Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ogólnopolska mapa zagrożeń kłusownictwem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cristovo

cristovo

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 22 maj 2017 - 21:34

Linkowałem już w temacie Narwi, ale tam zagląda raczej mniejszość.....a być może nie jest to sprawa znana powszechnie. Ja dowiedziałem się wczoraj. Takie oto udogodnienie udostępniła obywatelom Policja - https://mapy.geoport...MZBPublic.html

Nie bardzo jest za co w ostatnich dniach akurat tę instytucję chwalić, ale nie można wszystkiego i wszystkich wrzucać do jednego wora. Warto bliżej przyjrzeć się aplikacji i wykorzystać w razie potrzeby. Istnieje specjalna ikonka na potrzeby kłusownictwa, co prawda z jelonkiem, ale nie ma co marudzić.

Może to tylko pijar, ale rzekomo kilka zgłoszeń dla danego miejsca uruchamia lawinę........ :rolleyes:

Użytkownik cristovo edytował ten post 22 maj 2017 - 21:35

#2 OFFLINE   Spawciu

Spawciu

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2017 - 07:29

trzeba czekac tylko 24h na dodanie kolejnych zgłoszeń po dodaniu jednego . ale trzeba dodawac moze beda wysyłać kontrole

#3 OFFLINE   ag53

ag53

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 maj 2017 - 10:45

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa aplikacja. :) Mam nadzieję, że się przyjmie. Im więcej zgłoszeń tym większa świadomość problemów z jakimi się spotykamy.

• JayD lubi to

#4 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 23 maj 2017 - 10:55

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa aplikacja. :) Mam nadzieję, że się przyjmie. Im więcej zgłoszeń tym większa świadomość problemów z jakimi się spotykamy.

Ostatnio też co raz więcej jest kontroli, tak przynajmniej widzę w ostatnich dwóch latach na naszych wodach :).

#5 OFFLINE   cristovo

cristovo

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 23 maj 2017 - 13:08

A ja u siebie w tym roku kontrolę widziałem.......ani razu!

Aby dodać kolejne zgłoszenie trzeba czekać co prawda 24 godziny, ale tylko wtedy, gdy posiadamy jedno IP. Zawsze można skorzystać z komputera znajomej osoby, ewentualnie w inny sposób obejść ten problem. Z drugiej strony może nie ma takiej potrzeby, jeśli choć kilku z nas zareaguje, mapka dość szybko zazieleni się jelonkami i, mam przynajmniej taką naiwną nadzieję, ktoś weźmie sobie do serca problem kłusownictwa ;)

Użytkownik cristovo edytował ten post 23 maj 2017 - 13:09

#6 OFFLINE   ag53

ag53

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Lokalizacjatarnów

Napisano 23 maj 2017 - 15:30

Nad wodą jest jeszcze jeden problem oprócz kłusownictwa. A mianowicie dzikie wysypiska śmieci oraz nielegalne pozyskiwanie kruszywa, jedne mniejsze inne już spore. To też powinno być nanoszone na mapę.

#7 OFFLINE   Rafał1988

Rafał1988

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2017 - 20:27

Jeśli mamy w domu router to wystarczy go wyłączyć i włączyć po chwili a zmieni nam się IP i można wielokrotnie klikać w ciągu dnia :D

#8 OFFLINE   ag53

ag53

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • Lokalizacjatarnów

Napisano 23 maj 2017 - 22:13

Nawet jeżeli jest jedno powiadomienie na dobę, ta w ciągu miesiąca można wysłać 30. :) Jeżeli kilka osób będzie monitorowało te zagadnienia to zbierze się nie mało powiadomień. Kontrole z tego co ja zauważyłem u nas jest więcej aniżeli w poprzednich latach. Sam byłem świadkiem skontrolowania i ukarania mandatem w dwóch przypadkach.

• cyprys19 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych