Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki hak do osobówki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:43

Cześć
Muszę zamontować hak, pacjent to golf alltrack. Na rynku jest wielu producentów i dystrybutorów. Czy polecanie którąś markę i model  szczególnie z jakiegoś powodu oraz gdzie kupić najtaniej?
W grę wchodzi raczej hak demontowany, zastanawiam się też, czy nie kupić fabrycznego haka z demobilu http://allegro.pl/vw...6159147184.html + nowa dedykowana wiązka Westfalii z modułem.. Co myślicie?



#2 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:27

Polecam haki Galia tutaj dystrybutor:https://steelcar.com.pl/



#3 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:46

siema nie kupuj z demobilu bo sa problemy moze nie byc homologacji albo jakies tam numery na kuli zamazane i nie przejdzie przeglądu. masz tutaj stronę sklepu co sprzedaje haki http://www.sklepmartec.pl/index.html  najlepszy westfala.



#4 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:52

Ja kupiłem oryginalny do octavii z demontażu i zarejestrowali. Musi być tabliczka znamionowa widoczna po zamontowaniu i to wszystko, co do wiązki to już inna bajka, jak stać cię na oryginalną (pewnie to Westfalia, bo w grupie VW talie montują w fabryce) to kup.



#5 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 czerwiec 2017 - 21:39

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, może być z demobilu tylko wtedy szukaj dobrego haka. Ja znalazłem Thule Pozdrawiam

#6 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:00

ja do superba tez zakładałem hak z demobilu, automat. ważne, żeby tabliczka była. wiązka to juz inna para kaloszy... który rocznik ten golf? u mnie fabrycznie wszystko jest sprzężone z komputerem, jak jest przyczepa to odłączają się tylne czujniki parkowania a na ekranie przy cofaniu pojawia się z tyłu przyczepa na ekranie. cuda Panie. ja mam najtańszą wiązkę z modułem, a jak cofam to po prostu pika mi na okrągło czujnik, że coś za mną jest, choćby sam hak. dobrze, że demontaż trwa 30 sekund

Użytkownik karkoszek edytował ten post 16 czerwiec 2017 - 22:01


#7 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:36

Od 2008 czy 2009 roku dyrektywa UE mówi o tym, ze zakładany hak musi być demontowalny/składany. Niezależne, czy będzie to automat (elektrycznie składany), demontowany na pokrętło (jak Westfalia czy Thule) czy odkręcany na 2 śruby.
Dodatkowo, w takich autach (młodszych niż 2009 rok), zgodnie z przepisami drogowymi, nie można jeździć z "gołym" hakiem, bez ciągniętej przyczepy czy zalozonego bagażnika rowerowego (w przypadku, gdy niż nie mamy na haku, hak musi być zdemontowany).

Do Alltracka polecam demontowany poprzez pokrętło hak marki Westfalia. Takie właśnie haki montujemy do tych modeli u nas w serwisie VW (sam pracuję w dziale handlowym VW).

Użytkownik Żbiku edytował ten post 16 czerwiec 2017 - 22:37


#8 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 00:09

Dziękuję za podpowiedzi. Rozważę każdą propozycję.
Auto jest nowe, prod. 2016r. Kupione w styczniu 2017.
Niestety dystrybutor zażądał kwoty nie do zaakceptowania więc haka nie zdecydowałem się zamontować w serwisie przed odbiorem. Teraz potrzebuje pilnie, mamy sezon a ja nie mam czym ciągnąć utki😲

#9 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 06:43

Rozważ jeszcze hak westfalia. Mam w dwóch samochodach i jest OK.

#10 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 czerwiec 2017 - 07:48

Od 2008 czy 2009 roku dyrektywa UE mówi o tym, ze zakładany hak musi być demontowalny/składany. Niezależne, czy będzie to automat (elektrycznie składany), demontowany na pokrętło (jak Westfalia czy Thule) czy odkręcany na 2 śruby.
Dodatkowo, w takich autach (młodszych niż 2009 rok), zgodnie z przepisami drogowymi, nie można jeździć z "gołym" hakiem, bez ciągniętej przyczepy czy zalozonego bagażnika rowerowego (w przypadku, gdy niż nie mamy na haku, hak musi być zdemontowany).

Do Alltracka polecam demontowany poprzez pokrętło hak marki Westfalia. Takie właśnie haki montujemy do tych modeli u nas w serwisie VW (sam pracuję w dziale handlowym VW).

Możesz podać konkretny przepis ew. link ?

Jadąc przez DE .NL  widać ,że jeździ sporo samochodów z hakami zamontowanymi  bez zapiętej przyczepy .

 

A wracając do montażu haka holowniczego to rozważ zakup haka firmy Westfali. Haki firmy AUTO HAK ze Słupska mają beznadziejną ochronę antykorozyjną .rdzewieją bardzo szybko. Zamawiając moduł do instalacji aby być pewnym czy będzie pasował na 100 % to sprzedawca powinien zapytać o VIN samochodu aby nie było niespodzianek z podpięciem i działaniem . Masz do wyboru instalację na 7 pin oraz 13pin.  

Haki z demobilu to wielka niewiadoma  .Nie znamy historii  haka , czy był powypadkowy czy też może spawany .Połączenie przyczepy z samochodem powinno być jak najbardziej pewne .To jest nasze i innych osób bezpieczeństwo na drodze. Tu bym nie oszczędzał -IMO    


  • suhhar lubi to

#11 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 10:35

Nie znamy historii  haka , czy był powypadkowy czy też może spawany 

Przyznaję 100%racji, akurat tego nie brałem pod uwagę



#12 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 czerwiec 2017 - 10:41

No i dobrze bo właśnie zacząłem pisać o dziadowaniu i druciarstwie. :)


Użytkownik witeg edytował ten post 17 czerwiec 2017 - 10:41


#13 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 16:52

Trzeba było napisać. Znam wielu takich, którzy naokoło krzyczą, że oszczędności to druciarstwo a pozwalają się dymać na lewo i prawo bo nie potrafią przykręcić śrubki 



#14 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:47

Tylko oryginał z demontażu. Trochę drożej ale wygląda najlepiej. Najmniej wycinanki albo wcale. Przerabiam to że wszystkimi vw a tylko tymi jeżdżę. Do Passata przeplacilem ale podchodzę klik w przycisk i wylazi spod spodu. Nie chce haka klik i go nie widać. Zawsze wybiorę westfalie. Pozdr

#15 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:52

Do siódemki też widzę automata. Zapłacisz drożej bo pewnie nie masz wiązki spod deski jakiś głupi modulik jakiś przycisk więcej pierdzielenia droższy montaż ale kiedy naciśniesz klik i nie będzie go wcale to podziękujesz 😎

#16 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:15

Panowie faktycznie trochę wiochą zajeżdża. Klient kupuje NOWE auto i nie stać go na nowy, fabryczny hak? Coś nie tak. To tak samo jak gość kupuje nową Stellę za 3 koła i nie stać go na plećkę za 120zł.

Znałem takiego co kupił Mercedesa za 100tyś i szukał do niego używanych zimówek.


  • suhhar i przemo_w lubią to

#17 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:33

Nie chodzi o wioche albo coś tylko ktoś kupuje kilkuletnie auto i chce mieć ładnego haka. Po co kupować nowy hak made in china tylko dla idei bo nowe? Przerabialem nowe steinhoffy i inne cuda. Do Passata oryginał nieużywany z montażem kosztował mnie dwa koła a nowe mogłem mieć za połowę. I kroić te bidne dopinki z tyłu i czekać na rdzę za rok. Po co. Złe porównanie do zimowek 😁

#18 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:49

Ja nie mówię o kilkuletnim aucie, tylko o nowym. Jeśli chodzi o te zimówki, to miałem na myśli szpan na wsi w Mercu na oponach za 50zł sztuka. :D


  • rózgaś lubi to

#19 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 17 czerwiec 2017 - 22:10

Panowie faktycznie trochę wiochą zajeżdża. Klient kupuje NOWE auto i nie stać go na nowy, fabryczny hak? Coś nie tak. To tak samo jak gość kupuje nową Stellę za 3 koła i nie stać go na plećkę za 120zł.

Znałem takiego co kupił Mercedesa za 100tyś i szukał do niego używanych zimówek.

Dzięki za posta. Jednak uważam, że wiochą bardziej zajeżdża czcza demagogia, takie pierolednie starych bab w drodze do kościoła.

Skąd pewność, że auto jest kupione? Czy ciebie stać, żeby wydać 2k i oddać razem z autem po trzech latach?

Jak powiada mój dosyć zamożny znajomy, pieniędzy nie ma ten, kto ich nie liczy..


Użytkownik r.t. edytował ten post 17 czerwiec 2017 - 22:14


#20 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 czerwiec 2017 - 05:17

Spoko, jak dla nas to możesz i na trytytki przyczepę wiązać do zderzaka.

A mało używanych, markowych kondomów szukać na śmietniku.


Użytkownik witeg edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 05:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych