Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki hak do osobówki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 czerwiec 2017 - 09:14

Dzięki za posta. Jednak uważam, że wiochą bardziej zajeżdża czcza demagogia, takie pierolednie starych bab w drodze do kościoła.

Skąd pewność, że auto jest kupione? Czy ciebie stać, żeby wydać 2k i oddać razem z autem po trzech latach?

Jak powiada mój dosyć zamożny znajomy, pieniędzy nie ma ten, kto ich nie liczy..

Robisz z nas czy z siebie wariata? Napisałeś, skąd pewność, że auto jest kupione? A kilka postów wyżej piszesz, że auto jest nowe rok prod. 2016, kupione w styczniu 2017. No to w końcu masz to auto ,czy nie? Lepiej zrób jak napisał kol. Witek, przywiąż przyczepkę do zderzaka. Ja bym jeszcze dodał sznurkiem od snopowiązałki.


  • suhhar lubi to

#22 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 czerwiec 2017 - 09:50

Tośta polecieli z tematem. Najlepsze jest hasło z kondomem. Weekend

#23 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 18 czerwiec 2017 - 10:52

Rejestrowane w styczniu 2017. Płacę czyli kupuję a na jakich zasadach to nic ci do tego, nie jesteś moim księgowym.
Idź, potroluj na wodzie. Twoje posty w niczym mi nie pomagają.

Użytkownik r.t. edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 11:38


#24 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 czerwiec 2017 - 13:28

Rejestrowane w styczniu 2017. Płacę czyli kupuję a na jakich zasadach to nic ci do tego, nie jesteś moim księgowym.
Idź, potroluj na wodzie. Twoje posty w niczym mi nie pomagają.

Całe szczęście, że nie jestem twoim księgowym, bo bym w dziurawych kaloszach na ryby chodził. :lol:  :D  :lol:



#25 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:04

Poziom dyskusji jerkbaitowy 😥
  • nalewator i przemo_w lubią to

#26 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:59

Takie mamy społeczeństwo. Nic nie poradzisz ani Ty ani ja, że ich posty nie mają nic wspólnego z konstruktywna krytyką, są jedynie pełne hejtu i śmierdzą trolem.

 

Liczę, że Moderator szybko z ryb wróci i posprząta.



#27 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 18 czerwiec 2017 - 22:09

To może inaczej.

 

@ r.t. jak mamy sobie pomagać to warto wysłuchać wszystkich którym chciało się w tym temacie jakby nie było dla Ciebie napisać.

 

Autko jakie masz takie masz ,Twój wybór ,Twoja decyzja , Twoja i tylko Twoja kasa.

Co do montażu haka ,myślę ,że kwota o której wspomniałeś ( 2k) jest mocno zawyżona na zakup i montaż  nowego haka . Taki jest urok samochodu , nie wiesz kiedy go sprzedaż i w co byś nie zainwestował w niego to przy odsprzedaży kasy  zainwestowanej w wypasy nie odbierzesz. 

Aby Cię przekonać jednak do nowego haka to oprócz bezpieczeństw o którym już wcześniej pisałem jest jeszcze jedna rzecz o której  warto napisać.

Coś na tym haku będzie zapięte ? pewnie przyczepa ? i domyślam się ,że na niej będzie łódka . Policz sobie ile to wszystko będzie Ciebie kosztowało i odpowiedz sobie szczerze czy warto ryzykować i pakować kasę w hak niewiadomego pochodzenia. Moje zdanie brzmi   NIE . Nawet jakby tam były wożone rowery.

Wiem ,że jest kasa do wydania , ale powiedz mi ,które hobby ,prawdziwe hobby jest tanie. Minie miesiąc ,dwa ,trzy i się odkujesz i zapomnisz o tej wydanej kasie.     


  • suhhar i Artek lubią to

#28 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:34

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinię w temacie.

Hak kupiony, zamontowany, jestem zadowolony z podjętej decyzji o kupnie z rynku wtórnego tym bardziej, że trafiłem na kompletną, funkiel nówkę sztukę za połowę kasy.

Hak, ogarnięcie pinologii związanej z podłączeniem modułu oraz logowanie online w VW wyniosło mnie 1/3 ceny warsztatowej.

Samodzielny montaż haka to nic strasznego, trzeba jedynie posiadać jakiekolwiek predyspozycje do takiej pracy oraz wyobraźnię jakie skutki idą za konkretnym ruchem.

 

Sprawa załatwiona, temat do zamknięcia.



#29 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:04

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinię w temacie.
Hak kupiony, zamontowany, jestem zadowolony z podjętej decyzji o kupnie z rynku wtórnego tym bardziej, że trafiłem na kompletną, funkiel nówkę sztukę za połowę kasy.
Hak, ogarnięcie pinologii związanej z podłączeniem modułu oraz logowanie online w VW wyniosło mnie 1/3 ceny warsztatowej.
Samodzielny montaż haka to nic strasznego, trzeba jedynie posiadać jakiekolwiek predyspozycje do takiej pracy oraz wyobraźnię jakie skutki idą za konkretnym ruchem.

Sprawa załatwiona, temat do zamknięcia.

co masz na myśli pisząc o logowaniu online w vw? Podłączyłeś oryginalny moduł i zgrałeś z komputerem?

Użytkownik karkoszek edytował ten post 13 sierpień 2017 - 12:05


#30 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:21

Tak. Można wstępnie zalogować moduł ale obcięte będą niektóre funkcje - np. będzie paliła się kontrolka pozycji czy korekta trakcji nie będzie obejmowała przyczepy. Żeby montaż miał ręce i nogi to moduł należy zalogować online wpisując podany przez producenta haka kod, ponieważ mam zaprzyjaźnionego mechanika z VW to też tam to zrobiłem.

Jest jeszcze drugi sposób montażu, bardziej druciarski. Koledze w duuużej korpo do tiguana zamontowali hak omijając wszelkie moduły naruszając strukturę instalacji - łopatologicznie tłumacząc, auto nawet nie wie, że cokolwiek ma dołożone. 

 

Mój montaż ma tą zaletę, że wygląda jak fabryczny - wypinam się z kostek i instalacja nie ma śladów ingerencji, czego życzył sobie leasingodawca.



#31 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:27

Tak. Można wstępnie zalogować moduł ale obcięte będą niektóre funkcje - np. będzie paliła się kontrolka pozycji czy korekta trakcji nie będzie obejmowała przyczepy. Żeby montaż miał ręce i nogi to moduł należy zalogować online wpisując podany przez producenta haka kod, ponieważ mam zaprzyjaźnionego mechanika z VW to też tam to zrobiłem.
Jest jeszcze drugi sposób montażu, bardziej druciarski. Koledze w duuużej korpo do tiguana zamontowali hak omijając wszelkie moduły naruszając strukturę instalacji - łopatologicznie tłumacząc, auto nawet nie wie, że cokolwiek ma dołożone.

Mój montaż ma tą zaletę, że wygląda jak fabryczny - wypinam się z kostek i instalacja nie ma śladów ingerencji, czego życzył sobie leasingodawca.

sam robiłem druciarsko i samochód nie wie ze ma przyczepę. Tez wyglada jak oryginał, bo to oryginał poza elektryką. Leasingodawca nic o tym nie wie. Mpze kiedys kupie moduł fabryczny i to poprawię

#32 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:40



sam robiłem druciarsko i samochód nie wie ze ma przyczepę. Tez wyglada jak oryginał, bo to oryginał poza elektryką. Leasingodawca nic o tym nie wie. Mpze kiedys kupie moduł fabryczny i to poprawię

Bez urazy, napisałem tak, bo w przypadku auta kolegi chodzi o dużą firmę z ogromnym budżetem. 

Sam jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju tanich rozwiązań, stąd też moje poszukiwania taniej nowej-używki i montaż we własnym zakresie. 

Tu masz dobrą ofertę na moduł, gdybyś się miał zdecydować. Nowy moduł z wiązką 13pin - 610zł


Użytkownik r.t. edytował ten post 13 sierpień 2017 - 16:40


#33 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 15 sierpień 2017 - 14:10

Bez urazy, napisałem tak, bo w przypadku auta kolegi chodzi o dużą firmę z ogromnym budżetem.
Sam jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju tanich rozwiązań, stąd też moje poszukiwania taniej nowej-używki i montaż we własnym zakresie.
Tu masz dobrą ofertę na moduł, gdybyś się miał zdecydować. Nowy moduł z wiązką 13pin - 610zł

dzięki, tylko że ja mam skodę superb. Na razie i tak nie zawracam sobie tym głowy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych