1988

Rafał1988

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2017 - 20:27

Jeśli mamy w domu router to wystarczy go wyłączyć i włączyć po chwili a zmieni nam się IP i można wielokrotnie klikać w ciągu dnia :D

#8 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 maj 2017 - 22:13

Nawet jeżeli jest jedno powiadomienie na dobę, ta w ciągu miesiąca można wysłać 30. :) Jeżeli kilka osób będzie monitorowało te zagadnienia to zbierze się nie mało powiadomień. Kontrole z tego co ja zauważyłem u nas jest więcej aniżeli w poprzednich latach. Sam byłem świadkiem skontrolowania i ukarania mandatem w dwóch przypadkach.


  • cyprys19 lubi to

#9 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 03 maj 2018 - 21:35

Panowie, kłusowników jakoś nie ubywa, warto przypomnieć sobie mapę zagrożeń......ja przypomniałem i zaraz uprzejmie doniosę zaznaczając okolice pewnych jazów :ph34r:


Użytkownik cristovo edytował ten post 03 maj 2018 - 21:35


#10 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 11 maj 2018 - 11:02

Jak się nie zmieni mentalność ludzi to kłusownicy będą dalej na zachodzie tego nie ma tak jak u nas.



#11 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 11 maj 2018 - 13:08

Sytuacja z nad wody. Siędzę na odrzańskich główkach, z daleka widać ,że łowię w warkoczu i ew napływ.. Płynie zza zakrętu stara motorówka, silnik pyrka, 3ech łysych osiłków na pokładzie, sumówka na podłodze i jakiś dziwny sznur ciągnący się gdzieś w kilwaterze... Na złość przepłynęli idealnie mi przez cały warkocz i dwa następne na sąsiednich główkach.Ani  dzień dobry ani pocałuj mnie w dupę.za 30 minut przyjechali PSR   i mandat za największe kłusownicze wykroczenie- brak wpisu.(gdzie i tak moje rejestry  mają przekreślone wszystkie miejsca na wpisanie zabieranych  ryb ) . Statystyki....



#12 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 maj 2018 - 14:00

życie, sztuka jest sztuka



#13 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 14:05

Pijar.

#14 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 12 maj 2018 - 08:29

Szkoda nawet się rozpisywać państwo w państwie.

Ja ostatnio próbowałem się dodzwonić do PSR to nikt nawet nie odebrał w środku dnia. Za co oni biorą pieniądze chora formacja nie ma ich jak trzeba.


Użytkownik Signu edytował ten post 12 maj 2018 - 08:31


#15 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 20 maj 2018 - 01:08

Jak się nie zmieni mentalność ludzi to kłusownicy będą dalej na zachodzie tego nie ma tak jak u nas.

Na tzw. zachodzie nie ma również idiotycznych przepisów "produkujących" rzekomych kłusowników. Ot, choćby bezsensowny zakaz połowu ryb w odległości mniejszej niż 50 m od jazu, nie spotykany (chyba ?) w żadnym innym kraju UE poza Polską. Nie znaczy to oczywiscie ze nie ma tam miejsc wyłączonych z połowu, ale są one w widoczny i czytelny sposób oznakowane w terenie.
To trochę podobna sytuacja jak z "pijanymi kierowcami"- wprowadź polskie limity zawartości alko u naszych zachodnich sąsiadów lub we Francji a nagle ich drogi zaroją się od pijanych w trupa szaleńców za kierownicami swoich samochodów.

Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 20 maj 2018 - 01:24


#16 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 20 maj 2018 - 01:49

Zakaz połowu w pobliżu jazów uważałem kiedyś za bezsensowny.....zmieniłem zdanie w momencie, w którym zrozumiałem, ile boleni w sezonie pada ofiarą smakoszy....od kwietnia do późnego lata setkami odjeżdżają w bagażnikach kłusowników oraz wytrawnych boleniarzy. Ilości są na tyle znaczące, że po iluś tam intensywnych sezonach rzeka na odcinku kilku kilometrów potrafi być całkowicie wyboleniona.

 

Historia pierwsza z brzegu - pewien dziadek, co poławia liny na starorzeczu, ma taki zwyczaj, że wracając do domu zatrzymuje się na chwilę przy jazie.....dosłownie kilka rzutów, gdy jest prawie ciemno i nikt nie widzi....dwa lata temu zeżarł 96 sztuk....sam jeden.....bez fachowego sprzętu, przynęt, wiedzy :blink:


Użytkownik cristovo edytował ten post 20 maj 2018 - 01:49


#17 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 maj 2018 - 09:39

... a pod "latarnią najciemniej"  :D    ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 20 maj 2018 - 09:43


#18 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 maj 2018 - 10:46

Raczej sprzedał, aniżeli zeżarł ... Ale mniejsza o większość. Sam fakt, że takich morderców rzek bez skrupułów jest wielu bardzo smuci.

#19 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 20 maj 2018 - 12:21

Zbyt dobrze pamiętam czasy gdy boleń był rybą niezbyt częstą (a z braku wiedzy/technicznych możliwości bardzo rzadko łowioną) żeby się teraz użalać nad jego losem, gdy na skutek ludzkiej głupoty i/lub pazerności stał się niemal plagą naszych (tzn. przynajmniej podwrocławskich) wód. Zresztą moich obserwacji wynika że niemal każdy spinningista wypuszcza złowione bolenie zamiast zapychać nimi bagażnik, bo to ryba w zasadzie niejadalna.
Ale nie o bolenie w tym wątku idzie tylko o idiotyczny i kryminogenny przepis zakazujący połowu 50 metrów od jazów.
Jako etyczni wędkarze każdy z was odejdzie zapewne od tego jazu co najmniej 100 metrów.... i dostanie 200 złotych mandatu, bo to cóś w poprzek rzeki, co w swojej naiwności uważał za jaz, jest tylko jednym z jego elementów, podobnie jak ta betonowa płyta nadbrzeżna, na której właśnie stoi ze swoją wędką. Zapomniał nieszczęśnik że przed wybraniem się na ryby powinien zaopatrzyć się nie tylko w dalmierz laserowy ale także w urzędowy plan budowli, z którego jasno wynika że kolejnych 85 betonowych płyt nadbrzeżnych również wchodzi w skład budowli zwanej Jazem Opatowickim, a dopiero ta 86sta nie i to od niej należy odliczyć owe regulaminowe 50 metrów.
Produkcja "kłusowników" idzie więc pełną parą, przełożeni dzielnych SPR-owców i policjantów wodnych zacierają ręce z powodu bicia kolejnych rekordów wysokości wpływającej za mandaty kasy a frajerstwo z wędkami w rękach nawet nie ma odwagi zaprostestować przeciw bezczelnemu obcieraniu ich z gotówki.
Oczywiscie problem rozwiązałoby zwyczajne postawienie w terenie odpowiedniego zakazu połowu "odtąd dotąd", no ale nie o to przecież chodzi żeby króliczka złowić ale o to żeby go gonić. Strzyżenie frajerów jest porzecież procederem nie tylko dużo zyskowniejszym ale i bezpieczniejszym od użerania się ze zorganizowanymi grupami użytkowników sieci, sznurów i agregatów.

Użytkownik Hans Kloss edytował ten post 20 maj 2018 - 12:28

  • Bułka lubi to

#20 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 20 maj 2018 - 20:46

A u mnie się nauczyli łowić bolenie na byle blachy i pilkery i mielą je na kotlety. Niektórzy mówią, że nawet filety robią. Bolenie z roku na rok coraz mniej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych